Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Lampy przednie Black (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=30278)

Pramus 20-09-09 15:41

Lampy przednie Black
 
Siemanko. Moj foczek niedlugo leci na "odnawianie"- malowanie sparszalych drzwi, obtartego zderzaka i maski, i pelna polerke. Do pelni szczescia bedzie brakowac mi tylko jednej malej rzeczy- lampy przednie- moje niestety nadgryzl zab czasu- sa porysowane, paruja, oberwana jest uszczelka itp. Fundusze po malowaniu pozwalaja mi na cos w ten desen:
http://allegro.pl/item743580884_ford...ning_nowa.html
http://allegro.pl/item734745309_ford...wy_czarny.html
http://allegro.pl/item735675370_ford...przod_wwa.html
Ma ktos u siebie cos takiego? Nie chce zakladac lamp poliftingowych, bo nie daze do cudow, chcialbym tylko zeby te moje ochydne lampy nie psuly efektu auta. Kolorystycznie juz mi pasuja :) wiec nie o to pytam. Pytam raczej- czy warto?

MisiekT 20-09-09 16:35

zrob sobie od razu lifting i kup lampy od st170 - http://allegro.pl/item741515960_refl...black_wwa.html

skoro i tak robisz przod to koszta niewiele wzrosna, a te lampy sa o niebo lepsze (i lepiej wygladaja) niz te z twoich linkow

Pramus 20-09-09 16:43

MisiekT , widzialem lampy od STka na aliegro, fakt ze sa to najladniejsze lampy do foki, i liczylem sie z tym, ze zaraz pewnie padnie taka odpowiedz :) ale raczej chcialem poznac Wasze zdanie na temat tych lampek ktore dalem w linkach.
Dlaczego? Jesli chodzi o moje zdolnosci manualne, to wyglada to mizernie :) Poza tym foka pojezdzi jeszcze ze mna troszke, pozniej bede chcial upolowac cos po liftingu, z mocniejsza jednostka napedowa i tam na pewno znajda sie lampy od ST :)
Krotko mowiac- cos na temat tych lampek z linkow poprosze :)

MisiekT 20-09-09 16:47

badziew i w 90% nie sa czarne, a tylko ciemne (taki ciemny grafit jakby...) - tylko zdjecia sa tak zrobione...

ale jak zamowisz z netu to zawsze mozesz oddac jak ci sie nie spodobaja po otwarciu pudelka...

PS. jak masz zamiar zmieniac foke to przeciez mozesz kupic lampy STekowe, oryginaly zostawic w pudelkach, a przy sprzedazy foki wrzucic je z powrotem - STeki zostana na nowa foke...

szejk78 20-09-09 20:04

Witam.Jak masz kupować to zapodaj sobie ringi po lifcie czarne lub chrom i do tego żarówki xsenony 6000k lub 8000k,wszystko pasuje tylko kostka do silniczka ma być a'la kwadrat koszt wszystkiego to około 800 pln .Efekt piorunujący sam mam to wiem co ci polecam.A niebiescy się nie czpiają bo wygląda jak orginał .Póżniej Ci dodam zdjęcie mojej foki

cywek 20-09-09 20:21

Moim zdaniem ? Rzuć oko na to:
http://allegro.pl/item742441621_lamp...yes_black.html
Te z kolei drooogie, szkoda że nie ma zdjęcia foczki
http://allegro.pl/item721086687_refl...lack_w_wa.html

szejk78 20-09-09 20:40

Bez emocji jak znajde aparat to coś wrzuce

Greg 20-09-09 20:45

Emocje już są bo kolejny z zenonami co walą po oczach [panna]

Pzdr.

szejk78 20-09-09 20:52

Walą nie walą widać gdzie się jedzie.A miśki niech łapią tych co jadą na postojach lub na długtch!Dotego jest korektor!

Greg 20-09-09 20:55

Znaczy reszte kierowców masz w [ass],
dobrze zrozumiałem :?:

Pzdr.

cywek 20-09-09 21:00

Cytat:

Napisał Greg (Post 365088)
Emocje już są bo kolejny z zenonami co walą po oczach [panna]

Pzdr.

A nieprawda, bo te Angel Eyes, produkowane przez firmę Sonar mają homologację, wcale nie udają ksenonów i nie biją po oczach. Jeśli ktoś ma inne doświadczenia niech najlepiej opisuje konkretny model.

pum 20-09-09 21:00

szkoda że inni nie widzą gdzie jadą przez ciebie...

MisiekT 20-09-09 21:04

kolejny "mam wsienon, moge wszystko"

kasprzak 20-09-09 21:05

Takie pytanko, zwykły xenon nikogo nie oślepia?

Pieprzenie o poziomowaniu akurat tutaj trafione nie jest.

Jest dobrze ustawiona lampa, jest soczewka, jest dobre odcięcie światła w lampach (niektóre chińskie mają z tym problem i tu jest wtedy zonk), jest barwa 4300k-5000k-6000k to jest ok.

MisiekT 20-09-09 21:06

taaa, homologacje ma, ale raz ze nie na xenon a dwa, ze taka zrobiona pewnie w Tajwanie :)

Greg 20-09-09 21:06

Cywek , masz wszystko co określone w warunkach dopuszczenia do ruchu tych zenonów :?:
Masz samopoziomowanie i spryskiwacze, jak nie to szkoda dyskusji odnośnie homologacji bo jak coś to ma je tylko lampa, a nie cała reszta [chytry]

Pzdr.

kasprzak 20-09-09 21:08

homologacja homologacją - ale naprawdę jak wszystko się dobrze ustawi, nie na "odwal się, byle dawało pełną mocą" to naprawdę z tym oślepianiem nie jest źle itp. Napewno świeci jaśniej - przez barwę światła tak się już dzieje, jeżeli mijamy 50 samochodów ze zwykłymi żarówami i jedzie potem xenon w np. nowym Focusie to i tak nas oślepi na chwilę.
Jeżeli ktoś zamówi lampy z allegro, i ma pecha, że faktycznie te chińczyki są do d***, zamontuje, nawet nie pojedzie na stację na regulację, każda lampa w inną stronę i w księżyc, do tego włoży hid'y to wtedy faktycznie jest katastrofa.

cywek 20-09-09 21:09

W opisywanych przeze mnie lampach widać dokładnie różnicę - granicę między obszarem oświetlonym i ciemnym. Oczywiście nie przeczę, że jest cała masa badziewia, które wali po oczach. Poza tym kwestia wyregulowania samych lamp - te najzwyklejsze też mogą uprzykrzyć życie innym użytkownikom drogi.

szejk78 20-09-09 21:11

MAM.
Pozdrawiam.

rafal__lodz 20-09-09 21:35

Pramus89
Zgodze się z Miśkiem co do tych lampek od ST'ka. Ewentualnie kup standardowe używki w dobrym stanie czy przed czy po liftowe ale oryginalne bo ja już kiedyś we fieście przerabiałem 1 reflektor niby nowy (zamiennik Bosch'a) z IC ale świecił o wiele gorzej, sprzedałem i kupiłem oryginalny używany i cieszyłem się aż do sprzedaży. A chińszczyzna niby ma homologacje ale s świeceniem rożnie bywa.

Pramus 20-09-09 21:52

Eh, no coz... jak szefostwo uwaza :)
Na razie trzeba bedzie poczekac na doplyw gotowki. Najpierw jednak pozbede sie parcha, bo po zimie to moze juz tych drzwi nie byc...

ksoniek 21-09-09 00:27

Wracając do tematów ksenonów
kilka lat teu tego nie było, ja zaczynałem jeździć, a pierwszy rok jazdy to ponad 50 tys km teraz koło 25-30 tys rocznie mam
ale nie o to chodzi
kiedyś chętnie jeździłem w nocy, mało kto oślepiał, światła każdy miał w drogę i spokój.
teraz? tragedia, co drugi samochód oślepia albo ma jasne światła (zenony) albo źle wyregulowane światła.
kiedyś nie było aż tak dostępnych regulacji świateł (przy kierownicy) tylko trzeba było się przejść do reflektorów i pokręcić śrubką.
dzisiaj największym problemem są jednak pseudo ksenony (które w "oryginalnie" zamontowanych światłach mają się dobrze (patrz nowa A6, A8) ) w 99% świecą po oczach innym kierowcom.

cywek mówisz że masz homologację? kur___ jak kiedyś mnie oślepisz to cię dogonię i wpierdo____ sorry, ale już kilka razy nie wiedziałem gdzie jest pobocze, a gdzie lewy pas przez jakiegoś debila jadącego 318 z naprzeciwka

niko123 21-09-09 09:23

Cytat:

Napisał ksoniek (Post 365189)
Wracając do tematów ksenonów
kilka lat teu tego nie było, ja zaczynałem jeździć, a pierwszy rok jazdy to ponad 50 tys km teraz koło 25-30 tys rocznie mam
ale nie o to chodzi
kiedyś chętnie jeździłem w nocy, mało kto oślepiał, światła każdy miał w drogę i spokój.
teraz? tragedia, co drugi samochód oślepia albo ma jasne światła (zenony) albo źle wyregulowane światła.
kiedyś nie było aż tak dostępnych regulacji świateł (przy kierownicy) tylko trzeba było się przejść do reflektorów i pokręcić śrubką.
dzisiaj największym problemem są jednak pseudo ksenony (które w "oryginalnie" zamontowanych światłach mają się dobrze (patrz nowa A6, A8) ) w 99% świecą po oczach innym kierowcom.

cywek mówisz że masz homologację? kur___ jak kiedyś mnie oślepisz to cię dogonię i wpierdo____ sorry, ale już kilka razy nie wiedziałem gdzie jest pobocze, a gdzie lewy pas przez jakiegoś debila jadącego 318 z naprzeciwka


Takie xenony h4 ciągle sprzedają sie np.na allegro jak bułeczki :) - na co dzień rano do pracy mijałem golfa 3 z seryjnym kloszem na xenonnach 8000k po paru dniach migałem w niego długimi światłami to on też mi długimi - ręce opadają.

cywek 21-09-09 12:08

W jednym z artykułów AŚ znalazłem coś takiego:
"Wśród reflektorów przednich najczęściej stosuje się dwa rozwiązania: zwykłe odbłyśniki i soczewki. Zaletą tych drugich jest precyzyjnie ukształtowana wiązka światła skierowana na jezdnię. Najnowsze reflektory soczewkowe często współpracują z lampami wyładowczymi (ksenonowymi), choć wiele aut ma "soczewki" współpracujące ze zwykłymi żarówkami."

Zatem należy chyba rozróżnić ksenony od soczewek...

ksoniek, myślę że jednak znakomita większość ma po prostu zle ustawione światła. To norma na naszych drogach. Co do oślepiania to najlepiej jakbym zrobił mały test. Postaram się też wrzucić foto. Lampy te w każdym razie nigdy nie pretendowały do miana ksenonów, a jedynie reflektorów soczewkowych.

niko123 a Ty jakie masz światełka z przodu ?

niko123 21-09-09 12:35

Xenon 6000k w soczewce ale jak je mam od początku to jeszcze nikt mi nie mrugał długimi, ustawione na przeglądzie i zawsze co drugi dzień przecieram wilgorną szmatką z zabrudzeń.

http://piech.jalbum.net/focus/index.html

Pramus 21-09-09 18:10

niko123, a powiedz mi- jak ma sie sprawa z prawem? Masz z przodu kierunki i w lampach, i w zderzaku- moze tak byc i nikt sie nie doczepi? Nie trzeba zakrywac tych kierunkow w zderzaku?

cywek 21-09-09 18:15

Pramus89, ale niby dlaczego dodatkowe kierunki miałyby być zakazane ? Przecież ważne, że są zsynchronizowane, tak jak kierunki boczne czy też te w lusterkach

MisiekT 21-09-09 18:48

poniewaz jakiekolwiek dodatkowe zrodlo swiatla (z wyjatkami) jest zakazane...

niko123 21-09-09 18:54

Mam niby kierunki w lampach i w zderzaku ale działają tylko jedne - kwestia podłączenia :)

cywek 21-09-09 18:56

A światła do jazdy dziennej ? Myślę, że mogą być zamontowane dodatkowo (tzn. nawet jeśli producent auta nie przewidział miejsca)- z tym, że musi być homologacja... i muszą być odpowiednio umieszczone.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi