Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 2.0 TDCi Brak mocy na zimnym silniku na 1 i 2 biegu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=74396)

juras95 09-06-15 11:46

2.0 TDCi Brak mocy na zimnym silniku na 1 i 2 biegu
 
Witam. Mam problem z moim focusem mk2 2.0tdci 136km a mianowicie na zimnym silniku do 2000obr/min od kilku dni występuje brak mocy wcześniej tak nie było teraz pedal w podłodze i do 2000obr/min bardzo powoli przyspiesza później jest juz okej. Na rozgrzanym silniku takiego czegos nie ma. Co może być przyczyna czegos takiego? Pozdrawiam.

mjprzem 17-06-15 10:17

sprawdz filtr paliwa-kiedy wymieniales? niema zproblemu z odpalaniem-nie zapowietrza sie uklad?

juras95 18-06-15 00:00

Filtr paliwa wymieniony jakieś 3tys kilometrów temu, nie ma żadnych prolemów z odpalaniem, ostatnio wyczyściłem cały kolektor dolotowy i egr (znów bo robiłem to jakiś czas temu) i nie ma wcale poprawy.

juras95 18-06-15 14:31

Dzisiaj rano postanowiłem zająć sie jeszcze autem i poszukać przyczyn. Na zimny silniku odpiąłem wtyczkę od EGR i samochód chodził normalnie nie było mulenia na 1 i 2 czyli wychodzi na to ze EGR jest temu winny tylko dlaczego? To pierwsza sprawa, natomiast druga to auto zaczęło mocno kopcić od paru dni, wyczyściłem czujnik na przepustnicy (taki zielony) bo jakiś kolega na forum kiedys wspominał że u kogoś było to przyczyną kopcenia lecz u mnie to nie pomogło.. Zauważyłem też, że w zaznaczonym na zdjęciu miejscu leci powietrze i syczy na wolnych obrotach delikatnie na wyższych mocniej i głośniej, czy tak powinno być?
https://lh5.googleusercontent.com/-z...618_132202.jpg

mjprzem 18-06-15 14:38

niektore silniki diesle-zimne mają ograniczone obroty jak silnik jest zimny.
Jak to u ciebie wygląda? moze masz na mysli obroty a nie moc silnika?

Choć pewnie nie...
ale pasowaloby sprawdziccisnienie na listwie CR jak ono wyglada na zimnym silniku.

Istnieje taka mozliwosc ze pojawia sie powietrze w ukladzie wtryskowym-wowczas nawet jesli silnik dobrze odpala-a uklad ma w sobie duzo powietrza to silnik niechce miec mocy i jest slaby. pomagają mu wtedy wyższe obroty co by odpowiadało twojemu przypadkowi.

W miare jak silnik sie nagrzewa i jak powietrze znika z ukladu moc powraca.

A wiec sprawdz czy niemasz problemu z cisnieniem na listwie CR-czy niema gdzies sladów wyciekow paliwa-uklad wtryskowy-wtryski -powrót od wtrysków.

Jezeli tam by sie uklad zapowietrzal-to silnik moze dobrze odpalac-ale uklad moze sie zapowietrzac.

To jest jedno z racjonalnych wyjasnien twojego problemu.
Oczywiscie niemasz żadnych błedow silnika -rozumiem samo przez się ze sprawdziłes to.

---------- Post dodany o 14:38 ---------- Poprzedni post był z 14:33 ----------

widze ze nam sie odpowiedzi zgraly...
Tak egr moze byc tego przyczyną takze-ale egr normalnie ma dawac spaliny do dolotu jak silnik jest zimny-sluzy to podgrzewaniu silnika.

Ale niemoze tak byc ze dolot jest nieszczelny-bo niemoze tam nic syczec-bo jak c syczy to bedzie normalne ze mocy niebedzie.

Jak zaslepisz egr-to jest normalne ze silnik sie łątwiej zbiera i jest mocniejszy-ale to jest takie tylko odczyćie bo on wtedy niejest mocniejszy tylko szybciej poprostu sie zbiera-ale moc zostaje po chwili taka sama jak wczesniej.

juras95 18-06-15 14:42

Nie mam ograniczonych obrotów na zimny wcześniej wszystko było w porządku i nie było żadnych problemów. Zdecydowanie chodzi o moc na zimnym silniku chwile po odpaleniu jest naprawde zamulony tak jakby np. nie miał turbiny. Poczekam pare godzin niech dobrze wystygnie i sprawdze ciśnienie w szynie paliwowej na zimnym i ciepłym. Sprawdzałem wycieków nigdzie nie mam. Z błędów co sie powtarza to tylko jeden związany z komunikacja CAN, i po odpieciu egr'a (nie zapalił sie check engine) wyskoczyły dwa ale skasowałem i juz sie nie pojawiają. :)

mjprzem 18-06-15 15:03

zatkaj najpierw te dziury ktore syczą bo jak powietrze leci dziurami do silnika to sterownik niewie ile go naprawde dostaje a jak mysli ze dostaje mniej to i obcina dawke paliwa-a wtedy mocy tez niebedzie.

juras95 18-06-15 15:14

Okej zaraz to jakoś uszczelnie może uszczelniaczem jakimś. Odpiąłem też przed chwilą przepływomierz pojeździłem i auto przestało kopcić czyli awaria przepływki? :)

mjprzem 19-06-15 08:19

nie to nic nie znaczy-pewnie byl slabszy...? jak byl slabszy to mogl mniej kopcic.
pozatym diesel ma cos takiego-ze jak nim chwile jezdzisz spokojnie to jesli sadza ci sie nie spali w katalizatorach czy dpfach to gromadzi sie w tlumikach.

Jezeli mowisz o dymieniu na czarno -po dluzszej spokojnej jezdzie to jest to normalne zjawisko.

poprostu przy przegazowaniu cala sadza ktora sie tam gdzies nagromadzi wylatuje z rurry na czarno. Po chwili sie to o oczywiscie konczy bo jak juz sie tlumiki przedmuchaja to leci tylko to co z silnika.

juras95 19-06-15 11:19

Wiem wiem, kolego takie podstawy to ogarniam. Tak był słabszy ale kopcenie opanowałem już zatkałem nieszczelność i ustało natomiast mulenie na 1 i 2 biegu nie (dzieje się to na 200m) i potem jest już wszystko okej. Ponadto dzisiaj zapaliła mi sie czerwona kropa obok komputera "Usterka sterowania silnika" i wyskoczył taki błąd :https://lh3.googleusercontent.com/-Y...52520forum.jpg

MichalST 19-06-15 15:34

Zdemontuj EGR, wyczyść (szczególnie grzybek i przylgnię w korpusie), ponownie zamontuj. Po tym wszystkim procedura serwisowa kalibracji.

juras95 20-06-15 12:32

Robiłem to już dwa razy i nic :(

mjprzem 20-06-15 15:46

to moze go zablokuj-zatkaj aby nie puszczal spalin na silnik-moze to faktycznie jego wina ze silnik niechce sie zbierac bo rakuje powietrza jak egr za bardzo spalinami wali

mik99 20-06-15 20:59

Dodam coś od siebie. Mam 2.0 Tdci mocno dłubnięte w programie. Od kiedy kupiłem auto co jakiś czas strasznie szarpało kopciło, raz na szaro raz na czarno. Miałem problemy z EGR i to z błędem P1335. Po wymianie EGR na nowy i dokonaniu kalibracji nadal to samo. Błąd mogę wykasować na pracującym silniku po czym słychać jak pracuje bardziej miękko-ciszej, ale wystarczy tylko wyłączyć i włączyć ponownie zapłon, komputer łapie błąd p1335 i słychać twardą pracę silnika. Ostatnio auto nie jechało. Odstawiłem foczkę do Zbycha. Jak się okazało Turbo mam okey a problemem były zle podłączone węźe podciśnieniowe na dwugardzielowej przepustnicy. Pomyśleć że jeździłem tak prawie 5 miesięcy... Po naprawie nie to auto, dynamiczne i co najważniejsze nie ma czarnego bąka podczas przyspieszania. Wcześniej Tdci kopcił jak Autosany H9-21. Podczas naprawy zgłaszałem problemy z EGR które już trochę u mnie trwają. Zbych próbował na 4 różnych (w tym jednym fabrycznie nowym) i zawsze to samo. P1335 powraca jak bumerang. Więc, albo mam coś z okablowanie, albo z pcm :(, albo po prostu coś nie tak zrobili mi z programem. Kiedyś czytałem, że Ford na problemy z EGR (min walcząc z błędem P1335) wgrywał nowsze oprogramowanie do silnika, które rozwiązywało problem. Teraz pytanie za 100pkt. Czy ktoś z forumowiczów korzystał z takiej opcji?.

juras95 skoro posiadasz Forscana zrób tak. Odpal auto podłącz program i zobaczy czy zawór EGR pracuje czy też nie (powinien być zacięty w jednej pozycji). Następnie wykasuj błąd na pracującym silniku i sprawdź ponownie wartości pracy zaworu w programie. U mnie wtedy zawór rusza (jak nie wystarczy raz przygazować).

juras95 23-06-15 14:07

mik99 Egr u mnie pracuje sprawdzałem wskazania na Forscanie, byłem u mechanika i doszliśmy do wniosku ze może to być uszkodzony zielony czujnik na przepustnicy ponieważ błąd P1335 na to wskazuje. Poczekam aż wystygnie porządnie auto jeżeli po jego odpięciu mulenie na pierwszych dwóch biegach ustanie to on będzie winowajcą. Jeżeli nie to nie mam już pojęcia co to moze być.

mik99 23-06-15 14:53

Zielony czujnik na przepustnicy to czujnik MAP i z zaczepniętej z forum wiedzy nie wpływa na pracę EGR. U mnie był uszkodzony i objawiał się błędem jak dobrze pamiętam P0097. Po wymianie czujnika błędu nie ma a EGR nadal tak samo się zachowuje. W naszych silnikach EGR sterowany jest elektrycznie i ma w sobie potencjometr i to on może powodować złą jego pracę. Proponuję na podmianę zabrać sprawny EGR i będziesz wiedział wtedy o sytuacji więcej. U mnie testowałem kilka zaworów i zawsze jest błąd P1335:(.

juras95 23-06-15 19:23

Po odpieciu zielonego czujnika na zimnym silniku jeszcze gorzej.. Lecz po podpieciu i przejechaniu kilkuset metrów wyskoczył mi błąd P0299 "Zbyt niskie ciśnienie doładowania turbosprężarki/sprężarki doładowującej" I nie wiem juz co teraz jutro sprawdze tą gruche od turbo czy sie nie zacina.
A po sprawdzeniu parametrów egr gdy silnik jest zimny wskazania pokazują że na wolnych obrotach ma w okolicach 13% (waha sie w okolicach ~13) natomiast podczas przyspieszania umiarkowanego (na zimnym silniku oczywiscie) jest całkowicie zamknięty (pokazuje 1.97%).
Ciepły silnik wolne obroty ~35%

mik99 23-06-15 20:58

Bo tak ma byc. Podczas przyspieszania egr sie zamyka a podczas pracy na jalowym jest lekko uchylony. Sprawdz dokladnie uklad podcisnienia wraz z wezykami oraz zawor sterujacy praca turbo jest przy aku. Mozesz tez odpiac wtyczke od turbo dostep od dolu silnika spryskac kontaktspreyem i zobacz czy bedzie poprawa. U mnie po odlaczeniu czujnika map tez auto nie jechalo.

juras95 23-06-15 23:08

Ok, jutro to sprawdzę i napiszę czy coś pomoglo.

juras95 24-06-15 19:18

Gruszka od podcisnienia ok, wszystkie wężyki też ;/ nie mam juz pomysłów.

mjprzem 25-06-15 14:11

moze egr za wolne reaguje -zablokowales egra aby nie dawal spalin na silnik?
pozatym musisz zrobic wykres przebiegow parametrow pracy silnika bo chyba bez tego nie dojdziesz ktory z parametrow obcina ci dawke paliwa-w momencie gdy wciskasz do spodu.

A przyczyn moze byc wiele.

A widze ze jestes nowym uzytkownikiem chyba?

Moze upewnij sie jak ten silnik zachowuje sie w innych autach bo jak piszesz ze to jest tylko na 1 i 2 biegu a masz silnik 2,0L diesla to to masz mocny ale ciezki silnik i byc moze nie wiesz ze diesel na 1-2 biegu zawsze nienadązą z mocą silnika bo turbina, uklad wtryskowy- moze zbyt pozno reagowac -na przyrost predkosci silnika.

zrob logi pidy czy jak to sie nazywa z jazdy w czasie tego przyspieszania

juras95 25-06-15 23:49

Dzisiaj zaślepiłem na kilka dni na próbe co sie bedzie działo jak bedzie zimny i zobacze, podpowiedział mi to znajomy mechanik z serwisu ford'a w Warszawie. Ma też podpytać w serwisie co oni by z tym zrobili. Szukając jednak ostatno w internecie jakichs wiadomosci na temat egr w 2.0 hdi-tdci natknąłem sie na ten filmik
U mnie wygląda to tak ja na egr z lewej strony czyli nie dochodzi do konca pół księżyca. Tylko sprawa jest jeszcze taka ze gdy pierwszy raz czysciłem egr gdy jeszcze wszsytko było dobrze działało to tak samo a po złożeniu samochód normalnie jeździł..
mjprzem kolego zrobiłem tym autem 13 tys kilometrów i wiem jak chodziło wczesniej a jak teraz :) może przesadze jak powiem że w momencie kupna auto zbierało sie tak jak z zatkanym egr teraz ale naprawde niewiele gorzej a teraz na zimnym nie da sie go udźgać a na ciepłym nie jest juz do konca to co kiedyś :/ obawiam sie że czeka mnie wymiana egr albo zaślepienie z usunięciem z modułu.

ppawel 26-06-15 19:38

Ja w moim miałem tak samo, było tak mało mocy że potrafił zgasnąć przy ruszaniu z pedałem gazu w podłodze.
Winien oczywiście był EGR zablokował się w pozycji otwartej, po wymianie wszystko wróciło do normy. Kupiłem nowy oryginalny fiata był dużo tańszy niż reszta.

mjprzem 29-06-15 09:08

juras95 poprostu zaslep tego egra na sile i zobacz co sie dzieje. i bedziemy pozniej dyskutowac co dalej...bo bez zaslepienia egra to niemozna tego sprawdzic.

tomas89 14-07-15 13:25

czy problem został rozwiązany?

nightrider 20-07-15 09:14

Hej, też mam brak mocy najbardziej odczuwalny na 1 i drugim biegu w zakresie 1000 - 2000 obrotów. Co może być powodem? Egr sprawny ale zaślepiłem go dla pewności i zero zmian. Filtr paliwa wymienionu maks 2 miesiące temu. Czujniki w kolektorze wyczyszczone.


Jakieś pomysły?

mjprzem 21-07-15 08:22

moze jakies dziury w dolocie i sprezarka dlatego wolniej pompuje bo cisnienie ucieka i potrzebuje wiecej czasu na rozpedzenie sie... albo zbyt brudny intercooler i powietrze sie słabo chlodzi przy niskiej prędkośći. To też jest taka sprawa ze to moze byc naturalne zjawisko zwiazane z czystością intercoolera i upałami. Oczywiscie bo musicie wiedziec ze im bardziej gorąco tym silnik bedzie słabszy...wiec moze niemacie problemu tylko o tej małej drobnej rzeczy nie wiecie?


A ponieważ macie wieksze silniki o większej mocy to bardziej to odczuwacie...

Cytat:

Napisał juras95 (Post 1073438)
mjprzem kolego zrobiłem tym autem 13 tys kilometrów i wiem jak chodziło wczesniej a jak teraz :).

to by oznaczało ze kolega juras kupił samochód pewnie przed zimą ale nie wie moze jak diesel zachowuje sie jak jest upał.

PS. zimne powietrze daje silnikowi większą moc.

nightrider 21-07-15 15:29

porównywane z innym 2.0 TDCi i jest znaczącą róznica... No nic. Za 2 tygodnie urlop to wtedy podjadę na jakąś hamownie i niech chłopaki szukają bo sam już raczej nic nie znajdę. Szukałem dziur w dolocie i raczej nic nie znalazłem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi