Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Okresowe wymiany w Focusie MK1 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=61915)

magnum 24-01-13 12:16

Okresowe wymiany w Focusie MK1
 
Witajcie, jak ze mam troche czasu w sesji a nie mam co robic sporzadzilem sobie rozpiske tego co powinno sie wymieniac okresowow foce mk1, a konkretne w TDDI. Narazie są to podstawowe rzeczy, prosze osoby orientujace sie w temacie o dopowiedzenie rzeczy o któych zapomnialem, ew skorygowanie terminow wymian, byc moze sie to komus przyda w przyszlosci:

- Rozrząd co 60000km
- Pasek wieloklinowy i napinacz co 100000km
- Filtr paliwa co 40000km
- Olej + filtr oleju co roku lub przed uplywem 20000 od poprzedniej wymiany
- Filtr powietrza co 20000km
- Filtr kabinowy co 2 lata
- Płyn chłodniczy po 10 latach lub przy wzroscie temp. krzepnięcia powyżej -30st.C
- Odświeżenie płynu wspomagania kierownicy (tu nie wiem, ja robie co roku)
- Wymiana pochłaniaczy wilgoci? (?)
- Co 2 lata kontrola zbieżności kół

MisiekT 24-01-13 14:56

Cytat:

Napisał magnum (Post 821501)
- Rozrząd co 60000km

daj spokoj - 100tys spokojnie na oryginale zrobisz

Cytat:

Napisał magnum (Post 821501)
- Filtr kabinowy co 2 lata

co rok, ale to w sumie Twoje zdrowie

Cytat:

Napisał magnum (Post 821501)
- Odświeżenie płynu wspomagania kierownicy (tu nie wiem, ja robie co roku)

wymiana, dolewka w miare potrzeb... jakie odswiezenie?! to olej jest

Cytat:

Napisał magnum (Post 821501)
Wymiana pochłaniaczy wilgoci?

osuszacz? teorie rozne, ale ja bym sie czesciej niz co 6 lat nie bawil (chyba ze klima przestaje suszyc)

kroolo 24-01-13 16:46

Co ile powinno się wymieniać olej we wspomaganiu? Trochę mam poniżej min poziomu - nie wiem czy wymieniać całość, czy po prostu dolać. No i co kupić?

slawek11 30-01-13 11:53

Olej co 20 tys km:?, hmmm to zalezy gdzie jezdzisz i jakiego oleju uzywasz. Jak dla mnie zdecydowanie skrocilbym interwal o 5 tys km jezdzac czesto i z przewaga tras a o polowe z tego jesli chodzi o jazde typowa miejska.
Filtr paliwa polecam zmiane przed kazda zima bo ON w naszym kraju pozostawia wiele do zyczenia.

Adrani 05-02-13 14:46

A olej nie lepiej mieć spokojna głowę i zmieniać co 10 tys km ? Tak samo filtr powiertrza czy kabinowy a zarazem paliwa wymieniam wszystko od razu .

wierha 05-02-13 14:58

Cytat:

Napisał kroolo (Post 821598)
Co ile powinno się wymieniać olej we wspomaganiu? Trochę mam poniżej min poziomu - nie wiem czy wymieniać całość, czy po prostu dolać. No i co kupić?

miałem brak oleju w wspomaganiu to uzupełniłem pasuje tylko fordowski, tani nie jest. nie widziałem nigdzie informacji żeby wymieniać cały olej wspomagania po jakimś okresie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi