Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Sklejone hamulce (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45389)

Gonzolos 04-12-10 19:30

Sklejone hamulce
 
Mamy pytanie od was, czy wam też przymarzają klocki do tarcz? przy tych mrozach ostatnio, gdy chcę ruszyć czuje opór, jakby były klocki przymarznięte do tarcz, jest głośne walnięcie i auto już się toczy. Mam się tym niepokoić ?

moons 04-12-10 19:37

No na pewno najlepsze to dla klocków nie jest najlepsze. Pewnie śmigałeś przez głęboki śnieg i teraz masz obmarznięte całe zaciski. Ja tak miałem przez pierwsze dni mrozu, przegoniłem ostatnio trochę auto i stanowczo ustało.
Pozdrawiam

Gonzolos 04-12-10 19:44

powiem Ci moons, że właśnie nie :( zaraz jak zaczęły się pierwsze mrozy i duży śnieg to chciałem fokę odśnieżyć i rozruszać, bo stała 3 dni i właśnie po pierwszym ruszeniu już były sklejone :(

Falcon 04-12-10 20:13

Nie zaciągaj ręcznego...zostawiaj na biegu. Albo zaciągaj niezbyt mocno...poza tym jak Ci przymarzną to ruszaj delikatnie raz przód raz tył i puszczą.

moons 04-12-10 20:26

Cytat:

Napisał Gonzolos (Post 512071)
powiem Ci moons, że właśnie nie :( zaraz jak zaczęły się pierwsze mrozy i duży śnieg to chciałem fokę odśnieżyć i rozruszać, bo stała 3 dni i właśnie po pierwszym ruszeniu już były sklejone :(

Więc pewnie sam Ci tam nawiał, zrób tak jak ja, przegoń fokę tak żeby dobrze rozgrzać hamulce, trochę lód zejdzie z nich i będzie w miarę po problemie.
Pozdrawiam

michmarmik 04-12-10 20:51

jedno dobre hamowanko ze 150 do zera i klocuszki suchutkie będą 8-) nie ma co się tym niepokoić według mnie, nawet jeśli zaciski są przymarznięte tak że klocki nie cofają się to przejedziesz kilka km i się rozgrzeją, roztopnieją i wyschną. możliwe że to przez ręczny. Ja zawsze ręczny zaciągam i nigdy nie miałem problemów.

Gonzolos 04-12-10 21:07

właśnie ręcznego nie zaciągam w zimie, tylko jak chce ogarnąć fokę ze śniegu to oczywiście luz i ręczny, żeby się autko nie stoczyło (tak na marginesie, ręczny mi strzelił i fokę do lekarza oddaję w poniedziałek) :( zrobię tak jak pisze moons i kolega michmarmik ;)

michmarmik 04-12-10 21:23

to jest okazja żeby go dobrze przesmarować co by nie zamarzał.

MisiekT 04-12-10 21:24

codziennie tak masz? jezeli sporadycznie to olej - woda przymarzla i skleila klocek z tarcza... jezeli codziennie to przed zaparkowaniem zrob dluzsze, niekoniecznie super mocne, hamowanie zeby oczywscic klocki/tarcze, powinno pomoc

---------- Post dodany o 21:24 ---------- Poprzedni post był z 21:24 ----------

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 512097)
jedno dobre hamowanko ze 150 do zera i klocuszki suchutkie będą

nooo, a tarcza popekana... [rotfl]

michmarmik 04-12-10 21:27

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 512109)
nooo, a tarcza popekana...

chyba żartujesz w tym momencie?! co innego gdy gorąca tarcza dostanie wody, a nie zimna się rozgrzeje...

MisiekT 04-12-10 21:29

no chyba jak juz wyhamujesz z tym 150kmh to nie trudno o dostanie sie sniegu/wody na rozgrzana tarcze w taka pogode :)

inna sprawa, ze znalezienie miejsce do rozpedzenia sie w taka pogode to niezly wyczyn, ja juz od tygodnia 120kmh nie przekroczylem :)

Gonzolos 04-12-10 21:30

właśnie nie codziennie, tak co 2 dni na tym mrozie jak chce ruszyć, ale pewnie tak jak piszesz, woda dostaje się między klocki i tarcze i skleja je, sprawdzę jutro czy się skleiły i przed końcem jazdy rozgrzeje klocki ;)

MisiekT 04-12-10 21:32

jak mi foka stala w zime miesiac prawie to heble byly tak sklejone, ze jak juz poszly na jedynce przy sporych obrotach, to walnelo tak, ze myslalem ze zawias pojechal a buda zostala - tak wiec nie przejmuj sie :)

michmarmik 04-12-10 21:38

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 512114)
no chyba jak juz wyhamujesz z tym 150kmh to nie trudno o dostanie sie sniegu/wody na rozgrzana tarcze w taka pogode

inna sprawa, ze znalezienie miejsce do rozpedzenia sie w taka pogode to niezly wyczyn, ja juz od tygodnia 120kmh nie przekroczylem
__________________

nie przesadzajmy nikt nie o zdrowych zmysłach na śniegu czy wodzie w taką pogodę nie rozpędzi się do tych prędkości. u mnie drogi są ok, czarne, może trochę wilgotne, więc rozpędzenie się do powiedzmy 110 czy 130 ;) (bo więcej nie można) nie jest problemem. ale mniejsza o to.
Rozgrzać klocki można i od mniejszych prędkości, jechać 50 i hamowanko lewą nogą(tylko ostrożnie!!). hamowanie lewą nogą jak ktoś nie umie to się zdziwi :D

---------- Post dodany o 21:38 ---------- Poprzedni post był z 21:37 ----------

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 512117)
- tak wiec nie przejmuj sie

i święta racja. temat wyczerpany :)

Gonzolos 04-12-10 22:21

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 512121)
temat wyczerpany

też tak uważam :) ale dam znać czy pomogło ;)

Gonzolos 07-12-10 11:18

po próbie hamowania aby rozgrzać hamulce i nocy stwierdzam, że to sposób na sklejone klocki :) już normalnie ruszam bez oporu i uczucia sklejonych hebli :)

michmarmik 07-12-10 12:34

na to nie ma reguły, ja stoję w garażu i też słyszę lekkie puknięcie jak ruszam, nie ma co się przejmować. :)

andrety 03-02-11 19:36

podepne sie pod temat bo nie wiem gdzie to wrzucic, mam male pytanko
-slyszalem ze podczas odpowietrzania hamulcow z ukl.Abs trzeba to robic na zapalonym silniku, bo inaczej nic z tego nie bedzie,,, czy to prawda?

MisiekT 03-02-11 19:42

nie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi