Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCi - Gaśnie podczas jazdy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=80302)

marcin1976 24-04-17 22:24

1.8 TDCi - Gaśnie podczas jazdy
 
Przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego przypadku:
Niestety silnik sam gaśnie w trakcie jazdy, bez szarpania. Tak jak bym wyłączył zapłon. Niestety próba uruchomienia nic nie daje, po dłuższym kręceniu zaczyna migać kontrolka świec żarowych (nie od razu). Czasami coś próbuje szarpnąć ale nic. Mechanik nie znalazł żadnych błędów na komputerze. 2 razy laweta, na drugi dzień zapalił ale po jakimś czasie znów to samo. Czujnik wałka rozrządu wymieniany. Czy może to być czujnik wału (przeczytałem, że niekoniecznie uszkodzony musi dawać błąd)? Mechanik nie ma pojęcia, ja tym bardziej. Dodam co miałem 4 miesiące temu, otóż były problemy z wodą w paliwie - silnik wyłączał się, szarpał, wymieniony został zawór ciśnienia paliwa (2x) pierwszy był felerny. Od tamtego czasu silnik ma mniejsze obroty na biegu jałowym ok. 800.

motopawel 30-04-17 14:30

Czujnik wału może dawać takie objawy . Przy nagrzanym silniku może występować przerwa i nie zawsze wyrzuci błąd. Kilka razu sie z tym spotkałem Sprawdź testerem czy w momencie jak nie możesz odpalić komp widzi jakieś obroty. Proponowałbym też sprawdzić filtr paliwa, szczelność przewodów i sitko w baku którym ciągnie ropę czy nie jest zaklejone .

marcin1976 04-05-17 13:07

Dzięki, będę szukał dalej, bo mechanik już kolejny raz wymienił czujnik wałka rozrządu i dalej tak samo. Twierdzi, że on sieje błędy.

marcin1976 18-05-17 12:45

Niestety dalej nic. Mechanik nic nie może zdiagnozować. Auto samo gaśnie. Potrafi 3 dni chodzić poprawnie i pojawia się problem ponownie. Mechanik wymienił trzy różne czujniki wałka rozrządu (cały czas takie błędy się pojawiają). Sprawdzona został wiązka przewodów oraz komputer. Elektronik ocenił, że komputer jest ok. M.in sprawdzał czy przy podwyższonej temperaturze nie pojawiają się błędy. Paliwo i filtr ok. ???????

Falcon 18-05-17 13:03

Podaj te kody błędów.

marcin1976 24-05-17 18:53

Z kodów błędów wynika, że jest to czujnik wałka rozrządu. Ale zauważyłem pewną prawidłowość, problemy zaczynają się przy dużej wilgotności (opady). Czy możliwe jest, że woda dostaje się gdzieś w okolicę komputera. Teraz przypomniałem sobie, że również przestał mi działać zamek centralny z pilota (nowa bateria) przy ostatnich problemach z gaśnięciem. Może winne jest podszybie i wlewająca się woda do środka i na silnik. Muszę to sprawdzić.

VArgullo 01-06-17 07:49

Miałem podobnie ale wyrzucało cały czas pompe i wtryski na kompie.
Problem jeszcze nie jest do końca rozwiązany ale podejrzewam wiązkę silnika - poprzecierane kable.[COLOR="Silver"]

RafikWJ 01-06-17 09:34

RZuć okiem na instalację a konkretnie na kable idące do czujnika wałka rozrządu. Może gdzieś się przetarło ugniło i niepotrzebnie wymienialny czujnik.

marcin1976 01-06-17 21:42

Instalację mechanik podobno sprawdził :) Uszczelniłem podszybie i chyba problem zniknął. Wcześniej na obudowie komputera wykryłem wodę (sądzę, że dostawała się do tej dużej wtyczki kompa).Pojeździmy zobaczymy. Zastanawia mnie wlewająca się (przeciekająca) woda do komory silnika z podszybia. Mata wygłuszająca po deszczy jest bardzo mokra, też tak macie?

suliga_t69 05-06-17 20:09

Witam kiedyś miałem podobny problem nie łączył bezpiecznik od zasilania komputera w skrzynce pod maską 1A

marcin1976 06-06-17 17:59

Cytat:

Napisał suliga_t69 (Post 1174036)
Witam kiedyś miałem podobny problem nie łączył bezpiecznik od zasilania komputera w skrzynce pod maską 1A

Dziękuje - będę miał to na uwadze, aktualnie auto jeździ :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi