Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Przygotowanie do długiej podróży (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42113)

konradkw 08-08-10 02:53

Przygotowanie do długiej podróży
 
Planuję krótkie wakacje, trasa ma 1635 km w jedną stronę i zastanawiam się co powinienem sprawdzić przede wszystkim przed wyjazdem, mechanik zapewnia mnie że auto jest gotowe ale może jest coś co w długich podróżach może się zepsuć w FF1 Ghia 1.8 TDDi ? Macie może takie doświadczenie z przeszłości lub może jest coś co się często psuje w tych samochodach .. ?

Falcon 08-08-10 10:20

Po co chcesz to wiedzieć? Mamy Cię nastraszyć usterkami najcześciej występującymi w TDDi? Jeszcze pojedziesz zestresowany,że sie to i tamto może zepsuć...wrzuć trochę na luz - jak ma się zepsuć to i tak się zepsuje czy Ty bedziesz w trasie czy nie [bigok]

konradkw 08-08-10 10:57

no niby tak :) ale z drugiej strony lepiej wiedzieć czego mogę się spodziewać .. prawda?

Falcon 08-08-10 11:18

sterownik pompy wtryskowej
turbina
czujnik położenia wałka rozrządu
pedał przyspieszenia
przewód intercoolera (bałwanki)
łożyska kół
sprężarka klimy
Wystarczy? :-P

mooleda 08-08-10 15:01

flaka mozesz złapać również...

F_Driver 08-08-10 15:10

Drogówka cie pierd*** ze 3 razy wszystko będzie z autem ok a i tak zbiedniejesz [helm]

moons 08-08-10 15:33

Nie ma co na siłę wymyślać problemów. O ile nie jeździsz już 4 rok na tym samym oleju, jeśli filtry nie mają daty produkcji auta i ogólnie auto nie sprawia Ci problemów to siadaj i śmiało w drogę. Jedyne co to można zerknąć na poziom oleju, sprawdzić ciśnienie oraz stan ogólny opon a szczególnie zapasowe. Przy dzisiejszej pogodzie to jedynie na klimę można dokładniej zerknąć ale jeśli też regularnie serwisowana to też nie ma sensu. Reszta tak jak koledzy pisali wysrać się może dokładnie wszystko i to bez względu czy jedziesz w trasie czy stoisz w garażu, w końcu auto ma prawie 10 lat.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

F_Driver 08-08-10 17:03

Także się stary nie przejmuj i udanego wyjazdu :-)
Foty później jakieś wstaw :-D

siwy05 08-08-10 17:53

Zatankuj :) i nie martw się czymś, czego przewidzieć się nie da. Miłej podróży:razz:

szejk78 08-08-10 18:47

szerokości:)

Marek-B 08-08-10 20:49

O kneblu dla żony, jak ci marudzi ,że za szybko , lub co gorsza teściowe, nie zapomnij.
Reszta ....w rękach losu :)

konradkw 08-08-10 21:59

knebel się przyda :P hehe teściowej dzięki bogu w aucie niema :]

konradkw 24-08-10 16:01

dojechałem szczęśliwie i bez najmniejszego problemu z samochodem! :) wszystko było i jest w jak najlepszym porządeczku! :) teraz tylko wrócić w ten sam sposób :P hehe ale o tym będę myślał za 10 dni.

elite 25-08-10 10:19

hehe milych wakacji xD

ogród 19-02-11 20:11

Cytat:

Napisał konradkw (Post 477905)
dojechałem szczęśliwie i bez najmniejszego problemu z samochodem! :) wszystko było i jest w jak najlepszym porządeczku! :) teraz tylko wrócić w ten sam sposób :P hehe ale o tym będę myślał za 10 dni.

Ja też byłem na podobnych wakacjach i wróciłem bez problemu ale przy następnej okazji wykupie chyba asistance za granice.Wtedy będe czuł się pewnie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi