Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Jak unieszkodliwić automatyczne załączanie klimatyzacji (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=10682)

piotrsw 28-05-06 12:04

Jak unieszkodliwić automatyczne załączanie klimatyzacji
 
Ponieważ strasznie mnie denerwują w samochodzie wynalazki pseudointeligentne, postanowiłem unieszkodliwić jeden z nich.
Czy ktoś zastanawiał się po kiego grzyba klima włącza się automatycznie przy ustawieniu nawiewu na szybę przednią i w dodatku nie zapala się przy tym lampka kontrolna na przycisku klimatyzacji?.
Rozwiązanie problemu jest bardzo proste.

1. Należy zdemontować panel z pokrętłami sterowania nawiewu i klimatyzacji. Temat był opisywany wiele razy, przypomnę tylko, że należy wyjąć radio i odkręcić 4 wkręty w narożnikach powstałej po jego wyjęciu dziury.
2. Następnie delikatnie wyszarpujemy panel, odczepiamy złącza elektryczne od zegarka i przycisku włączania świateł awaryjnych.
3. Odchylamy panel górną częścią do siebie, tak, aby uzyskać dostęp do tylnej części pokręteł regulacji nawiewu.
4. Na środkowym z nich znajduje się szara wtyczka z zatrzaskiem i dwoma kabelkami w kolorze czarno-żółtym. Należy podważyć zatrzask do góry (uwaga trzeba to zrobić delikatnie, bo trzeba go podnieść dość wysoko, na granicy wytrzymałości materiału) i wysunąć wtyczkę. Można ją przymocować taśmą do jakiejś wiązki, żeby się nie telepała.
5. Zmontować wszystko w odwrotnej kolejności.
6. Teraz jak chcę żeby chłodziło to naciskam przycisk włączania klimatyzacji i zapala się lampka na przycisku (ciekawe komu to przeszkadzało?).

NeroN 28-05-06 13:02

Bo nawiewu na przednią szybę przeważnei się używa w celu odparowania jej....
A powietrze z klimatyzacji jest suche-więc wniosek nasuwa sie sam [bigok]

piotrsw 28-05-06 14:44

Cytat:

Napisał NeroN
Bo nawiewu na przednią szybę przeważnei się używa w celu odparowania jej....
A powietrze z klimatyzacji jest suche-więc wniosek nasuwa sie sam [bigok]

Wniosek nasuwa się taki, że jak będę chciał odparować sobie przednią szybę to włączę klimatyzację przyciskiem. Nie zawsze nawiew na szybę łączy się z jej odparowaniem.
Poza tym nawiewy w FF1 są tak ustawione, że można nabawić się reumatyzmu w rękach, a ich regulacja w poziomie praktycznie nie istnieje.

gRuHa 28-05-06 14:52

Cytat:

Napisał piotrsw
Poza tym nawiewy w FF1 są tak ustawione, że można nabawić się reumatyzmu w rękach

ale tylko lewej... :D

kawin 28-05-06 15:34

Popieram odłączenie tej pseudopomocy!!! [metal]
Na pochybel beznadziejnym :smt068 wynalazkom!
W któryś wolny weekend biorę się do roboty. :lol:

NeroN 28-05-06 18:16

Cytat:

Napisał piotrsw
Wniosek nasuwa się taki, że jak będę chciał odparować sobie przednią szybę to włączę klimatyzację przyciskiem. Nie zawsze nawiew na szybę łączy się z jej odparowaniem.
Poza tym nawiewy w FF1 są tak ustawione, że można nabawić się reumatyzmu w rękach, a ich regulacja w poziomie praktycznie nie istnieje.

Kwestia dyskusyjna, w każdym razie cieszę sie,że Ci się udało [bigok] [pub2]

mark54 28-05-06 18:28

Ciekawe czy w FFII tez da sie tak zrobic .... :smt017

oskar7 28-05-06 19:30

czy wszystkie FF1 mają to dziwne ulepszenie, bo jezeli tak to tez musze sie tego pozbyć, jezeli nie wszystkie to mają to jak sprawdzić czy auto to ma?
to ja prawdopodobnie jeżdze cały czas na klimie -za wyjatkiem dni gdy świadomie właczam klime :shock:

piotrsw 28-05-06 19:36

Cytat:

Napisał oskar408
czy wszystkie FF1 mają to dziwne ulepszenie, bo jezeli tak to tez musze sie tego pozbyć, jezeli nie wszystkie to mają to jak sprawdzić czy auto to ma?
to ja prawdopodobnie jeżdze cały czas na klimie -za wyjatkiem dni gdy świadomie właczam klime :shock:

Według instrukcji wszystkie, a klima załącza się powyżej +4 stopni C na zewnątrz. Więc jeżeli jeździsz z nawiewem na szybę to pewnie i z klimą (bo oczywiście włączenie lampki sygnalizacyjnej to już zbyt skomplikowane przedsięwzięcie)

gRuHa 28-05-06 20:43

Cytat:

Napisał piotrsw
Według instrukcji wszystkie

e, chyba niet...
zdaje mi sie ze wersje przed liftingiem, bez pomarańczowych znaczków przy pokrętłach tego nie miały... :roll:

Muniek 28-05-06 22:23

W FF2 jest podobna opcja ale lampeczka sie zapala :)

mark54 28-05-06 22:57

To ze sie sama wlacza przy nawiewie na przednia szybe i ze sie zapala lampeczka to ja wiem..... :wink:
Pytanie tylko jak to wylaczyc ?

Jackiller 29-05-06 07:08

Cytat:

Napisał mark54
Pytanie tylko jak to wylaczyc ?

A przyciskiem klimy się nie da... nie wiam jak tam jest z automatyzną klimą ale...

mark54 29-05-06 08:15

Cytat:

Napisał Jackiller
A przyciskiem klimy się nie da... nie wiam jak tam jest z automatyzną klimą ale...

he, he..... no dowcipnis z Ciebie.... [rotfl]
A tak juz na powaznie to chodzi mi o wylaczenie tego na stale.

paolos 29-05-06 08:35

Cytat:

Napisał Jackiller
nie wiam jak tam jest z automatyzną klimą ale...

Uprzejmie donoszę iż z autopmatycznom klimom jest tak że mogę ustawić sobie nawiew na szybe i wcale nie włączy się wtedy klima. Dopiero jak sobie ją załącze to wtedy zacznie klimić :-)
I uważam, że w tym przypadku jest tak jak ma być [metal]

kawin 29-05-06 13:38

Cytat:

Napisał oskar408
czy wszystkie FF1 mają to dziwne ulepszenie, bo jezeli tak to tez musze sie tego pozbyć, jezeli nie wszystkie to mają to jak sprawdzić czy auto to ma?

Podnieś maskę i posłuchaj przy pracującym silnku i ustawieniu nawiewu na szybę oraz wiatraka w pozycji 1, 2 lub 3.
Jeżeli się załącza będziesz słyszach szum załączanej sprężarki i chwilowe falowanie obrotów silnika. Porównaj dzwięki wyłączając i właczając nawiew lub kierunek powietrza.

piotrsw 29-05-06 13:51

Cytat:

Napisał kawin
Cytat:

Napisał oskar408
czy wszystkie FF1 mają to dziwne ulepszenie, bo jezeli tak to tez musze sie tego pozbyć, jezeli nie wszystkie to mają to jak sprawdzić czy auto to ma?

Podnieś maskę i posłuchaj przy pracującym silnku i ustawieniu nawiewu na szybę oraz wiatraka w pozycji 1, 2 lub 3.
Jeżeli się załącza będziesz słyszach szum załączanej sprężarki i chwilowe falowanie obrotów silnika. Porównaj dzwięki wyłączając i właczając nawiew lub kierunek powietrza.

A nie prościej sprawdzić czy z nawiewu zaczyna lecieć zimne powietrze po ustawieniu na szybę???

kawin 29-05-06 18:11

Znacznie prościej :)

[ Dodano: Sob 03 Cze, 2006 21:32 ]
Zrobiłem to! Zlikwidowałem załączanie klimy według instukcji piotrsw!
Najwięcej problemów miałem z demontażem radia, robiłem to gwoźdźmi i wkrętakami "zegarmistrzowskimi", nie miałem oryginalnych drutów. Do odkręcenia 4 śrub potrzebny jest nasadowy kluczyk 7-ka. Żadnych innych kabli poza wskazanym nie musiałem odłączać. Należy też zwrócić uwagę na wypadającą blaszkę spod popielniczki.
Działa miodzio! :)

Alister 09-11-06 10:29

Cytat:

Napisał gRuHa
Cytat:

Napisał piotrsw
Według instrukcji wszystkie

e, chyba niet...
zdaje mi sie ze wersje przed liftingiem, bez pomarańczowych znaczków przy pokrętłach tego nie miały... :roll:

Odświeżę :)

Wersje przd liftingiem bez znaczka pomarańczorego to mają czy nie? mam foke 2000r.

harryd 14-11-06 20:10

maja...

BoYan 05-01-07 12:20

ale jak smigasz z wlaczonym nawiewem i nogi to juz nie wlacza sie ??

w@riat 06-03-07 11:10

Cytat:

Napisał harryd
maja...

Nie mają [banghead]

suchy666 25-03-07 17:26

to foki 1 przed liftingiem maja czy nie maja ??? bo zglupialem prosze o rzetelna odpowiedz bo z moich doswiadczen wynika ze nie maja [banghead]

Yerzo 01-09-07 15:39

Cytat:

Napisał w@riat
Cytat:

Napisał harryd
maja...

Nie mają [banghead]

mają... u mnie załacza sie klima przy nawiewie na szybe...

Jest to środkowe pokrętło. Nalezy wypiąć szarą wtyczkę.
http://img150.imageshack.us/img150/8408/dsc01862iw7.jpg

Hoss 11-12-07 21:48

dzis sobie odlaczylem "auto klime" dzieki opisowi poszlo gladko, w moim przypadku klima po ustawieniu na nadmuch szyby wlaczala sie juz na 1 biegu dmuchawy, Focus z 2000r. ale juz po sprawie, wiecej takich opisow [pub2] [palacz]
pozdrawiam

mkmal 14-12-07 09:14

Nie wszystkie mają
 
U mnie z całą pewnością klima nie załącza się automatycznie przy nawiewie na szybę. Sprawdzone kilkakrotnie w różnych warunkach...

Emf 23-02-08 21:32

Dzisiaj również to sprawdzałem bo mnie temat zaintrygował ;)
Foczek z '99 roku ;)
Z jednej strony (po przeczytaniu posta) wydawało mi się, że klima się załącza bo po włączeniu nawiewu na szybę autko super się odparowuje, do tego nie da się włączyć wtedy opcji nawiewu wewnętrznego.
Ale dzisiaj posłuchałem sobie jak majstrowałem pokrętłami i bym głowę dał, ze jednak się nie załącza :roll:
W momencie załączenia klimy słychać kliknięcie załączającej się sprężarki, a kiedy przełączałem pokrętło z nawiewu na wprost na szybę nie klikało.
Do tego jak wcisnę przycisk klimy to normalnie kontrolka się zapala.

marcini 06-10-10 22:59

Temat juz stary, ale dla jasnosci chcialbym dodac, ze opisywany sposob nie ma zastosowania w FFII. Dzisiaj grzebiac przy radiu obadalem kwestie tego przelacznika, w FFII 3 pokretla od regulacji nawiewu, wlacznik klimatyzacji oraz wlacznik obiegu zamknietego sa zamkniete w jednym module, do ktorego dochodza kable, ale nie ma tak ladnie wydzielonej odpowiedniej wtyczki jak w FFI. Mysle ze trzeba by wyciagnac caly modul, otworzyc go i pogrzebac w srodku (prawdopodobnie przerwac odpowiednie sciezki na plytce drukowanej). Ale dokladnego rozwiazania nie znam, nie robilem tego. Uznalem ze gra nie warta swieczki.

pppawelek 15-10-10 20:00

w focusach przed liftem ze stanów uruchamia sie klimatyzacja, ale razem z kontrolka i można wyłączyć:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi