Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] błąd czujnia temp. powietrza dolotowego 1.8TDDI 2000r 200tyś (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33237)

rbt 06-12-09 12:13

[/[B]błąd czujnia temp. powietrza dolotowego 1.8TDDI 2000r [/B]
 
Na kompie występuje błąd czujnika temp. powietrza(przy filtrze), pokazuje -40C i nie daje sie skasować dodam że wypiołem kabel podczas pracy silnika i potem pojawił się ten błąd.Zmierzyłem opór czujnika na zimnym silniku 65kohm na ciepłym spada więc czujnik chyba jest ok.Napięcie 3.65 a powinno być chyba 5V,co zwaliłem pomóżcie..
I jeszcze z innej beczki błąd P1564 wygląda na sterownik ale pali ok,nie dymi tylko nie ma mocy(ma ją przez chwilę po odpaleniu,muszę zgasić i znowu chwilę ma).Mechanicy twerdzą ze pompa do regeneracji,czytam po forach i sam nie wiem.Może to fitr paliwa albo pedł gazu który po przekroczeniu pewnej wartosci daje błedne info do kompa.Jak myślicie

Ranid 06-12-09 12:29

Cytat:

Napisał rbt (Post 391318)
błąd P1564 wygląda na sterownik ale pali

Ten błąd to ''dawka wtrysku'' sterowana przez sterownik,nie dawaj grzebać w samej pompie lepiej wymienić sterownik.1563 to zatrzymanie silnika.1664 to sterownik.

majk233 06-12-09 12:36

co do czujnika, to może sama wtyczka coś nie do końca kontaktuje, jest tak dosyć niefortunnie umieszczona, że może coś tam nie styka dobrze.

Co do problemów z mocą, mój kolega miał dokładnie tak samo w TDDi, brak mocy, po odpaleniu wracała ponownie - sam mu doradziłem zatankowanie jakiegoś dobrego paliwa i przeszło. miesiąc się męczył, po 2 lub 3 tankowaniach porządnego paliwa(Verwa, V-Power) przeszło i od dwóch miesięcy jest już ok. Także najpierw spróbuj z paliwem i dopiero jak nie pomoże to grzeb w pompie. Co do pedału gazu, to objawy są chyba inne...

rbt 06-12-09 20:09

sterownik był wymieniany i to samo

bronckey 07-12-09 20:30

Cytat:

Napisał rbt (Post 391318)
Na kompie występuje błąd czujnika temp. powietrza(przy filtrze), pokazuje -40C i nie daje sie skasować dodam że wypiołem kabel podczas pracy silnika i potem pojawił się ten błąd.Zmierzyłem opór czujnika na zimnym silniku 65kohm na ciepłym spada więc czujnik chyba jest ok.Napięcie 3.65 a powinno być chyba 5V,co zwaliłem pomóżcie..
I jeszcze z innej beczki błąd P1564 wygląda na sterownik ale pali ok,nie dymi tylko nie ma mocy(ma ją przez chwilę po odpaleniu,muszę zgasić i znowu chwilę ma).Mechanicy twerdzą ze pompa do regeneracji,czytam po forach i sam nie wiem.Może to fitr paliwa albo pedł gazu który po przekroczeniu pewnej wartosci daje błedne info do kompa.Jak myślicie

nie wiesz przypadkiem jakie parametry powninien mieć ten czujnik w benzynie 2.0 ?? żadnym błędem mi nie wali ale pokazuje 40 stopni przy temperaturze na zewnątrz 10

Atol_2008 08-12-09 17:06

może zawór dawki paliwa jest walnięty a od tego lubi padać sterownik?A co do czujnika powietrza to powinien mieć takie parametry napięcie zasilania: 5V
opór: 35 000 - 40 000 omów w temp. 20 °C

rbt 08-12-09 21:20

Cytat:

Napisał bronckey (Post 391835)
nie wiesz przypadkiem jakie parametry powninien mieć ten czujnik w benzynie 2.0 ?? żadnym błędem mi nie wali ale pokazuje 40 stopni przy temperaturze na zewnątrz 10

Jeżeli 40C to chyba jest ok na rozgrzanym silniku


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi