Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Wymiana włącznika świateł. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=32802)

Malave 19-11-09 23:46

Regulacja podświetlenia deski.
 
Witam mam takie pytanko w mojej foczce nie posiadam regulacji podświetlenia deski rozdzielczej i wszystkich wskaźników. mam takie pytanko czy wymieniając tylko sam włącznik swiateł na taki z tym pokrętełkiem którym sie reguluje zyskam tą opcje czy to są jeszcze jakies inne kable potrzebne czy cóś jeszcze innego?

Arturek 20-11-09 07:00

Regulacja jasnosci jest tylko w wyłącznikach, które obsługują przednie przeciwmgielne

Uważaj aby nie kupić wyłacznika świateł
- od anglika
- od wersji z ksenonami => brak regulacji wysokości świecenia świateł
Arturek

michtat 20-11-09 07:29

Cytat:

Napisał Arturek (Post 385007)
Regulacja jasnosci jest tylko w wyłącznikach, które obsługują przednie przeciwmgielne

Podczas intensywnych poszukiwań włącznika z przednimi światłami przeciwmgielnymi natknąłem się na wszelkie kombinacje włacznie z taką bez halogenów a właśnie z regulacją podświetlenia. I z pewnością nie był to anglik.
Co do przewodów, to ja po wymianie włącznika z wersji bez halogenów i regulacji podświetlenia na mającą wszystko podświetlenie działa bez dodatkowej ingerencji w instalację. Z tego co się orientowałem, to będzie regulacja podświetlenia działała w każdym focusie

Arturek 20-11-09 12:28

Cytat:

Napisał michtat (Post 385008)
Podczas intensywnych poszukiwań włącznika [...]natknąłem się na wszelkie kombinacje włacznie z taką bez halogenów a właśnie z regulacją podświetlenia.[...]

Niestety trudno dostępny rarytas

Malave 22-11-09 22:37

dzieki wielkie :) a tak juz troche poza tematem bo zastanawialem sie o montarzu xenonów do foczki czy wiecie może czy to wymaga duzej ilości przeróbek?

Cytat:

Napisał michtat (Post 385008)
Podczas intensywnych poszukiwań włącznika z przednimi światłami przeciwmgielnymi natknąłem się na wszelkie kombinacje włacznie z taką bez halogenów a właśnie z regulacją podświetlenia. I z pewnością nie był to anglik.
Co do przewodów, to ja po wymianie włącznika z wersji bez halogenów i regulacji podświetlenia na mającą wszystko podświetlenie działa bez dodatkowej ingerencji w instalację. Z tego co się orientowałem, to będzie regulacja podświetlenia działała w każdym focusie


moons 22-11-09 23:06

Żeby pójść w oryginał i legal roboty nie jest dużo i jest dosyć prosta do wykonania. Jedyny problem to zdobycie odpowiednich części. Lampy są czasem do dostania za "jakieś" tam pieniądze natomiast spryski i czujniki poziomowania to rzeczy praktycznie nie do dostania na rynku wtórnym. Natomiast jeśli chcesz założyć tylko tak zwane HIDy to nie wypowiadam się na ten temat bo nie podoba mi się taki pomysł :smt017 .
Pozdrawiam

mickonr 23-11-09 09:01

Wymiana włącznika świateł.
 
Witam.

Chciałbym zamontować halogeny w samochodzie, niestety moja wersja samochodu nie posiada przełącznika pod tego typu urządzenie. Obecnie mam przełącznik z mgielnymi tylnymi oraz z regulacją kąta nachylenia świateł do drogi. Chcę kupił przełącznik z opcją halogenów oraz z możliwością regulacji jasności świecenia tarcz zegarów. Czy wymiana to będzie tylko "plug and play" czy wymaga grzebania w instalacji?

michtat 23-11-09 09:04

To zależy od tego jaką masz instalację. Ściemnienie będzie działać, a co do halogenów, to zależy czy masz wiązkę.
Poszukaj na forum, bo te tematy poruszane były wielokrotnie
Może to Ci pomoże: http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28558

MisiekT 23-11-09 09:24

wymiana przelacznika bedzie plug&play i jest bardzo prosta... grzebanie bedzie dopiero z dokladaniem halogenow jak juz...

MisiekT 23-11-09 09:33

montaz lamp opisany jest w FAQ, samopoziomowanie jest proste (ciezej zdobyc), spryski tym bardziej...

mickonr 23-11-09 09:35

MisiekT dziękuję za odpowiedz. Obecnie chcę zmienić sam przełącznik... zależy mi na regulacji jasności tarcz licznika, halogeny podłączę trochę później...

Można zamknąć temat.

Pabloos 23-11-09 11:15

proszę na przyszłość o używanie funkcji szukaj !!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi