Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Rozrząd (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35520)

Adam KR 06-02-10 14:05

Rozrząd
 
Witajcie.Jaki jest koszt wymiany rozrządu w FFI 1,6 ,czy pąpe wody też się wymienia ? przy jakim przebiegu albo po ilu latach ? Z góry dzięki cześć

Kubuch 06-02-10 15:02

Na górze strony jest taka fajna funkcja: SZUKAJ.

TomFoc 06-02-10 19:47

Trudno poradzić sobie z szukajką osobie, która pisze: "pąpe".

Matis2 06-02-10 20:05

pompy wody się nie wymienia.

niko123 06-02-10 21:04

http://www.ford-esklep.pl/index.php?...827&cat_id=380

http://ford.sklep.pl/pl,product,3580...rzdu,ford.html

axxxe 22-02-10 22:51

W serwisie okolo 1200 zeta ,a u znajomego mechanika z częściami 350

abc 23-02-10 10:25

tutaj masz chyba najtaniej:

http://ewcar.pl/pl,product,364530,ro...co,ktb286.html

kumek 27-02-10 10:27

Ja właśnie wymieniłem po 121 kkm. Kupiłem na allegro za 230 oryginalny pasek forda i napinacz firmy INA. Bardzo się ucieszyłem jak zobaczyłem że na starym napinaczu też jest logo INA i obok znak forda. Mam fokę od nowości 2003, więc wygląda na to że wkładaja napinacze INA. Co do paska to był zdarty i nie było żadnych znaków.
Za wymiane Henio krzyknął 370 zł ale wymienił mi jeszcze olej i filtr które sam kupiłem.
Oraz sam bez pytania kupił pasek klinowy, filtr powietrza i filtr pyłkowy (ok 100zł w cenie 370zł)

Żona która jeżdzi tą foką twierdzi że zrobiło się znacznie ciszej. Ciekawe czy wymiana rozrządu to sprawiła czy "stara" mi głuchnie.

rudy212 18-03-10 20:51

Witam,

Niedawno kupiłem Focusika w dobrym stanie, z oryginalnym przebiegiem 50 tys km z 2000roku.
Po zakupie oglądał go pobieżnie znajomy mechanik, wszystko jest ok, co do rozrządu też stwierdził że mogę jeszcze spokojnie pojeździć i wymienić w przyszłym roku.
Ale poczytałem trochę forum i już spokojny nie jestem:D
Niby forum do pomocy a zasiało ziarenko niepokoju:)
Rozrząd nie był wymieniany od nowości - przebieg jest śmiesznie niski ale pod koniec roku auto skończy 10 lat i chyba nie pozostaje nic innego jak zebrać du... w troki i podjechać na wymianę rozrządu.

Tym bardziej, że przy tym silniku nie trzeba wymieniać pompy wody - tak przynajmniej wyczytałem.

Zabieram się za przeszukiwanie forum w celu namierzenia warsztatu we Wrocławiu, któremu można śmiał to zlecić:)

Kubuch 18-03-10 20:56

Jeśli auta nie kupiłeś od rodziny to zapomnij o licznikowym przebiegu i zmieniaj rozrząd a mechanika co radzi nie zmieniać rozrządu w używanym aucie zmień ;)

Adas1Z 18-03-10 21:28

Fakt kolego ze przebieg to smieszny, ja kupiłem z oryginalnym foczke z '99r w 2008r i miała 180tys, autko z DE, zaskoczony jednak byłem bo rorzad nie był wymieniany a w benzyniaku kolego co 150 tys( oryginalne czesci). Ja koledzy wymieniłem tylko pasek i pompe-zaczynała ciec, fakt ze wymieniałem sam i moge sobie pozwolic czesciej zajrzec do rorzadu.Wymiana jest bardzo prosta, mozesz pogadac z jakims kumatym kumplem ktory nie bedzie kazał Ci wynienic wszystkich rolek itd.Rolke mozna poprostu zweryfikowac- przeciez jest to kołko na łozysku i sprawdza sie jak to łozysko pracuje(sprawdzajac luz i jakosc pracy w ruchu- ile razy sie obroci i z jakim oporem w reku). Pompa czy ma wycieki? widac odrazu. mnie wymiana kosztowała 55 zł pasek + 170 pompa.Ci ktorzy sami nie grzebia i nie maja kumpla takiego to wymiana wszystkiego rzecz jasna. Po samym pasku mozna przypuszczac zuzycie po jego zdjeciu i przełamaniu- czy ma pekniecia

F_Driver 18-03-10 22:27

Cytat:

Napisał rudy212 (Post 425849)
Witam,

Po zakupie oglądał go pobieżnie znajomy mechanik, wszystko jest ok, co do rozrządu też stwierdził że mogę jeszcze spokojnie pojeździć i wymienić w przyszłym roku.

Powiem ci szczerze że pierwszy raz :!: spotykam się z opinią mechanika że po kupnie używki rozrząd jeszcze da rade :-P wybacz krytykę ale wg mnie zamiast pobieżnie to zrobił to "na odpierdol się"

rudy212 19-03-10 07:53

[rotfl2]
Muszę mu przekazać ta opinię. w jego przypadku mechanik to za duże słowo - ale przynajmniej mam do niego zaufanie. A tak na poważnie to zna się na rzeczy, ale pracuje w zupełnie innym zawodzie, a autami zajmuje się amatrsko dla siebie i ewentualnie znajomych.
Ale poczytałem trochę i już wiem że musze wymienić.
Do tego silnika potrzebny mi kompletny zestaw - pasek, rolka i napinacz?
A jeśli chodzi o części to rozumiem, że motocraft to "oryginał" - bo na niego się chyba zdecyduję?


Dzwoniłem z Carosa we Wrocławiu - robocizna 260 zł - pewnie się na nich zdecyduję, tylko teraz uświadomcie mnie co do samego rozrządu.

Pan mi zaproponował zakup u nich paska i napinacza firmy INA("dobry zamiennik") za 160 zł. Dodał że koszty mogą wzrosnąć jeśli trzeba będzie wymienić rolki na metalowe - koszt jednej u nich 110 zł.

Uświadomcie mnie o tych rolkach - skoro wymiana na metalowe, to jakie mam obecnie - od nowości rozrząd nie zmieniany?
Czy firma INA bedzie ok? coś czytałem na forum że to dobre części.

rudy212 19-03-10 14:30

Poczytałem forum i znalazłem trochę informacji o rolkach "niemetalowych".
Mam silnik 1,6 Zetec-S. czy w tych silnikach były montowane inne rolki niż metalowe?? Ktoś miał u siebie "plastikowe"?

Uświadomcie mnie w tym temacie, bo nie wiem czego się spodziewać od strony finansowej przy wymianie rozrządu:lol:

Pozdrawiam

DonLoth 19-03-10 18:00

Cytat:

Napisał rudy212 (Post 425941)
Pan mi zaproponował zakup u nich paska i napinacza firmy INA("dobry zamiennik") za 160 zł. Dodał że koszty mogą wzrosnąć jeśli trzeba będzie wymienić rolki na metalowe - koszt jednej u nich 110 zł.

Właśnie jestem świeżo po wymianie rozrządu i jak się dowiedziałem u mechanika (warsztat znajomego także chyba pewne informacje :D) INA produkuje rozrządy do fabrycznego focusa (a przynajmniej produkowała w I) także zamieniasz można powiedzieć na oryginalną część.

Cytat:

Napisał rudy212 (Post 425941)
Poczytałem forum i znalazłem trochę informacji o rolkach "niemetalowych".
Mam silnik 1,6 Zetec-S. czy w tych silnikach były montowane inne rolki niż metalowe?? Ktoś miał u siebie "plastikowe"?

Dokładnie w silniku 1,6 Zetec zapłaciłem 180zł za rozrząd i za robociznę 200 zł przedwczoraj, także większych kosztów nie powinieneś się spodziewać.

MisiekT 19-03-10 18:25

z rolkami jest tak, ze jak masz z tworzywa to warto wymienic przy okazji na metalowe... ale przymusu nie ma jezeli sa cale

szejk78 19-03-10 18:38

podepnę się pod temat rozrządu pewnie już było 1 000 000 razy ale za każdym razem jest podany inny przebieg co ile rorząd w 1.8TDDI

rudy212 19-03-10 18:53

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 426145)
z rolkami jest tak, ze jak masz z tworzywa to warto wymienic przy okazji na metalowe... ale przymusu nie ma jezeli sa cale

No właśnie ale czy w silnikach Zetec S też się zdarzają rolki z tworzywa??
Bo po lekturze forum wydaje mi się że z tworzywa są w SE?
Ale pewności oczywiście nie mam.

Salczyn 21-03-10 18:41

Słyszałem opinię, że w TDDI co 100 000 km rozrząd wymieniać, ale mam pytanie. Czy wymieniać również pompę wody? W wielu markach przy silnikach diesla wymienia się ją mniej więcej co druga wymiana rozrządu.

gapio8 21-03-10 20:51

rozrzad FOCUS 1.6 TDCI 2006r.
 
Witam

czym ci producenci czesci rozrzadów róznią się, czy któreś lepsze:
http://allegro.pl/item969640893_rozr..._1_6_tdci.html - GATES i SKF

http://allegro.pl/item956193507_rozr..._1_6_tdci.html - continental i INA


i czy pompe wody wymieniac i jak tak to jaka?

zmijpi 06-05-10 20:47

Wymiana rozrządu FFI 1.8 Zetec 16V
 
Witam
Ja ostatnio wymieniałem rozrząd w swoim FF 1.8 Zetec 16V z 2004. Kupiłem fokusika z przebiegiem 141 tyś. i zgodnie z zalecenie znajomych mechaników przygotowałem się (głównie finansowo) na wymianę rozrządu. Przechodząc do sedna: pasek Conti 79zł, rolka napinająca Ruville 120zł, rolka pośrednia Ruville 62 zł + dodatkowo wyszła do wymiany uszczelka pokrywy zaworów 80zł i robocizna 160zł. Pozdrawiam

cone 12-05-10 19:31

Wymiana rozrządu w 1.8 16V
 
Witam,

Czeka mnie wymiana rozrządu w focusie z 1999r (silnik 1.8 16V, 115KM)

Jaki warsztat jest godny polecenia we Wrocławiu ?
Szacunkowy koszt części i wyminy?
Kupować części w ASO czy gdzieś z neta?
Pompa wspomagania troche przecieka wymianic ją z rozrządem - i jaki to koszt?

Pytań wiele....czytalem wiele watków i na temat bezniaka 1.8 za dużo treści
nie ma.

Pozdrawa
CONE

WiHuRa 19-05-10 11:35

Podepnę się pod temat z prośbą o opinie.

Rozrząd juz był wymieniany przy 120 tys. - teraz autko ma 154 tys. ale mineło już 5 lat od wymiany (od jakiegoś czasu mało jeżdzę) - jak radzicie, zabierać się bezwględnie do wymieniania ?

Oskar 19-05-10 11:45

Cytat:

Napisał WiHuRa (Post 448882)
Podepnę się pod temat z prośbą o opinie.

Rozrząd juz był wymieniany przy 120 tys. - teraz autko ma 154 tys. ale mineło już 5 lat od wymiany (od jakiegoś czasu mało jeżdzę) - jak radzicie, zabierać się bezwględnie do wymieniania ?

ja bym sobie dał spokój jeszcze na conajmniej 2 lata

---------- Post dodany o 11:45 ---------- Poprzedni post był z 11:44 ----------

Cytat:

Napisał cone (Post 446821)

Pompa wspomagania troche przecieka wymianic ją z rozrządem - i jaki to koszt?

pompa wspomagania zapewne tak jak w 1.6 jest na pasku klinowym wiec nie ma to nic wspólnego z rozrzadem.
Jesli Ci chodziło o pompe wody to tak jesli puszcza wymienić przy okazji.

lmichal 25-05-10 21:55

Jaki rozrząd
 
Chcę wymienić rozrząd (chodzi o komplet) proszę tylko o info jaka firma jest godna polecenia. SKF, Gates PowerGrip, Dayco ...
Co warto a co to "tandetny zamiennik"
Chce sam kupic i dać zeby wymienili niż mają wrzucić coś "swojego"

vult 27-05-10 15:32

Podepne sie pod temat.

Z zamiennikow do mojej foczki '99 1.8 16v 115KM proponuja mi LUKa.
Zastanawiam sie nad zamiennikiem poniewaz nie robie jakis kosmicznych przebiegow (ok 15kkm rocznie) a roznica w cenie dosc znaczna.

BTW
nie wiecie gdzie znalezc 100% pewna informacje czy do mnie komplet rozrzadu to: pasek + napinacz + rolka czy pasek + napinacz + 2 rolki?

Dzwonilem do kilku sklepow i roznie info zwrotne dostaje :(

Dzieki

marrgoss 27-05-10 16:05

Cytat:

Napisał lmichal (Post 450696)
Chcę wymienić rozrząd (chodzi o komplet) proszę tylko o info jaka firma jest godna polecenia. SKF, Gates PowerGrip, Dayco ...
Co warto a co to "tandetny zamiennik"
Chce sam kupic i dać zeby wymienili niż mają wrzucić coś "swojego"

Rozrząd robi sie dość rzadko więc warto zainwestować w coś przyzwoitego. Z pasków Gates jest z wyższej półki, polecane przez mechaników rolki SKF czy INA. Szukaj na allegro, często trafisz komplet w dobrej cenie.

bond008 28-05-10 13:33

Witam
Na pierwszym montażu montowane są paski i rolki napinające firmy Dayco.

blazej1967 31-05-10 09:22

co ile rozrząd?
 
Witam! POwiedzcie mi co ile powinno wymieniać sie rozrząd bo mam różne informacje? Obecny rozrząd ma 58 tys. km. Ostatnim właścicielem był Niemiec i to on wymieniał pasek rozrządu. Czy na takim pasku dużo jeszcze mogę przejechać?

MisiekT 31-05-10 09:27

zmieniaj od razu i w cuda nie wierz, to raptem 300-400zl wobec 4-5tys. jak sie zerwie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi