Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   domykanie szyb automatyczne (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23820)

suchy666 02-10-08 22:24

domykanie szyb automatyczne
 
Witam
na wstepie nie piszcie że już bylo bo nic sie nie dowiedzialem czytajac wczesniejsze posty.

chce podlaczyc domykanie szyb (tylko przód bo tylko takie mam) - chodzi mi o dokupiona centralke domykania i mam do Was kilka pytań:

1.czy ktoś wie jakie są kolory kabli do podnoszenia/opuszczania szyb i gdzie je najlatwiej zlokalizować?
2.gdzie jest centralka zamaka centralnego?
3.skąd najlepiej wziąć stałe 12V?
4.jaki jest kolor kabla + po przekręceniu stacyjki?

p.s mam zainstalowany alarm nieoryginalny Forteca z allegro.

pozdrawiam i czekam na sugestie co do montażu tego ustroństwa:) [palacz]

Oskar 03-10-08 08:59

Mnie montował jeden z naszych kolegów :mrgreen: .
moduł domykania szyb mam podpięty pod kable przy włączniku zamykania/otwierania szyb w drzwiach kierowcy. Tam też schowany mam ten moduł.

suchy666 10-10-08 23:10

nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem bo trzeba przeciągać kable przez przelotkę drzwi, czego chcialbym uniknąć, a wpiąć się gdzieś w okolicach progu kierowcy

kto Ci to robił? może napisze mu na PW to udzieli kilku cennych porad

pozdrawiam ! :)

sharpmw 11-10-08 00:58

Ale tak, czy tak musisz wprowadzić conajmniej dwa druty w drzwi: stałe 12V i sygnał "zamknij" (chociaż to akurat można wykorzystać z napięcia zamykającego siłownika c.z.).
Miejsce przy klawiszach otwierania/zamykania szyby jest idealne.

Pabloos 11-10-08 12:13

Re: domykanie szyb automatyczne
 
Cytat:

Napisał suchy666
chce podlaczyc domykanie szyb (tylko przód bo tylko takie mam)

Ja zakładałem centralny to kolo mnie sie pytał czy chciał bym domykanie szyb , ja oczywiście ze chcę , a kolo spojrzał i powiedział o widzę ze tylko przód , to wie pan co nie opłaca się bo ta funkcja kosztuje tyle samo czy to tylko przód czy wszystkie i szyber dziura , juz nie pamiętam jakie to były koszty ale cena domykania miała stanowić 1/3 ceny alarmu i sterowania centralnym

Greg 11-10-08 12:17

Domykacz szyb kupisz na alledrogo już za 50 zł,
nie polecam najtańszych oczywiście.
Montaż szybki i szybki się domykają :mrgreen:

Pzdr.

[ Dodano: Sob 11 Paź, 2008 12:18 ]
Cytat:

Napisał suchy666
kto Ci to robił?

[palacz]

sharpmw 11-10-08 14:48

Co by nie spamić...
W drzwiach tniesz żółty i żółto/fioletowy. Wolne końce po przeciwnej stronie przełącznika to silniki - tu podajesz 12v z domykacza.
Sam montaż modułu to bajka, za to przewlekanie +12V to [boshe] (u siebie w FFII wyjąłem i rozmontowałem drzwi, bo bez tego niemożliwe jest chyba przewalenie kabla przez przelotkę, a wolnych pinów w złączu nie miałem).
Stałe 12V wziąłem z zapalniczki, bo przy okazji montując zdalne sterowanie c.z. miałem je na wierzchu, poza tym przy LJB (body kompie) jedyne stałe 12V to gruby sztywny kabel, w którego nie chciałem ingerować [ninja]

kasprzak 17-10-08 00:49

Takie pytanko...
Czy w silniczkach do podnoszenia szyb (np. przednich) jest tak, że naciskamy cały czas na klawisz "w górę" to w momencie przeciążenia (gdy dochodzi do szyba końća) odłącza napięcie czy silniczek pcha cały czas szybę. ?

grzybek 17-10-08 09:41

Odłącza, słychać nawet pyknięcie.

kasprzak 17-10-08 10:09

Cytat:

Napisał grzybek
Odłącza, słychać nawet pyknięcie.

Wolałem się upewnić, bo słychać to, nawet w nocy widać, że gdy ciśniemy na podciągnięcie szyby to bardzo delikatnie przygasa podświetlenie deski rozdzielczej, a potem znowu świeci normalnie.

grzybek 17-10-08 10:55

Zresztą nie może być inaczej bo by się silniczki sfajczyły [palacz] :)

sylwek135 19-10-08 11:04

witam,suchy666 mam pytanie czy zainstalowałeś centralkę do domykania szyb przednich ?

rafalesku 18-11-09 18:09

Cytat:

Napisał sharpmw (Post 288639)
Co by nie spamić...
W drzwiach tniesz żółty i żółto/fioletowy. Wolne końce po przeciwnej stronie przełącznika to silniki - tu podajesz 12v z domykacza.
Sam montaż modułu to bajka, za to przewlekanie +12V to [boshe] (u siebie w FFII wyjąłem i rozmontowałem drzwi, bo bez tego niemożliwe jest chyba przewalenie kabla przez przelotkę, a wolnych pinów w złączu nie miałem).
Stałe 12V wziąłem z zapalniczki, bo przy okazji montując zdalne sterowanie c.z. miałem je na wierzchu, poza tym przy LJB (body kompie) jedyne stałe 12V to gruby sztywny kabel, w którego nie chciałem ingerować [ninja]

Tak jest z tymi kolorami w FFII, a czy w FFI jest tak samo.


W instrukcji mojego modułu jest tak napisane:
1. Kostka 4 piny:
-czerwony podłącz do anody
-czarny podłącz do katody
-pomarańczowy podłącz do plusa silnika zamka centralnego
-zielony podłącz do zasilania centrali zamka centralnego
2. Kostka 12 pinów:
a. czerwony i biało-czerwony sterowanie prawą szybą
b. zielony i biało-zielony sterowanie lewą przednią szybą
c. pomarańczowy

nt pomarańczowego napisali tak: znajdź pary przewodów od sterowania silnikami. Sprawdź parę od pierwszego silnika. Jeżeli para jest dodatnia (sterowanie minusem), przewód c podłącz do minusa. Jeżeli para jest ujemna (sterowanie plusem), przewód c podłącz do plusa.


Tak więc jeśli ktoś montował taki moduł u siebie to proszę o jakieś wskazówki. W najbliższy weekend chcę to zamontować, a nie chciałbym czegoś zepsuć.

rafalesku 22-11-09 17:34

Odpowiem sam, jestem już po montażu:


- kolory w FFI i FFII są identyczne

- w FFI nie trzeba nawet podciągać plusa stałego,
- w FFII trzeba ciągnąć plusa stałego,
montaż jest banalny.

marcin9913 03-05-10 00:25

Cytat:

Napisał rafalesku (Post 386168)
Odpowiem sam, jestem już po montażu:


- kolory w FFI i FFII są identyczne

- w FFI nie trzeba nawet podciągać plusa stałego,
- w FFII trzeba ciągnąć plusa stałego,
montaż jest banalny.

Zastanawiam sie nad zamontowaniem takiego cuda u siebie
http://www.allegro.pl/item1016226342...iwersalny.html

Czy dużo jest przy tym roboty?
Dużó podłączania? Przerabiania czegos?

rafalesku 03-05-10 10:38

marcin9913,
po kilkumiesięcznym użytkowaniu okazało się że trzeba przeciągać plus dodatkowy, ten który już jest w drzwiach ma za małe zabezpieczenie i ciągle mi paliło bezpiecznik.
To jest największa robota (dopiero w wakacje zrobię to porządnie tzn przerzucę przez wolne piny bo teraz mam kabelek przez uszczelki przeciągnięty z braku czasu).
Pozostałe rzeczy są proste.
Całość montażu zajmuje około godziny tak spokojnie to robiąc.
Satysfakcja i komfort użytkowania bezcenne.
Wszystko montujesz w drzwiach kierowcy oczywiście.
Jakby co to pisz, postaram się pomóc.
A ten moduł co pokazałeś się nadaje.

Blejz23 03-05-10 18:54

tez bede takie cudo sobie zakladal :) licze na twoja pomoc rafalesku :) w razie problemow oczywiscie :) , a przy montazu nie trzeba sie zabezpieczyc w jakies inne potrzebne czesci ktorych nie dostane w zestawie ??

Blejz23 04-05-10 10:21

? :) kostki czy cos ?

rafalesku 06-05-10 14:47

W zestawie masz wszystko.
Do tego potrzebujesz tylko lutownice i izolację do zabezpieczenia miejsc lutowanych.
Możesz jeszcze dać opaski zaciskające żeby mocno umocować moduł (mój nie miał żadnych uchwytów).

oxxo 25-05-10 11:05

Cytat:

Napisał rafalesku (Post 386168)
Odpowiem sam, jestem już po montażu:


- kolory w FFI i FFII są identyczne

- w FFI nie trzeba nawet podciągać plusa stałego,
- w FFII trzeba ciągnąć plusa stałego,
montaż jest banalny.

tylko gdzie szukać stałego plusa? mam wersje Ghia 1999 i nie znalazłem w drzwiach stałego plusa;(

rafalesku 25-05-10 13:03

Ja podciągnąłem plusa od zapalniczki (ma duże zabezpieczenie).
Oczywiście trzeba ciągnąć dodatkowy przewód od skrzynki bezpieczników do modułu w drzwiach, ale później jest spokój i nie pali bezpieczników.

RuTo2 26-05-10 02:45

A nie można zamiast stałego plusa dać wiekszy bezpiecznik np.o 2 A???

Kacper85 26-05-10 04:45

ten bezpiecznik jest tam z jakiegoś powodu, jeżeli znasz aktualną politykę ekonomiczną, to nawet średnica przewodów jest odpowiednio dobrana do przepływającego prądu, zatem nie ma co ryzykować. Równie dobrze można by zlikwidować bezpiecznik.
Jak już robić, to zgodnie ze sztuką.

rafalesku 26-05-10 08:00

Cytat:

Napisał RuTo2 (Post 450738)
A nie można zamiast stałego plusa dać wiekszy bezpiecznik np.o 2 A???

Tak zrobiłem, ale nie zdało to egzaminu.
Pierwotnie miałem podpięty moduł pod oświetlenie wewnętrzne, bo od niego był stały plus w drzwiach. Zabezpieczenie fabryczne 7,5A, ja zmieniłem na 10A (niestety pomimo wymaganego przez moduł zabezpieczenia 10A, to ciągle paliło mi bezpiecznik).

oxxo 26-05-10 09:46

w którym miejscu szukać tego plusa?? w kostce od zamka go nie ma ani w przełączniku szyb. Co niby ma robić stały plus od oświetlenia w drzwiach skoro krańcówka jest na słupku?

rafalesku 26-05-10 10:08

Może mam coś namieszane w instalacji. Ja miałem plusa stałego, w wiązce do lusterka. Taki czerwony cienki kabelek. Ale jak pisałem wcześniej ma za słabe zabezpieczenie i ciągle paliło mi bezpiecznik, pomimo wymiany z 7,5A na 10A. Naprawdę najlepiej i nie tak trudno jest poprowadzić przewód od skrzynki bezpiecznikowej (np. od zapalniczki) to w sumie jakiś 1 mb przewodu a jest spokój i nie trzeba zwracać uwagi czy tym razem domknie szyby czy znowu się spaliło coś i trzeba ręcznie.

RuTo2 27-05-10 03:39

Kacper85 napisał "ten bezpiecznik jest tam z jakiegoś powodu, jeżeli znasz aktualną politykę ekonomiczną, to nawet średnica przewodów jest odpowiednio dobrana do przepływającego prądu, zatem nie ma co ryzykować. Równie dobrze można by zlikwidować bezpiecznik.
Jak już robić, to zgodnie ze sztuką." ------ A czy doprowadzenie dodatkowego kabla podłączonego na "sztywno" jest zgodne z "aktualną polityką ekonomiczną" ????

Kacper85 27-05-10 05:51

Cytat:

Napisał RuTo2 (Post 451118)
Kacper85 napisał "ten bezpiecznik jest tam z jakiegoś powodu, jeżeli znasz aktualną politykę ekonomiczną, to nawet średnica przewodów jest odpowiednio dobrana do przepływającego prądu, zatem nie ma co ryzykować. Równie dobrze można by zlikwidować bezpiecznik.
Jak już robić, to zgodnie ze sztuką." ------ A czy doprowadzenie dodatkowego kabla podłączonego na "sztywno" jest zgodne z "aktualną polityką ekonomiczną" ????

A co to ma do rzeczy ?
Skoro ktoś dał bezpiecznik np 2A, to producent kładąc instalacje za bezpiecznikiem liczył, że prąd popłynie maks 2A. Pomyśl jak będzie wyglądać sytuacja, gdy się wepniesz w instalacje i zmienisz bezpiecznik na 10A ?
Prowadząc nowy przewód, tuż obok fabrycznej wiązki, nie dotyka w żaden sposób ekonomii producenta, tylko Twój portfel.
Coś jest nie zrozumiałe?

Cytat:

Napisał rafalesku (Post 450807)
Może mam coś namieszane w instalacji. Ja miałem plusa stałego, w wiązce do lusterka. Taki czerwony cienki kabelek. Ale jak pisałem wcześniej ma za słabe zabezpieczenie i ciągle paliło mi bezpiecznik, pomimo wymiany z 7,5A na 10A. Naprawdę najlepiej i nie tak trudno jest poprowadzić przewód od skrzynki bezpiecznikowej (np. od zapalniczki) to w sumie jakiś 1 mb przewodu a jest spokój i nie trzeba zwracać uwagi czy tym razem domknie szyby czy znowu się spaliło coś i trzeba ręcznie.

Napięcie na tym kablu też nie jest wieczne, bowiem o ile orientuje się, to przekaźnik oszczędności odcina po 12-30minutach i prądu ni ma aż nie przekręcimy kluczyka w pozycje II. Do tego kabel ten do najgrubszych nie należy...


Jedyny minus prowadzenia nowego kabla to konieczność zdobycia nowych pinów w przelotce karoseria-drzwi, chyba że ktoś zamierza ją rozwiercić i przecisnąć kabel [notworthy]
Montowałem kiedyś automatyczne domykanie szyb w escorcie, i naprawdę upierdliwe jest stanie obok auta i patrzenie się czy szyby się zamkną, a gdy zostaje szpara wielkości dłoni i trzeba się wrócić do auta to już człowieka.... trafia :D

rafalesku 10-06-10 13:40

Witam,
czy przerabiał ktoś sposób domykania szyb przez moduł.
Mianowicie chodzi mi o to że teraz przy każdym zamknięciu centralnego moduł powoduje domknięcie szyb. Jest to dobre po zamknięciu auta, ale przy wejściu i opuszczeniu szyb oraz ruszeniu (zamykają się zamki) i szyby jadą do góry. Przy aktualnych temperaturach jest to trochę irytujące. Czy można to jakoś obejść Co należałoby dołożyć?

oxxo 10-06-10 23:12

nie wiem jak Twój moduł ale mój miał wyprowadzenie na +12ACC (po stacyjce) i nie ma opcji żeby domknął szyby przy włączonym zapłonie. Może instalator źle albo wcale nie podpiął + po stacyjce. Podpięcie takiego przewodu nie jest trudne bo + po włączeniu zapłonu dochodzi do przycisków (jeżeli się nie mylę to zielono-czerwony przewód, ewentualnie mogę sprawdzić)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi