Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] Szarpanie. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=61876)

grek323 22-01-13 15:06

Szarpanie.
 
Witam, standardowy problem jaki mam we focusie (1,6 gaz założony 10 tyś temu, instalacja Lovato) to szarpanie na gazie na niskich obrotach, przy dodawaniu gazu. Otóż wymieniłem już świece i przewody na firme NGK, szarpanie jest jakby troszkę mniejsze. Moje pytanie brzmi: czy gdybym wymienił świece na firmę Motorcraft jest szansa że szarpanie ustanie? Jeśli tak to czy warto kupić świece platynowe czy zwykłe ?

drake 22-01-13 16:00

świece zwykłe
zweryfikuj cewke, to ona może być winowajcą

jeśli silnikiem szarpie na niskich obrotach przy dodawaniu gazu to standardowo:

1) brak iskry

2) uszkodzony wtryskiwacz LPG

3) mieszanka


w kolejności 1 / 2 / 3 do sprawdzenia

grek323 22-01-13 16:13

tzn jak to wszystko sprawdzić ?? Dodam że byłem u gazownika który zakładam instalację i on mówi że na komputerze wszystko wychodzi mu OK. Zapalała się kontrolka check i powiedział ze pokazało mu zbyt ubogą mieszankę, coś tam pogrzebał i już się nie zapala ale dalej podszarpuje

slawek11 22-01-13 20:23

Wymien swiece bo koszt niewielki max 40 zl za komplet oryginalow, a jesli nie pomoze to mozliwe ze wtryski sie przybrudzily.

harnaś 22-01-13 20:35

A na paliwie masz to samo ???

---------- Post dodany o 20:28 ---------- Poprzedni post był z 20:26 ----------

A na paliwie masz tak samo czy tylko na lpg

---------- Post dodany o 20:35 ---------- Poprzedni post był z 20:28 ----------

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 820742)
Wymien swiece bo koszt niewielki max 40 zl za komplet oryginalow, a jesli nie pomoze to mozliwe ze wtryski sie przybrudzily.

Slawek a mnie w sklepie dość ruchliwym czyli dużo sprzedają powiedzieli ze oryginalnych nie sprowadzają bo mieli bardzo dużo reklamacji nie wiem może mieli wadliwa jakaś serie i dlatego kupiłem platynowe ale w innym sklepie

rafikik90 22-01-13 22:30

Ja miałem podobny problem kiedyś kupiłem świece i kable NGK i ustało. Więc nie jest powiedziane, że oryginalne znaczy lepsze.

grek323 23-01-13 09:06

te szarpanie to mam tylko na gazie, na benzynie jest OK. Sam już nie wiem czy warto wymienić świece na Motorcraft, te co teraz mam (NGK) mają przejechane nie więcej niż 3 tyś i od samego początku szarpie

drake 23-01-13 09:18

wrzuć stare i zobacz jak będzie

SOURCE 25-01-13 00:06

ja mam podobny problem z szarpaniem i dławieniem się foczki. Po wymianie świec(NGK) i przewodów(Bosch) problem nie był odczuwalny przez kilka dni. Lecz niestety szarpanie i dławienie jest ponownie szczególnie przy zimnym silniku zaraz po odpaleniu foczki. Występuje te szarpanie na benzynie a wcześniej przed wymianą świec i przewodów również na LPG

drake 25-01-13 08:48

kupcie sobie wszyscy ELM327 i sprawdźcie mieszankę na LPG... wydatek zerowy a zdiagnozuje problem

slawek11 25-01-13 13:38

I nie trzeba bedzie wrozyc z fusow co dolega Waszym samochodom.

BOGUS 25-01-13 22:13

Cytat:

Napisał SOURCE (Post 821869)
ja mam podobny problem z szarpaniem i dławieniem się foczki. Po wymianie świec(NGK) i przewodów(Bosch) problem nie był odczuwalny przez kilka dni. Lecz niestety szarpanie i dławienie jest ponownie szczególnie przy zimnym silniku zaraz po odpaleniu foczki. Występuje te szarpanie na benzynie a wcześniej przed wymianą świec i przewodów również na LPG

wypisz wymaluj objawy jak kiedyś w moim fiacie; magicy chcieli mi nawet remont silnika robić że niby takie przedmuchy że podlewa świece i inne mniej już śmiałe teorie snuli... okazało się że jedna z cewek niedomagała, tzn miała iskrę tylko że nie zawsze, wymieniłem na sprawną i zapomnialem co to szarpanie.

a nowymi świecami czy przewodami nie ma się co podniecać, w jednym fiacie reklamowałem przewody ngk po 3kkm i reklamację uwzględniono świece kiedyś też padły chyba po 2kkm ale nie reklamowałem bo paragon zgubiłem.

ukanio 08-02-13 09:52

grek323 temat trochę stary, ale nie widzę czy rozwiązałeś problem, więc napiszę.

Miałem identyczny problem w swoim poprzednim aucie Megane Coupe (F7R).
Proponuję sprawdzić szczelność układu wydechowego. Wjedź na kanał i poproś kogoś by zatkał szmatą tłumik końcowy.
U mnie okazało się, że za szarpanie odpowiedzialna była nieszczelność wydechu przed katalizatorem. Wypaliła się uszczelka na łączeniu i był przedmuch. Sonda lambda podawała błędne dane do kompa. Po wymianie uszczelki problem zniknął

grek323 08-02-13 13:15

ukanio, jeszcze nie rozwiązałem problemu, trochę mi to zajmuje czasu bo całe tygodnie jeżdżę ciężarówką i nie zawsze jest czas. Jak wcześniej ktoś mi doradził chciałem spróbować czy tak samo będzie się działo na poprzednich świecach ale nie mogę ich znaleźć. Więc postanowiłem wymienić cewkę, już zorientowałem się w cenach oraz firmach i okazało sie ze najbardziej polecana jest cewka firmy Beru. Najtańszą tej firmy znalazłem 50 km od miejsca mojego zamieszkania czyli tam gdzie mieszka moja dziewczyna do której za tydzień będę jechał, więc sobie ja przy okazji kupię, zamontuję i napisze czy problem sie rozwiązał

coomac 08-02-13 18:42

Myślę, że jeśli kupisz cewkę tam, gdzie mieszka twoja dziewczyna to pozbędziesz się problemu. Jak mój Focus niedomagał (przerywał na niskich) kupowałem przewody WN tam, gdzie mieszka moja żona i po założeniu kabli problem zniknął ;)

ukanio 09-02-13 00:58

grek323, sprawdź najpierw szczelność wydechu. Po co wydawać hajs na cewkę, jeśli okaże się, że rozwiązanie problemu to wydatek 10-20zł?
Mi też ludzie na forach pisali cewka, przewody WN, świee itp. a okazało się, że przyczyna była najprostsza z możliwych. Czyli wymiana "kawałka gumy". :)

grek323 12-02-13 19:18

sprawdziłem dzisiaj szczelność układu, brat przytykał wydech a ja w kanale obserwowałem i wszystko na moje oko jest okey. jedynie z końcowego tłumnika gdzieś od spodu zaczęła wylatywać woda. chyba bez wymiany cewki się nie obędzie

slawek11 12-02-13 20:21

Niestety takie sa koleje losu, LPG przyspiesza zawsze agonie tego elementu, ale i tak ciesz sie ze nie masz rozwiazan z Renault gdzie masz kazda osobna na jeden cylinder a sypia sie i jedna kosztuje wiecej niz kompletna do Foki np.Beru.

grek323 12-02-13 20:40

no kable i świece mam NGK. ale cewkę właśnie zamierzam kupić firmy BERU gdyż troche posiedziałem na różnych forach i opinię ma nie najgorszą a i cenę przystępną. Znalazłem taką cewkę firmy BERU za 140 zł

rafikik90 13-02-13 01:26

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 830845)
Niestety takie sa koleje losu, LPG przyspiesza zawsze agonie tego elementu, ale i tak ciesz sie ze nie masz rozwiazan z Renault gdzie masz kazda osobna na jeden cylinder a sypia sie i jedna kosztuje wiecej niz kompletna do Foki np.Beru.

Mam akurat renatę w domu i o ile dobrze pamiętam jedna cewka idzie na dwa cylindry :)
Brachol ma podobny problem też szarpie wymienione kable i świece i dalej szarpie. Teraz w weekend podmienię się z nim cewkami i będzie wiadomo o co chodzi :)

drake 13-02-13 07:59

Trudno jest mi sobie wyobrazić jak LPG mogłoby się przyczynić do zmniejszenia żywotności cewki. Naprawdę próbowałem to rozkminić, ale widzę zero związku. Natomiast zaraz pewnie ktoś napiszę 'bo musi pójść większa iskra' czy coś takiego...

w cewki 1.6 padają jak muchy bez udziału LPG, udział zasilania tym paliwem jest ZEROWY.


LPG wpływa na

żywotność układu wydechowego w tym katalizatora
żywotność układu zaworowego oraz całego obszaru wymiany ładunku w silniku
ingeruję w układ chłodniczy i przy nieodpowiedniej instalacji / dobraniu reduktora może powodować znaczne straty przepływu w tym układzie obniżając wydajność
za sprawą nieco wyższej temperatury gazów wylotowych, może aczkolwiek nie musi zmniejszyć żywotności sond lambda

To co dzieje się 'przed' układem LPG nie zmienia ani w 1% swojej charakterystyki pracy.

grek323 14-02-13 14:57

No i lipa :P . Wymieniłem już:
-świecę,
-kable,
-cewkę,
-sprawdziłem szczelność układu wydechowego przed katalizatorem,
-byłem kilka razy u gościa co mi montował instalację gazową żeby sprawdził co mu dolega i dalej niestety nic.

Jak szarpał na gazie tak szarpie, a na benzynie jest wszystko okey. Czy macie jeszcze jakieś pomysły co by tu wymienić aby jakoś ten samochód jeździł ??

dezertx 14-02-13 20:27

na benzynie masz tak samo? Może wtryski gazu.

slawek11 14-02-13 20:45

U mnie szarpal na waltekach na zimno na LPG, pozniej doszlo do tego ze w trasie juz kompletnie nie chcial jechac. Zmiana wtryskow na Baracudy rozwiazala ten problem raz na zawsze.

grek323 14-02-13 22:45

tak na benzynie mam to samo, sam nie wiem co robić

---------- Post dodany o 22:45 ---------- Poprzedni post był z 22:44 ----------

mówicie że wtryski ?? ale na tej instalacji ma dopiero przejechanie 12 tysięcy km

rafikik90 17-02-13 16:56

Dziś podmieniliśmy się bracholem cewkami i o dziwo przestał szarpać. U niego cewka do wymiany.
Teraz pytanie może też być taka sytuacja, że np nowa cewka, kable i świece mogą być fabrycznie uszkodzone.

slawek11 17-02-13 22:43

kazda rzecz nawet nowa moze byc bublem, oczywiscie trafienie markowej rzeczy wadliwej jest mocno ograniczone ale zanim dostarczona taka rzecz jest do sklepu czy hurtowni przebywa czesto spora droge w transporcie i roznie z nia sie obchodza

ukanio 19-02-13 08:25

Cytat:

Napisał grek323 (Post 831707)
Jak szarpał na gazie tak szarpie, a na benzynie jest wszystko okey. ?

Cytat:

Napisał grek323 (Post 831906)
tak na benzynie mam to samo, sam nie wiem co robić[COLOR="Silver"]

To jak jest, bo już sam sobie zaprzeczasz? :)

grek323 25-02-13 07:05

nie sory, jakiś błąd się wkradł pomiędzy tym co chciałem i co napisałem :P. Szarpie mi na gazie na benzynie jest wszystko ok

mirek81 27-02-13 19:48

No i mój też szarpie... 2.0 16V z 2001 roku. Nie tak dawno wszystko jeszcze było ok. Od czasu wymiany uszczelki pod głowicą strasznie szarpie na gazie, na benzynie jest LUX. Myślałem, że wystarczy pojechać i ustawić gaz bo stał bez aku kilka dni. Dziś byłem i gazownik nie dał rady. Wg niego padła listwa wtryskowa, zaproponował mi jakąś firmy na R (nie pamiętam nazwy). Z wyminą i regulacją chce 350 zł. Masze sam sprawdzić wasze propozycje.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi