Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Łączniki stabilizatorów przód - dobór. (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56130)

michmarmik 15-03-12 22:19

Łączniki stabilizatorów przód - dobór.
 
Jakie najlepiej zakupić? bo mam dość wymiany co kilka miesięcy :)
Co myślicie o febi albo Meyle HD?? szczególnie chodzi mi o opinie o tych Meyle HD podobno jakieś wzmacniane made in dojcze. Dotychczas kupowałem to co mieli w sklepie bo nie chciało mi się nigdy czekać na inne a wymiana jest banalna to sobie wymieniałem co kilka miesięcy. :)

Falcon 15-03-12 22:36

Jak na razie 27tkm na Delphi.

michmarmik 15-03-12 23:14

a po jakich drogach? :P ciekawe czy profil opony przekłada się w znaczny sposób na trwałość łączników bo ja mam 55 a ty 60

korek007 16-03-12 18:16

Witam.
Ja ostatnio kupiłem Febi aluminiowe, ale dopiero nieco ponad rok minął od ich założenia. Mam nadzieję, że jeszcze trochę pożyją.

pawpor 16-03-12 18:24

Lemforder lub Moog ;)

janekfocus 16-03-12 18:47

Ja wymieniam raz do roku , a biorę to co mają w motoryzacyjnym ;)

sanjarek 16-03-12 19:35

rok temu wiosną (20kkm) wymieniłem na 2 aluminiowe febi .... jesienią jeden zaczął sobie pukać .... wymieniłem na stalowy TRW - do dziś oba trzymają się dobrze (czyli febi ma obecnie 20kkm a TRW 10kkm)

MATRIX60MW 16-03-12 20:22

Ja postępuję tak samo jak janek,nie walę kokosów za coś co się wymienia przynajmniej raz do roku.Teraz mam zamontowane jakieś po 16pln/szt.

michmarmik 17-03-12 00:15

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 694984)
Ja wymieniam raz do roku , a biorę to co mają w motoryzacyjnym

u mnie ten sposób właśnie starcza na pół roku. może i macie rację zwłaszcza że nie jest to element który ma wpływ swoją jakością na komfort jazdy, poprostu ma przenosić siły ze stabilizatora i się nie zgiąć przy tym.
póki co jeden zestaw zamówiłem Meyle HD a drugi chyba wezmę febi alu.

janekfocus 17-03-12 00:17

Tylko ja w ciągu roku robię po Polsce jakieś 6 tyś Km .
Reszta Norwegia .
Ale mimo to sam wymieniam dla spokoju żeby nic mi nie pukało ;)

janekfocus 17-03-12 00:18

Tylko ja w ciągu roku robię po Polsce jakieś 6 tyś Km .
Reszta Norwegia .
Ale mimo to sam wymieniam dla spokoju żeby nic mi nie pukało ;)

Kondzio83 18-03-12 10:48

Ja kupiłem łączniki nie pamiętam jakiej firmy po 29 zł za sztuke i od września zrobiłem 13tkm tj na prawym bo tylko jego wymieniłem. Napewno stan dróg po jakich sie poruszasz jak i profil opon ma wpływ na zużycie. Jak masz niski profil i do tego jeździsz po bardzo zniszczonych drogach to szybko będą lecieć,nawet te drogie.

michmarmik 18-03-12 11:21

no tak ja codziennie muszę pokonywać 300metrowy odcinek dziur i kilku torowy przejazd kolejowy na dzień dobry. czyli wychodzi na to że praktycznie nie ma znaczenia jakie łączniki kupię, ale tym razem wezmę coś lepszego, może te febi alu i zobaczę ile wytrzymają.

p0l4k 31-05-12 12:42

Witam
Przy kołysaniu samochodem z przedniego koła wydobywa sie trzeszczący odgłos podejrzewam łącznik stabilizatora sworznie wachacza wymieniałem 2 miechy temu więc to odpada samochód jest kołysany na luzie i bez ręcznego
-jakiej firmy wybrać łączniki te z dolnej półki?
-czy moge wymienić tylko jeden??
-czy wymienie go sam?
-słyszałem ze jakiś specjalny klucz jesy potrzebny aby sie nie obracal?
-czy wziąć alum czy stalowy?

rexo 31-05-12 12:45

Ja wymieniłem także na Delphi (stalowe) rok temu - jeżdżę po Wrocławiu (kostka i czasami niezłe dziury) + trasy Wrocław - Warszawa, Wrocław - Radomsko - Włoszczowa, zrobiłem ponad 15-17k km (nie pamiętam dokładnie).
Póki co spoko nic nie stuka.

Tak poza tym czy nie powinno się łączników wymieniać najlepiej parami [ups]?
I panowie w łącznikach nie chodzi jedynie o komfort jazdy, jak stukają to przenoszą drgania dalej i reszta może szybciej paść.

Zasada jest prosta, jeździsz, zaczyna stukać, wymieniasz i wsio.
Można faktycznie też co rok ale ja osobiście poczekam, mechanika mam blisko - w razie czego mogę podjechać od razu na wymianę.


p0l4k trzeszczenie to objaw raczej nie pasujący do łączników - zazwyczaj łączniki jak są zużyte to po prostu pukają na nierównościach/dziurach.
Dolna/średnia półka to właśnie Delphi koszt jednego około 45 zł. Aczkolwiek ja bym sprawdził dokładniej co trzeszczy.
Trzeszczenie to zazwyczaj jakieś sprężyny ;P

Piotreq 31-05-12 13:05

ja oryginalny jakiś specjalnie nie byłem i kupiłem sobie do foki TRW JTS405, wygląda to tak - łączniki stabilizatora, muszę powiedzieć że na razie jestem zadowolony, już jakiś czas na nich śmigam i problemów brak

p0l4k 31-05-12 13:13

zle napisałem stukaja gluchy odgłos jak sie jedzie po nierownosciach z przedniego prawego koła

rexo 31-05-12 13:34

No to wymieniaj - koszt nie duży Delphi powinny oba z wymianą wyjść jakieś 100-110 zł.
A jak chcesz. Ja jestem póki co zadowolony - mój ojciec sobie chwali Delphi, ja osobiście póki co też - ostatnio przy wymianie poduszki pod silnikiem zerknąłem na nie od spodu to powiem, że wyglądały całkiem dobrze a przelatane 15k co najmniej w ciągu roku.
Mnie aktualnie czeka wymiana cukierków i łączników ale z tyłu :).

pers 31-05-12 14:53

wymiana jest tak banalna że najlepiej samemu to zrobić. Śruby raczej do cięcia, tak u mnie było bynajmniej.

kurczak80 31-05-12 15:35

Ja kupiłem meyle hd ale nie moge nic powiedzieć o wytrzymałości bo dopiero 500km :)
Co do montażu to proste jak drut przytrzymując imbusem dokręcasz nakrętkę i po robocie. Dziura na imbus jest w środku śruby, stare miałem takie żeby odkręcić musiałem z tyłu przytrzymać kluczem i odkręcać nakrętkę dopiero a to było masakryczne. Przed demontażem spryskaj porządnie gwinty i śruby bo inaczej będzie cięcie :)

MATRIX60MW 31-05-12 16:41

p0l4k złap za łącznik na podniesionym aucie i szarpnij,Będziesz wiedział czy to wina łącznika.Jeśli lata luźno to masz winowajcę

Kondzio83 02-06-12 12:51

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 729598)
p0l4k złap za łącznik na podniesionym aucie i szarpnij,Będziesz wiedział czy to wina łącznika.Jeśli lata luźno to masz winowajcę

Na niepodniesionym się sprawdza bo tak to jest napięty i nic nie będzie wiedział.
Wystarczy na nie podniesionym koło skręcić i złapać za łacznik jeśli się porusza główka to do wymiany.
Co do ceny to ja kupiłem jaki mieli w sklepie i juz ponad 20tkm zrobiłem a wymieniłem tylko prawy w lewym nadal oryginalny śmiga. Nie był to jakiś drogi łącznik,też doszedłem do wniosku,że nie ma co przepłacać za nie bo wiemy jakie mamy drogi to i tak padnie i ten tani i ten drogi.

MATRIX60MW 02-06-12 13:03

masz rację,pomyłka

wsktorpeda 02-06-12 16:42

To zależy kto po jakich drogach jeździ. Ja już nie kupię Delphi...

Mario. 02-06-12 18:30

Muszę u siebie wyszarpać te łączniki bo od kilku dni zaczęło mi coś pukać z prawej strony :(

rexo 02-06-12 23:25

Cytat:

Napisał wsktorpeda (Post 730442)
To zależy kto po jakich drogach jeździ. Ja już nie kupię Delphi...

A jakie miałeś aluminiowe czy stalowe?

wsktorpeda 10-06-12 23:36

Stalowe właśnie miałem. Czasami muszę przycisnąć bo dziurach. ;)

rexo 13-06-12 18:31

Ja swoim jeżdżę jak terenówką i póki co trzymają... ale zaczyna mnie ta foka wkurzać...
Wymieniłem pompę na oryginał za 1400 zł i z paleniem jest już wszystko ok.
Żre tony oleju i do tego jeszcze krokowiec albo przepustnica mi padł i mam lekkie bardzo falowanie obrotów - zawyża lekko - np: faluje 800-850 zamiast stać na 800...
Brakuje mi już powoli sił do tego samochodu...

MATRIX60MW 13-06-12 19:26

ile on ma przejechane że tyle masz z nim problemów?

Mario. 13-06-12 20:09

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 735293)
ile on ma przejechane że tyle masz z nim problemów?

To raz, a dwa to zapewne poprzedni właściciel nie dbał o auto


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi