Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Hamulec ręczny przymarznięty, zapieczony, nie puszcza. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=66887)

Sebastian_MK1 06-11-13 21:16

Hamulec ręczny przymarznięty, zapieczony, nie puszcza.
 
Witam , szukałem , czytałem... , ale nie pomaga mi pukanie , psikanie wd40 itd..
dostane gdzieś samą tą dźwignie od ręcznego co jest przy zacisku ? , szukam na allegro , tablicy , fordowskich sklepach i tylko pełny zacisk hamulcowy , a zacisk mam dobry , więc odkręcił bym śrubkę od tego i bym wymienił...

o to mi chodzi

http://img7.imageshack.us/img7/1946/5sng.jpg

MisiekT 06-11-13 21:42

niestety, tylko caly zacisk :( sam ostatnio wymieniałem z tego powodu

Sebastian_MK1 06-11-13 21:44

eh kolejny wydatek... , ale już jak bym miał zacisk używany jakiś to bym mógł przełożyć do mojego czy też nie ?

Falcon 06-11-13 22:00

Wystarczy założyć mocniejszą sprężynę bo fabryczna jest za słaba. Ja założyłem od tarczy sprzęgła Ursusa C-360 ino nieco skróciłem.:-)

Sebastian_MK1 07-11-13 21:45

Kurcze odpukałem 2 strony ręcznego tak by tarcze chodziły ładnie pięknie ... musiałem jechać dziś w trase 200 km... , z myślą , że nie mogę używac ręcznego ... , ale przejechałem 2 km.. i tak mi się zadymiło z tyłu , ale mówię hm z tłumika coś ? , po czym poczułem zapach spalenizny ... przejechałem kolejny 1 km i czyłem , że auto mi trzyma koła... więc zjechałem na awaryjnych na pobocze a tam dymi się i smierdzi , ale tylko z lewego koła , gdzie wczoraj problem mialem z prawym... , masakra musiałem zdjąć koła znowu i odpukać ręczne było ok , ale nie pojechałem dalej tym autem tylko wróciłem do domu i znowu mega dym i gorące koło ... masakra jakaś , wziąłem inne auto i pojechałem... a z tym jutro będę walczył .. pytanie czy poszły całe szczęki hamulcowe.. jak tak to lipa .. czy może też tylko się zapiekły na tych prowadnicach ... , eh to auto mnie już irytuje..

dezertx 07-11-13 22:46

ja zmieniałem w poniedziałek koła na zimowe i też "trzymało" prawy tył. Wystarczyło wyczyścić prowadnice w których chodzą klocki. Warto też przesmarować linkę od ręcznego. A ta sprężynka faktycznie słaba.

MisiekT 07-11-13 23:14

można czyscic i smarować - ale po chwili znowu będzie problem... a zablokowany zacisk to nic zdrowego...
patent z mocniejsza sprezynka spoko, ale mysle ze co najwyżej przedluzy zycie zaciskowi, a nie naprawi problem

Assfalt 07-11-13 23:59

Często używasz ręcznego? Często o tym się zapomina i hamulec ręczny lub się zapiec bądź, któraś jego część. Mój był nie ruszany prze poprzedniego właściciela, ja nagminnie go używam i teraz bez naprawy działa jak złoto :)

MisiekT 08-11-13 10:30

Assfalt - ja uzywam codziennie 2x przynajmniej i tez padl

Sebastian_MK1 08-11-13 11:28

Czesto.
auto w naprawie poszla linka z prawej srony

bladerr 08-11-13 11:41

spokojnie, teraz idzie zima, będzie więcej okazji do zciągnia ręcznego [bravo]

Pablo10 28-11-13 12:30

potwierdzam problem tkwi w sprężynie nie w zacisku, ona się po prostu wyciąga, ze starym zaciskiem walczyłem zaciekle ale się wkurzyłem i kupiłem regenerowany i po dwóch latach to samo a zacisk sprawny

mjprzem 28-11-13 15:53

a u mnie 300kkm prawie , 12 latek i jak 4 latka temu rozbieralem zacisk z tylu tak dla zasady to nie bylo problemu z niczym, a poki co nadal wszystko ok.

ale profilaktycznie przesmarowalem wszystko + wstrzykiwalem smar do gumy od linki...
troche dziwi mnie wasz problem.

moim zdaniem albo macie ciezko chodzace linki albo rdza odepchala uszczelke od dzwigni do zacisku i wam dlatego ciezko chodzi i nie odbija-za mało smarujecie ;)

ponadto jak ustawiacie linke recznego do dzwigni to ustawcie tak aby po obu stronach dziwnia na zaciagnietym recznym byla w pozycji 90' -kat prosty-wzgledem linki-wowczas jest najwieksza sila dzialania na dzwignie co przydaje sie -szczegolnie na zime ;) i kola w miare rowno powinny sie blokowac.

ps. u mnie mam ustawione tak ze na spuszczonym recznym dzwigienki prawie dochodzą do blokadek-sprezyna prawie calkiem sciagnieta, a jak zaciagne reczny to pomiedzy dziwgnia i linka prawie 90' -jakis 2-3 zabek wiec nie moze byc duzego skoku na recznym!

qrczakos 28-11-13 16:00

gdzie można kupić i jaką mocniejszą sprężynę do zacisku?

Pablo10 28-11-13 16:29

mjprzem po prostu to cię jeszcze nie spotkało :smt001
ja ogarnę to dam znać ale to po zimie teraz mi się robić na mrozie nie chce:smt001

mjprzem 29-11-13 16:20

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 929789)
gdzie można kupić i jaką mocniejszą sprężynę do zacisku?

a jaka chcesz miec sprezyne?

mozesz uzyc np. drutu ze spawarki albo kupic drut sprezynowy a najlepiej nierdzewnyi nawinac na walek o srednicy ktora chcesz miec.
zrobienie sprezyny-jesli mamy drut to 5-10minut-ale mozna zrobic sprezyne o dowolnej mocy i skoku.
a jak nie chcesz sie bawic to poszedł bym do sklepu z czesciami rolniczymi bo tam zawsze najtaniej takie bzdury kupowac.

qrczakos 29-11-13 17:38

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 929991)
a jaka chcesz miec sprezyne?

taką żeby działała xD

Lucekk 04-12-13 22:11

Wydaję mi się, że kwestia nie leży w samej sprężynie. Sam wymieniałem zacisk na nowy z tego powodu. Na połączeniu tych dwóch blaszek następuję korozja i one się zapiekają ze sobą (po demontażu sprężyny ciężko tym ruszyć). Można to smarować, jednak po kilku dniach nieużywania ręcznego znowu się zapieka.

mjprzem 05-12-13 08:30

o jakich blaszkach mowisz? o dźwigni? ale pod dzwignia jest uszczelka-jesli tam jest nasmarowane-niema korozji (smarem nie olejem) i woda sie nie dostaje to zacisk nie zardzewieje.

ja bardzo rzadko uzywam recznego(zazwyczaj 3-4razy na tydzien srednio)-a jedynie co mocno smarowalem to linke recznego od gory przy zacisku-wcisnolem strzykawką duzo smaru pod gumke od linki i jest ok.
ponadto u mnie 280kkm i 13latek - linka jeszcze oryginal-dobrze dziala choc cala zardzewiala.
pewnie w tym roku sie zepsuje jak pochwalilem...ale poki co nie mialem żadnych problemow-choc w zimie lubie uzywac.

ps. ale jak ktos zaklada nową linke-to radze dobrze nasmarowac smarem-lub smarem z olejem-bo zazwyczaj sa wlasnie suche i szybko pozniej padają.

Qraaak 13-01-14 08:57

Hej,
mam problem z foczką, a dokładniej to z hamulcami. Co mróz to przymarza mi zacisk z tyłu z prawej strony. Linka(cała) była wymieniana nie dalej niż rok temu. Macie jakiś pomysł co to może być? Od trzech lat zaciągam ręczny w zimie i dopiero teraz dzieją się takie cuda.

tomo01 13-01-14 17:37

W duże mrozy tak się czasem zdarza, u mnie znów jest problem z lewym. Najlepiej jeśli oczywiście nie trzeba, po prostu nie zostawiać auta z zaciągniętym ręcznym tylko na biegu. Fele dawaj w czarny, będzie kosa! ;d A przy 17'' felga aż tak nie zniknie, jednak jest to już w miarę konkretny rozmiar ;)

kodens79 14-01-14 06:36

Cytat:

Napisał tomo01 (Post 941496)
W duże mrozy tak się czasem zdarza, u mnie znów jest problem z lewym. Najlepiej jeśli oczywiście nie trzeba, po prostu nie zostawiać auta z zaciągniętym ręcznym tylko na biegu. Fele dawaj w czarny, będzie kosa! ;d A przy 17'' felga aż tak nie zniknie, jednak jest to już w miarę konkretny rozmiar ;)

Przez zime nie zaciagam recznego i po klopocie.W mojej starej foce zaciaglem raz reczny i potem swiecily mi kontrolki z Abs.

MATRIX60MW 14-01-14 10:15

ja całą zimę używam ręcznego.Jak się nie będzie używać to sól i rdza zrobi swoje.Po drugie jeszcze nie było takich mrozów,żeby przymarzały więc dziwna sprawa

bejzbol 14-01-14 11:30

Ja zaciągam ręczny tylko jak już musze w zimie, raczej bieg i koła skręcone na maksa żeby daleko nie pojechał ;) Aha no i nigdy na noc na ręcznym nie zostaje. U mnie nic się nie zacina ale jest deczko słaby mimo że linka też była zmieniana.

Co do autka to lampy na duży plus - dążymy w podobnych kierunkach. Na wiosne wygospodaruj fundusze na listwy w kolor :) Niby subtelna zmiana ale robi różnice i cieszy oko.

siw-y 14-01-14 16:55

A ja ręczny zaciągam zawsze i nigdy nie miałem z nim problemu, po to on jest żeby go używać .

Marcinek22 14-01-14 18:31

Cytat:

Napisał siw-y (Post 941785)
A ja ręczny zaciągam zawsze i nigdy nie miałem z nim problemu, po to on jest żeby go używać .

I to jest najlepsze podejscie

Lucasshao2 14-01-14 19:30

Coś w tym jest, miałem problem z ręcznym, nie był za często używany, wyczyściłem, zakonserwowałem linki, dzwignie itp. ale przede wszystkim zacząłem go używać i ciągle działa a problem zniknął.

MATRIX60MW 14-01-14 21:59

nie używając sami sobie robimy problemy.Woda spenetruje wszystko

Qraaak 16-01-14 20:42

Okej, odkryłem w czym problem. Zacisk a dokładniej coś co jest naciągane przez linkę - blokuje się. Przy prawym kole blokuje się na zaciągniętym, natomiast przy lewym kole zablokowało się na puszczonym ręcznym i pewnie tak już jakiś czas jest. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? czy tylko wymiana na nowy/używany zacisk?

http://imageshack.com/a/img607/927/7npw.jpg

qrczakos 16-01-14 20:47

też mam z tym problem w prawym kole, ani drgnie.. w tamtym roku z lewej strony wymieniałem samą tą część, narazie działa, ale teraz juz mi sie nie chce stąd pytam czym to przeczyścić i nasmarowac?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi