Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   gdzie i jak najlepiej zakupić opony na lato? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1844)

hawky 22-03-05 12:18

gdzie i jak najlepiej zakupić opony na lato?
 
Witam,

W najbliższym czasie planuję zakup nowych oponek na lato.
Zastanawiam się gdzie najlepiej takiego zakupu dokonać.
(Poznań i okolice)

Myślałem o Norauto (od razu zakładają i pompują azotem :shock: )
Rozważam też zamówienie przez internet www.opony.com
A moze ASO?

Jaki sposób polecacie?
Jakie opinie o Norauto w tak w końcu prostej kwestii jak wymiana opon?
Korzystał ktoś może z tego serwisu przez internet?

pozdrawiam
Marcin

kaka70 22-03-05 13:11

Re: gdzie i jak najlepiej zakupić opony na lato?
 
Cytat:

Napisał hawky
W najbliższym czasie planuję zakup nowych oponek na lato.
Zastanawiam się gdzie najlepiej takiego zakupu dokonać.
(Poznań i okolice)
Myślałem o Norauto (od razu zakładają i pompują azotem :shock: )
Rozważam też zamówienie przez internet www.opony.com
A moze ASO?

- zobacz i porównaj ceny np. w Pneuhage i Novax
- wiekszosci serwisów od razu zakłada i pompuje [chytry] powietrze
- ceny w ASO z pewnością są wyższe :mrgreen:

w@riat 01-04-05 10:14

Re: gdzie i jak najlepiej zakupić opony na lato?
 
Cytat:

Napisał hawky
Witam,

W najbliższym czasie planuję zakup nowych oponek na lato.
Zastanawiam się gdzie najlepiej takiego zakupu dokonać.
(Poznań i okolice)

Myślałem o Norauto (od razu zakładają i pompują azotem :shock: )
Rozważam też zamówienie przez internet www.opony.com
A moze ASO?

Jaki sposób polecacie?
Jakie opinie o Norauto w tak w końcu prostej kwestii jak wymiana opon?
Korzystał ktoś może z tego serwisu przez internet?

pozdrawiam
Marcin

Ja już kilka kompletów (dla siebie , ojca, szwagra) kupiłem w BALOON opony .com zwykle były droższe.
Polecam zwykle okazują sie sporo tańsi od hurtowni oponiarskich o zwyklych zakładach nawet nie wspomnę.
W zeszłym roku kupilem Dunlopy 205/55/15 o 150 zł taniej niż mógł załatwić Kondi a on ma zniżki hurtowe dla serwisów.

Szwagier niedowiarek, też najpierw pojeżdzil i wypytał ze 20 wulkanizatorów, a jak mu podałem cene za która kupi w sieci to zsiniał. [panna]

Zwłaszcza jak sie weżmie pod uwagę 5 % rabat dla stałych klientów.( ja go wynegocjowałem juz za pierwszym zakupem)

Oponki miałem juz po 2 dniach pod domem .Wysyłka kurierem -gratis.
Acha i płacisz dopiero jak sobie te oponki oblookasz.!!!

art0 03-04-05 11:45

Kiedyś też szukalem opon dla siebie i kupiłem na baloonie....ale popatrz czasem na opony.com.pl - czasem mają rozsądne wyprzedaże

marekj 04-04-05 11:42

Dokładnie tak jak piszą koledzy. Hurtownie internetowe są zdecydowanie najtańsze. Za każdym razem trzeba jednak sprawdzić wszystkie bo różnie to bywa z cenami. Trzeba też wziąść pod uwagę - zwłaszcza w przypadku tańszych opon - że różnica ceny pomiedzy sklepem internetowym a oponiarzem "za rogiem" bedzie niewielka, a gumiarze zwykle zakładają opony gratis gdy u nich kupisz. Biorąc gumy w necie dolicz 15-20 zeta od sztuki za założenie.

W baloonie jest 5% rabat już od drugiego zakupu (jak widać wyżej - da się to od razu wynegocjować). Jest kilka sklepów w necie które dają zniżki dla FKP [chytry] - przy drogich oponach może starczyc na składkę :twisted:

pisklak 06-04-05 12:29

i przy zamawianiu opon w internetowych sklepach nie zapomnij zaznaczyc przy skladaniu zamowienia, zeby byly z biezacego roku z tego samego tygodnia produkcji.

Pozdr.
Pisklak

danzig74 07-04-05 09:10

warto porownac oferty na wszystkich stronach - ta sama opona moze w "niby" najdrozszym sklepie moze byc najtansza
sprawdzic czy oferuja montaz za nizsza cene w patronackich zakladach
do wymienionych stron dodam ta:

http://www.oponytanio.pl/

warto tez po sprawdzeniu cen zadzwonic do mniejszego zakladu i sie potargawc
mi udawalo sie kupowac taniej niz w sklepach internetowych

pozdrawiam

w@riat 07-04-05 09:56

Cytat:

Napisał danzig74
warto porownac oferty na wszystkich stronach - ta sama opona moze w "niby" najdrozszym sklepie moze byc najtansza
sprawdzic czy oferuja montaz za nizsza cene w patronackich zakladach
do wymienionych stron dodam ta:

http://www.oponytanio.pl/

warto tez po sprawdzeniu cen zadzwonic do mniejszego zakladu i sie potargawc
mi udawalo sie kupowac taniej niz w sklepach internetowych

pozdrawiam

Ja spotykałem sie raczej z agresją, [hmm] jak mówiłem za ile mogę kupić to zaraz były ciężkie żale, że tak tanio to nigdy nie sprzeda [banghead] bo musiałby zamknąć interes.itp.

Podobnie mam teraz, gdy szukam AGD do kuchni, sklepy internetowe są poza konkurencją.Bywa że różnica jest ponad 25% [hehe] ,na dodatek transport i wniesienie jest w cenie.A w M&M czy Saturn trzeba płacić dodatkowo.

4tun 07-04-05 10:08

powiem tak: na jesieni kupowałem 4 fuldy zimówki. ceny w tych 4-ch czy 5-u sklepach internetowych osylowały ok. 196-199 zł/ szt z przesyłką ale bez montażu. jeden gościu w warsztacie oponiarskim - jak się spytałem ile opuści przy 4-ch szt powiedział, że to nie targ i nic nie opuści - więc niech sobie siedzi dalej i narzeka na brak roboty :evil: . znalazłem warsztat gdzie za 200zl/szt gościu założył mi opony na felgi, wyważył i zamontował do auta. oczywiście dał f-rę i gwarancję.
a plus dla mnie jest taki, że przed założeniem widziałem te opony, są z tego samego tygodnia produkcji.

marekj 07-04-05 10:35

Różnie to bywa. Jeśli oponiarz jest mocno nastawiony na sprzedaż to ma lepsze upusty od producentów/dystrybutorów to i może z cenami zjechać. Jak zakładałem Hydragripy kupione w baloonie goście się spytali o cenę i stwierdzili że za tyle to oni je mogą kupic od dostawcy czyli marża 0%. No ale oni mają warsztacik głównie usługowy.
Kiedyś brałem fuldy zimowe od znajomego gumiarza i cenę (dla znajomych [hehe]) miał lepszą niż w necie ale ostatniej jesieni już miał 10% drożej.

Sklepiki lokalne zawsze mają wyjściowe ceny wyższe bo jednak sporo ludzi nie kupuje w necie bo nie ma o tym pojęcia/boi się/itd itd i z tego żyją. Jest też kwestia o jakie opony chodzi. Przy drogich laciach różnica ceny jest na tyle duża że nawet z płatnym założeniem potem w zakładzie wychodzi taniej przez net. Ale oponki w cenie poniżej 200 to już chyba faktycznie lepiej kupić lokalnie.

danzig74 07-04-05 10:35

Cytat:

znalazłem warsztat gdzie za 200zl/szt gościu założył mi opony na felgi, wyważył i zamontował do auta. oczywiście dał f-rę i gwarancję.
dokladnie
duze zaklady deflikatnie mowiac sa niechetne do negocjacji :) ale w malych czesto no problem

a co do AGD to male sklepiki tez sa elestyczne
ale sklepy internetowe ostatnio naprawde poprawily jakosc
np. centrum2000 jest super solidne

hawky 07-04-05 11:42

Wczoraj DHL dostarczylo mi oponki z opony.com
W sumie czekalem 3 dni (ale specjalnie opoznilem dostawe
o dzien bo tak mi pasowalo)
Tanio, szybko i solidnie, calkowicie bezstresowo. polecam!

Zakladalem "od reki" w Norauto - profesjonalnie i szybko,
za montaz na 4 alusach dalem 70zl... + na piwko mechanikowi :mrgreen:

(no a opony ze znizka 30% w porownaniu do ceny katalogowej) :D


pozdr

Kuras1000 08-04-05 09:00

Cytat:

Napisał hawky
no a opony ze znizka 30% w porownaniu do ceny katalogowej :D


pozdr


chyżby Firestone ???

hawky 11-04-05 09:22

Zaryzykowalem nowy model Continentala,
ContiPremiumContact 2
Jak na razie nie mam o niej zadnego zdania
(za malo przejechanych kilometrow) ale odpukac
wydaje sie byc okej :)

robdol 11-04-05 18:49

Ja kupiłem Dunlopy SP sport 01 na opony.com i jak porównałem ceny np.z Norautoi Shell-em Autoserv to różnica na korzyść internetu sięgała 104 pln na sztuce czyli ponad 30%
Teraz już tylko kupuję w necie. Moje oponki miały DOT 4204 a więc "funkiel nówki"
A w razie czego gdyby coś z przeyłką było nie tak to nie odbieram i nie płacę-proste.

hawky 12-04-05 08:54

Przebijam ;) moje 0905 :mrgreen:
Cena tez cos ponad 100 PLN mniej na sztuce...

rafcio 18-04-05 11:33

Czy ktoś już kupował na http://www.oponytanio.pl/ ??
Ile czasu trzeba czekać na przesyłkę ?
Czy można płacić przy odbiorze, czy konieczna jest wpłata na konto ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi