Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   wielowahaczowe tylne zawieszenie - zamienniki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=3047)

Sylwekgsxf 16-05-05 20:27

wielowahaczowe tylne zawieszenie - zamienniki
 
Pochwalony [pop]
Mam zapytanie do kogoś kto rozwiązał już problem zużytych elementów gumowo -metalowych
w tylnym zawieszeniu w focusie. Uległy one niestety u mnie zużyciu ( FOCUS 1999r 5 drzwi), co objawia sie stukaniem, pukaniem,bujaniem i podnoszeniem ciśnienia kierowcy (czytaj: mnie).
Serwis poleca całe wahacze w cenie około 2000 zł [banghead] . Znalazłem same tulejki w internecie [hmm] i szukam opinii na ich temat.
Jak coś wiecie to proszę o info co i jak, gdzie i po ile. dziex [notworthy]

@ndy 16-05-05 20:34

tu zdaje się znajdziesz zdecydowanie tańsze wahacze niż 2kPLN... [hmm] - nie wiem natomiast ile serwis policzył sobie za robociznę.... :roll:

Greg 16-05-05 21:04

Ja wymienialem w Abscar , za mniej niz 2tysie .
Pzdr.

@ndy 16-05-05 21:05

to jest właśnie link do ABSCaru... [zlosnik] - a w zasadzie do ich sklepu W W W. Ile dałeś za wszystko ?! [hmm]

Greg 16-05-05 21:07

Robilem tam kilka rzeczy , ale chyba cos okolo 800 zl o ile dobrze pamietam .
Pzdr.

marekj 16-05-05 23:57

Re: wielowahaczowe tylne zawieszenie - zamienniki
 
Cytat:

Napisał Sylwekgsxf
Serwis poleca całe wahacze w cenie około 2000 zł [banghead] . Znalazłem same tulejki w internecie [hmm] i szukam opinii na ich temat.
Jak coś wiecie to proszę o info co i jak, gdzie i po ile. dziex [notworthy]

Przeszukaj archiwa bo jest tu o wahaczach naprawdę dużo. Ogólnie tuleje da się kupić ale jeszcze trzeba znaleźć naprawdę dobrego mechanika żeby poradził sobie z wymianą.

NeroN 17-05-05 00:11

Tu masz łopisane co i jak [hmm]

Sylwekgsxf 17-05-05 09:12

[pop]
oki dzięki. rozesłałem maile do hurtowni i sklepów. czekam na odpowiedź. jak
będe coś wiedział to opisze co i jak dla zainteresowanych. [palacz]

Macios 17-05-05 09:36

Robiłem całą zawiechę w kombi z tyłu na początku tego roku w serwisie w Zabrzu.

Koszt całości (brutto) to około 3600PLN - tylko jeden wahacz się ostał stary.
Problem polaga na tym, że zapiekają się śruby i trzeba ciąć wahacze kątówką.
A jak przetniesz, to już go nie skleisz....

Ja to brałem na firmę, więc cena taka.
Jak robisz na priva, to bedzie sporo taniej....

robdol 17-05-05 11:39

No cena trochę z kosmosu [boshe]
Kolega robił to w Poznaniu pod koniec zeszłego roku ,też we foczce kombi. I tak przy uzyciu tylko samych tuleii do wszystkich wachaczy z tyłu + robocizna 1200 pln.
Ponieważ robił mu to znajomy i wiadomo taniej wziął za robociznę , to myślę że normalna cena to ok. 1500 pln za calość z geometrią włącznie.
Kolega zeznał również że śrubu owszem się zapiekają ale większego problemu z ich wykręceniem (wycięciem) nie ma. Trzeba tylko pamiętać żeby jeszcze śruby kupić.

NeroN 17-05-05 11:49

Ile za robociznę ?? 1200 ?? :shock: :shock:
To mnie koles krzyknał 80 zł od wachacza, i uważam, że drogo i sam to będę pojutrze z kolegą robił, chyba,że pogoda będzie zwalona...
Przeca tam trzeba kilka śrubek pokręcić, na ziemi dokręcić i na geometrię zajechać....

A na zapieczone tuleje, to jest taki sposób, że nie trzeba ich kątówką ciąć, tylko wykręcamy wachacz z tuleją.... bierzemy palnik(może być na propan-butan), wypalamy gumę w środku i jednocześnie ta tuleja w środku tez wypada... pozostaje ta zewnętrzna, bierzemy brzeszczot, przecinamy ją i wychodzi elegancko(ew. delikatnie młotkiem opukujemy) [bigok] :mrgreen:

hawky 17-05-05 11:51

A jakiż to poznański zakład/fachowiec?
Warty polecenia? Można jakieś namiary?

Właśnie szukam dobrego speca od Fordów.. ;)

Macios 17-05-05 16:37

1. cena wraz z geometrią przodu i tyłu
2. o wypalaniu zapomnij - traktujesz wysoką temperaturą wahacze i zmieniasz ich strukturę krystaliczną - stają sie miękkie i bardzo szybko będziesz musiał wymienić wszystkie.
3. co do tulei to mam mieszne uczucia - oryginalnych za bardzo nie ma.... a od zawieszenia zależy moje bezpieczeństwo....

NeroN 17-05-05 18:07

1. No przeca geometria to 40-60 zł kosztuje....
2. Przednich nie trzeba wypalać, bo je się powiedzmy,że eleganco zdejmuje....
A wypalane z tyłu również nie musi być konieczne jak nie są zapieczone, a u mnie już jest taki stan tulei, że się chyba nie tzrymają nawet na tej gumie, więc pewnie środkową tuleję to wyjme ręką [hehe]


Zmienię(jak nie będzie padało, bo tu mi grzmi nbad głową), to napiszę co i jak... [hmm]

Oskar 17-05-05 20:21

Cytat:

Napisał NeroN
1. No przeca geometria to 40-60 zł kosztuje....
[hmm]

Nie wiem ale wydaje mi się że geometria (przynajmniej w Wawie jest dużo droższa) to co piszesz NeroN to jest koszt ustawienia zbieżności a geometria to ustawić trza tył ( po zrobieniu wahaczy) a potem do niego przód .

Tak mi się wydaje ale moge się mylić

NeroN 17-05-05 21:24

Byłem na geometrii przed zimą, to 40 zł, 60 zł razem z kątami....

Wy tam macie naprawdę Europejskie ceny...

Chyba,że coś się pozmieniało... :roll:

robdol 17-05-05 22:57

Cytat:

Napisał NeroN
Ile za robociznę ?? 1200 ?? :shock: :shock:
To mnie koles krzyknał 80 zł od wachacza, i uważam, że drogo i sam to będę pojutrze z kolegą robił, chyba,że pogoda będzie zwalona...
Przeca tam trzeba kilka śrubek pokręcić, na ziemi dokręcić i na geometrię zajechać....

A na zapieczone tuleje, to jest taki sposób, że nie trzeba ich kątówką ciąć, tylko wykręcamy wachacz z tuleją.... bierzemy palnik(może być na propan-butan), wypalamy gumę w środku i jednocześnie ta tuleja w środku tez wypada... pozostaje ta zewnętrzna, bierzemy brzeszczot, przecinamy ją i wychodzi elegancko(ew. delikatnie młotkiem opukujemy) [bigok] :mrgreen:

1200 to całkowity koszt [hmm] materiał + robocizna +pełna geometria
Co do trwałości samych tuleii to auto o którym mowa przejechało od czsu wymiany 37 kkm i na razie jest wszystko ok. [bigok] . Także chyba nie ma się co szarpać na całe wachacze.

Oskar 18-05-05 09:04

Cytat:

Napisał NeroN
Byłem na geometrii przed zimą, to 40 zł, 60 zł razem z kątami....

Wy tam macie naprawdę Europejskie ceny...

:


No na to wychodzi, u nas to kosztuje dobrze ponad pakę

kanciak 18-05-05 22:58

temat rozeznałem w K-cach
tuleje są dostepne w firmie Author - serwis fordów (nie ASO)
cena za szt. 35 zł. Tylko nikt nie zgawarantuje przed robotą że da sie je wymienic.
Wymieniali tuleje gumowe w tylnej zawieszce wielokrotnie. Ale jak powiedzieli
na ileś wózków kilka trafia siegdzie ich sie nie da wybić czy jakoś tak i wtedy konieczna jest wymiana niestety całych wahaczy.
Co do pomysłów podgrzewania wahaczy - jako materiałoznawca z wykształcenia stanowczo odradzam. Po podgrzaniu taki wahacz sobie spokojnie można koszącym lotem posłać na złomowisko.
Mnie przedstawili sytuacje tak:
- wyjmują wahacze
- próbują wybić - uda sie koszt niewielki
- nie uda sie koszt z wahaczami i wymianą i geometrią ok 900 zł za dwie sztuki.
Tak to wygląda na ślasku.
Negocjowałem tam upust dla FKP ale na razie jakoś sie nie skusili. Bede próbowal dalej.

Macios 19-05-05 08:00

Cena, którą płaciłem obejmuje wymianę WSZYSTKICH wahaczy w tylnym zawieszeniu wzmocnionego zawieszenia FFI kombi.
A tych wahaczy jest chyba ze 6 (jak nie wiecej).
Do tego doszła pełna geometria (przód+tył).

marekj 19-05-05 11:07

Cytat:

Napisał Macios
Cena, którą płaciłem obejmuje wymianę WSZYSTKICH wahaczy w tylnym zawieszeniu wzmocnionego zawieszenia FFI kombi.
A tych wahaczy jest chyba ze 6 (jak nie wiecej).
Do tego doszła pełna geometria (przód+tył).

Macios - moze ty wiesz czym się różni to wzmocnione zawieszenie od zwykłego? Które konkretnie elementy są inne? Bo z wszelakich microcatów i innych tisów nic nie wynika.
Masz może wrażenie że jak foka stoi niezaładowana to tył jest wyżej od przodu. Może tym się owo zawieszenie własnie objawia i oznacza to inne sprężyny?

A wahaczy jest nie przymierzając 8 licząc z tymi wzdłuznymi - ale te też ci wymieniali ?

Macios 20-05-05 11:03

Wymianione miałem w takim razie 8 - wzdłóżne też sie poszły kochać po 150kkm...

Co do wzmocnienia zawieszenia:
- tył nie jest wyżej niż przód
- samochód wyglada tak jak inne
- ale jazda - bez porównania lepsza niż standardowa zawiecha (opinia kolegi, który na codzień jeździ innym FFI kombi) - lepiej sie trzyma zkrętów lepiej reaguje na nierówności

Nie wiem na czym polegają różnice - twardość sprężn? inne amorki? - nie wiem....
Ale wiem czym się różni w czasie jazdy... :)

marekj 20-05-05 22:58

Cytat:

Napisał Macios
Nie wiem na czym polegają różnice - twardość sprężn? inne amorki? - nie wiem....
Ale wiem czym się różni w czasie jazdy... :)

Hmm, moj jest lekko pochylony do przodu. Może dla tego że cięższy silnik, a może przednie fedry wygniecione albo z Ghia-sedan-na-zamówienie podmienione [chytry][hehe]

Ja juz nawet myślałem że to wzmocnione zawieszenie to zabieg czysto papierowo-formalny coby pewne roczniki foki ciężarówkami na 5os mogły być [panna].

Sylwekgsxf 07-10-05 11:12

[pop]

na wtorek ustawiłem sie z kolesiami z warszatu w Piotrkowie Tryb. w temacie zawieszenia.
mają zapodać fure na podnośnik i obejrzeć co, jak i po ile. podobno robili już kiedyś Focusy,
także opisze co i jak.

[ Dodano: Sro 12 Paź, 2005 ]
witam
odebrałem wczoraj fure od mechaniora - specjalisty od zawiechy.
naprawiali te małe krótkie wahacze (nie wiem jak one sie nazywają dokładnie)
bo stwierdzili że reszta tulei i wahaczy jest okej. tak więc tuleje wyjeli, założyli po korekcie
od renault megane. koleś skasował mnie na 250 peelenów. przestało stukać, trzepać i jest w miare okej. co do reszty to trzeba czekać aż sie wysypią i dopiero wymienić bo narazie można śmigać i nie ma co kasy ładować. robota zrobiona elegancko i bez zastrzeżeń.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi