Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   jak się jeździ na dojazdówce? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2020)

hawky 04-04-05 13:24

jak się jeździ na dojazdówce?
 
Czy ktoś może podzielić się wrażeniami?
Zastanawiam się bo mam do wyboru jeździć
z dojazdówką 15'' (a mam właśnie 15'' koła na lato)
czy może lepiej jedną zimówkę 14'' przeznaczyć
jako zapas? Wogóle dopuszczalna jest taka różnica
rozmiaru? (ok. 20mm)

pozdr

NeroN 04-04-05 13:27

Ja bym wolał jeźdić na zimówce.
Mój dojazd to chyba13", ale ma 4 atmosfery, nawet rowki na drodxe czuć....
Masakra jednym słowem....

Picia78 04-04-05 15:08

Strasznie szok :roll:

sylweek 04-04-05 15:28

Z tego co mi wiadomo to na osi powinno być takie samo ogumienie. Nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem ale masz 3 szt. 15" z letnimi gumami ?
i cały kpl. 14" na zimówkach. No i ta dojazdówka w bagraku.
- zapomnij o jeździe na dojazdówce
- zimówki latem zjedziesz ( ryzykujesz dzwonem, w upalny dzień po deszczu jest jak
na lodowisku )

Może pozostaje założenie letnich 15" na przód, na tyle 14" zimówki. Jeżeli odpowiedni rozmiar opon to o średnice nie ma sie co martwić.
Natomiast jestem zdania żeby nie odwalać lipy. Wiem że to kosztuje ale leczenie rechabilatacja moze być droższa od felg i opon.
pzdr

hawky 04-04-05 16:17

Nie nie nie.
Chodzi mi o to ze mam komplet 15'' nowki na lato i jest git 8)
Tylko zastanawiam sie czy jako zapas lepiej wozic dojazdowke
czy moze jedno kolo z opona zimowa...

Pytam bo zimowki mam rozmiar 14'' i nie wiem co bedzie lepsze,
dojazdowka czy moze numer mniejsza ale pelnowymiarowa opona.

pozdr

Greg 04-04-05 16:21

Dojazdowka , jak sama nazwa twierdzi :D Sluzy do dojazdu do wulkanizatora , jezeli tobie tez ma sluzyc na takim odcinku to wsadz dojazdowke do bagaznika . Sa tez minusy , w dalszym ciagu na trasie jest problem z naprawieniem kola ( Niedziela )
Pzdr.

hawky 04-04-05 16:32

Zgadzam sie w 100%, czasem jednak moze sie zdazyc
ze do wulkanizatora jest 100km ktore jakos trzeba
przejechac.
Stad moje pytanie, lepiej z dojazdowka czy moze na numer
mniejszym kole.
Jak na razie zostawiam dojazd. ale moze ktos ma jakies
doswiadczenia?

sylweek 05-04-05 09:52

Jasne :)
Ja wożę dojazdówkę. Wydaję mi sie że nawet w niedziele gdzieś w trasie można znaleźć wulkanizatora. Jak dostanie 10,- więcej za załatanie koła to pewnie ruszy dupsko na 15 minut. Trzeba mieć siłe perswazji. :D

-=Seba=- 05-04-05 10:04

Odpowiedam na pytanie : Do [ass]

Zgadzam się z kolegą sylweek,

marekj 05-04-05 10:40

Ja bym woził zimówkę. Dojazdówka ma moim zdaniem sens tylko w przypadku braku miejsca - czyli gaz w miejscu zapasu i koło w bagarku.
Nie mam doświadczenia z dojazdówkami ale w ciemno twierdzę że właściwosci trakcyjne zimowej opony jednak są lepsze.
Ja miałem sytuacje w tamtym roku że wystrzeliła mi tylna opona. Miałem jeszcze jakies 150-200 kilosów do domu więc zaryzykowałem ze druga opona mi nie padnie i dojadę. Nawet jakbym znalazł o 1 w nocy w sobotę jakiegos w miarę trzeźwego gumiarza to musiałbym u niego kupić dwie sztuki nowych opon - warunki do negocjacji cen bardzo marne [panna]. Tak więc spokojnie dojechałem na zapasie, a w domu wrzuciłem do bagarka na zapas zimówkę i jeszcze dwa tygodnie tak jeździłem zanim nabyłem nowe opony. Zapas mam mocno inny od letnich opon. (zapas: 195/60/15 ET 52 a letnie: 195/55/15 ET 37)

Kuras1000 05-04-05 21:24

Cytat:

Napisał marekj
Ja bym woził zimówkę. Dojazdówka ma moim zdaniem sens tylko w przypadku braku miejsca - czyli gaz w miejscu zapasu i koło w bagarku.
Nie mam doświadczenia z dojazdówkami ale w ciemno twierdzę że właściwosci trakcyjne zimowej opony jednak są lepsze.
Ja miałem sytuacje w tamtym roku że wystrzeliła mi tylna opona. Miałem jeszcze jakies 150-200 kilosów do domu więc zaryzykowałem ze druga opona mi nie padnie i dojadę. Nawet jakbym znalazł o 1 w nocy w sobotę jakiegos w miarę trzeźwego gumiarza to musiałbym u niego kupić dwie sztuki nowych opon - warunki do negocjacji cen bardzo marne [panna]. Tak więc spokojnie dojechałem na zapasie, a w domu wrzuciłem do bagarka na zapas zimówkę i jeszcze dwa tygodnie tak jeździłem zanim nabyłem nowe opony. Zapas mam mocno inny od letnich opon. (zapas: 195/60/15 ET 52 a letnie: 195/55/15 ET 37)

mieści się bez problemu 195/60/15 za zapasie ? bo standartowo powinno być 185/65/14 i obawiałem się 15" z profilem 60 tam wejdzie ... bo przecież tam mało miejsca już jest ... ?

marekj 05-04-05 21:27

U mnie sie miesci luzem - ale ja mam kombi. Nie wiem ile miejsca jest HB, w sedanie też powinno wejść

NeroN 05-04-05 23:48

Ja na raz najwięcej na dojeźzie zrbiłem 80km(23 w nocy z katowic do domku) i nie było tragicznie, na dojećdzie szybko nie pojedziesz i komfort niski. Awaryjnego hamowania nie sprawdzałem(na szczęscie), ale ja bym tam dojazda woził... :lol:

art0 06-04-05 10:25

A ja kiedyś musiałem zrobić 15km zimą z jedną letnią oponą. I to z przodu.....Wyprzedzali mnie rowerzyści :D

ptak01 09-04-05 08:50

Re: jak się jeździ na dojazdówce?
 
Cytat:

Napisał hawky
Czy ktoś może podzielić się wrażeniami?
Zastanawiam się bo mam do wyboru jeździć
z dojazdówką 15'' (a mam właśnie 15'' koła na lato)
czy może lepiej jedną zimówkę 14'' przeznaczyć
jako zapas? Wogóle dopuszczalna jest taka różnica
rozmiaru? (ok. 20mm)

pozdr

ja bylem zmuszony do przejechania na dojazdowce ponad 250km. padla mi opona ( rozciela sie po wjezdzie w dziure ; niestety nie do naprawienia- stwierdzenie wulkanizatora ) A ze bylem w drodze to pojechalem na dojazdowce. staraszna meczarnia jechac na autostradzie 80km/h; kierowcy to mi pokazywali rozne gesty; dlatego jak bylo mozliwe to jechalem pasem awaryjnym.
ale do rzeczy jak jezdzisz krotkie trasy to bierz dojazdowke; ale jak jezdzisz w dalsze odleglosci to bierz inne kola. Bo ciebie wszyscy na drodze " zajada"

Oskar 10-04-05 21:22

jak się jeździ na dojazdówce?

Napewno dość wolno i ostrożnie no i oczywiście dgzie byśmy nie złapali kapcia to zakładamy dojazdówkę na tył !

marekj 11-04-05 11:24

Cytat:

Napisał Oskar
Napewno dość wolno i ostrożnie no i oczywiście dgzie byśmy nie złapali kapcia to zakładamy dojazdówkę na tył !

O to, to właśnie [bigok] - Dotyczy to ogólnie przypadku zakładania koła z zapasu które ma inny bieznik a tym bardziej jak ma inny rozmiar. Kiedyś jechałem fiatem UNO z zapasem z przodu, czyli jedna opona była 155/65/13 a zapas 155/70/13 - po prostu dramat. Nawet przy lekkim hamowaniu wyrywało kierownicę z ręki [panna]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi