Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   komplet zamków i kluczyków do FF1 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33593)

rybapila 16-12-09 13:19

komplet zamków i kluczyków do FF1
 
hej,

ze względu na zużycie się zamków w moim FF 1 99, kombi, chciałbym wymienić od razu cały komplet.
Jest coś takiego:
http://www.ford-esklep.pl/index.php?...128&cat_id=371

i było by wszystko ok, tylko że główny kluczyk który posiadam jest bez pilota.
Zamiast pilota, ten kluczyk ma wbudowaną "latarkę".
Przełożenie samej latarki do nowego kluczyka jest niemożliwe, bo inna jest jego konstrukcja i kształt.

chłopaki ze sklepu twierdzą, że to jest zestaw właśnie do mojego VIN: WF0NXXGCDNXK33669
No tyle że właśnie wygląda na to, że ja nie miałem fabrycznie wbudowanego sterowania centralnym zamkiem z pilota. No ale fabryczny centralny zamek jest. Tylko sterownie mam z alarmu.
No i nie wiem o co chodzi - orientuje się ktoś może jak to z tymi wersjami było ?

Może gdybym sobie dołożył pilota do nowego kluczyka to mógłby działać z moim centralnym zamkiem z pominięciem alarmu ???
Ja już zgłupiałem.

Marcin

grzybek 16-12-09 13:27

Na podstawie czego oceniasz zużycie :?: IMO wymiana ma sens jak zamek siądzie a nie tak profilaktycznie, szkoda kasy :)

rybapila 16-12-09 13:37

Cytat:

Napisał grzybek (Post 394629)
Na podstawie czego oceniasz zużycie :?: IMO wymiana ma sens jak zamek siądzie a nie tak profilaktycznie, szkoda kasy :)

Że nie mogę otworzyć żadnych drzwi a odpalić samochód potrafimy tylko ja i moja żona ?
Jedynie zamek maski działa dobrze...

Marcin

Gimnastikball 16-12-09 14:10

Cytat:

Napisał rybapila (Post 394631)
Że nie mogę otworzyć żadnych drzwi a odpalić samochód potrafimy tylko ja i moja żona ?
Jedynie zamek maski działa dobrze...

Marcin

gdyby klucz był zmasakrowany to maski i klapki baku wogóle bys nie otwarł.
Moze lepiej poszukaj kompletu uzywanych wkładek z dwoma kluczmami ?
komplet w okolicach 250 pln

grzybek 16-12-09 14:25

A może nowy klucz...

rybapila 16-12-09 14:35

Cytat:

Napisał Gimnastikball (Post 394637)
gdyby klucz był zmasakrowany to maski i klapki baku wogóle bys nie otwarł.
Moze lepiej poszukaj kompletu uzywanych wkładek z dwoma kluczmami ?
komplet w okolicach 250 pln

Rzeczywiście - jeszcze wlot paliwa jest ok.
nie chce mieć różnych kluczy do drzwi i całej reszty.
Cena tego zestawu mnie nie przeraża, dojdzie do tego kodowanie immobilizera, ale to może już jakiś magik zrobić.

Wracając do tematu, o co chodzi z tym głównym kluczykiem ? Dlaczego ja nie mam pilota w kluczyku skoro niby ten zestaw jest dla mnie ?

Marcin

grzybek 16-12-09 15:10

Pewnie poprzedni właściciel Ci nie dał kluczyka z pilotem.

rybapila 16-12-09 15:16

Cytat:

Napisał grzybek (Post 394658)
Pewnie poprzedni właściciel Ci nie dał kluczyka z pilotem.

No właśnie że dostałe 2 oryginalne kluczyki.
Tylko że ten który powinien zawierać pilota, zamiast pilota ma lampkę !
A wsad zawierający lampkę nie pasuje zamiast wsadu pilota, bo bazy tych kluczy są inne.

Dlatego też nie bardzo wiem o co chodzi i czy mój centralny będzie działać z pilotem jeżeli takiego nabędę.

Marcin

grzybek 16-12-09 15:20

Daj fotkę tego z lampką. Do Foki raczej nie dawali nigdy takich kluczyków, może być dorabiany.

oxxo 16-12-09 21:12

Dawali z lampka bo ja też mam. Samochód mam krajowy od I właściciela dokładnie od znajomego
http://allegro.pl/item854512351_ford..._pod_immo.html
sądzę że o taki właśnie chodzi

moons 16-12-09 21:37

Bo były różne wersje wyposażenia Focusa. To że po ViNie te wkładki pasują do Twojego Focusa to oznacza tylko że pasują do Twojego rocznika. A w Twoim roczniku Focusy miały centralny z kluczyka (bo wszystkie focusy chyba tak miały) i jeden miał tylko to a inny miał jeszcze pilota do centralnego a jeszcze inny kluczyka z latarką.
Pozdrawiam

rybapila 16-12-09 22:18

Cytat:

Napisał oxxo (Post 394792)
Dawali z lampka bo ja też mam. Samochód mam krajowy od I właściciela dokładnie od znajomego
http://allegro.pl/item854512351_ford..._pod_immo.html
sądzę że o taki właśnie chodzi


Tak, dokładnie taki mam.
A VIN mojego pojazdu wskazuje, iż zestaw który opisałem na początku jest do mojego auta.
No więc coś mi tutaj nie halo...

Ale może macie racje, łatwiej będzie mi wymienić tylko zamki z drzwi i tylnej klapy, tyle że nowe wkładki mogą kosztować więcej niż taki zestaw wkładek.

Najlepsze jest to, że zamki w drzwiach i tylnej klapie przez większość czasu były nieużywane i kompletnie nie rozumiem tego że nie działają poprawnie.
Te z wlewu paliwa i przedniej klapy nie robią problemów.
Stacyjka się troche stawia, ale jakby się jej poprawiło ostatnio. W sumie to stacyjkę mam nową na stanie już poskładaną, tylko podmienić.

Może te zamki z drzwi trzeba poprostu wykręcić i porządnie wyczyścić ?

Marcin

oxxo 16-12-09 22:36

albo ktoś już bez Twojej wiedzy kombinował przy zamkach. Sprawdź drugim kluczykiem.
Albo tak jak pisałeś przeczyść dobrze np WD-40 bo może brud im zaszkodził

rybapila 16-12-09 22:46

Cytat:

Napisał oxxo (Post 394837)
albo ktoś już bez Twojej wiedzy kombinował przy zamkach. Sprawdź drugim kluczykiem.
Albo tak jak pisałeś przeczyść dobrze np WD-40 bo może brud im zaszkodził


Oba kluczyki - ten sam efekt.
Tyle ze kiedyś jednym mogłem otworzyć po wielu próbach drzwi od kierowcy, a 2gim po równie ciężkiej walce drzwi pasażera.

No może rzeczywiście ktoś tam kiedyś gmerał..

Marcin

moons 16-12-09 22:52

Cytat:

Napisał rybapila (Post 394827)
A VIN mojego pojazdu wskazuje, iż zestaw który opisałem na początku jest do mojego auta.
No więc coś mi tutaj nie halo...

Powtórzę się, nie ma części konkretnie do Twojego auta, są tylko do rocznika czy serii.
Pozdrawiam

MisiekT 17-12-09 00:29

ja obstawiam jednak problem z kluczykami... moze zamiast wydawac 500zl sprobuj dorobic jeden nowy klucz za paredziesiat zl i sprawdz

nie ogladalem nigdy wkladek, ale mozliwe ze zamek we wlewie i zamek od maski sa raczej mniej "wymagajace" jezeli chodzi o stan grota w kluczyku niz te w drzwiach i stacyjce... ford juz na glupszych rzeczach oszczedzal

MaXyM 18-12-09 01:24

ja tez mialem w F1 99 2 kluczyki bez pilota (jeden z latarka) a pilot do centralnego zamka byl na breloczku

Kacper85 19-12-09 11:05

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 394878)
ja obstawiam jednak problem z kluczykami... moze zamiast wydawac 500zl sprobuj dorobic jeden nowy klucz za paredziesiat zl i sprawdz

nie ogladalem nigdy wkladek, ale mozliwe ze zamek we wlewie i zamek od maski sa raczej mniej "wymagajace" jezeli chodzi o stan grota w kluczyku niz te w drzwiach i stacyjce... ford juz na glupszych rzeczach oszczedzal

Mam klucz, który wyglądem przypomina już śrubokręt - drzwi, stacyjka i wlew paliwa nie robią problemów, za to maski nie otworzę. Jako ciekawostkę - innym kluczem od forda nie otworzę mojego auta, mimo że otwieram je kluczem który przypomina śrubokręt :)

oxxo 19-12-09 21:28

ja swoim kluczykiem od foki zamykam kumpla mondeo ale otworzyć nie mogę;/;p

grzybek 20-12-09 11:07

Zamknąć możesz każdego Forda ale otworzyć tylko swój ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi