Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Jak sie wam sprawuje instalacja gaz w silnikach Duratec?? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13255)

Bartek 28-10-06 14:06

Jak sie wam sprawuje instalacja gaz w silnikach Duratec??
 
Dzien Dobry
Od 2 lat jezdze Focusami z USA. Kupuje rozbite naprawiam jezdze i sprzedaje. Mialem juz kazda wersje sedana z silnikiem duratec 110hp,136hp w manualu i automacie. Chetnie podziele sie spostrzezeniami.
Ale, to moze tyle o sobie.... ;)

Teraz sprowadzilem Focusa ST 2,3. To auto niestety sporo pali. Chcialbym zamontowac w nim gaz. Nie wiem jaki dokladnie jest silnik w wersji ST ale w zwyklym ZX4 2 litrowy duratec jest prawie identyczny jak w C-Maxie. Wydaje mi sie ze tutaj jest to samo. Czy macie takie instalacji? Czy ktos moze podzielis sie informacja jak jego autko sie sprawuje na gazie?
Bede wdzieczny za posty.
Pozdrawiam Wszystkich forumowiczow.
Bartek

NeroN 28-10-06 15:03

2,3 to nie ST i poejrzewam,że jest w automacie :mrgreen:

Silnik ten, dobrze znosi gaz (ktoś już kiedyś opisywał na forum ten silnik z gazem).

kawin 28-10-06 15:23

Ja mam z USA, ale to ZETEC 2.0 130hp automat. Zżera mi do 12 l LPG, a w zimę ( poniżej - 10 ) ma probelmy z przełączniem na gaz - gasnie.

Bartek 28-10-06 15:24

W usa model z silnikiem 2,3 nazywa sie ST i produkowany jest tylko w manualu. Do tego dodaja w tym modelu twardsze zawieszenie i kilka pierdol zeby inaczej wygladal.

Tak czy inaczej, slyszalem rozne opinie o gazie w duratecach o dlatego pytam o opinie.

kawin 28-10-06 15:32

Niestety nie wiem jak w Duratecu, do Zeteca 2,0 gazownicy nie mieli obiekcji.
Ja z kolei chętnie skorzystam z zaproszenia podzielenia się twoją wiedzą z zakresu napraw hamerykańców. :lol:
Ot chociażby chcę zrobić podgrzewane lusterka, a tam jakieś dziwne złącza w drzwiach i nie można poprowadzić normalnego kabelka z zasilaniem.

Bartek 28-10-06 15:47

Oj Kawin przyznam sie ze nigdy nie montowalem czegos takiego jak podgrzewanie lusterek. Nie bardzo wiem czym to mialo by sie jesc.
Ja nie jestem expertem ani nawet mechanikiem. Po prostu przywioslem okolo 20 rozbitkow i zaprzyjazniony warsztat mi je naprawil. Moge w niektorych przypadkach doradzic np. jakie czesci pasuja z wersji polskiej itd.

kawin 28-10-06 16:23

To też się może przydać, jak będę w potrzebie np. z blacharką, to się odezwę.

czarnaczarna 27-02-20 22:26

Proszę o fachową poradę, jak to jest z gazem do tego silnika? Przeszukałam całe forum i nie wiem już nic Gazować czy nie? Dużo piszecie o regulacji ludów zaworowych (tutaj płytki) gdzie w trójmieście można to fachowo zrobić?

Kuzio 28-03-20 12:18

Cytat:

Napisał czarnaczarna (Post 1203371)
Proszę o fachową poradę, jak to jest z gazem do tego silnika? Przeszukałam całe forum i nie wiem już nic Gazować czy nie? Dużo piszecie o regulacji ludów zaworowych (tutaj płytki) gdzie w trójmieście można to fachowo zrobić?

Koleżanko jeśli dużo jeździsz to warto, tylko gaz musi montować ktoś kto sie na tym zna. Warto poczytać opinie o warsztatach zajmujących się tym zanim się tam wstawi auto.
Ja mam 2.0 Duratec - na gazie ( od lipca 2017 ) już ponad 50tys km i zero problemów.
Jak coś to mam trochę znajomych na pomorzu napisz na priv to może uda mi się Ciebie skontaktować z jakimś dobrym specem od LPG w okolicach Gdańska.

Co do luzów - z tego co kojarzę tu nie ma płytek tylko się wymienia szklanki całe, ale poprawcie mnie jeśli się mylę :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi