Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] 1.6 TDCI dziwny dźwięk z okolic prawego przedniego koła (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=50446)

plMatt 19-06-11 11:26

1.6 TDCI dziwny dźwięk z okolic prawego przedniego koła
 
Od jakiegoś czasu, przy szarpnięciu samochodem (ruszanie albo nagłe hamowanie) z okolic prawego przedniego koła wydobywa się dziwny dźwięk (coś w rodzaju grzechotki metal o metal albo coś w stylu latających luźno śrubek). Byłem u mechanika i próbował to zdiagnozować przy okazji wymiany amortyzatorów. Potem przy okazji wymiany koła pasowego, ale nie udało mu się ustalić co jest nie tak. Proszę o szybką pomoc, w miarę możliwości jakieś wskazówki gdzie szukać. Sprawa jest pilna bo niedługo będę miał bardzo długą trasę do przejechania(Wrocław-Oslo), a nie chciałbym jechać z taka grzechotką w okolicach koła. Dodatkowo mechanik przeglądał układ hamulcowy, kierowniczy, zawieszenie i nic. Zdejmowałem plastik z nadkola, szukałem niedokręconych elementów ale bez rezultatów. Sprawdzałem przeguby ale nie ma żadnych niepokojących dźwięków przy skręconych na maxa kołach.
Jeszcze raz proszę o pomoc i wskazówki. Każda Wasza uwaga może okazać się dla mnie bardzo cenna.

Pozdrawiam.
plMatt

janekfocus 19-06-11 13:58

Lepiej zrobić furę na cacy w Polsce bo w Norwegi wiesz jakie są ceny mechaników :p

plMatt 23-06-11 00:16

c.d.
 
Dzisiaj próbowałem znaleźć znowu przyczynę dziwnych dźwięków. Sprawdziłem szpilki, łożysko (oczywiście na tyle ile byłem w stanie) itd... Dźwięk dobiega dokładniej z okolic łożyska. Nie mam już pomysłów co może być zepsute. Dodatkowa informacja: dźwięk występuje tylko na prostych kołach. Przy skręconych wszystko jest ok. Proszę o pomoc, każda sugestia się liczy!!!

Moje auto: Focus II HB 2005r. 109KM 1.6 TDCI

plMatt 01-07-11 11:37

c.d.
 
Dalej szukam przyczyny dziwnego dźwięku. Dzisiaj wymieniłem tylną tuleje wahacza z prawej strony. Jednak dźwięk dalej jest. Przy ruszaniu. Oddałem auto tym razem do innego mechanika. Właściwie oglądali je dwaj inni mechanicy niż Ci u których serwisuje auto. Niestety nie znaleźli przyczyny jedyne co to polecają diagnostykę komputerową silnika, bo wg jednego z mechaników ten dźwięk pochodzi od silnika i przenosi się na koło(Nie wiem na czym polega taka diagnostyka ale jak na podłączeniu do kompa to elektryk ostatni mi to sprawdzał i nie ma błędów). Nie mam już kompletnie pomysłu, jadę za kilka dni do Norwegii i nie chce zaliczyć awarii na drodze. Przez ostatnie dwa miesiące wymieniłem już: amortyzatory, koło pasowe, wspomniany wahacz. Mechanicy dokładnie przejrzeli zawieszenie i wszystkie okolice prawego koła(trzej niezależni mechanicy). Twierdzą, że nie ma się do czego przyczepić a jednak dalej mi to dzwoni. To taki dźwięk jakby latające śrubki.

P.S mówią, że przeguby też są ok.

Proszę o pomoc. W jakim warsztacie bym nie był to mówią, że takiego dźwięku nie słyszeli jeszcze... Każdy Was pomysł będzie dla mnie cenny.

Focus II HB 2005r. 1.6 TDCI 109KM


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi