Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   W temacie glosnikow? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6632)

pinio_tdci 17-10-05 16:13

W temacie glosnikow?
 
Jako, ze jednak bede chyba wymienial glosniki w drzwiach - przy nizszych mocach jakos tam jeszcze wyrabiaja z subem i tweeterami, ale przy 30% mocy zaczynaja juz rzezic :evil: - to chcialbym sie zapytac co koledzy polecaja [bigok] (w kwestii jakosci! cena nie gra wiekszej roli :mrgreen: )

No i jesli to mozliwe, to wolalbym zachowac oryginalne rozmiary (leniwy jestem i mi sie bawic w wycinanie przejsciowek na okragle 165, etc. nie chce [zlosnik]), jesli cos godnego uwagi na rynku w takich wymiarach istnieje :?: [chytry]

-=Seba=- 17-10-05 16:46

Głośniki głośnikami , ale Ty lepiej powiedz co ty za radio masz. Może ono g... warte. Jeśli chodzi o GBL to juz pisałem . Mi wystarczają aż nadto. Zis tyż zamotował takie códo x 4 ( bo nic w bagażniku nie ma) i grajom ful wypas.

PS. Chiałem nadmienić , ze u mnie poprzednio w FFI było SONY 4 x 40 a teraz awansowałem i jest 4 x 50 . Na dwóch głośnikach na początku było i mi sie skrzyni nie chciało montowć :> . Radio ma duże znaczenie.

Rabarbar 18-10-05 10:06

Re: W temacie glosnikow?
 
Cytat:

Napisał pinio_tdci
No i jesli to mozliwe, to wolalbym zachowac oryginalne rozmiary (leniwy jestem i mi sie bawic w wycinanie przejsciowek na okragle 165)

Dobrym pomysłem jeżeli chodzi o rozmiar 5x7 będą Hertze ESK 570
Co prawda będziesz się musiał trochę pogimnastykować z instalacją tweteera ale warto. Siwy miał takie w swoim Focusie, zresztą wystawiał je niedawno na giełdzie. Pogadaj z nim co i jak.

sylweek 18-10-05 11:00

Napewno nie zagra Ci lepiej niż najsłabszy element w instalacji. Więc jak chcesz zeby łądnie grało to trzeba sie pomęczyć.
- Prawidłowe podłączenie w tym zastosowanie odpowiednich kabli.
- wygłuszenie drzwi
- radio
- głośniki
Jeżeli te hertze będą grały pod wzmakiem to ok. Wszytsko zależey czego oczekujesz. Ja za taka kase kupiłem Rainbow SLX 265 Deluxe i jestem zadowolony.
Ja proponuje poczytać najpierw forum
autokoącik watki przykejone
audiocar
PS
napis na radiu 4x50 można sobie między książki wsadzić.

pinio_tdci 18-10-05 12:00

Cytat:

Napisał -=Seba=-
Głośniki głośnikami , ale Ty lepiej powiedz co ty za radio masz. Może ono g... warte. Jeśli chodzi o GBL to juz pisałem . Mi wystarczają aż nadto. Zis tyż zamotował takie códo x 4 ( bo nic w bagażniku nie ma) i grajom ful wypas.

PS. Chiałem nadmienić , ze u mnie poprzednio w FFI było SONY 4 x 40 a teraz awansowałem i jest 4 x 50 . Na dwóch głośnikach na początku było i mi sie skrzyni nie chciało montowć :> . Radio ma duże znaczenie.

Co do radia to jest Alpine CDR cos tam, zapomnialem numerku - ale to byl njwyzszy model pol roku temu, jak kupowalem [skromny]

Oprocz tego sa dwa tweetery Pioneera po 100 W - wiem, ze nie najlepsze na rynku, ale dostalem je dosc tanio [chytry]

Do tego aktywny sub Grundiga, gra ladnie, tez 200 W ale nie moge go potestowac 'na gorze' bo chce wtedy te fordowskie glosniki z drzwi porywywac [zaklopotanie]

Calosc podpieta bezposrednio pod aku, przez renomowany warsztat - tyle, ze gosc prawie plakal jak nie chcialem wymienic glosnikow w drzwiach, teraz rozumiem czemu [smutne]

Tak wiec brakuje mi tylko dobrych glosnikow 'bocznych', przy czym nie musza byc wcale 3-drozne i nawet lepiej jak by byly bez 'gwizdkow' (bo takowe juz sa), byle by 'wytrzymywaly' wyzsze moce :)

Aha, zwrotnic tez nie potrzebuje, bo ta Alpine ma sterowalne filtry na kazdym wyjsciu i moge sobie poobcinac 'basy' i 'soprany' hardware'owo [metal]

Jeszcze jakies informacje, czy moga juz koledzy profesjonalnie pomoc [bigok]

Rabarbar 18-10-05 12:20

Cytat:

Napisał pinio_tdci
Co do radia to jest Alpine CDR cos tam, zapomnialem numerku - ale to byl njwyzszy model pol roku temu, jak kupowalem [skromny]
Oprocz tego sa dwa tweetery Pioneera po 100 W

To od tego trzeba było zacząć, większość z nas zaczyna od upgrade-u fabrycznej instalacji. Nie wyskakiwałbym z Hertzami :oops:
Najlepiej zrobisz jak podjedziesz do swojego instalatora i skorzystasz z jego doświadczenia. Napisz co Ci doradził a my to trochę skrytykujemy :wink:
IMHO Bez wymiany tweeter-ów raczej się nie obędzie.

Rasta 18-10-05 12:25

Re: W temacie glosnikow?
 
Cytat:

Napisał pinio_tdci
Jako, ze jednak bede chyba wymienial glosniki w drzwiach - przy nizszych mocach jakos tam jeszcze wyrabiaja z subem i tweeterami, ale przy 30% mocy zaczynaja juz rzezic :evil: - to chcialbym sie zapytac co koledzy polecaja [bigok] (w kwestii jakosci! cena nie gra wiekszej roli :mrgreen: )

No i jesli to mozliwe, to wolalbym zachowac oryginalne rozmiary (leniwy jestem i mi sie bawic w wycinanie przejsciowek na okragle 165, etc. nie chce [zlosnik]), jesli cos godnego uwagi na rynku w takich wymiarach istnieje :?: [chytry]


Jeżeli chcesz naprawdę aby głośniczki zagrał i miały pożądnegoo kopa to tylko 165 mm. Elipsy nadaja się tylko do napierdalania, a nie do grania. (Do kaszlaka się nadają)

Bez rzeźby i wytłumienia drzwi nie ma dobrego grania!!

Jeśli cena nie gra roli (jak piszesz) to w czym problem wstawiasz furkę do firmy zajmującej się CA i po bulu. Przejściówki powinny być wykonane z mdf (najlepiej stalowa ale to kupa kasy) aby głośnik stabilnie osdzić i przytwierdzić do drzwi - koszt 100 pln za parę.

Co do głośników to musisz sobie kupić na przód system. Jaki to ma być systrem jest uzalerznione od tego jakiej muzyki słuchasz!! A tego nie napisałeś!

Kolega chyba nie wie co to są głośniki trzydrożne!!! Jak piszesz, że masz suba to tylko 2 drożne. Głośniki muszą być odseparowane czyli gwizdki luzem inaczej to się nie nadaje do grania.

Ps. jak kaska nie gra roli polecam Gorlicha w jakiś 10 tyś. się zmieścisz [hehe] [hmm] [hehe] [hmm] [hmm]

sylweek 18-10-05 12:54

Rasta znowu godosz prawde.
Też bym sie nie ładował w elpisy. Tweetki piona mozesz sprzedac komuś, jak ma to dobrze zagrać to musi być kpl. zestaw. np.
rainbow/DLS + u-dimension/genesis + JL/Infinity
Ale podstawa to dobre podłączenie i przygotowanie drzwi ( wygłuszenie )
Jak mosz jakiś w miare wysoki model Alpine to ok.

pinio_tdci 18-10-05 13:02

Re: W temacie glosnikow?
 
Cytat:

Napisał Rasta

Kolega chyba nie wie co to są głośniki trzydrożne!!! Jak piszesz, że masz suba to tylko 2 drożne. Głośniki muszą być odseparowane czyli gwizdki luzem inaczej to się nie nadaje do grania.

Ps. jak kaska nie gra roli polecam Gorlicha w jakiś 10 tyś. się zmieścisz [hehe] [hmm] [hehe] [hmm] [hmm]

No nie, ze az tak nie gra roli [zaklopotanie] chodzilo mi raczej o roznice rzedu 150-200 PLN za glosnik :wink:

No przeca pisze, ze zadne trojdrozne mnie nie interesuja, ze wzgledu na sub'a a ze gwizdki odseparowane juz sa to wytarczylyby sredniotonowki, pewnie :? Tyle tylko, ze pewnie trzeba bedzie te gwizdki tez wymienic, zeby nie odstawaly od reszty po upgradzie.

No ale jesli potrzeba wymienic na 'okragle' (akustykiem nie jestem, ale w sumie to chyba wiem czemu :wink: ) to i tak pojade do instalatora, bo samemu nie umiem, nie mam czasu, nie mam doswiadczenia!

Tyle, ze wolalbym byc przygotowany merytorycznie, zeby dostac najlepsza usuge/towar/cene [bigok]

Stad jeszcze jedno pytanie! Tak mi sie wydaje, ze mozna by bylo do tylu wlozyc cos na wzmocnienie tonow srednich/niskich a na przod jakis 'zestaw' dla wyzszych czestosci, dobrze mysle [screwy]

A co do muzyki, to glownie 'new romantic', klasyka (ale nie rocka tylko symfoniczna [chytry] ), troche rocka, etc. - generalnie wiekszosc tego co powstalo po latach 90 lub zostalo stworzone przez latynosow/afroamerykanow/raper'ow/blockersow/punkow/hiphopowcow/technoloverow i podobne, nie trafia w moj gust muzyczny :shock:

sylweek 18-10-05 14:38

Kup zestaw na przód:
- HELIX BLUE 62 MK 2 ok. 350,00
albo
RAINBOW 265 SLX Deluxe ok. 450,00
Zamontuj je sam albo oddaj komus i Cie skroja. Pamietaj o wygłuszeniu drzwi.
Spradaj "aktywny Sub Grundiga"
dołóż ze 200,00 - 300,00 i kup wzmak, może jakąś Alpine V12 4 kanałowa.
Jak ochłoniesz wrażeniem :) to dokupisz sobie subwoofer do bagarka z głośnikiem JL albo infinity.
Ja bym zrobił tak, Ty zrobisz jak zechcesz.
tzn juz częściowo zrobiłem :mrgreen:
pzdr
Sylwek

Rabarbar 18-10-05 14:39

Cytat:

Napisał pinio_tdci
Stad jeszcze jedno pytanie! Tak mi sie wydaje, ze mozna by bylo do tylu wlozyc cos na wzmocnienie tonow srednich/niskich a na przod jakis 'zestaw' dla wyzszych czestosci, dobrze mysle

Dobry odseparowany zestaw z przodu powinien rozwiązać wszystkie Twoje problemy. Myślę że musisz się liczyć z kosztami od 500PLN w góre. Do tego wygłuszenie drzwi przednich 200-400PLN i na koniec montaż i ewentualnie okablowanie tj. 100-200PLN.
Głośnik z tyłu odpuść sobie chyba że chcesz żeby pasażerowie tylnej kanapy nie nudzili się po drodze :wink:
Napisz co zaproponował instalator, wspólnie coś doradzimy [bigok]

pinio_tdci 18-10-05 14:48

Dzieki koledzy [bigok]

Teraz musze pokorespondowac z moim instalatorem, bo oczywiscie bede to robic w kraju a nie w hitlerowie, a ze nie moge za dlugo 'posiedziec' w kraju, to musze wszystko na 'styk' planowac (jeszcze mnie przeglad czeka!)

No ale jak juz sie dogadamy co do sprzetu (terminu i ceny) to napisze, co z tego wyszlo!

Rasta 18-10-05 18:40

Cytat:

Napisał sylweek
Kup zestaw na przód:
- HELIX BLUE 62 MK 2 ok. 350,00
albo
RAINBOW 265 SLX Deluxe ok. 450,00
Zamontuj je sam albo oddaj komus i Cie skroja. Pamietaj o wygłuszeniu drzwi.
Spradaj "aktywny Sub Grundiga"
dołóż ze 200,00 - 300,00 i kup wzmak, może jakąś Alpine V12 4 kanałowa.
Jak ochłoniesz wrażeniem :) to dokupisz sobie subwoofer do bagarka z głośnikiem JL albo infinity.
Ja bym zrobił tak, Ty zrobisz jak zechcesz.
tzn juz częściowo zrobiłem :mrgreen:
pzdr
Sylwek

Co do swyboru stemu to Rainbow jak najbardziej.
Do muzy, której słucha idelne by były Morele Dotech ale to już wydatek 1000-1200 pln.

Co do sprzedarzy suba aktywnego to się 100% zgadzam.
Co do zastapienia go JL też :D Piękne subki, potrafią super nisko zejść i dużo mocy nie potrzebują.

Tak się mój prezentował w mojej poprzedniej furce:

http://rastapage.pl/fotosy/ca/bag/06.jpg
http://rastapage.pl/fotosy/ca/bag/07.jpg

Obecnie grzecznie czeka na zainstalowanie w Foce :D :D

-=Seba=- 21-10-05 01:52

Re: W temacie glosnikow?
 
Troszkę nie śledziłem wątku ale nie mogę pominąć jednej kwestii.....

Cytat:

Napisał Rasta
Elipsy nadaja się tylko do napierdalania, a nie do grania. (Do kaszlaka się nadają)

A kufno prafda. Może i profesjonaliści nie uzywają elips. Ale jak bym miał takie ucho to nie jeździłbym Focusem :P :P :P Ford sam w sobie trzeszczy jeśli chodzi o tapicerkę więc nie mówcie, że robicie salę koncertową z Focusa. Ok zgodzę sie, że jeśli ktoś chce władować równowartosć auta w dźwięk to też nie montowałbym elips. Ale w normalnym przypadku "zykłego melomana wyyyystarcza" dobrze jest dorzucić jeszcze oddzielnie gwizdki ( w FF II jest doskonałe miejsce w słupkach).

Rasta 22-10-05 00:14

Bredzisz......

-=Seba=- 22-10-05 08:51

W takim razie każdy zostaje przy swoim, Pozdrawiam.

driver 22-10-05 23:29

Jestem ciekaw jak porównacie 3 różne głośniki.
Otóż proponujecie przerobić na 16,5 Ok!!!
Proponuję abyście porównali 3 zestawy głośników:

1)Rainbow Slx 265 Deluxe - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68724767
2) Hertz Esk 165 - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68483611
3) Hertz ESK 570 - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68814597

Otóż moim zdaniem najlepiej pasują Hertz 165 tyle że trzeba przerobić z elipsy.Jak się zorientowałem to 80-85 zł za 2 sztuki z elipsy na 165 i trzeba doliczyc do tych glosnikow 165 Hertza jak i zarowno Rainbow.
Parametry Hertza 165 moim daniem najlepiej sie prezentuja i mimo dodatkowych kosztow wybralbym wlansie Hertz 165.

Czy z tylu pozostawilibyscie fordowskie glosniki czy moze cos innego proponujecie??

jodler 23-10-05 15:54

Cytat:

Napisał driver
Parametry Hertza 165 moim daniem najlepiej sie prezentuja i mimo dodatkowych kosztow wybralbym wlansie Hertz 165.

No w sumie zalezy co brać pod uwagę, wg. mnie zestaw Rainbow ładniej i wyraźniej zagrał by soprany ze wzgledu na górną częstotliwość 21kHz
atutami ESK 165 są lepsze parametry mocy i efektywność a górne tony by nie grały tak dobrze...

Ja mam infinity 6510 cs górny zakres 21kHz i pięknie brzmią wysokie tony zwłaszcza jakieś wstawki na gitarze czy na pianinie - po prostu miodzio :)

Więc jeśli o mnie chodzi polecam Infinity 6510 cs - jakby ktoś się zdecydował to polecam dobry warsztat gdzie sprzedadzą w dobrej cenie ( chętnym podam prwatnie)!

_Pozdrawiam
jodler

Rasta 23-10-05 22:46

Cytat:

Napisał driver
Jestem ciekaw jak porównacie 3 różne głośniki.
Otóż proponujecie przerobić na 16,5 Ok!!!
Proponuję abyście porównali 3 zestawy głośników:

1)Rainbow Slx 265 Deluxe - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68724767
2) Hertz Esk 165 - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68483611
3) Hertz ESK 570 - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68814597

Otóż moim zdaniem najlepiej pasują Hertz 165 tyle że trzeba przerobić z elipsy.Jak się zorientowałem to 80-85 zł za 2 sztuki z elipsy na 165 i trzeba doliczyc do tych glosnikow 165 Hertza jak i zarowno Rainbow.
Parametry Hertza 165 moim daniem najlepiej sie prezentuja i mimo dodatkowych kosztow wybralbym wlansie Hertz 165.

Czy z tylu pozostawilibyscie fordowskie glosniki czy moze cos innego proponujecie??

Z tego wszystkiego proponuję Hertz HSK - tylko, że na części bo firmowe zwrotnice są do kitu, dlatego najlepiej zrobić sobie je na zamówienie koszt 100-150 pln

driver 24-10-05 07:29

Rasta ale,które hertz'e bo napisaleś tylko nazwe a modelu nie podales.
Ps.Ktore beda lepsze pod tym wzgledem ze nie chce rzadnych sub w bagazniku i wole zeby byl mocniejszy bas w glosniku??

zis 24-10-05 08:32

Cytat:

Napisał Rasta

Z tego wszystkiego proponuję Hertz HSK - tylko, że na części bo firmowe zwrotnice są do kitu, dlatego najlepiej zrobić sobie je na zamówienie koszt 100-150 pln

Dodaj tylko ze HSK owszem ale jedynie jak bedzie osobny wzmacniacz do nich. Inaczej sa to niepotrzebnie wydane pieniadze.

Rasta 24-10-05 09:16

Cytat:

Napisał zis
Cytat:

Napisał Rasta

Z tego wszystkiego proponuję Hertz HSK - tylko, że na części bo firmowe zwrotnice są do kitu, dlatego najlepiej zrobić sobie je na zamówienie koszt 100-150 pln

Dodaj tylko ze HSK owszem ale jedynie jak bedzie osobny wzmacniacz do nich. Inaczej sa to niepotrzebnie wydane pieniadze.

Jakto niepotrzebnie - na radiu też zagrają i to nawet bardzo dobrze, oczywiście do wykrzesania z nich pelnej mocy wzmacniacz będzie potrzebny. Ale wzmacniacz zawsze można później dokupić. Taki zakup na przyszość - z glową. Swoją drogą do każdych glośników przyda się wzmacniacz.

CO do medelu

woofery: HI-ENERGT HSK 165
tweetery: HT 25
zwrotki: najlepiej ręcznie robione

Oczywiści dobre wytlumieni drzwi jest konieczne. Ale jak to sie zrobi to - "wiatr w nogach" :D :D

Rabarbar 24-10-05 10:16

Cytat:

Napisał driver
Jestem ciekaw jak porównacie 3 różne głośniki.
Otóż proponujecie przerobić na 16,5 Ok!!!
Proponuję abyście porównali 3 zestawy głośników:

Do jakiego radia będziesz podłączał głośniki?

driver 24-10-05 10:25

Narazie radyjo Jvc ale w planach do końca roku wymiana albo pioneek albo alpine.
Ps.Tak sie kuchnia poprzygadalem tym zwratnicom w tych zestawach co podalem i siakos badziewne wydawaja mi sie w hertz'ach te zwrotki a w Rainbow siakes nieco lepsze jak dla mnie(nie tylko wygladem ale i chyba funkcjonowaniem).

Rasta 24-10-05 11:02

Cytat:

Napisał driver
Narazie radyjo Jvc ale w planach do końca roku wymiana albo pioneek albo alpine.
Ps.Tak sie kuchnia poprzygadalem tym zwratnicom w tych zestawach co podalem i siakos badziewne wydawaja mi sie w hertz'ach te zwrotki a w Rainbow siakes nieco lepsze jak dla mnie(nie tylko wygladem ale i chyba funkcjonowaniem).

Dlatego mówie, że zwrotki na zamówienie. Wiekszość producentów oszczędza na zwrotnicach. Wolisz, żeby oszczędzali na glośnikach?
Wiadomo, chce się aby gośniki byl jak najtańsze dlatego najprościej jest zaoszczędzić na zwrotkach. Tak robi Hertz i wiele innych firm np. Morel.

Swoją drogą najlepiej jest mieć indywidualnie robine. W każdym samochodzie są inne drzwi co się wiąrze z innym graniem. Jak robisz sobie zwrotki na zamówienie to kolesie instalują najpierw gośniki, a potem stroją zwrotnice pod konkretne drzwi. To jest najlepsze rozwiązanie.

paulo 04-11-05 00:48

tak przy okazji. Jakie sa glosniki w drzwiach z tylu? Wiem ze z przodu są elipsy
5x7 a z tyłu te same?(chyba nie bo grają o wiele gorzej niz te z przodu)
sprawdzil bym sam ale nie wiem czy da sie sciagnac maskownice :? bo cos ciasno siedzi a tapicerke tez sie boje bo trzyma na pokretle od szyb [boshe]

driver 04-11-05 07:35

Z tyłu też są elipsy takie same jak z przodu.PO czym stwierdziłeś,że z tyłu są gorsze głośniki??Głośniki są takie same może masz w radiu włączone granie tylko na przód i dlateg otwierdzisz,że są słabe.Co do zdjęcia tapicerki jeszcze raz polecam funcke szukaj i było wiele na ten temat-nawet opisane jak zdjąć i zrobisz to w ciągu 5-10 minut.

paulo 04-11-05 10:40

na 100% idą ciszej i gorzej.a na radiu mam poustawiane tak samo jak na przód.
Tak sobie mysle ze moze ktos je wymienil na gorsze, poniewaz autko mam od czerwca i jestem 3 włascicielem.Musze to sprawdzic...
jak znalazles taki post to mogles mi pomoc - bylo by mniej szukania, ale i tak poszukam.
Dzieki


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi