Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   FF II 1,6 TDCi sprowadzone i co dalej? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=30858)

juro_le 05-10-09 11:34

FF II 1,6 TDCi sprowadzone i co dalej?
 
Witam.
Jest to mój pierwszy post (nie licząc powitania) na tym forum.
Focus jest w fazie procesu rejestracji.
jest to wersja Ambiente 1.6 TDCi 109 KM z 02-2006 (niemcy). VIN:WF05XXGCD56Y40678
Nie wiem czy ma DPF, ale na Niemieckim dow rej. jest EURO 4.
Przebieg 130k km.
Z tłumaczenia dokumentów czytam jeszcze: typ:DA3, Wariant:G8DB15,
Wersja:5CAAMJ.
A teraz prośba o radę:
Uprzedzam że jest to mój pierwszy diesel. I nie odsyłajcie mnie proszę do wyszukiwarki.
1.Gdzie najlepiej się udać po zarejestrowaniu?(diagnostyka, serwis, przeglądy, do ASO?, mechanik) - Płock i okolice.
2.Co wymienić w kolejności priorytetowej i jakiej marki(mam na myśli olej, rozrząd?-może czas, filtry, płyny, itp).Gdzie kupić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
juro_le

KuBaB 05-10-09 12:36

Powiem tak: sam jestem nowy na forum i pierwsze co to wyszukiwarka bo takich tematów było pewnie ze 100
Co do 2. pytania to najlepiej wszystko wymienić od razu - chyba, że wiesz, że poprzedni właściciel robił niedawno te wymiany chociaż dla świętego spokoju i tak zrobiłbym to sam dla siebie.

Pozdrawiam
KuBaB

juro_le 07-10-09 13:24

No to sam sobie odpowiem ;)
Puki co proces rejestracji trwa. Jak się skończy to napiszę co i jak po wprowadzeniu nowych przepisów.
Kupiłem filtry (oleju, powietrza, paliwa, kabinowy), olej - do natychmiastowej wymiany.
Z rozrządem jeszcze poczekam. Natomiast martwi mnie DPF i koszty jego obsługi. Zaczynam myśleć nad wyłączeniem tego wynalazku. Czy ktoś z Was to robił? i jakie są konsekwencje?

paul_pivo 10-11-09 11:51

Serwis
 
Przy 130k km lepiej sobie rozrząd wymień - nie wiadomo czy on w ogole był wymieniany. W skład rozrządu dla tej opcji wchodzi pasek rozrządzu, napinacz, rolka. Fordowskie 550zł - zamienniki 300zł (takie byly ceny dla mojego 2005, taki sam silnik).

viker 10-11-09 12:19

Z VIN'u wynika że masz: poziom emisji spalin IV+DPF.
Jeśli nie chcesz mieć problemów związanych z DPF musisz regularnie co jakiś czas rozruszać samochód na stałych wyższych obrotach ~3500 obr. przez jakieś 15 minut. Podczas takiej jazdy sam się oczyszcza. DPF został raczej zaprojektowany na zachodnie autostrady a nie na nasze krajowe drogi i korki.

Ciacho 10-11-09 15:58

Najpierw do kosciola (najlepiej oddalonego o 20-30 km zeby DPF-a przepalic i rozruszac lopatki zmiennej geometrii w turbiny) dac na tace ze to jeszcze jezdzi a tydzien pozniej do kosciola pomodlic sie w intencji nastepnego tygodnia bez awarii itd itd

Ja mam TDCI od 2 miesiecy i narazie jest super - popsulo sie tylko sprzegielko alternatora za 700 zl, cos nadal chrobocze pod maska, od kilku dni wyczuwam tez wibracje podczas jazdy wiec w te niedziele odmowie zdrowaske oddzielnie za dwumase.

;)

Oskar 10-11-09 16:32

Cytat:

Napisał Ciacho (Post 381658)

Ja mam TDCI od 2 miesiecy i narazie jest super - popsulo sie tylko sprzegielko alternatora za 700 zl, cos nadal chrobocze pod maska, od kilku dni wyczuwam tez wibracje podczas jazdy wiec w te niedziele odmowie zdrowaske oddzielnie za dwumase.

;)

Zachciało sie dieselka [los2]
Jaki jest fordowski wszyscy wiemy :)
Tak serio trzymam kciuki żeby sie wiecej nic nie wysrało , i zebyś jak najszybciej wrócił do benzynki :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi