Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Rozporki - dwa pytanka (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1173)

pinio_tdci 14-02-05 16:18

Rozporki - dwa pytanka
 
Jako, ze po 2 miesiacach udalo sie niemcom wyprodukowac moja rozporke [zaklopotanie] mam pierwsze pytanko (slyszalem rozbiezne opinie :( ) :

Rozporke na kielichy (gorna) zakladac nalezy na podniesionym podwoziu (kola luzne) czy gdy samochod stoi na ziemii?

Pytanie nr. 2:

W reichu, mozna kupic tez rozporki 'na tyl' (ale tzw. dolne, czyli nie zakladane na kielichy) - skoro rozporka z przodu poprawia wlasciwosci jezdne, to tylna tez musi, kwestia tylko czy ktos to probowal no i czy warto na to pieniadze wydac :?: - Przyznam sie ze mnie kusi usztywnienie zawieszenia z tylu [chytry]

hayabusa 14-02-05 16:51

Re: Rozporki - dwa pytanka
 
Cytat:

Napisał pinio_tdci
Jako, ze po 2 miesiacach udalo sie niemcom wyprodukowac moja rozporke [zaklopotanie] mam pierwsze pytanko (slyszalem rozbiezne opinie :( ) :

Rozporke na kielichy (gorna) zakladac nalezy na podniesionym podwoziu (kola luzne) czy gdy samochod stoi na ziemii?

Pytanie nr. 2:

W reichu, mozna kupic tez rozporki 'na tyl' (ale tzw. dolne, czyli nie zakladane na kielichy) - skoro rozporka z przodu poprawia wlasciwosci jezdne, to tylna tez musi, kwestia tylko czy ktos to probowal no i czy warto na to pieniadze wydac :?: - Przyznam sie ze mnie kusi usztywnienie zawieszenia z tylu [chytry]

samochód moze stac na ziemi, w przypadku Focusa nie ma z tym problemu,
z tylnej rozporki zrezygnowalem bo bagaznik bylby o polowe mniejszy :)
w przypadku tylnego zawiasu zastanów sie nad tym :

http://www.eibach.de/frame.inc.php?S...&LID2=6&LID3=0

pinio_tdci 14-02-05 18:03

Re: Rozporki - dwa pytanka
 
Cytat:

Napisał hayabusa
samochód moze stac na ziemi, w przypadku Focusa nie ma z tym problemu,
z tylnej rozporki zrezygnowalem bo bagaznik bylby o polowe mniejszy :)
w przypadku tylnego zawiasu zastanów sie nad tym :

http://www.eibach.de/frame.inc.php?S...&LID2=6&LID3=0

No wlasnie o takiej 'rozporce' na tyl myslalem :wink: - po prostu w reichu czy 'na gorze' czy 'na dole', to sie "strebe" zwie :)

RSSSS 14-02-05 18:25

Tylna rozpórka miałaby sens gdyby auto było budowane z myślą o jeździe po torze.

Normalnie przednia powinna wystarczyć.

pinio_tdci 14-02-05 18:37

Cytat:

Napisał RSSSS
Tylna rozpórka miałaby sens gdyby auto było budowane z myślą o jeździe po torze.

Normalnie przednia powinna wystarczyć.

No zgadza sie - ale zaszkodzic chyba nie zaszkodzi [bigok]

No nic, zaloze na razie przod, chcialbym zmienic 'zawias' na 'lepszy' :wink: ale cos mi sie amorki nie chca zuzyc :cry:
A jak bedzie 'malo' to pomysle o 'tylnej' :)

hayabusa 15-02-05 00:29

Cytat:

Napisał pinio_tdci
Cytat:

Napisał RSSSS
Tylna rozpórka miałaby sens gdyby auto było budowane z myślą o jeździe po torze.

Normalnie przednia powinna wystarczyć.

No zgadza sie - ale zaszkodzic chyba nie zaszkodzi [bigok]

No nic, zaloze na razie przod, chcialbym zmienic 'zawias' na 'lepszy' :wink: ale cos mi sie amorki nie chca zuzyc :cry:
A jak bedzie 'malo' to pomysle o 'tylnej' :)

moze na poczatek sprezyny? nie duze koszta ale jezeli chcesz sprobowac pojezdzic troche "nizej".....:)

Sypek 15-02-05 08:24

fure trzeba podniesc do montarzu ale nie za wysolo.kola musza delikatnie dotykac ziemi. wtedy po przykreceniu i usztywnieniu samej rozporki mocniej sie napreza jeszcze po opuszczeniu auta. gdy podniesiemy auto kielichy sie rozchodza troche.

gwoj 15-02-05 08:30

"Rozporki :roll: - dwa pytanka"
Już myslałem że to temat o Wilusiu Clintonie :D a to chodzi a zwykłe (przepraszam - niezwykłe) rozpórki .

pinio_tdci 15-02-05 09:57

Cytat:

Napisał gwoj
"Rozporki :roll: - dwa pytanka"
Już myslałem że to temat o Wilusiu Clintonie :D a to chodzi a zwykłe (przepraszam - niezwykłe) rozpórki .

Nie kazdy pisze z RP, z kompa z polskim systemem (takie samo ochydztwo jak niemiecki OS :x) i US-'kibordem' [chytry]

pinio_tdci 15-02-05 10:02

Cytat:

Napisał hayabusa
moze na poczatek sprezyny? nie duze koszta ale jezeli chcesz sprobowac pojezdzic troche "nizej".....:)

Ja z tych dziwnych jestem, co jakos nie lubia 'kombinowania' [screwy] - wiec bede wymienial caly zawias (pewnie na gwint, coby na pierwszym parkingu na granicy dopasowac samochod do danego kraju :wink: )

Ale, ze czlowiek z Poznania, to szkoda wywalic cale, dobre, zawieszenie :oops:

Co do rozporki, to jednak troche podniose przod - jakos mi sie to bardziej logiczne wydaje (dzieki Sypek :) )

gwoj 15-02-05 13:55

Cytat:

Napisał pinio_tdci
Cytat:

Napisał gwoj
"Rozporki :roll: - dwa pytanka"
Już myslałem że to temat o Wilusiu Clintonie :D a to chodzi a zwykłe (przepraszam - niezwykłe) rozpórki .

Nie kazdy pisze z RP, z kompa z polskim systemem (takie samo ochydztwo jak niemiecki OS :x) i US-'kibordem' [chytry]

Zwracam honor, nie chodziło mi o wytykanie błedów bo sie zdarzają każdemu ale o to, jak wygląda nasz język pisany bez ogonków, że wspomnę np. "zrob mi laske".
BTW, mi niedawno na komputerze z polskimi Windowsami w poczcie nie chciały wchodzić polskie znaki - a w Wordzie było o.k. Dobrze, że (mam nadzieję) nie poszły wtedy w świat zadne dwuznacznosci.

Sypek 15-02-05 15:15

prosze [bigok]

zakladalem juz rozporke w taki sposob i jest spoko tylko w Yarisie

stysiek 24-12-05 23:10

Witam.

Ja własnie tez sie zastanawiam nad taką rozpórką.
Ale do TDCI jest jakaś inna i cieżko taką dostać.

Czy ktoś ma może taką założoną w TDCI

Budzio 27-12-05 12:37

Cytat:

Napisał RSSSS
Tylna rozpórka miałaby sens gdyby auto było budowane z myślą o jeździe po torze.


Jak by mialo jezdzic po torze to klatka byla by lepszym rozwiazaniem raczej ;]

Co do przedniej rozporki to roznica przed i po montarzu odczuwalna... jesli chodzi o tylna to szkoda kasy i zachodu bo roznica bedzie raczej znikoma...

NeroN 27-12-05 13:26

Cytat:

Napisał Budzio
Jak by mialo jezdzic po torze to klatka byla by lepszym rozwiazaniem raczej ;]

Ale podłużnice z przodu i tak były by takie jak wcześniej... od tego jest właśnie rozpórka. Klatka usztywnia(m.in.) nadwozie, a nie przednie zawieszenie [zlosnik]

Budzio 27-12-05 14:54

Cytat:

Napisał NeroN
Cytat:

Napisał Budzio
Jak by mialo jezdzic po torze to klatka byla by lepszym rozwiazaniem raczej ;]

Ale podłużnice z przodu i tak były by takie jak wcześniej... od tego jest właśnie rozpórka. Klatka usztywnia(m.in.) nadwozie, a nie przednie zawieszenie [zlosnik]

Neron jak widzisz moja wypowiedz odnosila sie do tylu a konkretnie do
Cytat:

Napisał RSSSS
Tylna rozpórka miałaby sens gdyby auto było budowane z myślą o jeździe po torze.

wiec nie wiem skad ci przyszlo pisanie o przodzie


tylna rozporka w aucie ktore nie ma byc przeznaczone tylko do sportu, jest kompletnie zbedna i tylko utrudnia wozenie czegokolwiek w bagazniku, a poniewaz tak naprawde to wypadaloby usztywnic punkty oparcia sprezyn i amortyzatorow jednoczesnie, a mozliwe jest to tylko i wylacznie dzieki klatce.

sa 2 rodzaje rozporek na tyl:
- montowane na amortyzatory
- montowane na blache nadkoli
te pierwsze sa be, te drugie wmiare.
pierwsze sa be dlatego, ze montujac rozporke usztywniasz jedynie odleglosc amortyzatorow od siebie, a w zadnym wypadku nie usztywniasz budy, bo amortyzatory sa jak wiadomo przykrecone przez gumowe podkladki.
te drugie sa ok poniewaz rozpierasz nimi sama bude, czyli podobnie do tego jak dziala przednia rozporka. nie dziala na same amortyzatory, a raczej na blache w punktach ich mocowania.

BTW montujesz po to rozporke zeby usztywnic bude zawieszenie usztywnisz sobie sztywniejszymi amorkami i twardszymi springami :P

NeroN 27-12-05 17:08

:) Zwracam honor.... :mrgreen:

Budzio 27-12-05 18:02

Cytat:

Napisał NeroN
:) Zwracam honor.... :mrgreen:

Tyle sie napocilem a tu tylko tyle ?? :P ;]

Adaho 03-01-06 09:06

Cytat:

Napisał pinio_tdci
ale cos mi sie amorki nie chca zuzyc


to zapraszam na "dywany" stolicy - szybko padną :mrgreen:

gRuHa 04-01-06 17:04

z tego co ja sie orientuje to rozpórkę trzeba montowac na podniesionym aucie...

tom21 05-06-09 16:32

chciałbym zapytać znawców tematu czy taka rozpórka:
http://www.allegro.pl/item632929312_...ord_focus.html
nadaje się do zamontowania w wersji 2.0 benzyna?? Ewentualnie jaką rozpórke polecicie mi w kwocie do 250zl??

MisiekT 05-06-09 16:37

idealnie pasuje rozporka Jacky - kosztuje okolo 200zl

tom21 05-06-09 16:47

masz może namiar na jakiś sklep gdzie można ją dostać?

MisiekT 05-06-09 16:51

www.jacky.com.pl, wszystkie Norato (zamowienie) i 90% sklepow tuningowych...

gRuHa 05-06-09 17:03

allegro.pl??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi