Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Bi Xenony (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53710)

Lukaszz 27-11-11 18:48

Bi Xenony
 
Witam.Chciałbym zamontować do mojej Foczki z 2000r Bi Xenony.W samochodzie są zamontowane zwykłe lampy(nie xenony i bez soczewek) na żarówkę H4.Mam Pytanie: Czy mogę zamontować taki zestaw do mojej Foczki i czy gdy zamontuje taki zestaw Bi xenon to czy Policja może zabrać mi dowodzik rejestracyjny bo juz sam nie wiem ponieważ inni mówią że można a inni że nie można takiego zestawu zamontować ponieważ nie mam soczewek.

Atlis 27-11-11 18:56

Zamontowac mozesz. Nikt ci nie zabroni. Ale. Xenony musza miec automatyczne poziomowanie i spryskiwacze. Jezeli nie bedziesz te dwie rzeczy mial, nie przejdziesz przez badania (bez "zalatwienia") i Policja moze ci zabrac dowod.

qrczakos 27-11-11 18:56

kup se lampy na soczewce i wtedy wrzuć xenon 5000k, ew widzialem kiedys na allegro soczewkę z hidem do montażu do lamp gdzie nie ma soczewki ale kosztowo wychodzi na to samo

Lukaszz 27-11-11 18:58

Miałem zamiar kupić nowe lampy soczewkowe ale strasznie są drogie.

pum 27-11-11 18:59

odpuść.

Lukaszz 27-11-11 19:02

Chyba tak zrobię mam zamontowane żarówki PHILIPS ULTRA WHITE XENON i świeca narazie dobrze tylko zobaczymy jak dlugo.

MisiekT 27-11-11 19:12

Nie mozna, najtanszy legalny xenon w MK1 to okolo 1500zl

Koniu 27-11-11 19:19

Misiek przesadziles za mniej niz 1000 zl tez wyrwiesz tylko trzeba roze czesci na roznych aukcjach kupic

qrczakos 27-11-11 19:22

no dobra lampy tysiak, sprysk uniwersalny 100-200, ale czujniki samopoziomowania tez kosztuja bo raczej ciezko je dostac

Koniu 27-11-11 19:25

juz nie przesadzajmy z poziomowaniem i spryskiem....

qrczakos 27-11-11 19:28

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 642303)
najtanszy legalny xenon w MK1 to okolo 1500zl

no to full legal..a jak chcesz zeby byl w miare znosny to wystarcza lampy na soczewce i hid 5000k i ew spryski uniwersalne

janekfocus 27-11-11 19:29

Dobrze ustawić lampę i spryski dołożyć :)

moons 27-11-11 19:30

Po pierwsze jeśli nie kupisz oryginalnych lamp z homologacją na xenon to do jakiej nie włożysz czy z soczewką czy bez to i tak jesteś nie legalny choć byś się zes.....
Po drugie nawet oryginalna lampa z xenonem a bez poziomowania i spryskiwaczy też jest nielegalna.
I prosze nie pisać głupot typu: no hid w lampie z soczewką to może być bo nie oślepia. Albo że można bez sprysków.
Przepisy są jasne.
Każdy sobie zakłada do auta co chce, nawet niebieskie neony pod spód tylko niech będzie świadomy tego co czeka ze strony np kumatego diagnosty.
Pozdrawiam

MisiekT 27-11-11 19:31

Legal to legal, same kompletne lampy oryginalne w dobrym stanie to 1200 zwykle
A gowniana soczewka plus gowniany xenon to i tak syf i sieje po drodze oslepiajac inych

janekfocus 27-11-11 19:38

moons masz rację , tylko praktycznie większość aut ma nie legalne xenony .
Nawet Ci co mają spryski to większość ma je odłączone :)
Zwracałem na to uwagę ostatnim pobytem w Polsce . Ludzie mają tak uwalone te światła że tragedia .

---------- Post dodany o 19:38 ---------- Poprzedni post był z 19:35 ----------

To oślepianie to jakiś mit chyba ;)

qrczakos 27-11-11 19:41

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 642313)
To oślepianie to jakiś mit chyba

nie mit w przypadku montowania tego do lamp bez soczewki.. ja wiem że u siebie oslepiam troche bo widze ze mi wyzej sie odbija swiatło ale to przez ledy w lampie

MisiekT 27-11-11 19:42

janekfocus - widzialem niejeden zestaw w fokach, 2x nawet na bogato, czyli soczewki FK + "firmowy HID" - nawet w wersji na bogato bylo znacznie mniej przyjazne dla wzroku niz zestaw oryginalny - a w praktyce nie oswietlalo wcale wiele lepiej niz zwykla lampa z porzadna zarowka

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 642313)
To oślepianie to jakiś mit chyba

chyba za rzadko w PL bywasz [panna]

janekfocus 27-11-11 19:43

Nie wiem mi jeszcze nikt nie mrugał ;)
Ale ja mam ustawione światła .

moons 27-11-11 19:47

Ale to że ktoś ma nie legalne nie oznacza że ja też mogę swobodnie dołożyć bo inni tak mają.
Oślepianie to nie mit. Szczególnie gó.... chińskie HIDy nie dość że po oczach to jeszcze nawet po radiu potrafią siać. I po tym łatwo je poznać.
Dam Ci inny przykład, dzienne ledy, jest to największy syf jaki widziałem i powinno być całkowicie zakazane. Już Ci mówię dlaczego. Zakłada taki jeden z drugim do golfa niebieski pasek ledów z przodu i śmiga nim. Przychodzi taka pora jak teraz i co? oczywiście tak przyzwyczaja się do tych ledów że zapomina że trzeba normalne światła włączyć o zmroku. I jeździ tak z nie oświetlonym kuprem prawie do zupełnej ciemnicy.

p.s. szczególnie do modów, teksty typu "ja nie oślepiam bo mam dobrze ustawione" albo "ja nie oślepiam bo mam soczewkę" powinny być szczególnie "nagradzane"
Pozdrawiam

janekfocus 27-11-11 19:48

Ledy to syf :)

Koniu 27-11-11 19:51

Cytat:

Napisał moons (Post 642320)
Ale to że ktoś ma nie legalne nie oznacza że ja też mogę swobodnie dołożyć bo inni tak mają.
Oślepianie to nie mit. Szczególnie gó.... chińskie HIDy nie dość że po oczach to jeszcze nawet po radiu potrafią siać. I po tym łatwo je poznać.
Dam Ci inny przykład, dzienne ledy, jest to największy syf jaki widziałem i powinno być całkowicie zakazane. Już Ci mówię dlaczego. Zakłada taki jeden z drugim do golfa niebieski pasek ledów z przodu i śmiga nim. Przychodzi taka pora jak teraz i co? oczywiście tak przyzwyczaja się do tych ledów że zapomina że trzeba normalne światła włączyć o zmroku. I jeździ tak z nie oświetlonym kuprem prawie do zupełnej ciemnicy.
Pozdrawiam

Mons masz racje kazdy mod z glowa trzeba zrobic ale jak sie zalozy orginalne lampy xenon ustawi to spokojnie mozna jezdzic zeby wlasciciel i inni byli zadowoleni

moons 27-11-11 19:51

@janekfocus i tu masz plus za takie zdanie ;) :smt023
@Koniu, ale nadal według przepisów diagnosta i policjant ma prawo do Ciebie mieć wątki, prawda?

Pozdrawiam

janekfocus 27-11-11 19:53

Każde światła w soczewce jak ustawisz to wszyscy będą zadowoleni ;)

---------- Post dodany o 19:53 ---------- Poprzedni post był z 19:52 ----------

Cytat:

Napisał moons (Post 642323)
@janekfocus i tu masz plus za takie zdanie ;) :smt023

Pozdrawiam

Dlatego tak piszę bo są niewidoczne na drodze .

MisiekT 27-11-11 19:56

Koniu - nie mozna - wystarczy wlozyc 2 zgrzewki wody do bagaznika i juz powinienes swiatla obnizac... a co z jechaniem pod gorke? nie uwierze ze kazdy na wiesniackim xenonie lapie wtedy za regulacje swiatel i obniza na maxa w dol...

xenon to przywilej... przywilej dla bogatych - zadna tajemnica... i jedyna metoda na zrobienie tego z glowa to lampa z homologacja na xenon, spryski (rzeczywiscie czyszczace lampe, a nie male sikawki za 100zl) i dzialajace samopoziomowanie

---------- Post dodany o 19:56 ---------- Poprzedni post był z 19:55 ----------

Cytat:

Napisał janekfocus (Post 642324)
Każde światła w soczewce jak ustawisz to wszyscy będą zadowoleni

NIE, malo ktora soczewka na tyle dobrej jakosci zeby ogarnac swiatlo z chinskiego HIDa, ktory nie trzyma jakichkolwiek norm... a jak ktos robi rzezbe to nie wierze ze kupi HIDy za 600-800zl

janekfocus 27-11-11 19:58

Ja się już nie wypowiadam :)
Każdy zrobi jak uważa ;)

Koniu 27-11-11 20:03

Cytat:

Napisał moons (Post 642323)
@janekfocus i tu masz plus za takie zdanie
@Koniu, ale nadal według przepisów diagnosta i policjant ma prawo do Ciebie mieć wątki, prawda?

Moze zabrac moze zabrac za duzo innych rzeczy.. a nie wspomnac ile trupow jezdzi takich co juz na zlomie powinny byc a nikt im dowodu nie zabiera...
Cytat:

Napisał MisiekT (Post 642327)
Koniu - nie mozna - wystarczy wlozyc 2 zgrzewki wody do bagaznika i juz powinienes swiatla obnizac... a co z jechaniem pod gorke? nie uwierze ze kazdy na wiesniackim xenonie lapie wtedy za regulacje swiatel i obniza na maxa w dol...

dwie zgrzewki wody to przesada przeciesz ciagle masz regulacje z pozycji przelacznika... wiadomo ze chinol xenon to zlo ale bez przesady orginaly heli sa do przezycia nie rozpatrujac tu czy jest to legalne czy nie...

qrczakos 27-11-11 20:05

temat ogolnie był juz poruszany i padło piękne stwierdzenie że czesto pajace ze zwykłymi żarówkami halogenowymi potrafią bardziej razić niż hid.. i to podtrzymuje

Yerzo 27-11-11 20:35

i znowu za i przeciw HIDom... kolejna jałowa dyskusja jakich dzisiątki na forum

Fabryczne xenony - tak
HIDy, sridy - nie

MisiekT 27-11-11 20:50

Cytat:

Napisał Panther (Post 642347)
kolejna jałowa dyskusja jakich dzisiątki na forum

cos sie musi dziac poza wymiana kierunkow (po wyplacie)...

janekfocus 27-11-11 20:50

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 642353)
cos sie musi dziac poza wymiana kierunkow (po wyplacie)...

[rotfl2]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi