Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   'Bicie' kierownicy... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20188)

Baton 23-12-07 22:55

'Bicie' kierownicy...
 
- wystepuje podczas jazdy > 100km/h
- w momencie dodawania gazu - zdejmujac noge z gazu ustaje...
- bardzo wyrazne i denerwujace :evil:

Nie jest to problem wywazenia kol - to juz zrobilem.

Malo prawdopodobne, aby byl to problem opon (sugestia 'fachowcow') - podobne objawy mialem na letnich kapciach...

Co to moze byc i ile kosztowac? [screwy]

paolos 23-12-07 23:17

Podpinam się pod temat, gdyż problem ów zauważyłem po ostatniej zmianie opon...
Wyraźnie zaczyna bić w okolicach 80 - 100 km :shock:

Byłem na ponownym wyważeniu w innym zakładzie i nic nie stwierdzono...
Sprawdzane również były przednie łożyska i [ass]...

Sugerowano mi abym zamienił tylne koła z przednimi... bo może to byc wina krzywych felg, ale pomysł wydaje mi się na tyle szalony, ze na razie dałem sobie siana...

COOLKEG 23-12-07 23:26

Może to pomoże, zobacz: TUTAJ i TUTAJ

Baton 23-12-07 23:48

Oj cos czuje ze to bedzie polos ... a moze i obie... :cry:

Zaczynam odkladac pieniazki... [banghead]

maaccc 22-02-08 22:51

u mnie to byla prawa polos po wymianie wszystko znormalnialo

hors_e 24-02-08 20:44

zaciągnij ręczny, niech ktoś stanie pierw przy jednym kole a później przy drugim, a Ty siedząc w samochodzie wbij jedynkę ,puszczaj( ale nie do końca) i wciskaj dynamicznie sprzęgło przy odpalonym silniku, powinno być słychać coś ala kasowanie luzu jeśli to przegub zewnętrzny- u mnie tak kolega z forda stwierdził jego uszkodzenie w prawym kole
pozdrawiam

Darelk 24-02-08 21:52

no umnie to wpadał w wibracje odczuwalne z przodu ( z tyłu nie sprawdzałem ) powyżej 100 km/h po wymianie kolumny kierowniczej ustało wszystko bym proponował zajechać do jakiegoś lepszego mechanika żeby sprawdził tą opcje. pzdr

paolos 25-02-08 00:20

A u mnie pomogło naprawdę dobre wyważenie z testem drogowym, wykazało konieczność lekkiego naprostowania 2 felg... Jak ręką odjął 8)

adamtka 25-02-08 04:57

Panowie to będzie przegub wewnętrzny od strony skrzyni i nie trzeba wymieniać całej półosi jak to większość fachowców mówi, ja miałem tę przypadłość całkiem nie dawnoi wymieniłem ten właśnie przegub. Całość kosztów to 298 zł przegub i 50 zł robocizna i od razu jak ręką odjoł :)

artur76 25-02-08 06:15

Cytat:

Napisał adamtka
Panowie to będzie przegub wewnętrzny od strony skrzyni i nie trzeba wymieniać całej półosi jak to większość fachowców mówi, ja miałem tę przypadłość całkiem nie dawnoi wymieniłem ten właśnie przegub. Całość kosztów to 298 zł przegub i 50 zł robocizna i od razu jak ręką odjoł :)

Zgadza sie. Jesli wywazenie nie pomaga to na 99% jest to przegub wewnętrzny. Pozdrawiam.

Macios 25-02-08 10:27

hehehe - u mnie wyważanie nie pomogło....wymiana półosi nie pomogła....pomogła wymiana opon na nowe bo były wyząbkowane wraz z geometrią coby znowu nie wyząbkowało za szybko

spróbuj pożyczyć koła od kogoś - jest możliwe że wyząbkowane masz i letnie i zimowe

furzyk 07-03-08 15:11

Mam ten sam problem. Auto przy przyspieszaniu powyzej 80 kmh cale sie trzesie. Dzwonilem do jednego goscia ktory sprzedaje czesci i mi mowil ze powinienem wymienic krzyzak (typ zalezy od rodzaju skrzyni biegow) oraz oslone przegubu i to wystarczy. Dlatego zeby wiedziec jaki to typ skrzyni - czy musze jeszcze raz jechac na podnosnik czy mozna jednoznacznie stwierdzic jaki mam typ skrzyni w fordzie ? jest to TDDI, 1.8 90KM i oczywiscie 5 biegow i wsteczny.

ppgor 07-03-08 16:32

Cytat:

Napisał furzyk
Dlatego zeby wiedziec jaki to typ skrzyni

MTX 75

furzyk 07-03-08 16:53

i nie ma mozliwosci pomylki ? Sorka ze tak pytam namolnie ale nie chce kupic czesci, ktora nie bedzie pasowac.

[ Dodano: Czw 13 Mar, 2008 18:42 ]
wymienilem cala prawa poloske z przegubem wewnetrznym, przejechalem ok 6 km i juz nic nie trzesie :) Czesc kosztowala mnie 500 zl z przesylka. Montaz = 60 zl


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi