Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Auto Detailing (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=116)
-   -   Karcher - myjka cisnieniowa, wybór. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=72020)

gRuHa 01-12-14 23:57

Cytat:

Napisał Chabs (Post 1025288)
testowalem piane neutralna blinka i ta smialo moge polecic

ale to myje, czy tylko pachnie?
rozumiem, że mówimy o tej? http://www.mastershine.pl/blink-frui...-5l-p-492.html

EDIT:
jeszcze ValetPRO wydaje się rozsądna, przynajmniej znalazłem film na którym myją brudne auto:
https://www.youtube.com/watch?v=kKKcbrSmHb4

Chabs 02-12-14 23:36

ta z blinka to wlasnie ta i rzeczywiscie jak na piane z neutralnym ph to zmiekcza brud dobrze ;p

ta advanced od VP jest juz bardziej "zjadajaca" wosk

wuuf 11-01-15 23:11

Siemka, co myślicie o tej myjce? :)
https://www.praktiker.pl/produkt,490...fKey=M8KhbCHIg
niby aluminiowa pompa, dobra cena ? wystarczy do sporadycznego mycia 2-3 samochodów ? :)

MisiekT 11-01-15 23:15

Cytat:

Napisał wuuf (Post 1033865)
sporadycznego mycia 2-3 samochodów ?

kazda da rade,serio... zerknij bardziej na akcesoria w zestawie i do dokupienia - może okazac się, ze cos podobnego innej firmy wygra dodatkami

maciobyk 11-01-15 23:21

Cytat:

Napisał wuuf (Post 1033865)
Siemka, co myślicie o tej myjce? :)
https://www.praktiker.pl/produkt,490...fKey=M8KhbCHIg
niby aluminiowa pompa, dobra cena ? wystarczy do sporadycznego mycia 2-3 samochodów ? :)

Zapomnij o alu pompie w tej cenie.

Cortezo 12-01-15 15:37

Ja kupiłem Karchera K2 za 180 zł nówkę, 4 mycia za nami i jest dobrze :)

wuuf 12-01-15 20:35

To, że niby banialuki piszą z tą pompą aluminiową ?:>
Osprzęt do myjki jest szeroki, bo pasują wszystkie z serii AQT
czyli np pianownica w granicach 50 zł czy tam inne lance też nie są zbytnio drogie, no ale bosch w dzisiejszych czasach upadł na jakości... z tym, że chyba lepiej kupić boscha niż lavora :) do k2 też nie mam przekonania te tanie u nas w firmie padały po 0,5 roku :)

maciobyk 12-01-15 21:15

Cytat:

Napisał wuuf (Post 1034107)
To, że niby banialuki piszą z tą pompą aluminiową ?:>
Osprzęt do myjki jest szeroki, bo pasują wszystkie z serii AQT
czyli np pianownica w granicach 50 zł czy tam inne lance też nie są zbytnio drogie, no ale bosch w dzisiejszych czasach upadł na jakości... z tym, że chyba lepiej kupić boscha niż lavora :) do k2 też nie mam przekonania te tanie u nas w firmie padały po 0,5 roku :)

Karcher z alu pompą zaczyna się gdzieś od 700zł.

Ewentualnie kuknij na to co Mariost kupił. Z serwisem Karchera nie ma problemu. Poszukaj firmy KASTOR z Brzeska. Oni handlują nowymi myjkami (również sprzedaż wysyłkowa) i mają autoryzowany serwis Karchera u siebie.

thomas77 13-01-15 19:11

Kercher jako nazwa i firma może kosztować jego myjka z alu pompą od 700zł (ja sam kerchera z plastikową pompą kupiłem za 500) ale black-deckera już za 480 w castoramie wtedy oferowali z aluminiową pompą ,dlatego łatwo dorwać innej firmy z alupompą za niewiele złociszy;)

maciobyk 13-01-15 19:34

"Karcher" jak już coś :p. Tyle że jak już pisałem, do Karchera masz serwis a Black Decker nie ma-no dobra, choć tam jakaś gwarancja jest.

thomas77 13-01-15 21:30

Jakaś tam na dwa lata a za dopłata nawet 5 choć się nie kalkuluje:-P

GhostRider 13-01-15 21:43

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 1034423)
"Karcher" jak już coś :p. Tyle że jak już pisałem, do Karchera masz serwis a Black Decker nie ma-no dobra, choć tam jakaś gwarancja jest.

Jak nie ma? Mnie się myjka B&D zepsuła to jakiś Erpatech naprawiał w Warszawie.

Dość sporo osób kupuje teraz Nilfiska - ponoć dobra marka (albo modna nazwa :D ).

maciobyk 13-01-15 22:12

Cytat:

Napisał GhostRider (Post 1034500)
Jak nie ma? Mnie się myjka B&D zepsuła to jakiś Erpatech naprawiał w Warszawie.

Dość sporo osób kupuje teraz Nilfiska - ponoć dobra marka (albo modna nazwa :D ).


Nilfisk to też w miarę dobra marka ale nie lepsza od Karchera. Mają sporo urządzeń, od myjek po zamiatarki uliczne.

wuuf 14-01-15 18:20

No i dziś po rozmowie w sklepie kupiłem Nilfiska podstawowy model ;)
doszedłem do wniosku, że parametrami, to nie odbiega od Boscha którego chciałem kupić a zapłaciłem o wiele mniej i nawet pianownica i wąż 5m w zestawie :)

maciobyk 15-01-15 18:09

Cytat:

Napisał wuuf (Post 1034784)
No i dziś po rozmowie w sklepie kupiłem Nilfiska podstawowy model ;)
doszedłem do wniosku, że parametrami, to nie odbiega od Boscha którego chciałem kupić a zapłaciłem o wiele mniej i nawet pianownica i wąż 5m w zestawie :)

Z pompą alu ??? Ile dałeś ???

Chabs 15-01-15 19:04

przylaczam sie do pytania, w zeszlym roku odpuscilem zakup myjki, w tym juz nie ma bata ;p

wuuf 15-01-15 21:25

199 zł, pompa aluminiowa na pokładzie :) no i pianownica dodatkowo też była w zestawie i 2 końcówki jedna z rotacyjnym strumieniem druga z normalnym :) dziś pierwsze użycie, jestem pozytywnie zaskoczony, pianownica daje fajną, gęstą pianę ale mam wrażenie, że troszkę za dużo środka myjącego podaje, ogólnie umyłem całą toyotę z błota a była uwalona po dach i nie użyłem szczotki ani razu ;)

Także myjkę podsumowując :

Nilfisk 100.5 cena w castoramie 199 zł
w zestawie :
Myjka ciśnieniowa, wąż 5m, pianownica, końcówka rotacyjna, końcówka klasyczana

zalety:
niska cena ! ( Castorama 199zł )
względnie bogaty zestaw ;)
długi wąż
aluminiowa pompa
gwarancja 2 lata
można dokupić różne akcesoria typu szczotki itd ( pasują castoramowskie MacAlister )
jakość wykonania, na pewno lepsza z zewnątrz niż Bosh AQT 33-10, którego chciałem kupić.

wady:
względnie głośna praca myjki w porównaniu do karchera np
atrakcyjna cena tylko w castoramie ;) w internecie za nową trzeba zapłacić od 299 zł

maciobyk 15-01-15 22:54

Chciałbym ściągnąć obudowę i zobaczyć głowicę alu . To chyba odlew jest alu a środek plastik.

MisiekT 15-01-15 22:57

alu nie alu, chyba tez się skusze - to jakies gazetkowe promo?

wuuf 16-01-15 10:05

Nie, przynajmniej nie widzialem, zeby, to jakas szczegolna promocja byla ;)

Chabs 17-01-15 17:38

i tak wszyscy wiedza ze auta nie da sie umyc tylko bezdotykowo, nawet jak ma sluzyc tylko do splukiwania to jest to lepsza opcja niz cisnienie z samego weza ;) Takze raczej wybor tez juz mam

wuuf 17-01-15 20:16

Więc co bierzesz?:)

thomas77 25-01-15 20:52

prosze po taniosci aluminiowa pompa i niedrogo;)

http://www.agito.pl/blackdecker-myjk...tent=ID_974163

mariost 25-01-15 21:01

... mój brat ma tą myjkę od ponad 3ech lat - i to jest na prawdę baardzo dobry sprzęt ! ;-)

Chabs 25-01-15 23:47

i dokladnie ta chcialbym na wiosne wziac ;)

cimell 30-01-15 09:03

chyba tez sie skusze bo w mojej myjce gwint trzymajacy weza sie urwal i myjki brak :/

mariost 30-01-15 10:48

B&D ma inne złączki niż np. Karcher, ale jest taki dodatkowy atut w przypadku tej myjki.
Gwint na wejściu w myjce jest taki sam jak u Karcher-a. Czyli kupujesz sobie używany wąż i pistolet Karcher-a oraz dedykowaną pianownicę PA i wuala ;)
(dosyć długo uskuteczniałem taki sposób)

Są też przejściówki, więc możliwości jest wiele.

Ta myjka przeżyła u nas baardzo dużo i ciągle działa, dlatego uważam że jest pancerna - podstawą jednak jest używanie filtrów wody.

Generalnie w budżecie do 400zł. wybierałbym pomiędzy właśnie B&D PW1700SPM a LAVOR WAVE HR135.
Z tym, że w 1-wszym przypadku podpieram się własnymi doświadczeniami z B&D a w drugim specyfikacją i zasłyszanymi opiniami na temat tego urządzenia (Lavor).
Z serwisem obu nie powinno być problemu.Te urządzenia nie są skomplikowane.
Nilfisk również ostatnio bardzo rozwinął swoje przedstawicielstwo w Polsce.
Jednak najbardziej rozwiniętą siecią w naszym kraju nadal pozostaje Karcher.

Polecam też zwracać uwagę na takie rzeczy jak właśnie dł. weża, czy materiał z którego wykonane są złączki, gwinty itd. Przy dłuższym użytkowaniu staje się to naprawdę ważne.

Edit. Proponuję zmienić nazwę tematu na np. "Myjki ciśnieniowe-wybór" lub "Wybór myjki ciśnieniowej" - w aktualnej nazwie pojawia się firma Karcher a temat jest już o innych producentach również ;)

Wojtek O. 16-03-15 15:43

http://www.castorama.pl/myjka-wysoko...pcd-x-tra.html
Mój tatko ma na 90% tą. W takim zestawie+ wąż do przetykania rur chyba kolo 400 zł. Mamy ja juz 2 lata. Brat ciągle terenowy motor nią myje, Tatko elewację domu mył(10x10m+3 piętra) Ja katowałem czyszcząc taras 130m2 tą końcówką rotacyjną i świetnie to zdarlo 5 lat blota i mchu. Fliziarz byl zachwycony:D A zrobilem to w 2 godziny i na 2 tury. Ogólnie sprzęt bardzo dobrze sie spisuje również do mycia sprzętu rolniczego.
A auta i tak bez gąbki/rękawicy/szczotki nie domyje do czysta.

patryk20 20-03-15 21:05

Ja ostatnio zakupiłem Karcher'a K3. Pompka plastikowa, ale myślę że do umycia dwóch aut 2/3 razy w miesiący da radę. Jako że pracuje w sklepie budowlanym w którym ją zakupiłem, nabyłem ją w świetnej cenie, więc się nie zastanawiałem :D

jedrzej333 23-03-15 14:07

Co powiecie na karcher k2.14 z biedronki za 300 zł. ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi