Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   pajak na szybie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6228)

Sypek 20-09-05 19:06

pajak na szybie
 
mam problem bo jak jechalem jakis czas temu to spod TIRA wypadl kamyk i mi zrobil sie odprysk na przedniej szybie [banghead] . wyglada jak odprysk w srodku szyby wielkosci malego paznokcia i obok jest maly pajaczek. moje pytanie gdzie w wawie mozna cos takiego naprawic i czy cos z tym sie robi?? bo pewnie jak przyjdzie [zimny] to peknie dalej. i ile to moze kosztowac tak okolo???

a co do szyby to na szczescie :mrgreen: [chytry] nie jest to szyba z foczki i nie jest grzana.

ponton 20-09-05 19:12

Podobno ale nie praktykowałem serwisy JAAN Szyby do tego typu usterek szyb wpuszcza jakiś (chyba ) sylikon który nie zniekształca obrazu i załatwia cały problem ale nie znama kosztów. Przedzwoń może coś Ci zapodadzą. :wink:

wawik 20-09-05 19:14

Miałem to samo z 5 lat temu. Naprawa trwa pół godziny. Pod ciśnieniem wtryskuje się jakiś klej, który jest światłoutwardzalny. Miałem pająka wielkości monety 50gr. Po naprawie został ślad wielkości łebka od szpili z ledwodostrzelanymi wąsami. Naprawiałem to w Łodzi w zakładzie JAAN.

Greg 20-09-05 20:05

Ja naprawialem szybe na Pikniku Forda w zeszlym roku . Wiem ze normalnie cena byla dosc wysoka i kolo mowil ze lepiej naprawia sie wieksze ubytki niz male .

Pzdr.

moon 20-09-05 23:30

Sprobuj moze zadzwonic do tych http://www.szybysamochodowe.com/

Nie znam niestety cen.

mpiasek 21-09-05 08:01

Cześć

1. przyklej taśmę samoprzylepną na skaleczenie coby się brud nie dostał
2. zobacz www.jaan.com.pl gdzie koło Ciebie mają serwis

naprawa~100zł z gwarancją jakby szyba poszła to przy wymianie u nich odliczają 100zł , na klejone miejsce gwara dożywotnia; jeśli dobrze pamiętam to odprysk nie może być bliżej niż 10cm od krawędzi i rozmiaru>moneta 5zł może coś jeszcze.
Kolega ostatnio naprawial - trudno znaleźć gdzie było klejone - polecam :)

Pozdrawiam

grzehoo 21-09-05 09:34

dokładnie. Polecam JAAN

Sypek 21-09-05 10:43

dzieki wszystkim bede dzwonil tam.

pozdro

SzerszeN 24-09-05 13:55

podzwon, ale jak pisal greg, w zeszlym roku na pikniku forda koszt naprawy takiego uszkodzenia o jakim piszesz to okolo 150, oczywiscie im wieksze tym drozej, wiec przy niektorych szybach, bardziej oplaca sie wymienic cala szybe niz naprawic

Sypek 24-09-05 16:52

gadalem juz z szefem i nic nie robie z tym. jak peknie to sie wymieni z AC i wtedy 10% wieksza skladka w nastepnym roku. a jak nie peknie to mi to w niczym nie przeszkadza. dzieki wszystkim!!! jak dobrze ze to nie foczka moja :mrgreen:

SzerszeN 24-09-05 19:07

to jeszcze zalezy gdzie robicie przeglady :)
bo sie moze okaza ze nie przejdzie przegladu i bedziecie sie musieli zdecydowac na cos troche wczesniej

-=Seba=- 25-09-05 04:41

Sypek looknij tuuutaj ja też miałem taką przypadłość :D

Sypek 27-09-05 21:13

Cytat:

Napisał SzerszeN
to jeszcze zalezy gdzie robicie przeglady :)
bo sie moze okaza ze nie przejdzie przegladu i bedziecie sie musieli zdecydowac na cos troche wczesniej



fura ma niecaly rok wiec na przeglad dopiero za 2 lata a do tego czasu to niewiem czy jej firma nie wymieni [metal]

artpi 21-10-05 21:06

A ja tym sposobem zaopatrzyłem się w ogrzewaną szybę...

hawky 25-04-06 14:10

Cytat:

Napisał mpiasek
Cześć

1. przyklej taśmę samoprzylepną na skaleczenie coby się brud nie dostał
2. zobacz www.jaan.com.pl gdzie koło Ciebie mają serwis

naprawa~100zł z gwarancją jakby szyba poszła to przy wymianie u nich odliczają 100zł , na klejone miejsce gwara dożywotnia; jeśli dobrze pamiętam to odprysk nie może być bliżej niż 10cm od krawędzi i rozmiaru>moneta 5zł może coś jeszcze.
Kolega ostatnio naprawial - trudno znaleźć gdzie było klejone - polecam :)

Pozdrawiam

Sorry za odgrzewanie takiego dinozaura, ale mam problem z odpryskiem na przedniej szybie (ogrzewanej). Dzwoniłem do firmy JAAN a tam powiedzieli, że w momencie naprawy kiedy wstrzykują silikon pod ciśnieniem, może ulec uszkodzeniu ta siatka podgrzewająca.

Macie z tym jakieś doświadczenia?
No i czy w przypadku uszkodzenia ogrzewania przestaje działać tylko uszkodzone miejsce, czy może jest tak, że przerwanie w jednym miejscu obwodu = cała szyba do [ass] ??

Aha, foka z 2002r, jeśli ma to jakieś znaczenie

NeroN 25-04-06 14:34

Wg mnie przerwanie jednego (kilku) przewodow powoduje nie dzialanie tychze przewodow a nie calej polowki...

Rasta 25-04-06 17:51

Tylko przerwane nitki nie powinn grzać. Ja mam kilka przerwanych ale na szczęście po stronie pasarzera.

moon 06-07-06 13:55

No i mnie to spodkalo. Kamyczek na przerabianej czesci drogi. Efekt - dziurka i pajaczek srednicy 1,5 cm na wprost oczu pasażera. Koszt szyby Saint-Gobain po upustach 650 PLN plus wklejenie ok. 150. Postanowilem jednak za oszczedzic i pojechalem do JAAN (przy Neste, przy Toruńskiej, na przeciwko Carrefour). Obsluga super, troche to trwalo bo kilka samochodow było w kolejce ale udało się sprawę załatwić od reki. Koszt 122 PLN i slad po uderzeniu nadal widac, jedeno z pęknięć się troche przedłużyło (byłem ostrzegany o tej ewentualności) ale mniej widoczne niz wczesniej. Efekt chyba wart swojej ceny. Podstawowa zaleta to, że jest gwarancja że nie będzie pękać dalej. Dostałem pisemną gwarancję.
Cytat:

Napisał hawky
Macie z tym jakieś doświadczenia?

Odpowiem Ci na to pytanie jak tylko bede mial potrzebe uzywania grzanej szyby.
Pracownik mówił że to się żadko zdarza żeby pęknięcie doszło do warstwy z przewodzikami a wypełnianie nie powinno uszkodzić ale nie wykluczał takiej ewentualności.

Polowe różnicy wydałem już na inne wydatki :D Druga z okładem pojdzie na wyjazd weekendowy nad morze :D

tomek1 11-07-06 08:19

Ja mam niemiłe doświadczenie z firmą JAAN w Bielsku-Białej. Przez telefon wszystko było do zrobienia. Mam na szybie pajączka mieszczącego się w pięciozłotówce. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że to zrobią ale na moje ryzyko :twisted: :twisted: :twisted: Moje pytanie "to jakie uszkodzenia wy wogóle naprawiacie?" pozostało bez odpowiedzi. Zgrzytnąłem zębami i pojechałem do domu. I teraz jeżdżę aż mi szyba zacznie pękać taka sama korzyść jak z ich zakichanej naprawy.

ZootAlures 11-07-06 08:52

Ja tez złapałem pajączka wracając z wakacji tydzień temu. Jesli chodzi o wielkosć to był wielkosci moze 5-groszówki. Naprawiłem tam gdzie Moon, w JAAN w Wa-wie koło Neste na Targówku. Pani uprzedziła że moze pęknąć szyba podczas naprawy (określiła to na 50% szans) ale wtedy miałbym dostac duży rabat na nową szybę i wstawienie gratis (to znaczy za te 122 zł za naprawę), jednocześnie stwierdziła że bez naprawy pęknie na pewno za miesiąc a może za rok. Za to jeśli pęknie od naprawianego miejsca *po naprawie* to wtedy wymiana na nową całkowicie gratis. Zaryzykowałem i nie żałuje. Wygląda naprawdę dobrze. Pajączek co prawda rozrósł się może i 3 krotnie ale te pęknięcia to teraz bardzo cienkie niteczki ledwie widoczne z odległości 5 cm jeśli się pamięta gdzie były.

Pozdrawiam
Z

marekj 11-07-06 11:58

Cytat:

Napisał ZootAlures
Pajączek co prawda rozrósł się może i 3 krotnie ale te pęknięcia to teraz bardzo cienkie niteczki ledwie widoczne z odległości 5 cm jeśli się pamięta gdzie były.

To znaczy rozrósł sie w trakcie naprawy czy później? Bo jak później to znaczy że g... to dało i szyba leci dalej :( - no ale przynajmniej kasa się zwróci..

ZootAlures 11-07-06 13:41

Cytat:

Napisał marekj
Cytat:

Napisał ZootAlures
Pajączek co prawda rozrósł się może i 3 krotnie ale te pęknięcia to teraz bardzo cienkie niteczki ledwie widoczne z odległości 5 cm jeśli się pamięta gdzie były.

To znaczy rozrósł sie w trakcie naprawy czy później? Bo jak później to znaczy że g... to dało i szyba leci dalej :( - no ale przynajmniej kasa się zwróci..


W trakcie naprawy oczywiście. No, ale o tym ostrzegali twierdząc że pajączek owszem mały ale brzydki (czytaj: trudny do naprawy).

moon 13-07-06 17:48

Cytat:

Napisał hawky
Macie z tym jakieś doświadczenia?

Wczoraj w czasie deszczu testowalem podgrzewana szybe i nie zauwazylem by w okolicy pajaczka byla zaparowana szyba. Chociaz 100% pewnosc bede mial zima....

unitral 14-08-06 21:48

W Sosnowcu jest dobry fachowiec od tych spraw...
Robił koledze pająka ponad 30cm, sladu prawie niema, zapłacił 150zł.
Ja miałem dziure i dwie rysy okolo 5cm, zapłaciłem 70zł, zostało tylko malutkie wgłębienie

Tel (032) 2636913, 0604182074

Pozdrawiam

Ps.Jeśli pęknięte są obie warstwy szyby, to lepiej najpierw jechać do fachowca i spytaćczy da sie to zrobić, niż dzwonić i pytać o cene:)
A przy okazji:) Nie jeździjcie nigdy do zakładów które naprawiająi wymieniająszyby, oni w 70% przypadków polecają wymiane, a 90% da sie naprawic:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi