Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [Ogólne] Chip Tuning w silniku (wirus) 1.5 1.6 TDCI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49415)

Gomad 11-06-16 14:05

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 1131486)
na pewno hybryda da zapas na więcej mocy, a IC są Ok :)

okej, dzięki za info. Skupiam się w takim razie na zmianie dmuchawy :)

boro_1 07-10-16 16:36

Chip 1.6 tdci 90 km
 
Witam

Panowie, pytanko czy mozna przerzucic wirus z jednej foki do drugiej przy tym samym silniku? czy mimo tego i tak jest ryzyko ze cos może nie grać tzn. np rożne stany turbo i padnie czy ewentualnie wtrysków?

Falcon 07-10-16 19:18

Jak to sobie fizycznie wyobrażasz?

boro_1 07-10-16 20:10

No niewiem :) zgrywam to co mam na chwile obecną dla zabezpieczenia, podjezdza drugi pacjent zapisuje jego ustawienia i wrzucam do swojego.. przejdzie cos takiego?

MichalST 08-10-16 01:17

...uziemisz auto.

I jeśli starego softa nie zgrasz przed eksperymentem to jesteś w [dupablada]

leszcz33 08-10-16 16:11

Cytat:

Napisał boro_1 (Post 1144787)
No niewiem :) zgrywam to co mam na chwile obecną dla zabezpieczenia, podjezdza drugi pacjent zapisuje jego ustawienia i wrzucam do swojego.. przejdzie cos takiego?

A czym to zgrywasz ?
Autko ma to samo wyposażenie ? np tempomat ?

boro_1 11-10-16 08:08

Cytat:

Napisał leszcz33 (Post 1144876)
A czym to zgrywasz ?
Autko ma to samo wyposażenie ? np tempomat ?


Niby ta sama wersja silnika i wyposażenie silver X, mam elma przerobionego wiec będzie czym zgrać tylko czy to zadziala? no i gdzieś obiło mi się o uszy że musi być ta sama wersja softu. Gdzie mogę ten soft sprawdzić?

MichalST 11-10-16 10:34

A jakim programem chcesz to przerzucić?

boro_1 11-10-16 10:41

Cytat:

Napisał MichalST (Post 1145187)
A jakim programem chcesz to przerzucić?

Myślałem nad elmconfig - tym chyba da rade? Ewentualnie proszę o pomoc czy można to przerzucić?
Ponawiam pytanie, gdzie sprawdzić soft czy jest identyczny?

boro_1 11-10-16 21:51

Nikt nie pomoże? Jak sprawdzić tą wersje softu czy jest taka sama?

MichalST 12-10-16 00:10

Kolega niech się jeszcze poduczy z ELMConfiga skoro ma problemy sprawdzić nim soft.

W międzyczasie może się dowie co może wypalić nie tak, co spowoduje uziemienie auta.
Jest w tym m. in. ten sam softwarowy problem, który skutecznie utrudnia przeprowadzenie swapa na inną jednostkę w mk2. Powiem że jakbyś miał nawet te same numery softów nie ratuje sprawy.

Na sam koniec to że ktoś "wrzucił" program czy to z inną mocą, czy to bez DPF do jakiegoś tam auta - nie oznacza to że wrzucił go bezpośrednio ot tak. Proces polega na tym że pobiera się aktualny soft z auta, obrabia się tylko część kodu, czyli wkleja to co trzeba z innego softu (np. brak DPF), czy tam mapy, kompiluje i dopiero wtedy wgrywa. Bezpośrednie przerzucanie z auta do auta działa tylko na customowych ECU typu Ecumaster, VEMS...


PS: Autor ELMConfiga nie daje żadnych gwarancji na powodzenie przy wgrywaniu softu (nawet jakbyś swój ten sam własny wgrywał). Jak coś klęknie, np. zwiecha laptopa czy rozładowanie to mamy z auta warzywo. Z VID-blokami można sobie jeszcze poeksperymentować.

boro_1 12-10-16 15:40

Cytat:

Napisał MichalST (Post 1145315)
Kolega niech się jeszcze poduczy z ELMConfiga skoro ma problemy sprawdzić nim soft.

W międzyczasie może się dowie co może wypalić nie tak, co spowoduje uziemienie auta.
Jest w tym m. in. ten sam softwarowy problem, który skutecznie utrudnia przeprowadzenie swapa na inną jednostkę w mk2. Powiem że jakbyś miał nawet te same numery softów nie ratuje sprawy.

Na sam koniec to że ktoś "wrzucił" program czy to z inną mocą, czy to bez DPF do jakiegoś tam auta - nie oznacza to że wrzucił go bezpośrednio ot tak. Proces polega na tym że pobiera się aktualny soft z auta, obrabia się tylko część kodu, czyli wkleja to co trzeba z innego softu (np. brak DPF), czy tam mapy, kompiluje i dopiero wtedy wgrywa. Bezpośrednie przerzucanie z auta do auta działa tylko na customowych ECU typu Ecumaster, VEMS...


PS: Autor ELMConfiga nie daje żadnych gwarancji na powodzenie przy wgrywaniu softu (nawet jakbyś swój ten sam własny wgrywał). Jak coś klęknie, np. zwiecha laptopa czy rozładowanie to mamy z auta warzywo. Z VID-blokami można sobie jeszcze poeksperymentować.


Dzieki za rade. Foke mam od 3 miesięcy i myslałem że to będzie prostsza operacja. Z elmconfig mam doczynienia od miecha i myślałem że z małą pomocą to ogarne.. :( Trudno 90 będzie musiała mi na razie wystarczyć...

Ps. Możecie mi jednak zdradzić tą tajemnice gdzie ten soft sprawdzić?

Adiko. 12-10-16 17:42

A jak by przełożyć Ecu?

boro_1 12-10-16 18:26

Cytat:

Napisał MichalST (Post 1145315)
Kolega niech się jeszcze poduczy z ELMConfiga skoro ma problemy sprawdzić nim soft.

W międzyczasie może się dowie co może wypalić nie tak, co spowoduje uziemienie auta.
Jest w tym m. in. ten sam softwarowy problem, który skutecznie utrudnia przeprowadzenie swapa na inną jednostkę w mk2. Powiem że jakbyś miał nawet te same numery softów nie ratuje sprawy.

Na sam koniec to że ktoś "wrzucił" program czy to z inną mocą, czy to bez DPF do jakiegoś tam auta - nie oznacza to że wrzucił go bezpośrednio ot tak. Proces polega na tym że pobiera się aktualny soft z auta, obrabia się tylko część kodu, czyli wkleja to co trzeba z innego softu (np. brak DPF), czy tam mapy, kompiluje i dopiero wtedy wgrywa. Bezpośrednie przerzucanie z auta do auta działa tylko na customowych ECU typu Ecumaster, VEMS...


PS: Autor ELMConfiga nie daje żadnych gwarancji na powodzenie przy wgrywaniu softu (nawet jakbyś swój ten sam własny wgrywał). Jak coś klęknie, np. zwiecha laptopa czy rozładowanie to mamy z auta warzywo. Z VID-blokami można sobie jeszcze poeksperymentować.


No dobra. Ale jeżeli sie okaże że sodt jest ten sam i mam juz taką samą foke ktora ma zmienione co trzeba (gotowca) i mam pewnego lapka (bateria, system), dzialającego ELMA-kabel i ELMConfiga ktory tez śmiga. Dla zabezpieczenia zgrywam orginalny SOFT i próbuje wgrać gotowca i nie będzie jakiejś lipy przy wgrywaniu no to chyba za działa??

Ewentualnie gdyby coś poszło nie tak to wystarczy wgrać orginalny SOFT i będzie jak było. Jeżeli to jest jakoś bardziej skomplikowane to proszę o wyjaśnienie.

Przy chipie wystarczy wgrać nowy SOFT czy jeszcze sa potrzebne jakieś dodatkow modyfikacje ELMEM?

MichalST 12-10-16 19:39

Teoretycznie w razie niepowodzenia powinno pójść wgranie starego softu.

A praktycznie nie ruszy bo:
-VIN jest wpisany w SOFT i musi być zgodny z tym w GEM,
-immobiliser,
-adresacja komórek wejść/wyjść pod mikroprocki (wystarczy że w środku siedzi jakiś mikroprocek z delikatnie inną nazwą np. będzie mieć końcówkę "A"),

Z tym ostatnim to nawet Heko miał kiedyś problem jak wymieniali w jakiejś foce PCM na nowy i klonowali cały soft. Skończyło się to koniecznością przelutowania jakiś scalaków ze starego PCM. Co ciekawe stary i nowy PCM miały identyczne numery.

A nawet jeśliby udało się wszystkie powyższe problemy przeskoczyć to po skopiowaniu softu mogą się pojawić na wykresie z hamowni sinusoidy i dziwne górki. Często przekopiowaną samą mapę trzeba poprawić i w rezultacie dopiero po kilku hamowaniach auto opuszcza tunera.

Na sam koniec do zmiany softów w przypadku Fordów nadaje się IDS, gdzie jest małe ryzyko niepowodzenia, a sam proces trwa z dwie minutki. ELMem poleci z minimum 20 minut, (zgrywanie trwa jeszcze dłużej).

Falcon 12-10-16 22:17

Cytat:

Napisał boro_1 (Post 1145288)
Nikt nie pomoże? Jak sprawdzić tą wersje softu czy jest taka sama?

Poczytaj to:

http://blog.chomiak.pl/2016/05/29/ko...ord-focus-mk2/

boro_1 13-10-16 07:55

Wielkie dzęki Falcon :)

slawek11 19-10-16 20:49

Przeciez zrobienie Chipa i Grzeska nie kosztuje majatku, a efekt pewnie zalezy od stany jednostki napedowej. Dlatego zaczalbym od pomiarow na hamowni i dopiero podjecie decyzji co dalej.
U mnie przy tym silniku i doswiadczeniu Heko wyszlo blisko 130 KM i 282 Nm, turbosprezarke mam zwykla a po lifcie chyba byla ze zmienna wiec efekt z momentem powinien byc jeszcze lepszy.

boro_1 24-10-16 11:16

A czy przypadkiem turbo ze zmienną geometrią nie było przy 109 konnych?
A propo hamowni i prefesionalnym chipie to troche daleko mam do Krakowa a to i dzień wolny musi być więc jest trochę zachodu.
No dobra a przyjmijmy ze wrzucilem sobie wirusa z 90 na 130 i wszystko cacy dziala ale mam w gorszym stanie turbo i wtryski itd. To chyba przy normalnej jeździe chip nie będzie miał wplywu na działanie tych podzespołów? mimo że będe miał wszystko w gorszym stanie niż osoba z hamowni? jakies wady, niedoskonałości czy szybsze zuŻycie będzie miało wpływ gwy w pełni wykorzystam ten chip? tzn przy tej jezdzie z wyższej granicy? Poprawcie mnie jeśli sie myle

Himek 13-11-16 07:56

Firma ECUPROJECT Wrocław.
1.6 tdci 90.
Seria 101 km, po chipie 129 km.
Byłoby więcej, ale turbo dziwnie ładuje.
Jak na razie przez miesiąc przejechanie 7 tys.km i ok.

disaster3 11-01-17 11:22

W związku z tym, że tam trochę zarósł mchem i pajączynami no i wiem, że ten silniki jakoś nie jest za bardzo popularny, postanowiłem go delikatnie ruszyć i może czegoś się dowiedzieć.
Jak ogólnie oceniacie ten nowy silnik 1,5TDCI przed i po chipsie? Mój brat się zastanawia nad zakupem nowej foczki. Ja go cisnę na 1.5EB ale on raczej dieselowy jest. Na 2.0TDCi trochę szkoda kasy i padłoby na 1.5 TDCI - tylko brałby 95KM Tit (+jakieś dodatki) i najpierw wgrałby soft na 120KM - bez sensu kupować mocniejszą wersje jak one chyba się różnią softem tak jak 1.5EB (150KM) vs 1.5EB (182KM). W tej chwili jeździ Foką mk2 (przed lift) 1.8 TDCi (115 km) - czy różnice w osiągach i potencjale są lepsze w nowym silniku w stosunku do 1.8TDCI czy to będzie podobne?

Na sąsiednim forum widziałem jakiś wykres od Grześka (TuneForce) i osiągi po chipsie w tym silniku są w ok. 135-139KM/ 360-390Nm czyli ok. 15-18KM w stosunku do wersji (120KM) i ok. 100Nm więcej. To chyba czuć. Mój brat raczej wyścigowcem nie jest więc ten silnik w przedziale 80-150 km/h chyba nie byłby za bardzo przęciążony zachowując swój umiar w spalaniu?

GCSheko 11-01-17 11:50

135KM to w sumie max, niutek raczej bardziej 350 :)
obojętne którą wersje kupisz :)
będzie troszkę lepiej niż 1.8tdci przed chipem

disaster3 11-01-17 12:05

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 1155900)
135KM to w sumie max, niutek raczej bardziej 350 :)
obojętne którą wersje kupisz :)
będzie troszkę lepiej niż 1.8tdci przed chipem

Dzięki za info [piwo] to w sumie też nie jest źle :)

Himek 25-02-17 07:45

Przejechanie już 33 tys.km sprawuje się bez zarzutów.

GCSheko 28-02-17 18:28

1.6tdci 90KM
wtryski ze 110KM
Turbo hybryda z mondeo 2.0tdci
IC i takie tam :)


https://images82.fotosik.pl/395/c4fcc7c3cfc4ef09med.jpg

MichalST 28-02-17 19:46

...turbo było seryjne z 2.0TDCI 163hp ;)

Gomad 28-02-17 20:01

Cytat:

Napisał MichalST (Post 1161816)
...turbo było seryjne z 2.0TDCI 163hp ;)

koordynator czuwa :D

GCSheko 28-02-17 20:31

hehe :P

Gomad 28-02-17 20:34

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 1161831)
hehe :P

kawał dobrej roboty Grześka na koniec, ciężko mi się coś wypowiedzieć bo za wiele nie pojeździłem, ale myśle, że tedeiki moge ganiać :p

no i nie oceniona wiedza MichalST, który dzielnie odbieral telefony na wakacjach z moimi pytaniami :D

Kwasniak 28-02-17 21:25

Fajny płaski Nm :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi