Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FF2 FL] Temperatura silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28164)

jaras1103 29-06-09 13:33

[FF2 FL] Temperatura silnika
 
witam,
jak szybko skacze Wam wskazówka temperatury plynu chladzącego silnik ? Mam silnik 1.6 100KM - a wskazówka praktycznie po 2 minutach jazdy jest juz na srodku skali (90stopni) - dalej jednak nie rosnie.

Czy cos jest nie tak, czy w tych temperaturach silnik sie tak szybko nagrzewa ?

pzdr
jaras1103

MisiekT 29-06-09 13:36

tak wlasnie powinno byc

m_mati 29-06-09 13:48

Mam dokładnie tak samo. Nic się nie martw i jeździj dalej. Tak ma być!!!

karlos349 29-06-09 15:18

Moja foczka 2002r. no i zrobilem sobie nia dzis ok 6 km...klima wlaczona. No przyjechalem do domu i spogladam na wskazowke temperatury. No i znajdowala sie na polowie :?: Czy tak powinno byc czy jednak jest cos nie tak i powinienem cos z tym zrobic?? Bo wydaje mi sie, ze 6 km to jest prawie zaden odcinek drogi(a i nie jechalem przez zadne miasto ani korki czy cos) normalna plynna jazda..3km w jedna str...godz. przerwy-i 3km w druga). Jak myslicie :arrow: :?:

ksoniek 29-06-09 15:37

spokojnie, to że szybko się ogrzewa silnik i utrzymuje temperaturę to plus

karlos349 29-06-09 15:49

Hmm...skoro tak to jestem spokojny :) No ale sie jeszcze troche bede przygladal temu ale jesli nie bedzie podchodzic na max to nie robie szumu :?
Dzieki i pozdro :wink:

ksoniek 29-06-09 15:53

pojeździj więcej i zobacz jak się będzie zachowywać, jak będzie utrzymywać temperaturę to nie ma problemu, jak temperatura podskoczy na maks to sprawdź płyn ile go jest (profilaktycznie już możesz sprawdzić ile go masz)

karlos349 29-06-09 15:54

No zobacze jak bedzie dalej z ta temp...a plynu to jest rowno z kreska-max .

pepo 29-06-09 16:07

Cytat:

Napisał karlos349
rowno z kreska-max .

na zimnym ??

karlos349 29-06-09 17:02

Nie no fakt byl goracy....

Muto 30-06-09 11:46

Z tym wskaźnikiem to jest ściema. U mnie po ok 1 min. już jest w środku skali. Z początku nie mogłem go złapać jak się przemieszcza przy nagrzewaniu.
Jak go pilnuję to widać jak przez jeden cykl świetlny potrafi dojść z 0 do 90 stopni.
Dodatkowo można sobie włączyć ogrzewanie na max i zobaczyć kiedy zaczyna się pojawiać ciepełko --> dużo później niż wskazówka temperatury to pokazuje.

Wcześniej miałem mondeo 1.8B i tam jak było normalne wskazanie. Wskazówka powoli rosła i jednocześnie temperatura nawiewu wzrastała.

Z tego co wiem, to normalne zjawisko w nowych focusach, więc się do tego przyzwyczaiłem i to olewam :P

santa1337 30-06-09 12:46

u mnie tez po okolo 2 km jest juz w polowie, silnik 1.6 calkiem maly jest to duzo mu nie trzeba zeby sie nagrzal, wazne ze nawet przy ostrzejszej jezdzie strzalka nie drgnie nawet milimetr dalej ;))

Muto 30-06-09 13:05

Cytat:

Napisał santa1337
...wazne ze nawet przy ostrzejszej jezdzie strzalka nie drgnie nawet milimetr dalej ;))

Prawdę powiedziawszy to tego się właśnie boję [nono]
Skoro przy nie do końca nagrzanym silniku pokazuje połowę, to skąd wiadomo, że jak się zachowa gdy się silnik będzie przegrzewał? [hmm] Może się łaskawie ruszy jak już będzie para spod maski leciała [boshe]

MisiekT 30-06-09 13:08

ile razy jeszcze mozna - wskazowka temperatury w fokach jest skokowa - czyli pokazuje tylko przedzialy temperatury plynu a nie dokladna temperature...

jak wyjdzie poza polowe (na 3/4 mniej wiecej) to bedzie sygnal do zatrzymania sie, zdazysz na pewno...

karlos349 30-06-09 13:18

Cytat:

Napisał Muto
Z tego co wiem, to normalne zjawisko w nowych focusach, więc się do tego przyzwyczaiłem i to olewam

Nowych focusach?? Ja mam co prawda z 2002r. ale to nie jest w nowej 'kaście' tylko jeszcze te starsze ale po lifcie.

Muto 30-06-09 13:24

Cytat:

Napisał karlos349
Nowych focusach?? Ja mam co prawda z 2002r. ale to nie jest w nowej 'kaście' tylko jeszcze te starsze ale po lifcie.

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, ale jak szukałem informacji na temat zakupu nowego focusa, to ten temat się pojawiał, dlatego pisałem, że w nowych.

Z drugiej strony takie wskazywanie ma swój plus. Lepiej się jedzie jak wskaźnik się nie rusza, tylko wskazuje cały czas optymalną temperaturę :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi