Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Problem z odpalaniem (benzyna) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53054)

coomac 06-02-12 10:54

Kupiłem Starting Bull, typ 55519, praktycznie taki sam jak ori: 55Ah 450A.
Skoro oryginał 50Ah 500A służył 8 lat, to mam nadzieję, że ten 3 lata da radę ;)
Wyszedłem z założenia, że wolę taki za 250 zł na 3 lata niż taki za 450 zł na 8 lat.

Wrzucam po raz ostatni film z odpału, z nowym akumulatorem pod maską.


mjprzem 06-02-12 11:57

Cytat:

Napisał colin503 (Post 673582)
Dlaczego sugerujesz 30%, czy nawet 40% większą pojemność i że akumulator o standardowej pojemności wytrzyma tylko 2-3 lata?
.

W porownaniu z nowym samochodem srednio o tyle wiekszy jest prad rozruchu w 10letnim samochodzie.

chodzi o to ze przewody sa nie cynowane sniedzieją... silnik traci sprezanie, przez co nie odzyskuje pelnej energi na wolnych obrotach oraz rozrusznik nie jest nowy tylko juz zuzyty.

te wszystkie elementy nakladaja sie na siebie i robi sie naprawde problem z uruchamianiem starszych samochodo.

skrystos 07-02-12 09:09

Dobra ja swoje auto naprawiłem :) Okazało się, że jak mi wymieniali cewkę to była wadliwa, upaliły się dwie końcówki i rozwaliły się też przewody. Czasem kontaktowało, czasem nie. Wymieniłem cewkę i przewody i auto chodzi na dotyk nawet po całej nocy. Bateryjka dobrze nowa też zadziałała. Więc jednak trzeba nawet mając nowe części sprawdzić po kolei wszystko... Dziękuję kolegom za pomoc.

mjprzem 07-02-12 09:52

Czasami temat przewinie sie przez palce ;)
"""""
Napisał skrystos Zobacz post
Mnie się wydaje że to coś innego, bo jak już odpali i przyspieszam miarowo to się ładnie rozpędza, jak chcę bardziej dynamicznie to mi się dławi. Ewetentualnie gdzie szukać tego zaworka?
Napisał mjprzem Zobacz post
to znowu wskazuje na rozne inne problemy....albo iskra albo przeplywka..przeplywke nalezaloby sprawdzic..czy podaje wlasciwe wartosci. ale te objawy nie powinny miec tez znaczacego problemu przy odpalaniu....a bynajmniej przy takim ciezkim odpalaniu ktore ty opisales.
"""

chyba za bardzo zboczylismy z tematu, mozna bylo dojsc wczesniej do tego ;)

skrystos 07-02-12 09:55

Wcześniej i tak nie miałem kasy na inwestycje ;) Muszę jeszcze trochę zatroszczyć się o to auto to może przestane je nielubić ;)

bitekk 12-02-12 20:47

2.0 Problem po odpaleniu na mrozie
 
witam

Otóż problem pojawia się tylko w mrozy i to te poniżej -15. Auto odpala bez problemu tylko jeśli lekko dodam gazu przy starcie.
Po odpaleniu muszę trzymać nogę na gazie, w innym wypadku obroty spadają i auto gaśnie.
W pewnym momencie obroty same lekko skaczą do góry i mogę zdjąć nogę z gazu.

Czasem gaz 'zaskakuje' dosłownie 5 sekund po odpaleniu, a czasami muszę czekać aż auto się nagrzeje, wtedy problem nie występuje.

Czy to sonda lambda ? Czy cos innego ?
Widziałem podobne tematy ale zaden nie był taki jak mój problem

Wydaje mi sie że TPS i silnik krokowy są ok , stawiałbym na jakąś sondę bo powyzej -10 problemu nie ma, czasami przy -15 tez nie. Nawet jak sie pojawi to wystarczy odpalic kilka razy i wkoncu łapie.

baptysta 13-02-12 21:27

ja obstawiam raczej silnik krokowy bo on jest odpowiedzialny za trzymanie obrotów biegu jałowego, sondy to analiza spalin i składu mieszanki

umbowy 13-02-12 21:34

A ja bym obstawiał wysłużony akumulator. Na mrozach może nie dawać rady, a po rozgrzaniu działa dobrze. Był u mnie taki przypadek :)

siw-y 13-02-12 21:54

a ja mam nowy aku i mam to samo :p i to jest na 98% krokowy, najprawdopodobniej ma gdzieś trochę wilgoci i na mrozie przymarza

colin503 14-02-12 09:54

A ja miałem takie objawy, kiedy temperatura zewnętrzna spadła w okolice od 0 do +5 stopni C.

Myślałem o wymianie silniczka krokowego, więc odkręciłem mój obecny tylko po to, żeby spisać jaki to dokładnie model i... po tej operacji problem już nie występuje!
A przez ten czas były u mnie mrozy nawet -25 st. C i zawsze zapalał bez dotykania pedału gazu.

Co u mnie było nie tak - nie wiem, ale może go po prostu lepiej przykręciłem niż mechanik (dokładniej dopasowała się uszczelka)?

shimmyNO 21-02-12 06:38

Witam,
Ja zmagalem sie z tym problemem przeszło trzy lata (tutaj:http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=32149). W pewnym momencie już sobie odpuściłem:( Wymieniałem wszystko co się da. Trzy tygodnie temu oddałem auto do mechanika (pęknieta obudowa termostatu). Przy okazji opisłaem problem. On zakładał, że będzie to czujnik temp. Chcial go nawet wymienic ale dostęp do niego zniechęcił go ;) Spróbowal więc z krokowacem. Wymontował, przeczyścil i problem zniknął.
Dlatego też jesli macie ww. objawy zacznijcie od przeczyszczenia krokowca ;)
pozdrawiam

Adam Getka 22-02-12 08:06

Cytat:

Napisał shimmyNO (Post 681402)
Wymieniałem wszystko co się da.

Wymontował, przeczyścil i problem zniknął.
Dlatego też jesli macie ww. objawy zacznijcie od przeczyszczenia krokowca

Z logicznego punktu widzenia, te 2 zdanie się wykluczają wzajemnie...
Jak coś było wymienione, to po co czyścić?

fantom847 23-02-12 02:26

Foka strajkuje 5-10 min po odpaleniu - nagle gaśnie (wcześniej lekkie szarpanie)
 
Cześć,

Ostatnio miałem 2 razy dziwną sytuację.
1 raz po ustąpieniu mrozów i dużych opadach śniegu - wilgoć i mokro. Zapaliłem fokę i chodziła normalnie przez jakieś 5 min na wolnych obrotach i nagle zgasła. Potem nie dało już się jej zapalić, silnik normalnie się kręcił ale nie chciała odpalić albo odpalała dochodziła powoli do 1000 obrotów i nagle zjazd do zera i silnik gasł. Po kilku godzinach odpaliłem normalnie i miałem spokój przez 4 dni nic się nie działo.

2 raz miałem taką sytuację dzisiaj wieczorem. Było mokro i mgliście, więc dużo wilgoci. Foka odpaliła tak jak poprzednio, przejechałem jakieś 3 km (trochę było szarpanie) i nagle na światłach przy niskich obrotach (800) zgasła. Tak samo jak poprzednio już nie dało się jej odpalić (raz na chwile 2 sek załapała i gasła). Zepchnęliśmy ją na chodnik poszedłem na 40 min do Tesco. Jak wróciłem był trochę problem ale za 2-3 razem przytrzymałem na wysokich obrotach (powyżej 3000) - tak samo w czasie jazdy i jak przejechałem pod dom 2 km to już nie gasła i zapalała normalnie.
Ktoś z forumowiczów miał podobny problem?

kunte 23-02-12 08:30

Jeżeli zaczęło się to dziać przy dużej wilgoci, to sprawdziłbym przewody WN, cewkę i świece. Filtr paliwa wymieniony?

mariope 23-02-12 16:07

rozruch zimnego silnika
 
Witam

Panowie poradzcie co może byc przyczyną tak dziwnego zachowania podczas rozruchu zimnego silnika (po nocy)
Mianowicie jak chcę odpalić to wskazóweczka obrotów wskakuje za 1 dosłownie na niecałą sekundę i spada do takiego momentu że ma zaraz zgasnąć i podbija w górę z powrotem .

Wydaje mi się że to nie jest normalne, przy tych ostatnich mrozach nie wytrzymywał i gasł bo obroty drastycznie spadały.

Czy jest to do usunięcia ?

mjprzem 23-02-12 21:13

ten caly temat jest praktycznie o tym czyli o elektrozaworze zaworze wolnych obrotów

Seba53 07-03-12 21:56

Kolego sprawdź silniczek krokowy. Odpowiada on za wolne obroty. Jeśli nadaje się do wymiany to auto zapala z trudem oraz obroty mogą rosnąć podczas zmiany biegów mimo ,że nie wciskasz gazu.

mjprzem 08-03-12 11:30

obroty podczas zmiany biegow moga rosnac ale bardziej z innych powodów ;) choc zawor wolnych obrotow moze miec wplyw i na to.

M4riv 27-03-12 00:02

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 690063)
obroty podczas zmiany biegow moga rosnac ale bardziej z innych powodów ;) choc zawor wolnych obrotow moze miec wplyw i na to.

Wlasnie u mnie wystepuje taki problem, ze przy zimnym silniku i dojezdzaniu np. do swiatel wciskajac hamulec+sprzeglo obroty rosna mi do prawie 2k, spadaja po dodaniu gazu. Rowniez podczas zmiany biegu obroty zamiast spadac ida w gore. Fakt faktem krokowca nie czyscilem, ale zabiore sie za to na dniach. Zima natomiast to byl istny koszmar - problem z odpalaniem, wymienilem aku, pozniej wyskoczyl kod DTC 9202 - nie wiem natomiast czy ma to zwiazek z tym, ze probowalem odblokowac radio na wlaczonym silniku... Dodam, ze auto nigdy nie jezdzi na oparach.

mjprzem 29-03-12 15:46

tryb serwisowy nie powie wszystkiego. zacznij od diagnostyki.
przyczyn takiego zachowania moze byc bardzo wiele...i nielatwo odrazu odgadnac co to bedzie. na poczatku zawsze sprawdza sie zawor wolnych obrotów.

franas85 30-03-12 16:50

Witam,

Mam problem z odpaleniem focusa.
Problem pojawia się co czwarte, piąte odpalenie. Przy pierwszym kręceniu rozrusznikiem auto nie odpala, przy drugim pali na dotyk.
Dodam że nie ma wpływu czy auto zimne, czy ciepłe, jak temp na dworze.
Nie wiem czy jest to z tym powiązane ale przy pracy na benzynie silnik raz po raz zatrzęsie się (coś jak by stracił iskrę na świecy). Na lpg jest równo i gładko.

Odpalanie w wciśniętym gazem nie daje rezultatu.
Jak myślicie:
-Świece??
-Krokowy??
-czy coś innego??

Mario. 30-03-12 18:51

Pod lupę wziął bym również przewody WN i aparat

rafikik90 02-04-12 20:41

Witam
Mam taki problem dotyczący uruchamiania silnika w sytuacji, gdy przejadę pewien dystans, silnik się nagrzeje do odpowiedniej temperatury, potem zaparkuje i np. idę do sklepu czy jestem u rodzinki w odwiedzinach. Gdy wracam po ok godzinie czasami dwóch, gdy silnik pewnie jest jeszcze ciepły, mam problem z odpaleniem za pierwszym razem rozrusznik kręci ale nie odpala za drugim razem na dotyk. Na zimnym silniku odpala bezbłędnie.
Powiem tak mam auto od miesiąca i nie wiem co było wymieniane chodzi mi o kable WN czy świece. Jak myślicie że problem jest w elektryce?
Postaram się jak najszybciej wymienić kable, świece, filtry.

rafikik90 04-04-12 17:55

Miał ktoś może podobny problem do mojego, liczę na waszą pomoc.

mjprzem 05-04-12 11:50

masz gaz? a jak masz gaz to czy gasisz na gazie a uruchamiasz na benzynie?

obawiam sie ze jest zbyt wiele mozliwych usterek ktore moga miec wplyw na takie zachowanie nawet gdyby chodzilo tylko o benzyne...i to potrzeba wszystko pokolei sprawdzac.

drake 05-04-12 12:06

Spróbuj następnym razem na ciepłym gdy wiesz, że w takiej sytuacji odpaliłby dopiero za drugim razem zrobić tak:

1) przekręcasz kluczyk do pozycji zaświecenia lampek
2) czekasz 3 sekundy (pompka nabija ciśnienie)
3) odkręcasz kluczyk, po czym przekręcasz jeszcze raz
4) czekasz 3 sekundy (pompka nabija ciśnienie)
5) odpalasz

Na układ zapłonowy mi to nie wygląda, może zmieniać się rezystancja czujnika położenia wałka rozrządu od temperatury i może 'nie pozwolić' na zapłon, ale to chyba dzieje się przy każdym ciepłym odpaleniu, a nie, że za drugim razem zaskakuje na dotyk.

rafikik90 05-04-12 14:59

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 704794)
masz gaz? a jak masz gaz to czy gasisz na gazie a uruchamiasz na benzynie?

obawiam sie ze jest zbyt wiele mozliwych usterek ktore moga miec wplyw na takie zachowanie nawet gdyby chodzilo tylko o benzyne...i to potrzeba wszystko pokolei sprawdzac.

Tak mam Gaz w samochodzie ale sekwencję więc zawsze odpala na benzynie a gaszę na Gazie.
Sprawdzić wszystko po kolei czyli od czego zacząć?

Cytat:

Napisał drake (Post 704799)
Spróbuj następnym razem na ciepłym gdy wiesz, że w takiej sytuacji odpaliłby dopiero za drugim razem zrobić tak:

1) przekręcasz kluczyk do pozycji zaświecenia lampek
2) czekasz 3 sekundy (pompka nabija ciśnienie)
3) odkręcasz kluczyk, po czym przekręcasz jeszcze raz
4) czekasz 3 sekundy (pompka nabija ciśnienie)
5) odpalasz

Na układ zapłonowy mi to nie wygląda, może zmieniać się rezystancja czujnika położenia wałka rozrządu od temperatury i może 'nie pozwolić' na zapłon, ale to chyba dzieje się przy każdym ciepłym odpaleniu, a nie, że za drugim razem zaskakuje na dotyk.

Spróbuję tak zrobić.

mjprzem 10-04-12 09:11

mysle ze moze sie przycinac zawor wolnych obrotów do tego. wiec jesli test pompką paliwa i czekaniem nic nieda to najpierw zacznij od tego elektro- zaworka.
przeczyszczenie przedmuchanie za pomocą benzyny i powietrza + olej czy WD40.

rafikik90 10-04-12 22:44

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 706235)
mysle ze moze sie przycinac zawor wolnych obrotów do tego. wiec jesli test pompką paliwa i czekaniem nic nieda to najpierw zacznij od tego elektro- zaworka.
przeczyszczenie przedmuchanie za pomocą benzyny i powietrza + olej czy WD40.

A w którym miejscu się ten elektrozawór znajduję?

rafikik90 14-04-12 23:23

Pomożecie?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi