Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Plastikowa listwa na zewnątrz przednich drzwi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17116)

haen 31-05-07 10:36

Plastikowa listwa na zewnątrz przednich drzwi
 
Hello

Listwa biegnąca poziomo przez przednie drzwi (na zewnątrz) zaczeła mi się odklejać. Czy ktoś mógłby mi poradzić, czym można by to przykleić? Czy zrobi się to od ręki, czy tego typu kleje wymagają dłuższego czasu wiązania?

kleofas 31-05-07 10:42

mi jak w aso przyklejali (po kolizji był tam robiony, a listwa przyszła później) to najpierw myjnia, czekanie aż wyschnie, klejenie i godzina czekania na wyschnięcie... razem 3h

4tun 31-05-07 13:40

mi też odchodzi (chociaż już raz ASO ją przyklejało na gwarancji) i mam dwie koncepcje:
odlepić powolutku podcinając klej nożem - dobra taśma dwustronna
albo ją przylepić na stałe jakimś dwuskladnikowym klejem
jeszcze nie wiem [chytry] co wybrać.

MisiekT 31-05-07 13:48

idealnie to wystarczy:
1. zdjac cala liste, delikatnie coby zaczepy oszczedzic...
2. oczyscic tasme z drzwi i wszelki brud
3 oczyscic raz jeszcze jakims nietlustym srodkiem czyszczacy - np. benzyna ekstrakcyjna...
4. nakleic na drzwi 2 paski (dol i gora) zaje.biscie moznej tasmy dwustronnej (samochodowej)
5. oczyscic strone wewnetrzna listwy
6. przykleic listwe, dla pewnosci mozna w kilku miejscach nalac troche kropelki

dizi5 10-04-08 23:40

Cytat:

Napisał MisiekT
4. nakleic na drzwi 2 paski (dol i gora) zaje.biscie moznej tasmy dwustronnej (samochodowej)
dla pewnosci mozna w kilku miejscach nalac troche kropelki

A ten opis powyżej mnie po prostu rozwalił :?

Właśnie mam taki sam problem.
U mnie niestety wszystkie listwy nadają się do zdjęcia i ponownego przyklejenia (zdjąłem pierwszą z drzwi kierowcy). Pytałem się na przeglądzie ale nie robiłem w ASO i wysłali mnie do blacharza, żeby mi to dobrze przykleił. Powiedzieli też że potrzebny jest specjalny klej. Tak więc moje pytanie czy ktoś robił to w Wawie?? Może poda jakieś przybliżone koszty. Nie wierzę w taśmę i kropelkę. :?

grzybek 11-04-08 00:25

Mógłby ktoś wreszcie rozwiązać ten problem :mrgreen: Bo jakoś nie widzi mi się żebym miał to malować na samochodzie :?
dizi5, mocna taśma dwustronna powinna dać radę, niektóre są cholernie wytrzymałe, tylko czy zda któraś egzamin na aucie? Do kropelki też nie jestem przekonany.

MisiekT 11-04-08 00:55

qrcze, to podjedzcie do lakiernika i Wam przyklei... moje kleili na jakis taki bialy klej - kilka pacek tu i tam i trzymaja sie przy zamknietym budziku...

dizi5 11-04-08 10:52

A dawno robiłeś??
Powiedz jeszcze czy robiłeś wszystkie, ile dałeś i gdzie robiłeś.

MisiekT 11-04-08 10:59

dizi5, zadzwon do dowolnego lakiernika to ci powie...
ja robilem przy okazji robienia bodykitu we wrzesniu 2007, wiem nie wiem ile kosztowalyby same listwy...

dizi5 11-04-08 11:50

To tak z ciekawości..... powiedź ile dałeś za bodykit.... tylko napisz co zrobiłeś.
A robiłeś w Wawie??
Ja się zastanawiam nad wymianą progów bo te które mam już są popękane (chyba że przy okazji klejenia listw ktoś poklei i pomaluje stare).

MisiekT 11-04-08 12:04

dizi5, montowalem i lakierowalem w Wawie - KUTA Motors na Łodygowej i lakierni nie polecam niestety... bodykit kupilem bezposrednio w Neodesign...
a o cenach sie nie rozmawia...

dizi5 11-04-08 12:30

Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach........... o cenach mogą ;)

Greg 11-04-08 12:34

Nie śmiecić [nunu]

Pzdr.

gregorc 11-04-08 13:07

... nie ma nic mocniejszego niż klej monterski do szyb samochodowych :wink: :P

Jak chcecie podkleić lub przykleić listwę proponuję wizytę w punkcie montażu szyb samochodowych :D

Przerabiałem temat osobiscie w probe po lakierowaniu auta...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi