Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFI] ABS - zapala się kontrolka (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=18533)

Iras 04-09-07 15:10

[FFI] ABS - zapala się kontrolka
 
Witam !
Podczas rozruchu silnika i około 3s po zapłonie "pali" mi się kontrolka ABS.
Przed rozruchem po przekręceniu kluczyka kontrolka gaśnie - czyli komputer nie znajduje błedu ABS.
ABS działa normalnie - wykonałem kilka prób hamowania na slizgiej nawierzchni.
Czy ktos z Was miał podobny przypadek ?
Proszę o pomoc.

siena 04-09-07 15:14

W pierwszym kroku mozesz sprawdzic czy nic zlego nie stalo sie z czujnikami. Powinny byc schowane za przednimi kolami. Moze gdzies nie stykaja????

wojtiix 05-09-07 02:18

A ja mam tak, ze jesli odpalam silnik po zgaszeniu wszystkich kontrolek to mignie mi ABS ale jesli odpalam zaraz po kontrolce swiec zarowych to nic nie miga...ale wszystko niby ok...i badz tu madry [banghead]

siena 05-09-07 09:21

U mnie sytuacja ta wyglada identycznie (tyle, ze kontrolka ta miga mi losowo, tzn, nie zapala sie przy kazdym uruchomieniu auta). Temat ten juz byl kiedys poruszany w innym watku i z odpowiedzi wynikalo, ze podczas odpalania auta pobierany jest duzy prad co powoduje spadek napiecia, co z kolei moze zaklocic prace sterownika i powodowac mrugniecie kontrolki ABS. Po uruchomieniu auta napiecie to stabilizuje sie i wszystko wraca do normy wiec kontrolka ABS nie swieci sie wiecej.

Sprawdz czy ABS dziala poprawnie, ostro hamujac. Jesli kola sie nie zablokuja mozesz podrozowac spokojnie.

Iras 05-09-07 10:00

U mnie dzieje się to regularnie za każdym odpaleniem i trwa około 3s po odpaleniu więc spadek napięcia mogę wyeliminowć. Muszę sie chyba skupic na czujnikach.
Ostatnio wymieniałem koło dwumasowe i sprzęgło może coś mechanicy odstawili przez przypadek :?:

W zimie podczas długich rozruchów również migała kontrolka ABS i to mógł być to spadek napięcia na czujnikach. Po uruchomieni natychmiast gasła.

AsMfc 05-09-07 10:12

Po uruchomieniu odpal sobie komputer w zegarach i sprawdz jak pokazuje Ci sie Ab :?:
Ab-L to ok, Ab-H to jest problem przy nie wcisnietym hamulcu i na postoju.

Iras 05-09-07 10:57

Nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać...
Jak odpalić komputer :?:
Co toznaczy Ab-L czy Ab-H ?
Z czym wiąże się problem "przy nie wcisnietym hamulcu i na postoju" ?

AsMfc 05-09-07 11:37

Iras wciskasz przycisk kasowania kilometrow dziennych i odpalasz autko, nagle wyzeruje sie (trzymasz dalej) i po chwili pojawia sie napis tESt w tym momencie puszczasz przycisk, wskazowki skacza na max'a i teraz przyciskasz kolejno az dojdziesz do Ab-X gdzie X to L lub H :)
L to Low czyli nie ma syg. z ABS na postoju bez hamulca przeciez on nie ma prawa dzialac [bigok], a jak komp swiruje potrafi podac tam H czyli High mimo, ze nie powinien i wtedy jedziemy do fachmana od kompa i sprawdzamy modul ABS + czujniki ABS'u i czyscimy jak trzeba tasme na lozuskach [ninja] (duza ilosc opilkow na tasmie magnetycznej lozyska powoduje mniejsza czulosc i wtedy sygnal jest malo wyrazny lub nie czytalny bo gubi czasem kilka zabkow)
Chyba jasno napisalem ;)

Iras 05-09-07 12:03

Dzięki [metal] AsMfc za wyczerpującą instrukcję.
Jeszcze nie wiem jak bezpiecznie opuścić tryb testowy :?: :D

[ Dodano: Pią 21 Wrz, 2007 12:27 ]
Byłem na kompie nie serwisowym: brak błędów.

krisfoc 28-11-07 12:41

AsMfc,
czy moglbys przyblizyc troche temat trybu testowego na liczniku kilometrow?
-jakie inne info niz stan sygnalu ABS mozna tam uzyskac?
-czy tylko w czasie postoju czy w czasie jazdy tez ?
-jak wyjsc z trybu testowego (po prostu wylaczyc silnik?)
dzieki, krzysiek

drof 28-11-07 13:05

krisfoc, tutaj znajdziesz odp: http://forum.focusklubpolska.pl/view...tryb+serwisowy

Pzdr

krisfoc 28-11-07 14:10

Dzieki, zle szukalem.
Drukuje i ide sie bawic :-)
krzysiek

kristop 28-11-07 14:47

Witam
zapelenie sie na chwile kontrolki ABS i chyba jeszcze hamulca ,wystepuje gdy mamy niezategi akumulator, w trakcie rozruchu spada napiecie w instalacji i dlatego procedura testu obwodu hamowania +ABS jast ponawiana
u mnie nic sie nie zapalalo po uruchomieniu silnika ,jak kupilem auto ale w trakcie przygotown do zimy wymienilem swiece zarowe 4 szt do kosza ,po wymianie swiec zczely mrugac do mnie kontrolki ,poprostu instalacja pobiera wiecej pradu
jeszcze jedno 1 swieca sprawna pobiera okolo 12-13 A

Krzysiek

Schem 30-11-07 08:57

Mam to samo prawie zawsze rano. Jak temperatura spada w nocy do -7, -5 to raniutko jak odpalam jest tak:
- przekręcam kluczyk, kontrolki się zaświecają
- po chwili gasną (poza olejem, hamulcem i chyba tyle) :roll: Zawsze skupiam się tylko na tej od świec, więc nie pamiętam
- po zgaśnięciu kontrolek "dokręcam" kluczyk i silnik startuje. W tym samym momencie zapala się ABS i po jakichś dwóch sekundach gaśnie (chwilkę po tej od oleju). Silnik już chodzi w tym momencie.

Sytuacja ma miejsce tylko rano, po nocy. Dzisiaj zapomniałem kanapek, więc zgasiłem silnik, wróciłem do domu i jak drugi raz odpalałem już tak nie było.
Jak wychodzę z pracy, też się tak nie dzieje (chyba, że jest -5 tego dnia).
Na gorącym silniku oczywiście też tak nie ma.

[ Dodano: Pią 30 Lis, 2007 09:47 ]
Cytat:

Napisał Muggsy
gadu-gadu o endżinach, kontrolkach a tu nagle kanapki

Większość wynalazków dzieje się przypadkiem ;)
Na studiach się dowiedziałem, że jeden gość wynalazł sposób na otrzymanie czegoś tam, bo mu spinka od mankietu wpadła do reaktora i się okazało, że platyna jest katalizatorem [readmore] (platynowe spinki...hmmm)

No to ja odkryłem dzięki kanapkom, że drugie odpalenie nie powoduje świecenia się kontrolki ABS [los] :mrgreen: :mrgreen:

Mariusz2 02-12-07 13:10

U mnie zabserwowałem to samo, ale dopiero jak temp powietrza na dworzu spada do ok 0 C. Po zapaleniu silnika świeci się kontrolka ABS przez 3 s i gaśnie. Jak zaraz silnik zgaszę i odpalę powtórnie wszystko jest OK. Taki sam bubel jak z zamarźniętym siłownikiem w drzwiach. Zima foczkom nie służy.

fazis 07-12-07 12:44

Też tak mam i jak pojechałem na diagnostyke to się dowiedziałem że mam już lichy aku i on jest powodem wszystkich takich sytuacji. Jeszcze nie zmieniłem ale aku mam lichy bo ledwo kręci jak na dworze jest poniżej 0st C.

siena 07-12-07 15:15

To raczej nie jest akumulator, bo ja swoj wymienilem jakis czas temu na nowke a efekt zapalajacej sie lampki ABS przy rozruchu pozostal.
Z moich obserwacji, jak rowniez z obserwacji pozostalych uzytkownikow wynika, ze dzieje sie tak tylko gdy na dworze jest zimno i wilgotno. Potwierdzam opinie Mariusza2 - zima foczkom zdecydowanie nie sluzy.

Hoss 09-12-07 14:40

ja tez tak mam, po zrobieniu trasy 500km ostatnio problem znikl na ok 4 dni, potem to samo, moje zdanie takie: jak foka hamuje dobrze i komp nie wywala bledu a kontrolki nie zapalaja sie w czasie jazdy to wszystko jest dobrze, tak juz maja masze foki no chyba ze komus to bardzo przeszkadza i ma za duzo kasy..... [foch]

fazis 09-12-07 20:29

A miałes wymieniane łożyska moze przypadkiem?

Hoss 09-12-07 21:03

lozysk nie wymienialem, przed chwila wrocilem i specjalnie patrzylem czy sie zapala (w przeciagu 2godz. odpalalem z 5razy foke :lol: ) i nic ale podejrzewam ze z rana znowu sie zapala.
pozdrawiam 8)

fazis 10-12-07 19:15

Ja miałem też taką sytuację, że co jakiś czas mi mrugał ABS i powodem była zmiana łożyska tzn. jak mi rozłączyli ta złączkę od czujnika ABS-u co ją na nadkolu widać i słabo (czytaj wcale) zabezpieczyli przed wilgocią. Odrdzewiacz, troche taśmy izolacyjnej i pomogło. Może spróbuj posprawdzać złączki.

Hoss 10-12-07 20:45

jak zmienialem kola na zimowe to mialem tam na wtyczce od czujnika psiknac WDkiem, ale jakos mi z paly wylecialo [banghead] gdzies na forum czytalem ze ktos tam to czyscil i pomoglo,


acha, dzis rano przy odpalaniu kontroli sie zapalily :D [palacz]

[ Dodano: Wto 11 Gru, 2007 22:16 ]
dzisiaj odlaczylem automatyczne zalaczanie sie klimy na ustawionym nawiewie na przednia szybe i przyjmujac hipoteze [hmm] ze owe kontrolki zapalaja sie gdy jest za niskie napiecie to problem powinien ustapic, ja zazwyczaj jak odpalalem foke to dmuchawe mialem zawsze na 1 biegu i moze dlatego tak sie dzialo z tymi kontrolkami - narazie sie nie zapalily dzisiaj ani razu, zobacze z rana jak bedzie.

siena 18-12-07 09:11

Nie wiem jak mialem wczesniej, ale zauwazylem, ze teraz razem z zapalajaca sie kontrolka ABS w tym samym momencie zapala sie i gasnie kontrolka hamulca recznego.

Moze wczesniej podczas opalania mialem zaciagniety reczny i kontrolka ta palila mi sie caly czas - nie potrafie sobie tego juz przypomniec.
Dajcie znac jak to wyglada u was. Czy zapala sie wylacznie kontrolka ABS czy ABS + reczny??

Schem 18-12-07 13:43

U mnie tylko ABS i tylko jak jest poniżej -5 stopni. No może i -4 - w każdym razie dobrze poniżej 0.

Jak jest 0 albo -1 to wszystko jest normalnie

siena 18-12-07 17:48

No to u mnie zaczelo swirowac od dzis. Raz rozswietla sie wylacznie ABS, raz ABS + reczny (gasna dokladnie w tym samym momencie) a jak silnik jest juz rozgrzany to nic sie nie zapala.

Hoss 18-12-07 20:59

odłaczenie "auto klimy" pomoglo troche, teraz kontrolki zapalaja sie tylko rano przy ujemnych tem. zazwyczaj -2, jak silniczek troche rozgrzany to ok, to przez spadek napiecia tak sie dzieje z tymi kontrolkami

Tek 19-12-07 22:07

U mnie tez mam takie objawy. Rano jak jest zimno po odpaleniu silnika zapala sie kontrolka abs+hamulca recznego. Po chwili obie gasna.
Akumulator wymieniony w zeszlym roku.
No i pytanko-skoro hamulce i ABS dzialaja bez zarzutu to czy w ogole warto sie przejmowac tym zjawiskiem?

cieply 28-12-07 11:34

mi kontrolka ABS zapala sie dosc czesto, szczegolnie jak bylo wilgotno, (ALE abs dzialal) wczoraj podjechalem do magika, ale nie od elektroniki bo taki to chcial od razu pod kompa podlaczac ...
odlaczylismy czujniki (te przy kole plastikowe zlaczki)-> sprezone powietrze + preparat "na styki elekt" i .. dopiero przy ostatnim tzn okazalo sie ze strasznie jest zafajdane blotem z woda, i to w nim robilo sie zwarcie, dodatkowo okrecilismy czujniki te w piascie, dwa z nich byly lekko zabrudzone i na jednym byl nawet smar [boshe] --> czyszczenie
pozniej koncowka od kompresora do tej dziurki ;) na czujnik -> cisnienie + krecenie kolem
wydmuchalo sie sporo syfu

i juz mnie kontrolka od abs'u nie irytuje :)

pozdro

... moze komus to tez pomoze, a juz napewno nie zaszkodzi :mrgreen:

Yerzo 28-12-07 19:28

Widze, ze wiekszość ma ten problem i chyba to nie jest nic złego.
U mnie dzieje się to samo:
Odpalam przy minusowej temperaturze i kontrolka świeci przez ok.3 sekundy.

Przy odpalaniu w garażu kontrolka odrazu gaśnie.

tjmdm 18-10-08 07:11

Problem kontrolki ABS tyczył się także mojego autka...w tygodniu wymieniłem aku na nowy i problemu już nie ma [metal]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi