Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   zakup focusa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=82010)

adam0189 31-03-18 19:19

zakup focusa
 
Hej koledzy. przymierzam sie do zakupu forda focusa mk II w kombi. Przyznam że w większości będzie tym samochodem podróżować żona:smt054. Głównie po mieście, dlatego silnik 1.6 wydaje mi się najodpowiedniejszy. wybrałem 3 samochody które są niedaleko mnie i wygladają zachęcająco.

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...-ID6zE0xr.html

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...-ID6zCtCL.html

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...olx#xtor=SEC-8

Co o nich sądzicie:D? liczę na wasze sprawne oko i doświadczenie. pozdrawiam

blutut 01-04-18 02:29

Żona lubi duże auta? Same focusy w Kombiku a nie, o dziwo fiesty ;)
Pierwsze auto bieda totalna, nie ma dosłowni nic z dodatków. Brak ESP, podgrzewanej przedniej szyby. Za to do miasta silnik dobry.

Drugi fajny, ale silnik 2.0? Dużo do miasta. Fajnie, że od osoby prywatnej, ale widać szybko się znudził focus. Dużo będzie palił po mieście. Ma już ESP i grzaną przednią szybę. Ja bym go z miejsca odrzucił.

Trzeci jest fajny, z tak zwanego małego liftu - z zewnątrz auto jest przedliftowe a wewnątrz prawie polift - czerwone podświetlenie, owalne radio. Silnik fajny, od biedy auto na trasę, z tych trzech najbardziej wyposażeniowo mi się ten podoba.

Ale najważniejsze w tych autach jest to co pod spodem. Wybierz, który Ci odpowiada i jedź sprawdzić jak wygląda tylne zawieszenie, jest ono jednym z najdroższych elementów samochodu. Jego remont kompletny to kwota wysoka (>1k) (używając wahaczy, nie tulejek, wymieniając springi i amory). Warto poszukać też rdzy w okolicach tylnych nadkoli - zawalcowanie blachy przy nadkolu.

Według mnie wybór między 1 a trzecim. Ale czy warto 1?Za te ceny kupisz lepiej wyposażone, bardziej przestronne mk1 i jeszcze zostanie. A podłoga, zawiesznie w focusie mk1/mk2 jest ta sama...

adam0189 01-04-18 21:28

Dzięki za zainteresowanie się moją sprawą. wybór padł na focusa kombi, ponieważ mamy 2 dzieci. wożenie wózków zajmuje trochę miejsca. Nie jest to duże auto porównując do innych kombi, a dostęp do bagażnika jest komfortowy.

patrząc na opis samochodu z pierwszego linka, auto posiada bogate wyposażenie. Na pewno mówimy o tej samej ofercie?


dzięki za podpowiedź na co zwracać uwagę przy zakupie. takie info przyda się najbardziej. A co do mk 1 [banghead] kobiety:smt101 nie podoba się wizualnie

Falcon 01-04-18 23:26

Nie patrz na opis, a na zdjęcia - tam widać, że dość biedne wyposażenie, nic ponad standard, no może oprócz halogenów i haka. ;-)

adam0189 02-04-18 17:05

Zaintrygowaliście mnie tym. jak uda mi się go obejrzeć to zdam relację.

blutut 02-04-18 20:02

Trzeba by zobaczyć wyposażenie po VIN'ie, bo ten pierwszy ma wpisane ESP, a według mnie nie ma - brak przycisku do wyłączenia. Dla mnie bez sensu kupno takiego auta, bardzo przydatny system. Czujnika deszczu też brak, tapicerka to zwykła tkanina. Nic specjalnego, problem ze sprzedażą będzie za parę lat. Plus będzie on z początku 2007, styczeń, luty. To obniża wartość samochodu na polisie.

Ostatni będzie już parę miesięcy później wypuszczony i ma podłokietnik przedni, ESP i podgrzewaną przednią szybę. Dla mnie jest to killer-feature Forda, tak jak quattro w Audi.

Ale jak Falcon mówi, jechać oglądać, innej opcji nie ma.

Ciekawostką jest, że ostatnie auto na foto ma zasłonięte numery, a na każdym dokumencie, gdzie jest Kilometerstadt jest też jego numer rejestracyjny. Trochę dziwna sprawa.

---------- Post dodany o 20:02 ---------- Poprzedni post był z 19:59 ----------

A i ostatni miał całkiem długo robione przeglądy na perforację nadwozia, może udałoby Ci się ją wznowić i zapomnieć o problemie rdzy w Fordzie. Dają 12 lat, więc trzy lata spokoju by były. A pierwszą rejestrację miał w okolicach kwietnia 2008, ale to moje zgadywanie.

adam0189 02-04-18 20:28

postaram się zdobyć vin. W tym tygodniu mam zamiar podjechać i obejżeć ten pierwszy. Na pewno zdam relację z oględzin.

weuek 02-04-18 22:17

Cytat:

Napisał blutut (Post 1191064)
i podgrzewaną przednią szybę. Dla mnie jest to killer-feature Forda, tak jak quattro w Audi.

Niech kupujący sam sprawdzi czy to taki killer, bo może się okazać na żywo, że nie przypadnie mu do gusty patrzenie przez druciki.

Falcon 02-04-18 22:33

Kwestia przyzwyczajenia, za to przy szronie nieocenione.;-)

weuek 02-04-18 22:39

Wierzę na słowo. Ale odkąd mam fokusa (3,5 roku), to nie drapałem szyby, więc wolę bez zbędnych drucików.

Flower 03-04-18 10:18

No jeżeli auto jest garażowane to taki bajer nie jest konieczny

skylla1 03-04-18 13:41

Natomiast jeśli nie jest garażowane to bardzo trudno się z tym podgrzewaniem rozstać i kupić kolejne auto innej marki :-)

RafikWJ 03-04-18 13:53

OJ taaak trudno się rozstać z tym komfortem ;]
Wole mieć ledwo dostrzegalne druciki niż szarpać szybę drapaczkami po kilku sezonach drapania jest porysowana co drażnić może bardziej niż druciki. [policja]

Osobiście brał bym pod uwagę chyba tylko 3 opcję wyżej wymienionych ogłoszeń.

weuek 03-04-18 14:53

Cytat:

Napisał skylla1 (Post 1191087)
Natomiast jeśli nie jest garażowane to bardzo trudno się z tym podgrzewaniem rozstać i kupić kolejne auto innej marki :-)

Czemu innej nie? Przeca inne marki to nawet oferują podgrzewaną przednią szybę bez drucików.

skylla1 03-04-18 15:01

Nieliczne i zwykle tylko w najdroższych wersjach wyposażenia. W cenie i klasie Focusa wybór praktycznie żaden.

weuek 03-04-18 16:27

Golf to i cena i klasa fokusa. Tyle, że mk3.

adam0189 03-04-18 16:54

Ciekawa dyskusja się nam zrobiła:smt109. nie miałem wcześniej takiego udogodnienia i myślę że to bardzo przydatna opcja zwłaszcza w moim górskim regionie. Druciki naprawdę niezauważalne. ale wypowiem się dopiero jak przetestuje.

"RafikWJ" ta 3 opcja kusi najbardziej tylko że wtedy wykorzystam prawie cały budżet przeznaczony na zakup. Braknie funduszy na ewentualne poprawki. serce by chciało tylko portfel nie pozwla[hmm]

Toretto 03-04-18 17:05

Brak podłokietnika będziesz przeklinać!

adam1985 03-04-18 19:03

Ale do mk2 to towar bardziej dostepny

Szuiram76 03-04-18 19:57

Cytat:

Napisał weuek (Post 1191099)
Golf to i cena i klasa fokusa. Tyle, że mk3.

Oj nie, w tym samym wyposażeniu to różnica 12-15k pln....
Gdyby to było ta sama cena nikt by nie kupił Focusa - ja tez nie.

weuek 03-04-18 21:53

Cytat:

Napisał Toretto (Post 1191103)
Brak podłokietnika będziesz przeklinać!

To też nie jest konieczne. Zwłaszcza, że w tym aucie jest twardy. Jako schowek się bardziej przydaje niż jako podłokietnik.

Falcon 03-04-18 21:59

Weuek - weź se tabletkę.

weuek 03-04-18 22:45

Nie praktykuję żadnych tabletek. :-)

blutut 03-04-18 23:24

Dobrze wszyscy mówią. Weź też element odsprzedaży auta w przyszłości. Z lepszym wyposażeniem łatwiej sprzedać.

Ja wiem, jakim mega udogodnieniem jest podgrzewana przednia szyba i fotele, i wiem, że chciałbym mieć coś z tego w następnym aucie. Podłokietnik sam montowałem i absolutnie świeta rzecz, nawet na krótkie trasy po 30 km, bardzo miło się jedzie. Jedyne czego najbardziej w MK1 brakuje to tempomat...

RafikWJ 04-04-18 07:14

Cytat:

Napisał adam0189 (Post 1191100)
wykorzystam prawie cały budżet przeznaczony na zakup. Braknie funduszy na ewentualne poprawki. serce by chciało tylko portfel nie pozwla[hmm]

To może warto poczekać z miesiąc lub dwa. Tak jak piszą koledzy weź pod uwagę że łatwiej będzie potem odsprzedać samochód. A i jazda nim będzie przyjemniejsza. A w górskim klimacie grzane gacie na pewno się przydadzą. Klima tronik też bajer. Ja mam cały rok na 20 st. ustawione i nie trzeba wajchować ;]

adam0189 04-04-18 08:46

ale kusicie, chyba dam się namówić i pojadę go zobaczyć[turysta]

adam0189 17-04-18 21:10

Odświeżam temat. Nie kupiłem żadnego z powyższych modeli o których rozmawialiśmy. Zakupiłem natomiast innego forda w kombi z silnikiem 1.6 115 KM kolor czarna perła. Wizualnie autko wygląda świetnie. cała karoseria i podwozie bez rdzy nawet w newralgicznych miejscach. Jak będę miał chwilę to zrobię kilka fotek i wrzucę.

Temat uważam za zamknięty. dzięki za okazaną pomoc


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi