Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Kamera w samochodzie - co sądzicie? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9470)

esio 22-02-15 20:00

Problem nie tkwi w ładowarce, bo ją odłączyłem w czasie kiedy rejestrator był uruchomiony. Wisiał tylko sam kabel usb bez ładowarki i zakłócenia wciąż były. Dopiero po wyłączeniu rejestratora szumy w radiu ustały, więc to nie wina samej ładowarki. Im dalej kabel od radia i kabla antenowego tym zakłócenia mniejsze, dlatego jutro będę chciał go poprowadzić inaczej, to dam znać czy pomogło.

Toretto 26-02-15 15:10

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 1043698)
g1wh po aktualizacji chyba obsluguje 32gb napewno, choć głowy nie dam sobie uciąć

ja u siebie też w g1wh po aktualizacji mam włożoną 16stkę 4 class także dziesiątka też będzie ok;)

:smt005


Ja do swojej g1wh kupiłem na allegro kartę 32GB GOODRAM CLASS 10 UHS od gościa "Only_Legal" xD i o dziwo ma te 32gb, bez bad sektorów czy innych.

dagetto 27-03-15 11:59

Cytat:

Napisał Toretto (Post 1045036)
:smt005
kupiłem na allegro kartę 32GB GOODRAM ... bez bad sektorów czy innych.

Sprawdzałeś programem H2testw ? U mnie już dwie karty okazały się kartami o zawyżonej pojemności. Ostatnia 64 GB ma naprawdę 6,95 GB. Po założeniu partycji działa, ale niesmak pozostał.

Toretto 27-03-15 19:07

Tak, sprawdzałem.

adnim 28-03-16 08:56

Wideorejestrator
 
Zdemontowalem ze swojego Opla kamerkę mivue i chce ja zainstalować w focusie. Zasilanie najlepiej aby wyłączało sie po wyłączeniu zapłonu. W astrze miałem dołożony dodatkowy wtyk od zapalniczki podłączony pod zasilanie oświetlenia schowka. Czy w w mk3 zasilanie schowka tez sie wyłącza po ilus tam minutach od zamknięcia auta ? Jesli tak to jak zdemontować schowek aby dostać sie do kabli od zasilania lampki. Dwie śruby na gorze odkręciłem ale jak ciągnę za schowek to ani drgnie.

GhostRider 28-03-16 09:39

Zasilanie w focusie wyłącza się po okolo 20 min.

adnim 28-03-16 09:43

To samo tyczy sie zasilania w gniazdku 12v?. To moze tam sie podepnę. Tylko jak wyjąc to gniazdo, próbowałem wczoraj podważyć ale nie idzie.

Edit:
Napięcie w gniazdku zapalniczki na konsoli wygasa po paru minutach od zamknięcia drzwi. Tylko teraz dobrać się do niego...

bestia150 28-03-16 12:13

Skleroza nie boli... Ale chyba pod bezpiecznikiem F78 jest napięcie po zapłonie. Ja mam do niego podłączone kamerki.

qrczakos 28-03-16 21:27

pamiętaj tylko że kamera jest zasilana napięciem 5v a nie 12v. jak podłączysz kabel bezpośrednio pod 12v to ją trafi:)

adnim 28-03-16 22:42

Wiem wiem dlatego chciałem podpiąć dodatkowe gniazdo 12v pod gniazdo zapalniczki i do tego wpiąć zasilacz. Tylko nie wiem jak do tego sie zabrać. Jak wyciągnąć gniazdo zapalniczki ?

SzerszeN 04-05-16 09:43

Cytat:

Napisał adnim (Post 1117965)
Napięcie w gniazdku zapalniczki na konsoli wygasa po paru minutach od zamknięcia drzwi. Tylko teraz dobrać się do niego...

Może w FIII, w FII nic nie wygasa, napięcie jest cały czas. Niestety.

loskamilos 04-05-16 15:25

Najprościej podłączyć się do zasilania lampki oświetlenia wnętrza - nie trzeba ciągnąć metrów kabli i zasilanie jest odłączane po ok. 20 minutach - mam tak od ok. roku i jest rewelacyjnie

SzerszeN 05-05-16 09:03

Mam pytanie do posiadaczy G1WHT, ewentualnie G1WH.
Jak to u Was działa, ewentualnie jak to poprawnie ustawić. Aktualnie jak ustawię nagranie w pętli 3 czy 5 minut to nagrywa mi jeden plik z całej drogi, plik długości właśnie 3 lub 5 minut. Trochę to bez sensu, chciałbym aby nagrywało mi pliki zadanej długości, do wypełnienia karty, a dopiero potem zastępowało najstarsze, jest to możliwe? Czy jeśli wyłączę nagrywanie w pętli to będzie mi nagrywało plik z całej drogi i dopiero potem przy kolejnej trasie zastępowało najstarszy plik? Jeśli tak, to co w momencie kiedy w tej samej trasie skończy się pojemność karty?

raphau 05-05-16 11:28

@SzerszeN: Mam G1WH-T i u mnie działa tak że nagrywa do zapełnienia karty i potem usuwa najstarszy "niezablokowany" plik

SzerszeN 05-05-16 11:51

Ale masz ustawione nagrywanie w pętli czy nie?

Toretto 05-05-16 19:14

No ma tym polega nagrywanie w pętli, gdy miejsca brak, nadpisuje najstarszy plik.

SzerszeN 05-05-16 21:24

Wiemm jak to powinno działać, problem jest taki, że u mnie działa inaczej i próbuje dojść przyczyny.

Toretto 05-05-16 22:04

Cytat:

Napisał SzerszeN (Post 1125106)
Aktualnie jak ustawię nagranie w pętli 3 czy 5 minut to nagrywa mi jeden plik z całej drogi, plik długości właśnie 3 lub 5 minut.

Noi tak właśnie nagrywa, namieszałeś trochę w tym poście.

Może zamiast zatwierdzać ustawienia - wychodzisz?

Jaką masz kartę? Ile łącznie czasu z tych filmików 3 lub 5 minutowych zapisuje?

SzerszeN 06-05-16 08:31

Cytat:

Napisał Toretto (Post 1125255)
Noi tak właśnie nagrywa, namieszałeś trochę w tym poście.

Może zamiast zatwierdzać ustawienia - wychodzisz?

Jaką masz kartę? Ile łącznie czasu z tych filmików 3 lub 5 minutowych zapisuje?

Mam kartę 2giga, czekam na 32.
Zatwierdzam dobrze, problem jest z nagrywaniem. Teraz jechałem do roboty, i dowoziłem młodego do szkoły, odwiozłem go, i film pomiędzy chatą i szkoła jest, a od szkoły do roboty już nie. Albo nagrywa tak, że jak droga trwa 15 minut to mam tylko ostatnie 3, lub 5 minut drogi w zależności jak ustawię nagrywanie.

Chciałbym mieć film z całej drogi w plikach po 3 lub 5 minut, tak byłoby najlepiej. Ewentualnie co będzie jak wyłączę nagrywanie w pętli, czy będzie nagrywał jeden długi film z całej drogi, czy będzie dzielił go na jakieś kilkominutowe odcinki. Jeśli jeden długi, to co w momencie jak się skończy pojemność karty?
Jak dzisiaj będę wracał z roboty to wyłączę pętlę i sprawdzę, chyba że ktoś się już bawił w ten sposób o podpowie jak to poprawnie poustawiać. Ewentualnie może jakiś inny firmware.

raphau 06-05-16 08:42

Karta 2GB jest duuużo za mała, przy takiej karcie może być tak, że 5 minut nagrania przekracza połowę pamięci karty, a wtedy kamerka uzna, że nie ma miejsca na drugi plik z nagraniem i usunie ten pierwszy (analogicznie przy 3 minutowych nagraniach). Przede wszystkim kup większą kartę i sprawdź, czy działa poprawnie ;)

SzerszeN 06-05-16 09:19

Wielkość karty nie ma najmniejszego znaczenia, za każdym razem jak zgrywam z karty filmy, to jeszcze połowa jest wolna, jest w stanie pomieścić kilka takich filmów w HD, więc nie tędy droga.

qluk 06-05-16 12:41

Cytat:

Napisał raphau (Post 1125333)
Karta 2GB jest duuużo za mała, przy takiej karcie może być tak, że 5 minut nagrania przekracza połowę pamięci karty, a wtedy kamerka uzna, że nie ma miejsca na drugi plik z nagraniem i usunie ten pierwszy (analogicznie przy 3 minutowych nagraniach). Przede wszystkim kup większą kartę i sprawdź, czy działa poprawnie ;)

Przecież ta kamera wg. producenta posiad ok. 17000kbps (przy 1080p/30fps). Tym samym 5 minut daje około 620MB. Jakby nie liczyć 3 segmenty powinny powinny się zmieścić, a dokładnie w najgorszym wypadku dwa (po 10min) zawsze powinny być.


@SzerszeN, większych jak 4GB plików nie będziesz ograniczenie systemu plików FAT32. Więc tak czy siak fragmentacja będzie.

SzerszeN 06-05-16 12:52

Cytat:

Napisał qluk (Post 1125399)
@SzerszeN, większych jak 4GB plików nie będziesz ograniczenie systemu plików FAT32. Więc tak czy siak fragmentacja będzie.

Nawet mniejszych, 3,6 mniej więcej, w sumie racja ;)
No nic, wyłączę zapętlenie i zobaczę co będzie.

skolud 23-05-16 21:30

Cytat:

Napisał bestia150 (Post 1117982)
Skleroza nie boli... Ale chyba pod bezpiecznikiem F78 jest napięcie po zapłonie. Ja mam do niego podłączone kamerki.

ok to 12v by już było a skąd wziąć bezpieczne "zero"? Tyle wszystkiego jest przy tej skrzynce i tak ciasno że nie wiem do czego się podpiąć żeby było dobrze :)

kamaye 24-08-16 14:53

Dajcie link do sprawdzonego sprzedawcy na aliexpress z g1wh. Wyszystkie podane wczesniej wygasly.

SzerszeN 24-08-16 19:11

Cytat:

Napisał skolud (Post 1128619)
ok to 12v by już było a skąd wziąć bezpieczne "zero"?

Nie wiem jak w 3jce, ale w dwójce jak wyjmiesz wnętrze schowka, masz blaszke i śrubę do której jest podłączona masa od czegoś, ja się tam z minusem wpiąłem.

Cytat:

Napisał kamayeye (Post 1139529)
Dajcie link do sprawdzonego sprzedawcy na aliexpress z g1wh. Wyszystkie podane wczesniej wygasly.

G1WH możesz nie dostać, czytałem że już nie produkują i nawet jeśli się zdarzy, to z jakichś zapasów magazynowych. Ja kupiłem G1WHT i jestem zadowolony na tej aukcji http://www.aliexpress.com/item/G1WH-...08.0.56.DlOAAL

maciobyk 24-08-16 21:50

http://www.aliexpress.com/af/G1WH.ht...H&blanktest=10

SzerszeN 25-08-16 11:24

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 1139572)

Z pewną ostrożnością sugerowałbym podchodzić do tego co w tytułach aukcji. G1WH zbierała dobre recenzje nie dla tego że miała takie literki w nazwie, tylko z powodu chipsetu Novateca, a nie wszystkie tam wyszczególnione jako G1WH mają w opisie ten chipset wymieniony. Dość łatwo się naciąć. Chińczycy w tym względzie nie różnią się od Polaków i kombinować lubią.
Często w tytule jest napisane G1WH, ale faktycznie sprzedają G1WHT, bo są w tej samej obudowie i część kupujących się nawet nie zorientuje.

kamaye 25-08-16 20:33

Cytat:

Napisał SzerszeN (Post 1139552)
Nie wiem jak w 3jce, ale w dwójce jak wyjmiesz wnętrze schowka, masz blaszke i śrubę do której jest podłączona masa od czegoś, ja się tam z minusem wpiąłem.



G1WH możesz nie dostać, czytałem że już nie produkują i nawet jeśli się zdarzy, to z jakichś zapasów magazynowych. Ja kupiłem G1WHT i jestem zadowolony na tej aukcji http://www.aliexpress.com/item/G1WH-...08.0.56.DlOAAL

Albo coś źle robię albo ten sklep nic nie sprzedaje.

SzerszeN 26-08-16 09:15

Cytat:

Napisał kamayeye (Post 1139651)
Albo coś źle robię albo ten sklep nic nie sprzedaje.

Może tak być że aktualnie nie mają nic w ofercie. Możesz skorzystać z tego linku co podał Maciobyk, np. to http://www.aliexpress.com/item/G1WH-...3-30d08b008dd6

jest w rozsądnej cenie, darmowa wysyłka do polski, sprzedawca ma pozytywne komentarze no i wygląda po opisie że może to być rzeczywiście G1WH.

Przy czym z ważnych różnic pomiędzy G1WH i G1WHT.
G1WH jak dla mnie ma odrobinę gorsze kolory w dzień, za to trochę lepszą jakość w nocy (porównanie https://www.youtube.com/watch?v=7QkT9b6tUNk)
G1WHT, jak wyżej + time laps + tryb parkingowy niby nic, ale zawsze może się przydać.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi