Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI] Wentylator chłodnicy pracujący przy nawiewie na szybę (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23962)

oskar-kl 12-10-08 19:04

[FFI] Wentylator chłodnicy pracujący przy nawiewie na szybę
 
Wiem że temat się już pojawiał i myślałem że takie zachowanie wentylatora na chłodnicy jest normalne ale nie do końca. Jle od początku. Jeżdże Foką z 2001r., dielel, z klimą. po zauważeniu objawu poczytałem forum i okazuje się że jest to często spotykany przypadek i niby tak ma być. przeprowadziłem kilka testów i wyszło że rzeczywiście uruchomienie nawiewu na szybę powoduje start prawego (patrząc od strony otwartej pokrywy silnika) wentylatora, co dziwne sprężarka klimy uruchamia się i wyłącza kiedy chce (żyje swoim życiem) i nie ma sygnalizacji w kabinie o pracy klimy - i to w/g wielu jest naturalnym zachowaniem Foki. Nie zdziwłoby mnie to i prawie przyjąłem ta za pewnik, gdybym nie stwierdził u znajomego że u niego takich reakcji nie ma - uruchomiłem mu silnik włączyłem nawiew na szybę i nic. na chłodnicy cisza. Czy to możliwe że u niego jest jakiś problem, dodam jeszcze że u niego klima działa trochę wydajniej. gdzie szukać problemu - wada intl eletrycznej??? Hilfe!!!

Pabloos 12-10-08 19:22

a co po włączeni nawiewu na szybę włączyła mu się klima czy po prostu klima się włącza a tylko wentylator nie ?
Może po prostu ma zneutralizowaną to dogodna funkcję , bo można ja bardzo szybko "wyłączyć " jak i włączyć opis jet na forum

oskar-kl 12-10-08 20:11

Po włączeniu nawiewu na szybę od razu startuje wentylator na chłodnicy, podobno jest to ten od klimy i uruchamia się również sprężarka, przy wymianie oleju zaglądając od spodu przy pracującym silniku zauważyłem że spężarka czasem się wyłącza i znowu po chwili włącza. A co dokładnie oznacza "zneutalizowanie". Jeżeli chodzi o wyłączanie jej przy pomocy zmiany nawiewu na kabinę to zacząłem ją już stosować ale trochę mnie to denerwuje bo zaparowoje trochę szyba, a dodatkowe chłodzenie chłodnicy zimą? chciałbym tego unikać. No i dodatkowy opór dla silnika os sprężarki.

olo 12-10-08 20:25

Re: Wentylator chłodnicy pracujący przy nawiewie na szybę
 
Cytat:

Napisał oskar-kl
Wiem że temat się już pojawiał i myślałem że takie zachowanie wentylatora na chłodnicy jest normalne ale nie do końca. Jle od początku. Jeżdże Foką z 2001r., dielel, z klimą. po zauważeniu objawu poczytałem forum i okazuje się że jest to często spotykany przypadek i niby tak ma być. przeprowadziłem kilka testów i wyszło że rzeczywiście uruchomienie nawiewu na szybę powoduje start prawego (patrząc od strony otwartej pokrywy silnika) wentylatora, co dziwne sprężarka klimy uruchamia się i wyłącza kiedy chce (żyje swoim życiem) i nie ma sygnalizacji w kabinie o pracy klimy - i to w/g wielu jest naturalnym zachowaniem Foki. Nie zdziwłoby mnie to i prawie przyjąłem ta za pewnik, gdybym nie stwierdził u znajomego że u niego takich reakcji nie ma - uruchomiłem mu silnik włączyłem nawiew na szybę i nic. na chłodnicy cisza. Czy to możliwe że u niego jest jakiś problem, dodam jeszcze że u niego klima działa trochę wydajniej. gdzie szukać problemu - wada intl eletrycznej??? Hilfe!!!

Ja mam wersję z 1 wentylatorem (silnik 1,6 z 2004 r.) i po włączeniu nawiewu na przednią szybę nie włącza się wentylator. Być może w wersjach z dwoma wentylatorami tak ma być.

Pabloos 12-10-08 20:54

Cytat:

Napisał oskar-kl
u znajomego że u niego takich reakcji nie ma - uruchomiłem mu silnik włączyłem nawiew na szybę i nic. na chłodnicy cisza. Czy to możliwe że u niego jest jakiś problem

Cytat:

Napisał Pabloos
a co po włączeni nawiewu na szybę włączyła mu się klima czy po prostu klima się włącza a tylko wentylator nie ?
Może po prostu ma zneutralizowaną to dogodna funkcję , bo można ja bardzo szybko "wyłączyć " jak i włączyć opis jet na forum

a dokładnie TU

arturoo 12-10-08 20:57

Ja też mam 1.6 z 2004 z jednym wentylatorem i też się nie włączał, a jak się okazało jak ma się jeden wentylator to posiada on dwa biegi i jak startuje klima powinien wystartować wentylator na pierwszym biegu u mnie tak nie było klima pracowała a wentylator nie pracował, jak się okazało padła kostka łącząca wentylator z instalacją, w ASO Panowie wycieli kostkę zlutowali na krótko i wszystko działa poprawnie.

ptasiekk 13-10-08 08:33

oskar-kl może Twój kolega ma Fokę przed liftową. Tam nie zawsze było umieszczane automatyczny załączanie klimy. Ja np. nie mam. Co do wyłączenia tej funkcji to Pabloos dał ci już namiar. Prosta robota.

Cytat:

Napisał oskar-kl
przy wymianie oleju zaglądając od spodu przy pracującym silniku zauważyłem że spężarka czasem się wyłącza i znowu po chwili włącza.

To jest też normalne. Jeżeli zacznie ci się co chwilę włączać i wyłączać to oznacza że nie masz czynnika już i trzeba szybko podjechać na dopełnienie.

oskar-kl 13-10-08 17:34

Dzięki za info. Kolega ma wcześniejszą wersją bez kolorowych oznaczeń na przełącznikach, a z porady skorzystam w najbliższym wolnym czasie. Niech będzie błogosławiony ten kto wymyślił fora klubowe [notworthy]

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2008 15:06 ]
Dla tych którzy mają podobny problem dobra wiadomość, przećwiczyłem zagadnienie z wymontowaniem wtyczki - pomogło, teraz uruchamiam klimę własnoręcznie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi