Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Problem przy wymianie rozrządu w 1.6 16V (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=51878)

Robertos83 27-08-11 12:08

Problem przy wymianie rozrządu w 1.6 16V
 
Witam oddałem autko na warsztat w celu wymiany rozrządu Focus I 1.6 16V Pasek contitech, rolka skf. Niestety mechanik po upływie paru godzin zadzwonił do mnie ze złą wiadomością, że okazała się wada produktu tzn. po zamontowaniu paska i rolki i po odpaleniu auta na wolnych obrotach nowa założona rolka pękła. Stwierdził, że potrzebuje więcej czasu na załatwienie sprawy gdyż musi jakieś tam ciśnienia posprawdzać oraz zawory itp. W związku z zaistniałą sytuacją jakie mogły mieć miejsce zniszczenia w silniku??? Martwię się bardzo że może mi coś namieszać. nie znam się na mechanice pojazdów. Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Eko 27-08-11 12:22

To niech CI ją pokaże i na piśmie Ci potwierdzi że nowa rolka pękła..
Tłoki spotkały się z zaworami zapewne skoro chce sprawdzać ciśnienie i zawory. Szczerze, kiepsko widzę.
Spytaj go się czy ma wykupione OC i nie daj sobie wmówić że to samo się stało!

janekfocus 27-08-11 12:45

Ja nie wierzę że rolka sama pękła . Jak już to mechanik sam ją uszkodził ;) Jeśli ma ubezpieczenie na warsztat to niech z niego pokryje ewentualny remont Twojego silnika . I nie daj sobie wmówić że to z Twojej winy czy coś . Wiadomo że facet nie będzie się chciał przyznać do własnego błędu .

Robertos83 27-08-11 12:58

Właściciel warsztatu pokryje koszty związane z naprawą. Zastanawiam się co mogło ulec zniszczeniu w silniku w wyniku pęknięcia rolki? Szczęście w nieszczęściu pękła na wolnych obrotach, gorzej jakby to było w czasie szyszbej jazdy. Wszystkie części w silniku są oryginalne fordowskie. Obawiam się tego, że mechanik wymieni mi je na jakieś tanie zamienniki.

janekfocus 27-08-11 13:00

Jeśli to prawda z tą rolką to sam ją uszkodził przy montażu :) A po naprawie niech Ci wypisze co naprawił , no i gwarancje jakąś musi chyba dać :)

Eko 27-08-11 13:12

Niekoniecznie na tanie zamienniki.
Po prostu mógł zrobić rozrząd na pałę, bez blokad ot zdjął koło pasowe i założył z powrotem a potem zamiast przekręcic silnikiem bez świec to odpalił i wsio. A rozrząd przeskoczył.
Generalnie najgorsze co mogło się stać to
- pourywane zawory, wywalone gniazda zaworowe porysowane tuleje. - raczej w tysiace jeśli chciałby to naprawiać - jak nie to nowy silnik.
Jeśli delikatnie zaworki spotkały się z tłokami tyo obejdzie sie na ich wymianie i sprawdzeniu gniazd. - w setki :)
Najlepsze to
- tylko zgaśniecie silnika.
Generalnie niech Ci pisze kwita.

Robertos83 29-08-11 09:44

Możliwe, że dzisiaj odbiorę auto z warsztatu. Oczywiście dostanę kwity na to co zostało zrobione oraz warsztat udzieli gwarancji na wykonaną usługę. Później postaram się napisać o tym co zostało uszkodzone i wymienione.

janekfocus 29-08-11 13:54

No to napisz co i jak :)

mjprzem 30-08-11 10:04

na miejscu warsztatu w takiej sytuacji udalbym glupiego naprawil samochod-glowice a pozniej sie do tego nieprzyznawal-unikajac w ten sposob odpowiedzialnosci na gwarancje na remont glowicy -i pozniejsze ewentualne problemy z silnikiem. Wiec oby tak Cie nie chcieli w konia załądowac.

Falcon 30-08-11 10:07

Jak dobrze, ze nie prowadzisz warsztatu bo z takimi pomysłami bys daleko nie zajechał...

Seboludek 30-08-11 11:07

U nas w grupie koledze właśnie w 1.6 mechanik spartolił rozrząd... Mechanior Kupił i wymienił silnik na drugi.

mjprzem 30-08-11 12:53

Falcon-pracowalem kiedys w serwisie autoryzowanym,
a myslisz ze jak sie sprzeglo od klimy spalilo w samochodzie 2 letnim to po gwarancji klijent zaplacil za sprzeglo ale jak to samo jeszcze za 1 mc sie spalilo to myslisz ze ASO zaplacilo...?

No i co z tego ze ASO jak glupi mechanik niepotrafil sprawdzic przyczyny spalenia sie sprzegla.
Kolego w takiej sytuacji niemozesz slowem sie odezwac bo z miejsca robote tracisz w warsztacie samochodowym-nawet jesli ktos robote spier...

Dlatego wole przestrzec kolege ze tak moga tez to zrobic i mowic ze nic sie nie stalo-a kto wie czy za 1... 2 miesiace nie pusci uszczelka pod glowica, albo zawor sie upali i cisnienie sprezania zniknie.

Falcon gdybym chcial ludzi w hu... robic to nie pisalbym tego na forum ;)

K@mix 30-08-11 13:02

Przy walnięciu zaworów o tłoki mogło nawet zrobić dziurę w tłoku. Ciekaw jestem rozwiązania tej sprawy ;) Pewnie wymieni silnik... taniej go to wyjdzie niż remont starego ...

Robertos83 31-08-11 17:59

Witam, dzisiaj odebrałem autko z warsztatu, jak na razie wszystko chodzi :)
W Focusie zostały wymienione następujące części :
- pasek rozrządu Contitech
- rolka napinająca SKF
- uszczelka pod głowicą
- zawory 16 szt.
- uszczelniacze zaworów
- blaszki zaworów
- simeringi wałka rozrządu.

Autko musi się jeszcze przepalić, ale czuje jakby dostało nową młodość :):smt001

Naprawa silnika w wyniku pękniętej rolki (pasek rozrządu przeskoczył) została wykonana na koszt warsztatu (właściciel oszacował na ok. 600zł).

pozdrawiam

janekfocus 31-08-11 18:43

No to ma szczęście że tylko to ;)

mjprzem 04-09-11 09:54

tak zazwyczaj tylko zawory sie ukrzywiala ale istnieje zawsze ryzyko uszkodzenia tloka gdyby zawor-grzybek pekl i odpadl.

miejmy nadzieje ze uklad tlokowo korbowy nie dostal za bardzo po... i ze bedzie jeszcze dlugo jezdzil. ;)

janekfocus 04-09-11 11:31

Wiadomo że jeszcze coś z czasem wyjść może ;)

Robertos83 04-09-11 15:29

Lepiej żeby nic nie wyszło i autko chodziło jak trzeba :)

Robertos83 28-05-12 18:33

Witam ponownie ;)
Czy mógłby ktoś z Forumowiczów odpowiedzieć na pytanko a mianowicie:
ubywa mi oleju z silnika, dzisiaj wjechałem na kanał i mechanik zauważył wyciek stwierdził że to prawdopodobnie cieknie z uszczelniacza wału korbowego, czy mogło to mieć związek z wymianą paska rozrządu opisanego w tym wątku??? ile może kosztować wymiana???

Bdm 28-05-12 23:00

uszczelniacz 20zł kosztuje, ja bym zmienił najpierw oring od czujnika położenia wału - u mnie tez cały silnik był zarzygany od strony rozrządu, po rozebraniu obudowy rozrządu okazało się że w środku sucho.

Przy rozrządzie dla spokoju można zmienić uszczelniacz wału - 20zł i uszczelniacze wałków rozrządu 2szt po 15zł bodajże. koszt wymiany to wiadomo, tak jak byś rozrząd zmieniał bo i tak trzeba go zdejmować.

Robertos83 29-05-12 18:44

Czy jest możliwe, że po wymianie rozrządu silnik bierze znaczne ilości oleju??? Jutro oddaje auto na warsztat zobaczymy co z tego wyjdzie

rexo 30-05-12 09:05

Musiał by być źle rozrząd założony, ale to raczej byś czuł podczas jazdy, lub coś więcej poszło podczas tej awarii...

wilku 23-03-15 18:53

Koledzy mam pytanko czy w silniku 1.6 16 V w foce mk1 silnik ZH16 pompa wody
Napędzana jest paskiem rozrządu?

4ndr3 23-03-15 19:14

Nie jestem pewny ale chyba wielorowkowym, tym co klima i alternator.

Radek_16V 24-03-15 07:53

Pompa wody jest na pasku wielorowkowym w 1,6 ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi