Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK3] Silnik 1.6 Ti-Vct FF3 FL (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=75276)

Artur83 06-09-15 17:13

Silnik 1.6 Ti-Vct FF3 FL
 
Witam,
Chciałem zasięgnąć wiedzy na temat tego silnika pod kątem jego pochodzenia (czy to autorska jednostka Forda i czy na rynku są inne auta z tym silnikiem?), różnic między wersjami 85, 105 i 125 koni oraz ogólnej opinii odnośnie niezawodności jednostki.

Napiszę co już wiem. Silnik wywodzi się z FF2 gdzie miał 115 koni i zmienne fazy i to w zasadzie wszystko :)

Jeśli chodzi o FF3 to podobno wersje 85 i 105 koni są takie same, co może nawet potwierdzać waga auta (auta z tymi silnikami ważą tyle samo) natomiast wersja ze 125 konnym silnikiem waży o 4 kg więcej i też pracownik ASO Forda powiedział mi, że ta wersja silnikowa różni się mechanicznie. Oczywiście pytałem pod kątem wgrania softu Forda ze 125 konnej wersji do 105 konnej :)

Nie wiem czy to oznacza, ze wbrew nazwie VCT, wersje 85 i 105 nie mają faz, a ma je tylko wersja 125?

Jeżeli ktoś posiada wiedzę merytoryczną będę wdzięczny za info.

Pzdr!

Gregs0N 06-09-15 18:52

85, 105 i 125 KM wszystkie mają KZFR na wałkach wydechowych i ssących. Można softem podnieść moc z wersji 85 do 105. Ale silnik 125KM ma już nieco zmodyfikowany wydech i programem nie da się podnieść mocy ze 105 do 125 KM. W FF2 silnik 100KM nie miał KZFR

MichalST 06-09-15 20:57

Ti-VCT - zmienne fazy rozrządu i kolektor dolotowy o zmiennej długości kanałów.
Jeżeli kolega Artur jest zainteresowany kupnem Focusa z tym silnikiem (włącznie ze słabszymi wersjami 1,6) to odradzamy na rzecz 1,6 Ecoboost. Pali tyle samo, bez porównania mocniejszy, na trasie potrafi zejść poniżej poziomu zwykłego 1,6.

Artur83 07-09-15 09:47

Cytat:

Napisał MichalST (Post 1085178)
Ti-VCT - zmienne fazy rozrządu i kolektor dolotowy o zmiennej długości kanałów.
Jeżeli kolega Artur jest zainteresowany kupnem Focusa z tym silnikiem (włącznie ze słabszymi wersjami 1,6) to odradzamy na rzecz 1,6 Ecoboost. Pali tyle samo, bez porównania mocniejszy, na trasie potrafi zejść poniżej poziomu zwykłego 1,6.

To ma być auto dla żony i robić przebiegi dzienne rzędu 7 km. Autem na trasy jest moje FFII 2.0 tdci. 1.6 ecoboost na pewno jest fajny, ale to już zupełnie inna półka cenowa...

1.6 100 koni od Yamahy wiem, że było bardzo fajnym silnikiem natomiast o Ti-Vct nic nie wiem i tak np. posiadałem przez kilka miesięcy oplwskie 1.6 115 koni i guano jakich mało, dlatego pytam bo nie chcę mieć później problemów natomiast alternatywy nie mam żadnej, bo zarówno fordowski 1.0 jak VWski 1.2 są dla mnie tym czym wczorajsze referendum dla demokracji ;)

Dzięki za merytoryczne wyjaśnienie cech silnika chłopaki. Żonie jeździło się dobrze, auto się podoba... pewnie kupimy, a wtedy dokonam porównania, bo na placu będę miał i FF2 i FF3 FL, które są/będą odpowiednio 3cim i 4tym Focusem. Werdykt może być tylko jeden... dobrze już było, teraz może być tylko ładnie, ale na pewno nie lepiej ;)

Artur83 01-10-15 14:42

Autko zakupione. Na początku śmierdziało, dużo paliło i wolno jechało, ale teraz jak na 105 koni to nawet, nawet... najgorzej było po odebraniu z salonu, ale mając już najechane 1000 km zaczęło się lepiej odpychać - na demona prędkości nie liczyłem. Myślę, że w kwocie 60 tys z pakietem goldX, platiniumX, winter1 i lakierem metalizowanym, była to rozsądna opcja. 1.5 turbo wychodziło 16-18 tys drożej, a do tego inaczej wyposażone. Nie gorzej, nie lepiej, a inaczej jednak do miejskiej kobiecej jazdy oceniam opcje z pakietów gold, platinium oraz winter za korzystniejsze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi