Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Wymiana klocków hamulcowych a utrata gwarancji (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21006)

darekw 25-02-08 19:41

Wymiana klocków hamulcowych a utrata gwarancji
 
Witam.

Czy jeśli w czasie obowiązywania gwarancji, wymienię klocki hamulcowe na oryginalne, ale poza ASO, to utracę gwarancję (w całości lub w części)? W sumie jest to część eksploatacyjna, czyli podlegająca wymianie. Jak zmieniam koła z zimowych na letnie, to nie pytam ASO o zdanie... :?

Emf 25-02-08 19:52

Myślisz, że Ci udowodnią taką wymianę :?:
Chyba że będziesz jeździć z napisem, :arrow: wymieniłem klocki poza ASO ;)

jajko 25-02-08 20:27

Chyba, że ostatnią wymianę miałeś z dwa przeglądy temu, to jak się pojawisz na przeglądzie z nowymi klockami to na pewno się zorientują. Gwarancję na pewno stracisz, bo nie tylko sama część ma na to wpływ, liczy się też procedura wykonania tego. Wiadomo, że to tylko klocki i nie wiem co trzeba by zrobić żeby spaprać taką prostą robotę, ale dla ASO to bardzo skomplikowana wymiana, którą tylko oni mogą zrobić dobrze. :wink:

darekw 25-02-08 21:22

W sumie można wytłumaczyć, że klocki trzeba było wymienić w trasie, w innym ASO. Ciekawe czy to łykną.

Nie chcę mi się płacić za wymianę klocków po 150zł za jedną oś. :evil: O cenie klocków nie wspominam - np. Auto Plaza zażyczyła sobie tak:

klocki przód:
- robicizna 175,50 zł
- części 390,40 zł
klocki tył:
- robocizna 175,50 zł
- części 344,04 zł


:shock:

Komplet klocków na oś w necie wychodzi około 140zł.

MisiekT 25-02-08 22:34

Cytat:

Napisał darekw
W sumie można wytłumaczyć, że klocki trzeba było wymienić w trasie, w innym ASO.

inne ASO wpisze wtedy stosowne info do bazy i Twoje ASO sobie to przeczyta...

jajko 25-02-08 22:37

Ale przecież teraz jest takie prawo, że możesz przyjechać z własnymi częściami i jak mają odpowiedni znak to montują je i nie tracisz gwarancji. Wiadomo robocizna jest droga, ale za to klocki będą taniej.
BTW. Do AutoPlazy to lepiej nie jedź, popytaj w innych ASO może będzie taniej.

darekw 04-03-08 07:24

Chyba w końcu tak zrobię, że klocki kupię w necie, a wymianę zlecę ASO. Niech już będzie moja strata. ;-) Do Auto Plazy nie pojadę, bo mam swoich fachowców na miejscu. Przykład podałem, jak najbardziej ekstremalną i irracjonalną wycenę tej czynności ;-)

Dzięki za pomoc! [pub2]

[ Dodano: Wto 04 Mar, 2008 07:23 ]
Wczoraj przyszła odpowiedź z Ford Polska:

Dopowiadając na pańskie pytania, uprzejmie informujemy:

Ad 1. Wymiana klocków hamulcowych poza ASO Forda nie powoduje utraty gwarancji pod warunkiem: wymiany na klocki oryginalne oraz zachowania faktury zakupu/wymiany klocków poza ASO.

Ad 2. Jeżeli wymieniane części są oryginalne to w książce serwisowej powinno zostać zaznaczone pole "użyto oryginalnych części". Jednakże, aby części dostarczone przez użytkownika pojazdu zostały uznane za oryginalne, musi wraz z nimi zostać przedstawiony dokument zakupu części (faktura, rachunek).

jajko 05-03-08 08:01

Cytat:

Napisał darekw
Ad 1. Wymiana klocków hamulcowych poza ASO Forda nie powoduje utraty gwarancji pod warunkiem: wymiany na klocki oryginalne oraz zachowania faktury zakupu/wymiany klocków poza ASO.

Czyli, że musisz kupić w ASO? Bo co oni rozumieją przez "oryginalne"?

darekw 05-03-08 08:32

Cytat:

Napisał jajko
Bo co oni rozumieją przez "oryginalne"?

Patrz punkt 2 - faktura. Za parę dni będę znał to z autopsji - jadę na wymianę z własnymi klockami. ;-)

jajko 05-03-08 18:03

No nie do końca ten punkt to wyjaśnia, bo przecież możesz kupić klocki firmy krzak i mieć na to fakturę i co będą oryginalne? Chodziło mi bardziej o te znaki OE, OEM czy jakoś tak one lecą i od jakiego znaku uznają gwarancję. Zobaczymy czy uda Ci się coś zdziałać :)

skylla1 24-10-16 22:45

Odgrzeję kotleta. Czy wymiana klocków hamulcowych na ATE w drugim roku gwarancji rzeczywiście grozi utratą gwarancji? Jeśli tak, to w jakim zakresie, bo chyba tylko na te hamulce, ale nie na resztę auta?

siwy05 25-10-16 07:51

Dokładnie tak jak piszesz, ASO by musiało udowodnić, że wymiana klocków miała wpływ na przykładowo awarię silnika... Musieliby szamana chyba wynająć do tego.

Oxygen 13-03-17 12:16

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 1146962)
Dokładnie tak jak piszesz, ASO by musiało udowodnić, że wymiana klocków miała wpływ na przykładowo awarię silnika...

Z prawnego punktu widzenia chyba wystarczy odpowiedni zapis w warunkach gwarancji, że wszelkie naprawy wykonane poza ASO skutkują utratą gwarancji. O ile taki zapis nie podchodziłby pod klauzule niedozwolone, ale nie wiem jak to jest.


__________________
Najlepszy leasing: https://antyranking.blogspot.com/...najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html
Najtańszy leasing, gdzie szukać...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi