Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [Ogólne] www.opony.com.pl - jak sie robi idiote z klienta (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=41226)

mkaminski100 12-07-10 08:58

www.opony.com.pl - jak sie robi idiote z klienta
 
Wlasnie szukalem opon do swojego auta. Jestem w Polsce wiec i tu chcialem je kupic, wiec przeszperalem internet. Znalazlem kilka firm i 3 najlepsze oferty czyli
www.opony.pl
www.opony.com.pl
www.oponeo.pl

Zasmierdzialo mi to, ze mimo roznych stron jest to jedna firma i na jednej ze stron jest podany termin realizacji jako 1-2 dni (przed i po wybraniu opony), a na drugiej, ze w 1-2 dni odpisuja na zapytanie.

Zadzwonilem wiec i podalem rozmiar i rodzaj opony, na co Pan odpowiedzial, ze opon nie ma w zadnym skladzie w Polsce. Tego wlasnie sie balem po przeczytaniu warunkow wiec juz mi skoczylo lekko cisnienie.

Najsmieszniejszy jest jednak fakt, ze dowiedzialem sie rowniez, ze opona nie kosztuje 199zl jak jest napisane na wszystkich stronach www, tylko 300zl! Pan parsknal smiechem jak powiedzialem, ze jest to oszukiwanie klienta i odpowiedzial, ze "cennik nie jest oferta wiazaca". Zgodnie z moimi obawami "czas realizacji" nie znaczy w jakim czasie wysla opony tylko w jakim przesla mi informacje czy je maja i w jakiej cenie!! Jego odpowiedzi swiadcza o tym, ze nie jestem pierwszym niezadowolonym klientem jezeli chodzi o nieprofesjonalizm i oszukiwanie.

Zadaje wiec sobie pytanie - jezeli firma podaje ceny na stronie to dlaczego ich nie aktualizuje na biezaco tym bardziej, ze na biezaco je znaja (20 sekund oczekiwania podczas rozmowy)?
Dlaczego jest roznica ponad 30% na niekorzysc klienta?
Dlaczego bawia sie w "zamowienia", "dodaj do koszyka" ktore sa jedynie zapytaniami handlowymi?

Czy chodzi o brak mozliwosci czy sciagniecie klienta na nierealne terminy i nierealne ceny?

Moze wiele opon maja na stanie i sprzedaja w normanych cenach, ale moze tez moja informacja przyda sie komus kto jak ja ma dostac zadyszki nerwowej rozmawiajac z kims kto twierdzi.

Goraco niepolecam.

MisiekT 12-07-10 09:06

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 464152)
Zasmierdzialo mi to, ze mimo roznych stron jest to jedna firma

firma to Oponeo, jest nawet notowana na GPW :) i wcale sie z tym nie kryja, wiec nie wiem skad to "zasmierdzialo"
a reszta to norma przy zakupach internetowych, wiec nie wiem czemu sie dziwisz? jakby ci obiecali opony na jutro a kurier zgubil paczke to tez bys sie denerwowal?

PS. ja przez oponeo zamawialem dla rodziny i znajomych juz ponad 10 kompletow... dwa razy zdarzylo sie, ze termin realizacji mial sie wydluzyc - raz spokojnie poczekalem jakis tydzien, raz zmienilismy opony, bo kolega potrzebowal na wyjazd... tak wiec dla mnie spoko

mkaminski100 12-07-10 09:29

3 rozne strony www pod jedna firma. Jezeli sie nie kryja to czemu kazda strona jest inna?
No ale nie to mi smierdzialo tylko fakt ze "termin realizacji" jest ukryty miedzy linijkami jako odpowiedz na zapytanie.

I co ma zgubienie opon do sprawy? Firma na 3 stronach podaje, ze realizuja zamowienie za 199zl w 1-2 dni a jak sie okazuje w 2 dni to oni jedynie odpowiadaja, ze nie maja opon ktore sa o 100zl drozsze niz podana cena.

Moze dla Ciebie to "spoko". Dla mnie nie. Roznica polega na tym, ze jak wlasnie sprawdzilem w UK, mam opony z indeksem W w praktycznie tej samej cenie jak w Polsce, ale od razu widze, ze sa na stanie, od razu skladam prawdziwe zamowienie i ustalam termin i miejsce gdzie maja mi je montowac. I nie boje sie ze w razie czego instalator zgoni na opony, oponiarze na instalatora...

MisiekT 12-07-10 10:15

eh, proponije nastepnym razem zajrzec do regulaminu:
Cytat:

Napisał opony.com.pl
Realizacja zamówienia.

Dostępność produktów

W związku z charakterem działania sklepu Internetowego, jego dużym zasięgiem i specyfiką działania, umożliwiającą szybki kontakt z największymi dostawcami opon w kraju, jesteśmy w stanie pokryć zapotrzebowanie naszych klientów w zakresie terminu realizacji i dostępności produktów, w znakomitej większości wypadków.

Ciągła zmienność stanów magazynowych oraz specyfiką działania systemu wstępnej rezerwacji, oraz realizacji zamówień sprawiają, że odpowiadanie na indywidualne zapytania o dostępność produktów jest utrudnione. Informacja taka ulega często szybkiej dezaktualizacji.
Najszybszym sposobem sprawdzenia dostępności opon jest złożenie zamówienia w naszym sklepie. W ciągu 2 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia, otrzymacie Państwo informację na temat dostępności zamówionego towaru i terminu realizacji zamówienia. Zamówienie jest realizowane po poinformowaniu zamawiającego droga telefoniczną lub mailową.
Cennik umieszczony w sklepie internetowym OPONEO.PL S.A. nie jest ofertą handlową w rozumieniu prawa, a jedynie odzwierciedleniem oferty producenta na dany sezon, dlatego też, nie gwarantujemy Państwu pełnej dostępności produktów zawartych w cenniku.
Termin realizacji zamówienia

Termin realizacji zamówienia w większości przypadków wynosi 3-4 dni robocze od momentu jego złożenia.
W ciągu 2 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia otrzymacie Państwo informację, w jakim czasie zamówienie zostanie przez nas zrealizowane.
Automatyczne przyjęcie zamówienia nie jest równoznaczne z potwierdzeniem jego realizacji.
Wysyłka towaru poprzedzona zostanie powiadomieniem Państwa o tym fakcie e-mailem, lub telefonicznie. W przekazanej informacji podamy termin dostawy towaru.
W związku z tym, że w niektórych przypadkach istnieje konieczność zamówienia opon z magazynów producentów, czas realizacji zamówienia może ulec 2-3 dniowemu wydłużeniu i uzależniony jest od terminu w jakim opony dotrą do nas z magazynu producenta. W takich wypadkach podamy Państwu orientacyjny termin (zakres 2-3 dni), w jakim otrzymacie Państwo przesyłkę.


mkaminski100 12-07-10 12:49

Czytalem i dlatego zadzwonilem, bo balem sie, ze bedzie jakas sciema. Kazda firma sie broni, ale przynajmniej jezeli podaja to aktualne ceny i podaja stany magazynowe a nie robia takich cyrkow.
Np Ci.Jak maja to pisza ile, jak nie to prosza o kontakt. http://www.promoopony.pl/

No i nie wiem czy sie cos w Polsce zmienilo, bo dla mnie klikniecie na "Kup Teraz" na stronie np oponeo oznacza "KUP". Dla nich to "zapytaj sie o cene". Znasz sklep w ktorym kupujesz cos i wrzucasz do "koszyka" (sprawdz - tez jest na stronie) po to, zeby sie dowiedziec sie, ze czegos nie ma, albo jest o 30% drozsze?

Sa i uczciwe firmy ktore nie robia z ryja cholewy i sprzedaja co maja, taniej i z prawdziwa realizacja na kolejny dzien. Przyklad. Dostepnosc odreki,dostawa w 24h i to zlozenie zamowienia do 17:30.
Mozna? Pewnie ze mozna,ale trzeba byc uczciwym...i CHCIEC
http://moto.allegro.pl/item112999980..._hit_cena.html

pepo 12-07-10 12:58

ja TAM nie kupuje :)

ale w opony-felgi.com

Komor 12-07-10 13:05

Gdzie nie kupowałem było dobrze.
Pierw dzwoń, sprawdź dostępność i nie zawiedziesz się.

Nie kupuj w sklepach które mają marne opinię i wszystko.

MisiekT 12-07-10 13:13

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 464214)
Znasz sklep w ktorym kupujesz cos i wrzucasz do "koszyka" (sprawdz - tez jest na stronie) po to, zeby sie dowiedziec sie, ze czegos nie ma, albo jest o 30% drozsze?

taaaak, bardzo duzo sklepow Internetowych, wlaczajac w to te na zachodzie - UK i USA :)
to juz nie te czasy ze kazdy trzyma nie wiadomo jak wysoki stan magazynowy, na miejscu towar maja albo giganci (typu oponeo) albo tylko towar ktory schodzi non-stop i sklep ma pewnosc ze nie bedzie mu zalegal...

nie mam zamiaru chwalic oponeo, bo nie ma za co - ot normalny sklep z normalna obslugo - ani lepiej ani gorzej niz gdzie indziej... cene i tak zawsze trzeba sprawdzic w paru miejscach

tomek242 12-07-10 14:48

Ja tam kupiłem już chyba ze dwa razy i nie było żadnych problemów. Ostatnio kupiłem w http://www.abbco.pl/ i też muszę powiedzieć, że wszystko OK.

w@riat 12-07-10 14:52

problem by istniał gdyby byli monopolistami na rynku , ale że nie są to nie widze problemu.
To ile mają witryn i sklepów jest IMO bez znaczenia.
Opony od zawsze kupuje przez internet i jeszcze mi sie nie zdarzyło żeby w jakimś sklepie czy u wulkanizatora było taniej.

Kacper85 12-07-10 15:17

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 464214)
No i nie wiem czy sie cos w Polsce zmienilo, bo dla mnie klikniecie na "Kup Teraz" na stronie np oponeo oznacza "KUP". Dla nich to "zapytaj sie o cene". Znasz sklep w ktorym kupujesz cos i wrzucasz do "koszyka" (sprawdz - tez jest na stronie) po to, zeby sie dowiedziec sie, ze czegos nie ma, albo jest o 30% drozsze?

Sa i uczciwe firmy ktore nie robia z ryja cholewy i sprzedaja co maja, taniej i z prawdziwa realizacja na kolejny dzien. Przyklad. Dostepnosc odreki,dostawa w 24h i to zlozenie zamowienia do 17:30.
Mozna? Pewnie ze mozna,ale trzeba byc uczciwym...i CHCIEC
http://moto.allegro.pl/item112999980..._hit_cena.html



Żeby być uczciwym trzeba czytać, a nie oskarżać wszystkich dookoła.
Rejestrowałeś się w allegro, skoro cytujesz kup teraz - tam wyraźnie jest wspomniane, że kup teraz jest RÓWNOZNACZNE z zawarciem umowy cywilnoprawnej. sprzedający wystawiając produkt wystawia ją jako OFERTE w rozumieniu K.C.
W przypadku większości sklepów internetowych regulamin jest inaczej sformułowany - mianowicie, oni wrzucają produkty oraz ceny, jednak ma to charakter tylko informacyjny, nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego - co jest wyraźnie napisane, a Ty wrzucając coś do koszyka... WYSYŁASZ im swoją ofertę kupna czegoś, na którą oni przystają lub nie.
Coś w stylu: Sklep ma opony, które MOGĄ być w tej cenie, ale NIE muszą, a Ty wysyłając im mail z ofertą kupna tak jakby deklarujesz chęć zakupu tego i tego towaru za taką i taką cenę - pytanie czy sklep przystanie na Twoją propozycję czy też nie.

Ot cała filozofia.

acha - cała ta konstrukcja wynika właśnie z tego jacy są klienci, wystarczy mały błąd a wszyscy wykupią zapas opon na najbliższe 100lecie, wystarczy że przyjdzie klient na żywo i kupi ostatnie sztuki, a w tym czasie ktoś wrzuci w koszyk te same ostatnie opony - a potem będzie dochodził, poniekąd słusznie, swoich racji. Dlatego sklepy się tak zabezpieczyły, bo często ich internetowa działalność jest dodatkiem do normalnej i bezpośredniej sprzedaży.

mkaminski100 12-07-10 15:48

Kupuje tam gdzie nie probuje sie robic z klienta idioty jak wfilmach Barei. I dlatego zadzwonilem, bo podejrzewalem, ze tak sie tam wlasnie robi. No i sie nie zawiodlem.

A jezeli dla kogos fakt podawania ceny z kapelusza oraz dostepnosci tylko po to, zeby klientowi powiedziec, ze ich teraz nie ma a jak beda to 30% jest zwyklym naciaganiem ludzi.

Kacper - nie cytuje Allegro tylko sklepy internetowe. Wchodzich, klikasz kupuje, zatwierdzasz koszyk jezeli jest dostepnosc,robisz platnosc i czekasz na towar. Ta firma bazuje na tym samym, tylko "KUP" u nich znaczy "podamy ci dopiero co mamy i za ile".

Misiek - jezeli twierdzisz,ze tak jest niby wszedzie to nie robiles za duzo zakupow. Sa pomylki i sa bledy, ale to co pokazuje ta firma jest kpina. Zreszta podalem Ci 2 przykaldy gdzie firmy nie robia z ryja cholewy. I opony zamowilem w UK, zaplacilem tyle co w Polsce, ustalilem sobie montaz i wiem, ze na dana date beda. I opony KUPILEM a nie "Kupilem"....
Temat jest wiec zakonczony. Jak ktos lubi mydlenie oczu niby najnizsza cena i szybka dostawa niech korzysta :)

KeyBi 12-07-10 16:00

Zgadzam się z mkaminski100.

Dla mnie podanie ceny o wiele niższej niż w rzeczywistości to wprowadzenie klienta w błąd i żerowanie na ludzkiej naiwności.

Ja na pewno w tej firmie produktu nie zakupię, bo jeżeli przy zakupie są takie jaja to co będzie przy reklamacji. Po tym co napisał kolega stracili kolejnego klienta. Jeżeli wchodzę do sklepu i widzę towar z cena to przy kasie tej ceny się nie zmienia.

Czytanie regulaminu w moim przypadku ma miejsce przed samym zakupem i jakbym się zdecydował i zobaczył taki zapis to bym się również wściekł - kto odda mi za stracony czas?

BRAK PROFESJONALIZMU i tyle. Koszyk to koszyk, kasa to kasa, płatność to płatność.

Nie zgadzam się z nimi tam nie kupuję i nie kupię.

Pozdrawiam

MisiekT 12-07-10 16:06

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 464278)
to nie robiles za duzo zakupow

no sadze ze akurat w ilosci zakupow przez net Cie mocno przescigam, a to ze wczesniej zawsze trafiales na idealne transakcje z towarem do odbioru od reki tylko o tym swiadczy

ale szczerze, gratuluje Ci ze zawsze bylo po Twojej mysli i zycze zeby bylo tak nadal...

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 464278)
fakt podawania ceny z kapelusza oraz dostepnosci tylko po to, zeby klientowi powiedziec, ze ich teraz nie ma a jak beda to 30% jest zwyklym naciaganiem ludzi

jakie naciaganie? parenascie tysiecy produktow w ofercie, a ty trafiles akurat na jeden ze znieaktualizowanych, nic wiecej

a co do reszty to szkoda gadac...

PS. ale prosze dla potomnych przyklad pozytyny: kupowalem z oponeo komplet opon w zeszla srode - dodanie do koszyka, wypelnienie formularza i platnosc zajely w granicach 2-3 minut, a po kilku minutach weszlo potwierdzenie zamowienia i informacja ze kurier bedzie za dwa dni w godzinach 9-17... drugiego dnia rano telefon od kuriera z pytaniem o dogodna godzine dostarczenia... dziekuje i do widzenia - minimum zajetego czasu...

---------- Post dodany o 16:06 ---------- Poprzedni post był z 16:04 ----------

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 464278)
zamowilem w UK

a jak chcesz kontr przyklad - niedawno zamawialem cos ze sklepu z UK - realizacja wraz z dostawa trwala okolo 2 miesiecy... tylko mi to nie przeszkadzalo bo przeczytalem wczesniej dokladnie opis i regulamin i wiedzialem czego sie spodziewac

Oskar 12-07-10 16:31

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 464283)
no sadze ze akurat w ilosci zakupow przez net Cie mocno przescigam,

No chyba nikt z tu zebranych w to nie wątpi [los2] [rotfl]

mkaminski100 12-07-10 16:43

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 464283)
no sadze ze akurat w ilosci zakupow przez net Cie mocno przescigam, a to ze wczesniej zawsze trafiales na idealne transakcje z towarem do odbioru od reki tylko o tym swiadczy

ale szczerze, gratuluje Ci ze zawsze bylo po Twojej mysli i zycze zeby bylo tak nadal...

Obys sie nie zdziwil czy przescigasz ;)


Cytat:

Napisał MisiekT (Post 464283)
jakie naciaganie? parenascie tysiecy produktow w ofercie, a ty trafiles akurat na jeden ze znieaktualizowanych, nic wiecej

a co do reszty to szkoda gadac...

Pretensje, ze jest jak byk cena, ze "kup", jest pseudo-zamowienie z niby terminem realizacji, a po telefonie sie okazuje, ze ni jak sie to ma do rzeczywistosci. To jest profesjonalizm? Gdyby to byla pomylka to by jej juz nie bylo, a pewnie bedzie cena i dostepnosci wisialy do konca lata...


Cytat:

Napisał MisiekT (Post 464283)
PS. ale prosze dla potomnych przyklad pozytyny: kupowalem z oponeo komplet opon w zeszla srode - dodanie do koszyka, wypelnienie formularza i platnosc zajely w granicach 2-3 minut, a po kilku minutach weszlo potwierdzenie zamowienia i informacja ze kurier bedzie za dwa dni w godzinach 9-17... drugiego dnia rano telefon od kuriera z pytaniem o dogodna godzine dostarczenia... dziekuje i do widzenia - minimum zajetego czasu...


A jak zaplaciles od razu? Bo ja chetnie zaplace 199zl x 2 i odbiore wysylke. U mnie byl formularz z danymi i platnosc przy odbiorze. I tak maja czlowieka.

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 464283)

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 464283)
a jak chcesz kontr przyklad - niedawno zamawialem cos ze sklepu z UK - realizacja wraz z dostawa trwala okolo 2 miesiecy... tylko mi to nie przeszkadzalo bo przeczytalem wczesniej dokladnie opis i regulamin i wiedzialem czego sie spodziewac

W regulaminie pewnie nie miales napisane, ze towar jest na za 2 miesiace tylko w opisie towaru. I tu wlasnie sam pokazales roznice miedzy dobra a zla firma - napisac, ze towaru nie ma i bedzie "za czas jakis z cena do ustalenia" to zupelnie co innego niz pisac, ze w 2 dni "zrealizujemy" zamowienie na opony za 199zl, ktore wiemy, ze sa za 300 i beda za 2 tygodnie.

MisiekT 12-07-10 17:04

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 464291)
A jak zaplaciles od razu?

po prostu karta... byc moze platnosc rozni sie w zaleznosci od konkretnego serwisu ale watpie

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 464291)
roznice miedzy dobra a zla firma - napisac, ze towaru nie ma i bedzie "za czas jakis z cena do ustalenia" to zupelnie co innego niz pisac, ze w 2 dni "zrealizujemy" zamowienie na opony za 199zl, ktore wiemy, ze sa za 300 i beda za 2 tygodnie

widzisz, ja jestem widocznie bardziej tolerancyjny i biore poprawke na to ze takie zmiany czesto wprowadza sie z bardzo duzym opoznieniem... w duzej firmie troche trwa od momentu kiedy ktos zauwazy ze trzeba poprawic strone do momentu kiedy faktycznie zmiana zostaje wprowadzona - i jasne, im szybciej tym lepiej, ale wole tansze opony niz super-aktualna oferte

---------- Post dodany o 17:04 ---------- Poprzedni post był z 17:03 ----------

PS. tak w ogole osoby na infolinii oponeo to handlowcy, a nie zwykly support, wiec i na tej linii moga sie zdarzac dziwne akcje czasami, bo sa na prowizji

mkaminski100 12-07-10 21:20

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 464297)
po prostu karta... byc moze platnosc rozni sie w zaleznosci od konkretnego serwisu ale watpie

A ja jak dzis stwierdzilem, ze na stronie maja opony za 199 z realizacja w 2 dni i je zamowie to sie zasmial i stwierdzil, zebym zamowil i zobaczyl ich odpowiedz, a platnosc jest przy odbiorze. Zreszta co by zrobili sciagajac mi 398zl za niedostepne opony ktore kosztuja 600? W sumie nic, bo to jest potwierdzenie przyjecia transakcji, wiec z ta platnoscia to jest mocno zdziwiony

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 464297)
widzisz, ja jestem widocznie bardziej tolerancyjny i biore poprawke na to ze takie zmiany czesto wprowadza sie z bardzo duzym opoznieniem... w duzej firmie troche trwa od momentu kiedy ktos zauwazy ze trzeba poprawic strone do momentu kiedy faktycznie zmiana zostaje wprowadzona - i jasne, im szybciej tym lepiej, ale wole tansze opony niz super-aktualna oferte

---------- Post dodany o 17:04 ---------- Poprzedni post był z 17:03 ----------

PS. tak w ogole osoby na infolinii oponeo to handlowcy, a nie zwykly support, wiec i na tej linii moga sie zdarzac dziwne akcje czasami, bo sa na prowizji

Ja jestem wyrozumialy wzgledem firm...ktore nie nabijaja mnie w butelke. Bo gdybym nie byl dociekliwy i zlozyl zamowienie tak jak robilem to w Amazon, Ebay, Allegro, komputronik i w setkach innych sklepow online to bym sie obudzil w srode po poludniu, ze zamowienie to nie bylo prawdziwe zamowienie, a opony beda jak ja pojade do Anglii i 30% drozej niz zamowilem. A ja sie dalem nabrac na niby nizsza cene i niby szybka realizacje i zrezygnowalem z firmy ktora ma cene odrobine wyzsza niz 199 i pisze, ze ma 4 opony na magazynie.... Bo wlasnie o to w tej grze chodzi, o walke z konkurencja...wg mnie nie do konca uczciwa.

Mi chodzi o prosty fakt odrobiny uczciwosci. Jezeli inne firmy potrafia aktualizowac swoj sklep online w cenie i dostepnosci bardzo popularnych opon (Bravuris 2 205/55 R16 V) i nie pisza litanii zastrzezen (ze tak w sumie to oni nic nie musza) to jest to dla mnie olewanie klienta ze strony oponeo. Tym bardziej, ze sprawdzenie dostepnosci i ceny zajmuje im 20 sekund.
I nie jest problemem brak stanu ani ceny, bo to ich prawo, ale lapanie ludzi na niska cene i szybka realizacje.

P.S. Gdyby liczyli sie z klientem to by zdjeli ta opone, bo jak sie dowiedzialem Barum juz ich nie dostarczy w tym sezonie, a jak sie okazuje dalej moge ja dodac do "koszyka" i "kupic".

BEREN 12-07-10 23:11

Podejrzewam, że jest to jak najbardziej wał jak wiele w Polsce się robi. Jeszcze kilka lat temu jak kupowałem cena była identyczna z tą podawaną na stronie. Ostatnio kupowałem sobie oponki, dzwoni pan że w tej cenie nie mają tej opony więc rezygnuje i kupuje gdzie indziej niewiele drożej. Teściowi zamawiałem FIRESTONE TZ300, dzwonią do niego z OPONEO, że 20zł drożej na sztuce, zrezygnował. Więc kupiłem na SklepOpon.pl mam jeszcze zamówienie na emailu. Zero problemów 5zł na sztuce więcej. Poprostu firmy zwietrzyły mozliwość zarobienia większej kaski i tyle. Dla mnie od strony prawnej jest to do obalenia. Bo regulamin regulaminem a kodeks kodeksem. Jedna kto ma na to czas, rezygnujesz kupujesz gdzie indziej mówisz znajomym o takiej akcji i już tam nie kupią. Chytry 2 razy traci, a Polak jest coraz mądrzejszy choć rąbią go na wszystkim, aż furczy. ;) Pseudo konkurencja zmowy cenowe etc...

KAISER 13-07-10 12:55

Ja tam kupowałem z 2 lata temu na oponeo i było OK.
Ale nie podoba mi się to co opisuje mkaminski100 .
Aktualizacja stanów magazynowych nie powinna być problemem.
A z tą ceną to jakieś jaja...

mkaminski100: z ciekawości - jakie to opony?

mkaminski100 13-07-10 14:02

Jedne z popularniejszych - Barum Bravuris 2 205/55 R16 91 V. Jak sie otwiera oponeo to ten rozmiar jest domyslnym w wyborze.
Jak dzwonilem do innych hurtowni to mowili, ze kazdy sie o nie bije, bo schodza jak cieple buleczki.

I dalej "sprzedaja" po 199zl http://www.oponeo.pl/dane_opony/49/2...r16_91_v.htmlx

KAISER 13-07-10 21:19

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 464472)

Teraz jest 210 zł/szt.
Ciekawe co jeśli ktoś zapłaci przelewem i czeka na przesyłkę...

mkaminski100 13-07-10 22:28

Cytat:

Napisał KAISER (Post 464576)
Teraz jest 210 zł/szt.
Ciekawe co jeśli ktoś zapłaci przelewem i czeka na przesyłkę...

Do podanych 300 troche brakuje, ciekawe co teraz tlumacza ludziom.
Mi Pan powiedzial, ze nie realizuja zamowien bez ich potwierdzenia i maja na potwierdzenie 2 dni czasu.

KAISER 13-07-10 22:41

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 464604)
Do podanych 300 troche brakuje, ciekawe co teraz tlumacza ludziom.
Mi Pan powiedzial, ze nie realizuja zamowien bez ich potwierdzenia i maja na potwierdzenie 2 dni czasu.

Ciekawe ile wtedy trzeba czekać na zwrot kasy.

mkaminski100 13-07-10 23:08

Cytat:

Napisał KAISER (Post 464609)
Ciekawe ile wtedy trzeba czekać na zwrot kasy.

Jak mi powiedzial facet oni nawet platnosc robia dopiero po potwierdzeniu zamowienia.

KAISER 13-07-10 23:21

No ale przecież jest na stronie opcja eprzelew.
Wrzucam do koszyka, płacę, oni 2 dni później piszą, że nie ma (albo jest za 300 zł) i ciekawe co dalej...

MisiekT 14-07-10 01:52

placic od razu mozna chyba jednak tylko za opony dostepne na ktoryms z ich magazynow...

mkaminski100 14-07-10 07:37

Teraz jest mozliwosc platnosci, nawet PayPal, ale po tym numerze, a szczegolnie po rozmowie z operatorem nie ufam tej firmie.
Ja kupilem tu http://www.tyre-shopper.co.uk/ts/sea...de=2055516BA2V
54 Funty to teraz 270zl (kurs spadajacy 4.7) i mam w to wliczony montaz. Minimalnie drozej, ale wiem kiedy beda i wszystko mam z jednej firmy, wiec nie bedzie potem zganiania "to Pan reklamuj w sklepie" i " to wina montazu"...

Romario35 28-09-10 22:27

Kazdy szuka taniej a oszustow jest co nie miara .
Moj sposob ,szukam np opon na internecie porownuje ceny ,wybieram jak najblizej mojego zamieszkania ,jade osobiscie i na miejscu jeszcze mozna sie dogadac do ceny .Oni musza sie nauczyc sprzedawac konkurencja jest ogromna łaski nie robia ,Ps niekiedy warto kupic w warszacie bo zaloza ci w cenie i na to samo wyjdzie ,chociaz niektorzy przeginaja
Nie chwalcie potentatow

marcini 05-12-10 16:57

Dlatego wlasnie Allegro ma taki procent rynku jesli chodzi o e-handel. Tam jak klikasz kup to znaczy ze kupiles dany produkt i nie ma ze sprzedawca go nie posiada albo ma w innej cenie (pomijam oszustow) ;)

A co do sklepow, jestem jeszcze w stanie zrozumiec jesli kupie cos i sie okaze na drugi dzien ze danego towaru zabraklo i szybko zwroca mi kase - ok, przezyje. Ale jesli podane w sklepie ceny roznia sie od rzeczywistych - nie ma zmiluj, dla mnie to dyskwalifikuje taki sklep. Podana cena jest dla mnie istotnym kryterium wyboru, czy dokonac zakupu wlasnie w tym sklepie. Jesli sklep podaje zanizone ceny, to ja juz nie moge tego skomentowac inaczej niz oszustwo [miecho]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi