Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Intercooler (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44500)

dudek 28-10-10 13:52

Intercooler
 
Jako, że dzisiaj moja foka dostała w intercooler kamieniem wielkości pięści czeka mnie jego wymiana...
I tu pojawia się pytanie...Czy kupowac oryginalny Fordowski czy zamontowac niefabryczny...
Najbliżej jestem tej drugiej opcji, ponieważ zamówiłbym dużo większy i bardziej wydajny...Co koledzy polecają??

Komor 28-10-10 14:02

Też mam takie dylematy ... kwestia tego czy w 1.6 i 1.8 sam IC coś poprawi?
Być może nie tu tkwi problem ...

dudek 28-10-10 20:59

Cytat:

Napisał Komor (Post 498926)
Też mam takie dylematy ... kwestia tego czy w 1.6 i 1.8 sam IC coś poprawi?
Być może nie tu tkwi problem ...

Jak nie spróbujemy to się nie przekonamy...

Adam Getka 29-10-10 07:46

Zmierzcie se na hamowni temperaturę w dolocie. Będziesz wiedział, czy IC wyrabia, czy nie.....

Rasta 29-10-10 16:06

Jeśli mowa o IC do białego to polecam PumaSpeed :D

dudek 30-10-10 08:39

Cytat:

Napisał Rasta (Post 499226)
Jeśli mowa o IC do białego to polecam PumaSpeed

Dzięki Bogu nie do Białego...
W drodze po białego miałem małe przygody...

Rasta 30-10-10 10:59

Byś się wreszcie pochwalił :D

Szopcio12 13-01-11 16:34

Witam.. zastanawia mnie pewna rzecz, mianowicie chlodniczka od intercoolera jest "na silniku" co chyba sprawia ze chlodzenie nie jest pelne gdyz silnik chcac nie chcac troszku go ogrzewa..
Wpadlem na pomysl aby zamienic jej przeznaczenie na klime a intercooler umiejscowic na dole czyli za wlotem zderzaka.. moje pytanie brzmi: czy jest taka mozliwosc i czy po takiej zamianie mozna cos uzyskac??

aha i jedno temu taki pomysl gdyz chlodnica od klimy sie epsiula (gdzies ja potargalo)[greenpeace]

damianTDCI 13-01-11 16:59

Jak się zmienia to się właśnie w zderzak daje, ale czy coś Ci to da w tddi to niewiem.

Adam Getka 13-01-11 17:13

Jakby co, to taki wielki wchodzi pod seryjny zderzak.
http://img217.imageshack.us/img217/3961/podkadkafkp.jpg

Szopcio12 13-01-11 17:31

nuuu i Adamie taki intercooler chce wsadzic [greenpeace] ale musze kupic tez chlodnice od klimy bo mi ja zerwalo troszQ a chcialbym ten zakup ominac robiac obieg do starego inercoolerka;)

Adam Getka 13-01-11 17:34

Sorki, ale przy 90-konnym ropniaku nie widzę sensu. Kup se używane graty, a za zaoszczędzone pieniądze zwób chipa.

Szopcio12 13-01-11 17:37

Chip bd na wiosne:D

rupcio86 14-01-11 02:03

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 527624)
Sorki, ale przy 90-konnym ropniaku nie widzę sensu. Kup se używane graty, a za zaoszczędzone pieniądze zwób chipa.

panowie więcej konkretów mniej spekulacji bo z takim podejściem to nic się nie zrobi i będą wszyscy serią jeździć bo to co fabryka zrobiła jest the best. Pytanie jest konkretne robił ktoś jeśli tak to proszę o jakąś konkretną odp jeśli nie to nie rozpisuje się o sensie, gdyby tak na to patrzeć to nie mielibyśmy wielu rzeczy jak choćby żarówka gdyby Edison stwierdził ze nie ma to sensu to byś my do dziś przy świecach siedzieli jeśli mam wydać za coolera $$$$ to jak dołożę 100 czy 2 i ma to jakieś zastosowanie konkretne i realne to to zrobię Następna osoba zaraz po wie po co ci chip to tylko parę kuców nie ma sensu Panowie forum nie służy chyba do ganiania rożnych pomysłów i spekulacji czy ma to sensy a po to aby się wymieniać doświadczeniami i konkretami tak przynajmniej ja to rozumie

Adam Getka 14-01-11 07:49

Skoro ten sam IC wyrabia bezproblemowo w TDCI 115KM z chipem na około 135KM, to jaki sens grzebania w nim przy 90KM.
Wsadzenie większego IC to nie wszystko musisz dorobić orurowanie, czyli jak masz turbo na podszybiu to jego długość będzie znaczna. Generalnie rośnie pojemność układu dolotowego = powiększenie laga. W tych gnojówkowozach masz za małą turbinę, żeby to szybko zniwelowała.

Rzeczywistość to nie tuning w NFS. Pokaż cwaniaku co sam żeś zmienił a nie wyskakujesz ze złym z podejściem.....

Szopcio12 14-01-11 11:01

czyli zeby wstawic taki intercooler musze ziwekszyc moc turba albo ewentualnie wsadzic wiekszy wirnik??[greenpeace]

CO prawda to Prawda DIesle to nie benzyny ale tez na nimi mozna posiedziec i wygrzebac z niego co nieco do czego daże ;)

Adam Getka 14-01-11 11:08

[panna].

Szopcio12 14-01-11 11:14

dobra bo widze ze sie nie dogadamy;] pomysl jest ciekawy, przemyslec sprawe praktyczna i bd sie tego brac... jaki da efekt to napisze jak zrobie[greenpeace]

Adam Getka 14-01-11 11:15

To zrób najpierw. Wtedy będziesz traktowany na serio.

michmarmik 14-01-11 11:52

Cytat:

Napisał Szopcio12 (Post 527622)
ale musze kupic tez chlodnice od klimy bo mi ja zerwalo troszQ a chcialbym ten zakup ominac robiac obieg do starego inercoolerka

ale wtedy zmieni się chyba pojemność układu klimatyzacji i nie wiadomo ile czynnika nabić?! tak mi się wydaje? w ogóle ten pomysł jest bezsensowny, bo koszty podłączenia wszystkiego(bo to nie plug&play) będą równe zamiennika chłodnicy klimy...

MisiekT 14-01-11 17:00

OMG, sensowna chlodnica klimy to max 300zl, samo porzadne dodatkowe orurowanie wyjdzie znacznie wiecej

a co do grzania IC przez silnik - no comment :D

garret 14-01-11 22:31

dudek jezeli chcesz podniesc moc poprzez grzebanie przy IC z seryjnym silnikiem 90hp to nie tedy droga. przede wszystkim zeby wiekszy IC mial jakikolwiek sens musilalbys zwiekszyc cisnienie na turbinie, zmodyfikowac orurowanie + strojenie na koniec. wydasz mnostwo kasy, i nic szczegolnego nie uzyskasz. druga opcja montaz wydajniejszej turbiny, wiekszy IC + orurowanie oraz strojenie. wydasz jeszcze wiecej kasy, efekt jako taki bedzie, ale czy warto sie w to bawic? :)

damianTDCI 14-01-11 23:06

A Ty ile wydałeś na te 215 koni? :D

Kam1l 15-01-11 02:04

Adam GetkaCzy przez przedłużenie dolotu aż tak mocno lag się zwiększy? Da się to zniwelować zmniejszeniem średnicy rur? (kumpel ma giętarke do rur i chętnie się pobawie).

gRuHa 15-01-11 02:14

większy IC w TDDi/TDCi może pomóc jedynie w letnie upały, ale do tego wystarczy poprostu coś dużego typu Iveco Daily...

Adam Getka 15-01-11 08:32

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 528150)
Adam GetkaCzy przez przedłużenie dolotu aż tak mocno lag się zwiększy? Da się to zniwelować zmniejszeniem średnicy rur? (kumpel ma giętarke do rur i chętnie się pobawie).

Niwelowac srednice to se mozesz, ale jak budujesz gwizdek. Oprocz wydluzenia orurowania masz jeszcze IC wiekszy, czyli o wiekszej pojemnosci w srodku. Prosze czytac ze zrozumieniem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi