Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Jak sciagnać pokrętło od otwierania szyb (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25399)

GrzegorzF20 30-01-09 21:52

Jak sciagnać pokrętło od otwierania szyb
 
Witam

Szukalem w szukajce czegos co by mi pomoglo, ale...

Jutro chcę sciągnać tapicerke z tylnych prawych drzwiach, bo cos mi przy glosnej muzyce w drzwiach brzeczy etc

i stad moje pytanie bo z tylu nie mam elektrycznych szyb i nie wiem jak w fordzie jest nakladane pokretlo do otwierania szyb bo niekiedy jest na wcisk i jak sie sciaga to trzeba uzyc tylko sily:-) a niekiedy jest dodatkowy pierscienie blokujace pokretlo

chcialbym wiedziec jak to sciagnac bo uszkodzic to nie sztuka

z gory dziekuje za info

artur76 30-01-09 22:12

Na korbke zalozona jest spinka w kształcie litery omega. Ja zdejmuje korbe za pomoca bandaża.
Biore cienki kawalek i owijam korbe i szukam az zaskoczy. Wtedy spinka sama spada.

Ew. cienki srubokret tez daje rade.
Pociagnij korbe do siebie (delikatnie) to zobaczysz spinke i załapiesz oco chodzi.


Pozdrawiam.

GrzegorzF20 30-01-09 22:34

ok wielkie dzieki za pomoc, jutro bede walczyl z czyms, co mi brzeczy w drzwiach:-(

moons 30-01-09 22:35

Ja wyciągam tę spinkę cienkim drucikiem. Robisz mały haczyk z dosyć sztywnego drutu lekko odciągasz korbkę zahaczasz spinkę puszczasz korbkę, lekko pociągasz i po sprawie.
Pozdrawiam

GrzegorzF20 31-01-09 16:57

dzisiaj probowalem bo mialem troche wolnego czasu i niestety odkrecilem srubki posciagalem dwie klapki i nie widze nigdzie tej zawleczki jest najpierw pokretlo i pozniej jest podkladka i tapicerka wiec moje pytanie gdzie jest pierscien zabezpieczajacy przed podkladka czy juz za przy tapicerce bo odsuwalem kombonowalem i nigdzie jej nie zauwazylem:-(

i jeszcze jedno pytanie czy oprocz pokretla srubek ktore sa na zewnątrz oraz srubki schowanej pod plastikowa zaslepka przy raczce do otwierania jeszcze cos trzyma tapicerke?

bo cos mocno ja trzyma przy tym duzym uchwycie, za ktory lapiemy zamykajac drzwi

no i nie wiem czy glosnik sie sciaga osobno czy on razem zejdzie z tapicerka

licze na jakies odpowiedzi kogos kto to juz robil bo nie chce czegos wylamac etc

Greg 31-01-09 17:00

Cytat:

Napisał GrzegorzF20
bo cos mocno ja trzyma przy tym duzym uchwycie, za ktory lapiemy zamykajac drzwi

Tam są śruby i trzymają

Cytat:

Napisał GrzegorzF20
no i nie wiem czy glosnik sie sciaga osobno czy on razem zejdzie z tapicerka

Głośnik zostaje w drzwiach.

Cytat:

Napisał GrzegorzF20
gdzie jest pierscien zabezpieczajacy przed podkladka czy juz za przy tapicerce

Chyba przed przy samej korbce , ale ręki nie dam za to

Pzdr.

GrzegorzF20 31-01-09 17:06

a jak sie dostac do tych śrub bo probowalem tam podwazac etc i nic nie szlo:-(

Greg 31-01-09 17:10

Cytat:

Napisał GrzegorzF20
probowalem tam podwazac etc i nic nie szlo:-(

Nie mam drzwi z tyłu :mrgreen:
Z przodu pod rączką są otwory na śrubokręt,
jak tam wsadziśz śrubokręt i lekko poruszasz
to przednia zaślepka odejdzie delikatnie
od rączki. Masz wtedy dojście by ją wyjąć.

pzdr.

GrzegorzF20 31-01-09 17:16

a czy ty czasem nie mowisz o wewnetrznej klamce do otwierania drzwi bo tam jest srubka pod zaslepka ale to juz odkrecilem

Greg 31-01-09 17:17

Mówie o rączce , tym za co łapesz jak zamykasz drzwi :mrgreen:

pzdr.

GrzegorzF20 31-01-09 17:22

no to w takim razie musi to byc mega ukryte bo dzisiaj za dnia patrzylem to nic tam nie bylo ale jutro sprawdze dokladnie moze faktycznie jest tak jak mowisz:-)

moons 31-01-09 17:35

Tutaj masz zdjęcie jak to wygląda sprężynka jest na korbce.
Pozdrawiam

GrzegorzF20 31-01-09 17:57

dzieki jutro bede z drzwami cos probowal bo te brzeczenie przy glosniejszej muzyce mnie dobija cos tam chyba dotyka do do drzwi albo ma luzy bo na zewnatrz tez przy glosniejszej muzyce slychac metaliczne brzeczenie:-(

[ Dodano: Sob 07 Lut, 2009 20:28 ]
dzisiaj mialem chwilke wiec chcialem sie pobawic z drzwami wszystko posciagalem ale do dwoch srub nie dotarlem -probowalem podwazac, ale nie da sie tego z uchwytu do zamykania drzwi sciagnac.

http://xs536.xs.to/xs536/09066/fotka11123465.jpg

znalazlem taka fotke na forum i widac, ze na samej gorze ktos tez to podwazal, bo zostal slad -nie macie jakis pomyslow, aby to ściagnac i dostac sie do śrub bez zostawiania choc malego, ale trwalego sladu?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi