Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Kamera w samochodzie - co sądzicie? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9470)

Banny 18-04-18 14:29

Kupiłem Viofo A119S - ten zamontuję do tyłu i Viofo A119 Pro - ten idzie na przód. Później napiszę o odczuciach dotyczących jakości, ale recenzje i jakość obrazu są całkiem fajne.

mlask 19-04-18 13:37

Jak zamontujesz, to pochwal się w którym miejscu na przedniej szybie.
U mnie przy tej idiotycznej obudowie czujników za lusterkiem jedyne sensowne miejsce do montażu A119 znalazłem w prawym górnym rogu szyby...

Banny 19-04-18 14:22

Mam mniejszą obudowę, gdzie jest tylko czujnik światła i deszczu. Czy masz to samo?
W każdym razie z nowym Viofo PRO dostarczają teraz "suction mount". Nie wiem jak to nazwać po polsku :-?
https://images84.fotosik.pl/1047/c8b...eb14cc8med.png

rodoidono 29-10-18 12:56

Co myślicie o kamerkach mikavi, ktoś posiada i da znać jak mu się sprawuje, waham się międz pq1 a pq3, warto dopłacić do 3ki, ma oprócz kamerki też kamerę cofania dodatkową. Dużo jeżdżę, raz mi ktoś auto porysował służbowe na parkingu, oczywiście mi potracili z wynagrodzenia, przydała by się kamerka z trybem parkingowym zeby nagrywał w takiej sytuacji od razu.

Timre 06-11-18 21:55

Teraz G-Sensor i tryb parkingowy to będzie miała praktycznie każda dobra kamerka. Kwestia tego czy zadziała jak należy. Ja u siebie mam akurat Mikavi PQ1, wybór był prosty, szeroki kąt nagrywania, więc łapie wszystko co się dzieje na drodze i poboczu. Druga sprawa to dobre graty w środku. Możesz zawsze sobie porównać specyfikację obydwu modeli plus filmiki na YT.

damianisko5 07-11-18 08:21

Takie opinie krążą w sieci
zewnętrzny moduł GPS - kpina
- kamerka nie jest u mnie wykrywana przez komputer (Win10), muszę wyjmować kartę pamięci żeby zgrać lub obejrzeć film. Nie da się także zaktualizować oprogramowania.
- dioda w ładowarce do zapalniczki mogłaby być mniej oczojebna - w nocy na parkingu niepotrzebnie zwraca na siebie uwagę
Wbudowany akumulator pozwala na kilka chwil pracy bez zasilania!!

rodoidono 15-11-18 19:45

Przeglądam opinie i raczej pozytywy znalazłem, bardziej się skłaniam ku tej pq3. GPS mi jakoś specjalnie nie potrzebny.

Timre 15-11-18 20:25

Cytat:

Napisał damianisko5 (Post 1197212)
Takie opinie krążą w sieci
zewnętrzny moduł GPS - kpina
- kamerka nie jest u mnie wykrywana przez komputer (Win10), muszę wyjmować kartę pamięci żeby zgrać lub obejrzeć film. Nie da się także zaktualizować oprogramowania.
- dioda w ładowarce do zapalniczki mogłaby być mniej oczojebna - w nocy na parkingu niepotrzebnie zwraca na siebie uwagę
Wbudowany akumulator pozwala na kilka chwil pracy bez zasilania!!

Jaką masz kartę pamięci? Dużo tak naprawdę od niej zależy. U mnie wszystko śmiga bez problemu. Diodę ma praktycznie każde tego typu urządzenie. Czy to nawigacja, czy kamerka. Zaklej sobie jak Cię wpienia:) A co do akumulatorów, to kamerki niestety muszą mieć stałe źródło zasilania. Jak jedziesz to masz z zapalniczki, na postoju obejście lub powerbank. W tej kamerce co mam bez dodatkowego źródła zasilania, bez problemu np uruchamia się tryb parkingowy nawet jak jest odlączona. Chociaż na całą noc i tak nie zostawiam jej odlącznej. W Mikavi PQ3 z kolei jest GPS czy tego chcesz czy nie, masz tam zapis trasy z prędkością. Może Ci się kiedyś przydać.

Masterjam 20-11-18 20:51

Po dwóch latach bezstresowego używania Navitel R600 od kilku dni zauważyłem tzw, pływający obraz , z dnia na dzień . Nie zmieniłem umiejscowienia bo ta kamerka jest na taśmę dwustronną. Mocowanie sztywne, bez luzów. Ktoś coś ? Na razie myślę że zrobię całkowity reset , może karta pada, niby jest nowy firmware ale nie mogę znaleźć na stronie producenta i na maila nie odpowiadają .

Od 15 sekundy

https://www.youtube.com/watch?v=ghDb...ature=youtu.be

SzerszeN 23-11-18 08:53

[QUOTE=Masterjam;1197524pływający obraz

Od 15 sekundy[/QUOTE]

A to nie tak, że w tym momencie włączyłeś silnik?

To raczej na elektronikę by wskazywało. Pytanie czy tak się dzieje w jakichś określonych momentach, np. zawsze po 15 sekundach od włączenia kamery?

Albo może po włączeniu jakiegoś innego urządzenia, które być może zakłóca pracę kamery czy to przez układ zasilania, czy w jakiś inny sposób?

Masterjam 23-11-18 10:18

Od 2 lat nic nie zmieniałem , zasilanie podłączone w tym samym miejscu , przy bezpiecznikach od strony pasażera. Te 15 sekund to bez znaczenia , taki fragment wybrałem. Faktycznie przy wyłączonym silniku nie pływa , podczas jazdy nie pływa , tylko gdy włączony silnik i auto stoi. Jedynie przychodzi mi na myśl że może drgania nadwozia na jałowym , ale to był inny rodzaj drgań , bardziej "trzęsący" :)

SzerszeN 25-11-18 19:19

Cytat:

Napisał Masterjam (Post 1197569)
tylko gdy włączony silnik i auto stoi. Jedynie przychodzi mi na myśl że może drgania nadwozia na jałowym , ale to był inny rodzaj drgań , bardziej "trzęsący" :)

Gdyby to było uszkodzenie mechaniczne, to i w trakcie jazdy też by pływało.
Ale skoro dzieje się to tylko na jałowych obrotach, to może masz jednak jakiś problem z zasilaniem w aucie, ze stabilizacją napięcia, który zanika dopiero przy wyższych obrotach.

Masterjam 25-11-18 20:31

Dziś jeszcze podłączyłem kamerkę drugim kablem i inną wtyczką zasilającą , do tego podłączyłem do gniazda zapalniczki w bagażniku i później miedzy fotelami. Ten sam efekt. Wysyłam kamerkę na reklamację , być może część gdzie jest ta mini bateria już się uszkodziła i jednak jest delikatny luz w mocowaniu , niech sprawdzą.

SzerszeN 27-11-18 19:47

Trzeba było podłączyć ją pod niezależne zasilanie, albo do innego auta i sprawdzić, aby wykluczyć problem z własnym zasilaniem.

rodoidono 12-12-18 14:44

Cytat:

Napisał Timre (Post 1197210)
Teraz G-Sensor i tryb parkingowy to będzie miała praktycznie każda dobra kamerka. Kwestia tego czy zadziała jak należy. Ja u siebie mam akurat Mikavi PQ1, wybór był prosty, szeroki kąt nagrywania, więc łapie wszystko co się dzieje na drodze i poboczu. Druga sprawa to dobre graty w środku. Możesz zawsze sobie porównać specyfikację obydwu modeli plus filmiki na YT.

Kupiłem pq3, super jest, nagrania rewelka, ostre jak brzytwa, czy w dzień czy w nocy nagrywa się bardzo wyraźnie, kąt spory, jakby jakiś pieszy się pod koła ładował to na pewno to nagra dobrze. Kamerka cofania przydaje się kobiecie ;)

waldeker 24-04-19 13:27

Witam
A ja chciałbym zamontować dodatkowe gniazdo zapalniczki do zasilania kamerki w MK3-gniazdo w konsoli trochę niewygodne, przy zmianie biegów czasami zasilacz wyskakuje z gniazda. Wie ktoś jak wyjąć gniazdo zapalniczki z Mk3? Albo jak podłączyć dodatkowe gniazdo?

Masterjam 25-04-19 16:18

Ta część z podstawkami na kubki , jest na zatrzaski i łatwo wyjąć to narzędziem takim do demontażu plastiku. Ja wpiąłem się szybko złączkami do + i - , kabel poprowadziłem tunelem środkowym do bezpieczników pod schowkiem i tam zarobiłem nowe gniazdo zapalniczki i wpiąłem oryginalny przewód od kamerki bez cięcia. Koszt kilkanaście złotych, godzina roboty maks

waldeker 26-04-19 11:35

Dzięki-też planuję nowe gniazdo zamontować w tych okolicach.:smt001


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi