Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] Pomoc wyborze Lovato Smart vs Elpigaz Fukus 1.6 16V (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56723)

bartson78 11-04-12 20:15

Pomoc wyborze Lovato Smart vs Elpigaz Fukus 1.6 16V
 
Witam,
Na temat tych dwóch instalacji znalazłem niewiele informacji i o tym jak sprawują się w Fokach (moja 1,6 16V 2003) stąd ta prośba o pomoc w wyborze. Taki wybór ze względu na koszt (poza tym gazownicy z polecenia znajomych i to ich propozycje) i chiałbym usłyszeć opinie tylko o tych.
Cenowo Landi (Lovato) Smart to 2200 a Elpigaz 2600. - ceny bez bajeranckiej lubryfikacji (chociaż obaj ją zalecają).
Styl jazdy umiarkowany noga już zdążyła się przyzwyczaić do ekonomicznego stylu. 80% trasa (350km/tydzień) reszta miasto.
Zależy mi głównie na tym aby instalacja była jak najmniej kapryśna.
Z tego co wiem to Smart mimo że okrojony z różnych funkcji to działa na przyzwoitym poziomie i nie ma z nią niespodzianek. Na plus podzespoły od jednego producenta (wtryski, reduktor, centralka) i do tego lepsza cena.
Elpigaz nie wiem jak w Focusach ale kolega ma w Coltcie i działa bardzo ładnie - tylko pytanie czy względem Smarta warto dokładać???

I jeszcze pytanie czy ktoś używa TUNAP zamiast lubry???

Pozdrawiam

bubu666 27-05-12 01:08

I w końcu co założyłeś jeśli można spytać?

michmarmik 27-05-12 19:01

Elpigaz(stella) chodzi u ojca w mondeo, zero problemów. Ja w 1.8 mam STAG 300-4 ISA2 i też polecam, można potem samemu bawić się konfiguracją, producent udostępnia obszerną instrukcję, oprogramowania i aktualizację sterowników(dzięki temu mam ISA2, wcześniej miałem 300+).

bartson78 28-05-12 20:44

Cytat:

Napisał bubu666 (Post 727663)
I w końcu co założyłeś jeśli można spytać?

A pewnie że można spytać :)
Założyłem Lovato Smart i stałem się jej wielkim fanem. Ja nie miałem zamiaru bawić się w ustawienia, korygować itd itp. I przyznam że póki co mi się to udało. Gdyby nie przełącznik i tańsze tankowanie :) zapomniałbym że mam samochód na LPG. Przełączanie bez szarpnięć, nie wyczuwam spadku mocy, równo pracuje i ładnie przyśpiesza. Spalanie rzędu 8,5 - 9,2. Dla mnie rewelacja.
Nie instalowałem lubrifikacji ale dla spokojnego sumienia użyłem TUNAP.
Pozdrawiam.

bubu666 29-05-12 22:49

Cytat:

Napisał bartson78 (Post 728334)
Spalanie rzędu 8,5 - 9,2. Dla mnie rewelacja.

O dżisus, zazdroszczę :D ale skoro jak piszesz 80% trasa to wynik wygląda ok. Zbyt niskie spalanie w końcu też jest powodem do niepokoju.

michmarmik 30-05-12 09:06

bubu ty masz 1.8 a a one lubią gaz, u mnie 11 z hakiem to norma, a cieszę się jak jest 10,5 :)

bubu666 30-05-12 11:17

Tak, mój 1.8 z jazdą głównie w warunkach miejskich i na krótkich dystansach pożera ok 12-13 gazu + 2 benzyny. Oczywiście to jest średnia z całego roku. W zimie troszkę mniej gazu a więcej benzyny, a w lato szybko się przełącza więc mniej benzyny idzie.
Daleko mi do takich wyników jak u bartsona

bartson78 30-05-12 20:08

W sumie wg opinii że zużycie gazu powinno być większe o ok 20% w stosunku do benzyny to u mnie akurat się mieści. Na benzynie spalanie w moich warunkach (70 km dziennie poza miastem) wynosiło ok 7,3 l. Przy spalaniu o 20 % więcej powinno wyjść 8,8 a więc ok.
Jeszcze dla "spokojności" dodałem tunap, lubry nie chciałem bo tylko zaszlamia kolektor.
Pozdrawiam

drake 30-05-12 22:29

jeśli jeździsz sobie spokojnie to wynik jest jak najbardziej w porządku, tylko jeździć i oszczędzać :)

pawelt89 30-05-12 23:04

Cytat:

Napisał bartson78 (Post 728334)
A pewnie że można spytać :)
Założyłem Lovato Smart i stałem się jej wielkim fanem. Ja nie miałem zamiaru bawić się w ustawienia, korygować itd itp. I przyznam że póki co mi się to udało. Gdyby nie przełącznik i tańsze tankowanie :) zapomniałbym że mam samochód na LPG. Przełączanie bez szarpnięć, nie wyczuwam spadku mocy, równo pracuje i ładnie przyśpiesza. Spalanie rzędu 8,5 - 9,2. Dla mnie rewelacja.
Nie instalowałem lubrifikacji ale dla spokojnego sumienia użyłem TUNAP.
Pozdrawiam.

Tez mam u siebie Lovato Smart. Powiem Ci tak, w tej instalacji nie poprzestawiasz za wiele. Jest ona bardzo zautomatyzowana i nie ma wiele opcji.
Bedziesz z niej zadowolony chociaz mi po 15tys km padla listwa, ale to mogl byc efekt ciezkiej nogi. Ogolnie super instalacja. Masz przełącznik na temperature reduktora czy czas wzgledem temperatury gazu?

bartson78 31-05-12 20:14

Szybko nie jeżdżę bo tam gdzie dojeżdżam to taka typowo polska droga :) Z tym przełącznikiem to za bardzo nie łapię o co chodzi, jedynie co kojarzę to to, że mam dodatkowy ( choć teraz to już chyba standard dla tej instalacji) czujnik temp na reduktorze.

camel1986 31-05-12 22:15

Też mam Lovato Smart, zakładałem miesiąc temu z lubryfikacją. Autko dobrze z nią współpracuje mam 2.0 silnik i sedana. Generalnie spalanie podobne jak w moim poprzednim mondeo 1.8 tylko tam miałem zavoli. Pali generalnie w przedziale od 9 do 11 litrów. Myślę, że gdybym jechał delikatnie około 90km/h to 9l byłoby normą, ale z tym silnikiem chyba się nie da:D. Nie chciałem żeby ustawiali go na oszczędnie, bo jestem zdania, że to pozorna oszczędność. Na gaz przełącza się bardzo szybko, jak jest upał to nawet praktycznie po odpaleniu. Co dalej czas pokaże :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi