Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Przegląd przed długą trasą (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22467)

Seavolf 10-06-08 15:46

Przegląd przed długą trasą
 
Witam.
W wakacje przymierzam się na krótki wypad do Chorwacji, a że przed pokonaniem około 1000km za granicą chciałem trochę ogarnąć moje auto i powymieniać co będzie konieczne przed pokonaniem takiego dystansu bo nie chciał bym gdzieś stanąć po drodze.
Mam FF nie wiem czy I czy II bynajmniej z Maja 2004 kombi przejechane około 83 tyś i praktycznie nic nie robione no poza wymianą oleju i klocków + tarcz (przód).
Tak wiem że powinienem lepiej dbać a auto ale jak to zwykle bywa nie ma czasu.
A więc co przede wszystkim wymienić i na co zwrócić uwagę?

lech123 10-06-08 16:15

Byłem kilka razy w Chorwacji samochodem i miałem to szczęście, że nigdy nic nie nawaliło. W samochodzie może tyle rzeczy wysiąść i żebyś nie wiem co zrobił, i tak na 100 proc. się nie zabezpieczysz. Proponuję wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na holowanie w razie kłopotów. Zawsze tak robiłem.

Blue 10-06-08 16:30

Ubezpieczenie to IMO dobry pomysł. Dla dobrego samopoczucia sprawdź poziom płynów (olej, hamulce, wspomaganie, skrzynia), obejrzyj ogumienie (wraz z kołem zapasaowym), hamulce, nabij klimatyzację jeśli tego wymaga. Poza tym standard, typu światła itp.

lech123 10-06-08 16:39

Nie zapomnij o kamizelce odblaskowej. zapasowych żarówkach, bezpiecznikach. lince do holowania, apteczce (Czesi się czepiają) oraz wykupieniu winiet w Czechach i Austrii.

gRuHa 10-06-08 20:53

Seavolf, myślę, ze najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jadąc na południe Europy to nabić klimę [bigok]

Michał 10-06-08 22:27

Mnie coś ostatnio tknęło przed wyjazdem nad morze (660 km w jedną stronę) żeby zrobić przegląd samochódu. Podczas przeglądu mechanik zauważył wyciek oleju przy skrzyni biegów. Okazało się że pękła jakaś uszczelka i w skrzyni biegów już prawie nie było oleju. Strach pomyśleć co by się stało gdybyśmy nie znaleźli tej awarii [zimny]

M.A.G. 11-06-08 07:21

Ja standardowo robię podstawowy przegląd (światła, płyny, ciśnienie w oponach) po każdym tankowaniu i wymieniam płyny i filtry co 20k kilometrów lub co 2 lata. Przy zmianie kół letnie/zimowe sprawdzam grubość tarczy i klocków - wiem w jakim tempie się zużywają i na ile jeszcze (teoretycznie :wink: ) starczą- uważam, że to w zupełności wystarczy bo jeżeli coś ma się sypnąć to i tak się sypnie - wykup ubezpieczenie z opcją holownia i samochodu zastępczego - wedy będziesz miał zapewniony spokojny urlop 8)

Seavolf 11-06-08 11:15

A to ubezpieczenie można dokupić czy jak bo teraz mam Pakiet wykupiony w Allianz ale czy coś takiego mam nie wiem.

Pastoo 11-06-08 14:29

Da się dokupić, najlepiej zadzwoń do agenta i się dowiedz...

P.S. Temat był wałkowany co najmniej 2 razy :P


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi