Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Kombi - woda w bagażniku. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=75301)

tasior86 08-09-15 20:29

Kombi - woda w bagażniku.
 
Witam, mam problem z focusem mk2 kombi.
Woda leje mi się z okolic dachu na podsufitkę przy prawym słupku bagażnika i spływa koło gniazda 12 v na podłogę. Szukałem w necie i ludzie pisali, że pęka uszczelniacz pod listw± na relingi, ja mam listwę relingow± w któr± wpina się dedykowany bagażnik (chyba fabryczne) montowane na 3 ¶ruby.
Próbowałem j± odkręcić ale udało mi się odkręcić tylko 2 ¶ruby i napchałem w wej¶ciu ¶rub trochę silikonu lecz dalej leci woda. Pod t± listw± nie ma żadnego uszczelniacza. Ma kto¶ pomysł jak to ogarn±ć ? Ewentualnie ile kosztowałoby uszczelnienie tego w jakim¶ nieautoryzowanym serwisie ? Jestem z Katowic.

Okta 28-08-16 12:35

Rozwi±załe¶ to? Mam podobnie w swoim, tak mi się wydaje.

PiotKr 17-09-16 23:37

U mnie też był taki problem. Ale jak sprawdzałem to pod listw± było szczelne. ciekł± woda w okolicach zawiasu i ł±czenia blach. Uszczelniłem wszystko jakim¶ uszczelniaczem typu autogum i jest ok. Nie puszcza wody do ¶rodka. Pod listw± też uszczelniłem. Nadwozie chyba trochę się skręca pracuj±c i puszczaj± fabryczne uszczelnienia.

Grodzian 18-09-16 12:12

U mnie ku mojemu zaskoczeniu nie lało sie ani przez zawiasy ani uszczelnienie pod listwami tylko w prawej lampie nie miałem uszczelki przy gornym mocowaniu i woda lała się przez gniazdo kołka i idealnie kapało z kratki z tyłu po słupku...

rze¶ki 02-12-16 17:09

U mnie woda kapała po lewej stronie na roletę przez kratkę słupka na górze. Wystarczyło wyczy¶cić i odtłu¶cić miejsce gdzie chowa się zawias i zalepić mas± do poł±czeń (przejechać dosłownie palcem z tym klejem). Była bardzo mała niewidoczna praktycznie szczelina cieńk± jak włos. Teraz spokój.

Dzior 02-12-16 23:24

Cytat:

Napisał rze¶ki (Post 1151578)
mas± do poł±czeń (przejechać dosłownie palcem z tym klejem).

A co konkretnie za pasta?

langolier 27-12-18 17:00

Cytat:

Napisał rzeĹ›ki (Post 1151578)
U mnie woda kapała po lewej stronie na roletę przez kratkę słupka na górze. Wystarczyło wyczyścić i odtłuścić miejsce gdzie chowa się zawias i zalepić masą do połączeń (przejechać dosłownie palcem z tym klejem). Była bardzo mała niewidoczna praktycznie szczelina cieńką jak włos. Teraz spokój.

Widzę, że buda auta taka sama i u mnie cieknie dokładnie tak samo :|
Osobi¶cie zamówiłem już "masę klej±co-uszczelniaj±c± na bazie poliuretanu" (nie chcę reklamować konkretnej marki, zwłaszcza jak okaże się niewypałem [miecho]).
Na pewno zacznę od zalepienia tych wnęk na zawiasy i to od zewn±trz, ponieważ garażu nie mam a pogoda i temperatura nie sprzyjaj± działaniom zwi±zanym z demontażem auta.
Raczej też pojadę do jakiego¶ krytego parkingu, ponieważ będzie tam cieplej a i osuszyć szczelinę powinno być łatwiej. Najgorzej z tym twardnięciem.... podobno 100% jest dopiero po 24h :smt089 więc trzeba będzie przesiedzieć w tym ciepełku cały dzień minimum.....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi