Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Ocieranie przednich kół (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53417)

@ro 13-11-11 18:41

Ocieranie przednich kół
 
Witam!
Focusa mam od miesiąca wiec dopiero go poznaje. Zastanawia mnie jedna rzecz. Przy maksymalnym skręcie w którąkolwiek stronę koło ociera o plastikowe nadkole od wewnętrznej strony od przodu auta. Felgi mam oryginalne. Czasami aż opona podważa plastik nadkola i przy prostowaniu kół aż strzeli. Próbowałem podginać ale niewiele pomogło. Foka jeździ prosto, nie ściąga. Mam jedynie luz na "jabłku" drążka kierowniczego w maglownicy z prawej strony ale to podobno częsta usterka w focusie. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Po oponach jak na razie nie widać żeby się zjeżdżały z którejkolwiek strony. Co może być przyczyna?

Jaromir 13-11-11 18:52

Może mocowanie nadkola puściło. Zdejmij koło i sprawdź czy trzyma się na wszystkich spinkach.
Chciałem także napisać o niewłaściwym rozmiarze kół ale jak masz oryginalne....

Falcon 13-11-11 19:00

Jakie by nie miał niech napisze jakie ma...jakie dokładnie ma.

@ro 13-11-11 19:15

Nadkola sprawdzałem z obu stron i są ok. Nie są luźne. Koła to oryginalne 15" alusy forda (jak na foto). Opony 195/60. No chyba ze na takim wzorze jeździła tez fiesta gdzie pewnie jest inne ET i dlatego trze?
http://images37.fotosik.pl/1169/b6e6135c50972293med.jpg

Seboludek 13-11-11 19:21

nadkole powinno się trzymać na 6 śrubach... 5 widać od razu jak się zdejmie koło, a szósta jest pod tym małym kawałkiem progu...

@ro 13-11-11 21:42

Dokładnie wygląda to tak. Jak widać w miejscu obcierania śruba trzyma. Podobnie jest z drugiej strony. Tak to wygląda jakby koła skręcały bardziej niż przewiduje fabryka.
http://images40.fotosik.pl/1198/a2d83ece30aa4adfmed.jpg

m1siek 14-11-11 23:00

Witam,
Miałem podobnie po ostatniej zimie tylko z jednej strony. Powodem okazało się zwichrowanie zderzaka po spotkaniu z zaspą. Na zdjęciu widać że też masz jakieś ślady na zderzaku może to jest problem.
Pzdr.

@ro 15-11-11 19:06

No to zawsze jakiś trop. Ślad jest na błotniku. Zderzak był robiony. Tak już go kupiłem ale właziłem pod auto i widać że większej przygody nie było.

axxxe 16-11-11 23:49

Dokladnie mialem to samo i wina jast po stronie zderzaka .Ta dolna guma powinna byc odpowiednio wyprofilowana ,a u ciebie na zdjeciu widać ze jest poprostu prosta

pablo55 18-11-11 20:05

ja mam to samo w jednym kole....musiał sie poluzować uchwyt albo całkiem sie odkręcił...

@ro 18-11-11 21:38

Cytat:

Dokladnie mialem to samo i wina jast po stronie zderzaka .Ta dolna guma powinna byc odpowiednio wyprofilowana ,a u ciebie na zdjeciu widać ze jest poprostu prosta
Ale ja nie mam tam żadnej gumy. Nadkole jest z plastiku. Ten ciemny pasek na dole to po prostu mokre miejsce. To tak wygląda jakby koło przy skręcie na maksa dochodziło aż do "ściany grodziowej" bo wszystko jest dobrze dokręcone.
Cytat:

ja mam to samo w jednym kole....musiał sie poluzować uchwyt albo całkiem sie odkręcił...
Ale od czego ten uchwyt?
Jakby ktoś mógł wrzucić fotkę jak nadkole wygląda w tym miejscu u was. Może rzeczywiście poprzedni właściciel zamontował jakieś uniwersalne chińskie badziewie które powinno być odpowiednio wyprofilowane i stąd problem.

axxxe 20-11-11 21:50

Sręć kola chwyć od dołu zderzak zacznij na zmiane odciągac i dopychać, a przy tym obserwuj zachowanie nadkola miejsce ocierania się.Na dole zderzaka powinna znajdować się listwa gumowa, która ma w sobie zalaną szyne metalową.To ona odpowiada za prawidłowe ułożenie się zderzaka.Często bywa tak że dojeżdzajac np. do kraweżnika odkształcamy tą dolną gumową listwe co powoduje zmiane ułożenia się zderzaka i ocieranie nadkoli o opone

@ro 18-12-11 22:51

Patrze i patrze i nic krzywego tam nie widzę. Na razie dałem spokój. Teraz na zimówkach (stal 14" od eskorta z ET 41) nic nie ociera więc powalczę z tym dopiero na wiosnę. Dzięki za pomoc.

mjprzem 19-12-11 17:35

Przedewszystkim sprawdz geometrie...czy opony sie rowno zuzywaja aby nie wyszlo ze ktos robil zawieszenie bez zbieznosci bo ty masz krotko samochod i spodziewalbym sie tego ze tak wlasnie bylo...a bardzo szkoda opon bo mogo nie piszczec bo jest zimno a moze byc geometria do zrobienia. sprawdz stare opony jakie byly na somochodzie....ale pewniej geometrie i ja bym to zrobil koniecznie na twoim miejscu skoro dzieje to ci sie z obydwoch stron.

---------- Post dodany o 17:35 ---------- Poprzedni post był z 17:33 ----------

Cytat:

Napisał @ro (Post 636783)
Witam!
.... Mam jedynie luz na "jabłku" drążka kierowniczego w maglownicy z prawej strony ale to podobno częsta usterka w focusie....?

To niejest czesta usterka...maglownica jest bardzo mocna i drazki tez..nalezy naprawde dobrze piep... aby to uszkodzic. Wiem co pisze bo mam oryginal maglownice w jednej salonowej foce a wiem ile felg zostalo ukrzywionych na niej i to z kazdej strony...tymbardziej ze przewaznie sam je ukrzywialem i niszczylem ;) a maglownica i drazki przetrwaly oryginalne chyba nawet koncowek drazkow nie zmienilem...tylko jeden amortyzatorek od strzala w kraweznik zaczal stukac.

Jesli masz luz z prawej strony to prawdopodobnie to nie jablko ale maglownica ma luz-a wydawac sie moze ze jablko choc nie na 100%-da sie to sprawdzic oczywiscie...wiec to cie troche moze zmartwic.
PS. fajne masz swiatla przeciwmgielne..mam nadzieje ze nie jezdzisz na nich w ciagu dnia ;)
A jak jezdzisz..to powiem tak...jesli robisz w ciagu roku 20kkm i bedziesz spalal srednio 5l/100km to na 1000L paliwa idzie srednio okolo 15L paliwa na jazde ze swiatlami. Dlatego niewarto zaswiecac sobie choinek na samochodzie chyba ze te choinki to DRL w formie LED ;)

@ro 05-01-12 12:41

Dopiero przeczytałem twój post. Faktycznie kierownica patrzy mi delikatnie w lewo więc może ktoś coś robił bez geometrii chociaż ustawienie geometrii bez usztywnienia na prosto kierownicy też się może tak skończyć. Niedługo wstawiam fokę do mechesa w sprawie tego pukania i jedna świeczka mi padła to i geometrie każe mu sprawdzić.

Co do przeciwmgielnych to nie jeżdżę na nich ani w dzień ani w nocy jeżeli aura tego nie wymaga i osobiście denerwuje mnie oślepianie nimi przez innych bez potrzeby. To tylko tak do prezentacji żeby nie było że nie działają :smt005

mjprzem 05-01-12 12:57

No to powodzenia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi