Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Czy to mozliwe ze to pompa wodna (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=681)

Tusia 01-02-05 12:57

Czy to mozliwe ze to pompa wodna
 
wracajac do tematu grzania sie mojego samochodu. Przez tyle dni moj mechanik sprawdzal i kombinował dlaczego mi temperatura skacze i doszedl do wniosku ze to padla pompa wodna i podobno to sporo kosztuje. Pytanie do was czy to jest mozliwe? i ile takie cos powinno kosztowac i ile sie to robi?

Tusia 01-02-05 12:58

czy sa sposoby sprawdzenia czy pompa jest padnieta

pinio_tdci 01-02-05 13:07

Cytat:

Napisał Tusia
czy sa sposoby sprawdzenia czy pompa jest padnieta

Trzeba zmierzyc wydatek pompy, po prostu - jak dobry mechanik (od ukladow chlodzenia), to powinien miec sprzet [chytry]

TLo 01-02-05 13:15

Pompa wodna
 
Myślę Tusia, że mechanik wciska Ci kit. Gdyby Ci padła pompa, to po przejechaniu 15 km silnik by się gotował... Przecież to ta właśnie pompa wymusza jakikolwiek obieg płynów chłodzących w układzie. A pompa raczej nie może być trochę w ciąży, a trochę nie. Albo chodzi, albo nie chodzi - inymi słowy.

Tusia 01-02-05 13:25

wlasnie sie dowiedzialam troche wiecej szczegolow o tej pompie - podobno zacina sie

TLo 01-02-05 13:27

A napędzana jest czym? Paskiem? No to pasek do wymiany....

Tusia 01-02-05 13:31

paskiem i podobno pasek sie kreci ale pompa stawia opór i zatrzymuje sie

Tusia 01-02-05 13:33

Re: Pompa wodna
 
Cytat:

Napisał TLo
...o po przejechaniu 15 km silnik by się gotował... .

no wlasnie w tym problem ze po 15 km sie gotował - tzn tem ostro skakala

grabosrobi 01-02-05 14:12

Jeśli koło napędowe pompy zatrzymuje się a pasek się kręci to powinny być jakieś głośne efekty dzwiękowe a jeśli nic nie słychać to może pasek jest tłusty albo koło pompy czymś jest upaćkane ( lub bardzo lużny pasek)
Ewentualnie inna możliwość że koło pasowe pompy jest słabo przymocowane do kółka na osi pompy.
Jeśli nie to to zotaje zacinanie się łożyska pompy lub jej łopatek a wtedy to wymiana

Tusia 01-02-05 14:19

podobno slychac pisk - ja nie moglam slyszec bo za glosno muzyka zawsze gra

pinio_tdci 01-02-05 14:32

Re: Pompa wodna
 
Cytat:

Napisał TLo
Myślę Tusia, że mechanik wciska Ci kit. Gdyby Ci padła pompa, to po przejechaniu 15 km silnik by się gotował... Przecież to ta właśnie pompa wymusza jakikolwiek obieg płynów chłodzących w układzie. A pompa raczej nie może być trochę w ciąży, a trochę nie. Albo chodzi, albo nie chodzi - inymi słowy.

Nie do konca :wink:
Moga byc nieszczelnosci w pompie (i to w kazdym rodzaju pompy, wirnikowym tez) i wtedy wydatek spada.

Ale tutaj ma sie podobno 'zacinac' [screwy] - musialy by byc lozyska wyjechane, a to bylo by slychac wyraznie: szum, huk; zalezy od stanu!
Ale jak zyje, to jeszcze nie widzialem pompy, ktora by 'stawala' - zreszta psaek by wtedy piszczal niemilosiernie :roll:

Cos mi sie ten mechanik 'nie podoba' :(

Tusia 01-02-05 14:40

podobno piszczy

zobaczymy

ma wymienic ale jak to nie pomoze to wklada stara

tecman 01-02-05 15:02

Cytat:

Napisał Tusia
wlasnie sie dowiedzialam troche wiecej szczegolow o tej pompie - podobno zacina sie

Hej,

Sprawdz moze najpierw czujnik temp głowicy...jezdzisz na LPG...ja tez..jezdzilem....i mialem takie cyrki ze wskaznikiem temp, ze przy predkosciach 120-130km/h zaczela wskazowka wchodzic na czerwone pole, a jak odejmowalem gazu..to wracala do pktu optymalnego.
Wydaje mi sie ze mechanior wciska kit...oby nie okazalo sie ze po wymianie pompy nadal bedzie to samo!:(
Znajdz jakis szrot z czesciami do Forda i dogadaj sie zeby pozyczyc taki czujnik, jesli to bedzie to, to wezmiesz go i po problemie:)
U mnie sprawdzano caly uklad chlodzenia i nic nie znaleziono..a temp skakala sobie, po wymianie czujnika..jak reka odjal...

Pozdrawiam,

Tusia 01-02-05 16:04

jesli to chodzi o termostat to był wymieniony

@ndy 01-02-05 16:41

Piszcząca pompa jest zwiastunem jej rychłego końca - ale sam fakt, że piszczy nie powoduje przegrzania silnika.... A wymiana pompy cieczy chłodzącej (zgodnie z zaleceniem Forda) pociąga za sobą wymianę paska rozrządu (podobno trzeba go zdjąć, aby dorwać się do pompy).... :cry:

robdol 01-02-05 17:00

@ndrzejku pompa wodna jest na pasku ale nie rozrządu tylko na wieloklinowym . wiem bom sam wymieniał ( nie pompę tylko pasek bo piszczał) . Efekt jego zdjęcia jest taki że wystarczy odkręcić pompę i można wymieniać. Do wymiany pompy trzeba natomiast doliczyć koszt wymiany płynu ( zalecany) i koszt odpowietrzenia układu.
Tusiu w ASO wymiana pompy to ok .600 pompa +cała robocizna w warsztacie "po zmroku zapewne dużo taniej
P.S ASO poznań samam pompa wodna koszt brutto 350 pln

@ndy 01-02-05 17:13

Znalazłem papiery naprawy gwarancyjnej - cytuję "wymiana pompy wodnej + pasek R." - przy czym pamiętam jak wydawano mi Foczkę i gość z serwisu powiedział, że wymienili pasek rozrządu, ponieważ przy demontażu pompy musieli mi zdjęć pasek rozrządu - a raz zdjętego paska rozrządu nie nakłada się ponownie".... :wink: :wink: :wink:

robdol 01-02-05 17:22

no to mamy bardzo ciekawy dylemat bo jestem na 1000% przekonany że paska rozrządu ruszać nie trzeba. Co do napraw gwarancyjnych to serwisy lubią sobie doliczać różne części i czynności co by wydębić więcej kasy od gwaranta.
Myślę że ten dylemat można rozsądzić następująco :1. sprawdzić w TIS-e co Ford naprawdę zaleca 2. Spytac kogoś kto w ASO robił to za gotówkę
3 zadzwonić do ASO celem zapytania się o potencjalny koszt wymiany

Punkt 3 wykonałem osobiście i usłyszałem pompa 350 pln+robocizna+wymiana płynu + odpowietrzenie układu ok. 650 pln

@ndy 01-02-05 17:24

Nie wiem..... :?: :?:
Może w fokach z 2003 (albo po liftingu) jest inaczej ?!
BTW - z którego roku masz Foczkę ?!

robdol 01-02-05 17:28

jak w podpisie :D z 2000r. czyli przed faceliftingiem

@ndy 01-02-05 17:32

Cytat:

Napisał robdol
jak w podpisie :D z 2000r. czyli przed faceliftingiem

może tu należy szukać różnic ?! a pytali z którego roku masz Foczkę, kiedy Ty z kolei pytałeś o koszt wymiany pompy ?!

Oskar 01-02-05 17:34

Hmmmm
 
Pewien na 100 % nie jestem ale wydaje mi się że jak robiłem rozrząd w abscar to wspominali że spojrzą w razie co na pompe w jakim jest stanie bo to jedna robota,To by wskazywało na napędzanie pompy paskiem rozrządu ale z drugiej strony gdyby się tak przycinała jak mówi mechanik Tusi to chyba rozrząd by się zaraz wysypał ...

tecman 01-02-05 17:52

Cytat:

Napisał Tusia
jesli to chodzi o termostat to był wymieniony

Jesli pisalas odpowiedz do mojego posta --- to odpowiadam - NIE

Pisze o czujniku temp głowicy, który znajduje się pomiedzy cylindrami, jest widoczny po odkreceniu plastikowego dekielka, ktory przykrywal dostep do swiec. Znajduje sie po samym srodku miedzy swiecami i doprowadzony jest do niego przewod elektryczny...

Termostat mialem sprawdzany i byl ok...

gRuHa 01-02-05 18:21

Cytat:

Napisał tecman
Cytat:

Napisał Tusia
jesli to chodzi o termostat to był wymieniony

Jesli pisalas odpowiedz do mojego posta --- to odpowiadam - NIE

Pisze o czujniku temp głowicy, który znajduje się pomiedzy cylindrami, jest widoczny po odkreceniu plastikowego dekielka, ktory przykrywal dostep do swiec. Znajduje sie po samym srodku miedzy swiecami i doprowadzony jest do niego przewod elektryczny...

Termostat mialem sprawdzany i byl ok...

sugerujesz ze to tylko wskaznik dostaje swira, a temp. tak naprawde nie wzrasta??????
Tusiu czy to sa takie bardzo szybkie zmiany temperatury np. ze ci nagle wskazowka skacze na czerwo, czy sie plynnie w tym kierunku przemieszcza?????? bo jak wszyscy wiedza woda ma pewne cieplo wlasciwe i nie moze sie tak bardzo szybko nagrzac, wiec jezeli skacze to pewnie wspomniany czujnik.....

P.O.Z.D.R.O.

Tusia 02-02-05 09:29

oki zrobione

jednak byla to pompa - wczoraj mialam telefon ze pompa wymieniona i jak narazie wszystko oki - mieli jeszcze dzisiaj przegonic fokusia by zobaczyc jak i co sie bedzie działo z tem.

teraz a propos rocznika. Z tego co ja wiem to byly 2 typy pomp jedne te starsze zewnetrzne drugie wewnetrzne (cokolwiek to znaczy tak mi w jednym warsztacie powiedziano). Rozrzad chyba nie był teraz wymieniany bo jakis czas temu wymieniałam i nic mi na ten temat nie mowiono.

Tyle i mam nadzieje ze to koniec na jakis czas z zagladaniem pod maske fokusia. Nie mam go od czwartku i strasznie sie za nim stęskniłam, mam nadzieje ze juz zdrowy bedzie i znowu bede mogla sobie smigac :twisted:

grabosrobi 02-02-05 12:34

Cytat:

Napisał @ndy
Piszcząca pompa jest zwiastunem jej rychłego końca - ale sam fakt, że piszczy nie powoduje przegrzania silnika.... A wymiana pompy cieczy chłodzącej (zgodnie z zaleceniem Forda) pociąga za sobą wymianę paska rozrządu (podobno trzeba go zdjąć, aby dorwać się do pompy).... :cry:

nie wiem jak w innych modelach, ale mi w 1.6 2003r ( po liftingu) pompę wymieniali popiskiwała sobie przy zimnym silniku (miała lekki opór przy kręceniu osią) i Paska rozrządu nie ruszali


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi