Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=48757)

bi4ly 08-04-11 09:27

Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną
 
Witam,

ledwo opony wymieniłem i już kolejne wydatki po zimie (dwumasa, zawieszenie tył, może turbo). Wracam z delegecji po 3 dniach patrze a tu kreska pozioma na przedniej szybie. W poniedziałek dostałem z kamyczka. Ciężko było mi stwierdzić gdzie dokładnie - ale poszło na szybę. Po odstawieniu na parking patrze a jakieś 5-7 cm nad czarną ramką kreseczka 7mm. Mówię "OK" zobaczymy. Dziś rano wyjeżdżam do pracy i ... załamka. Naprężenia stojącego auta dało kreskę na 1/2 długości wycieraczki (strona kierowcy).

Ale do sedna ... aktualnie mam (jeszcze) szybę nie podgrzewaną. Po tegorocznej i poprzedniej zimie zazdrościłem podgrzewanych szyb innym kierowcom. Jest okazja, więc czemu nie ... pomijam koszt szyby (ok. 500pln Pilkington podgrzewana w serwisie "szybowym" lub 1500 w serwisie Forda). Ci co mają za 500pln mówią, że jak nie mam to "se ne da". W Fordzie sprawdzili mój nr nadwozia i powiedział, że "nie było montowane podgrzewanie, ale jak dodam sterownik GEM (za jedyne 1500pln) to jest sens montażu szyby z podgrzewaniem. Wymóg taki, że ich elektryk musi sprawdzić czy jest na niego miejsce" (o co kaman ??)

Jest fo FFI po lifcie 2002 rok. Mam podgrzewane lusterka i tylnią szybę. Czy faktycznie jest potrzeba dokładania sterownika do tego?? Wiem, że sama instalacja powinna być przygotowana na odpowiednie obciążenie plus zabezpiezenia i jakiś układ czasowy. Ale żeby od razu sterownik ???

Koledzy pomóżcie - czy jest tak rzeczywiście, czy zaryzykować montaż grzałki i kombinacja samemu (jak opisałem krótko wyżej).

mjprzem 11-04-11 16:20

warto...bo to zajeb..sprawa w zimie.
ale kup dobrą szybe....poczytaj najpierw...bo bylo gdzies bylo...!!!
Tani zamiennik szybko sie zepsuje

siwy05 11-04-11 16:34

[Uprawiają seks] głupoty jak mało kto w tym ASO, jaki znowu oni chcą GEM tam wsadzić? Ten, który masz teraz sobie z tym poradzi, problem to instalacja do szyby, choć nie wykluczone, że już ją masz w aucie tak jak ja mam do spryskiwaczy reflektorów, choć owych sprysków nie mam, czy jest instalacja to trzeba w podszybiu sprawdzić, na środku powinna byc taśma do zasilania, no i przycisk musisz zakupić.
PS nie bierz szyb Nordglass, padają nitki.
PS2. Gdzieś wynalazł grzaną szybę za 500zł?

mjprzem 11-04-11 18:10

o wlasnie..chodzilo o Nordglass :) tej szyby nie kupuj tak jak radzi siwy05

a za 500zl to pewnie o tym nordglasie myslales...? :)
no to juz wiesz

toyotear 11-04-11 18:21

Warto autko w hestii ubezpieczyć, plus dodatkowe ubezpieczenie na szyby za 40 złotych, uszkodzić szybę i zgłosić uszkodzenie, pani w Hestii umówi wizytę w warsztacie, tam za 50 zlotych mamy założoną szybę z podgrzewaniem :)
Zapewniam ze nikt do domu nie przychodzi i nie sprawdza uszkodzeń ^^
dzięki temu mamy nową szybę z podgrzewaniem za 50 złotych.

moons 11-04-11 22:26

Nie wiem czy stety czy niestety ale taka polityka w ASO że np. jak by ktoś chciał u nich założyć podgrzewaną przednią szybę to oni wymienią całą instalację pod deską oraz na zewnątrz auta na taką która ma podgrzewanie, zamiast pociągnąć dwa czy trzy kabelki.
Podgrzewana przednia szyba jest prosta do założenia elektrycznie. Średnio zaawansowany elektryk to zrobi, choć podejrzewam że mało który zechce to zrobić, więcej rozbierania i zdejmowania plastików niż elektrycznej roboty. Jeśli sam masz zacięcie do majsterkowania to możesz zrobić to sam spokojnie za wolną sobotę. Oczywiście jak zwykle przy takich robotach najlepiej zdobyć odpowiednie piny, wtyczki i inne rzeczy z jakiegoś rozbitka, co bardzo mocno ułatwi sprawę. Najlepiej oczywiście instalację założyć przed montażem szyby tak aby już po wklejeniu szyby nie zdejmować podszybia.
Pozdrawiam

skalpel 13-04-11 22:59

Cytat:

Napisał toyotear (Post 559694)
Warto autko w hestii ubezpieczyć, plus dodatkowe ubezpieczenie na szyby za 40 złotych, uszkodzić szybę i zgłosić uszkodzenie, pani w Hestii umówi wizytę w warsztacie, tam za 50 zlotych mamy założoną szybę z podgrzewaniem :)
Zapewniam ze nikt do domu nie przychodzi i nie sprawdza uszkodzeń ^^
dzięki temu mamy nową szybę z podgrzewaniem za 50 złotych.

Niestety muszę powiedzieć że Twoje zapewnienia mogą się już okazać historią;) faktycznie do tej pory przy zakupie polisy "auto-szyba" można było na spokojnie bez oględzin auta ubezpieczyć szybki i faktycznie nawet za 30zł można już było wymieniać szybkę wszystko fajnie bum tarara teraz ubezpieczalnie zaczynają kumać bazę tj. np w PZU już konieczne są oględziny auta, wiadomo że jak jedni zaczną pójdzie to falowo.

A propos szyb NordGlass mogę powiedzieć że może jakością wcale nie różnią się od pilkingtona, ale dzięki bezterminowej gwarancji dla szyby NordGlass przebijają oferte pilkingotna, u tych drugich nie ma gwarancji na ewentualne problemy fabryczne szyby... więc wszyscy "specjaliści" od szyb których tu co nie miara tak naprawdę nie ma na co psioczyć szyba to szyba jak dostanie kamieniem albo pęknie albo oczko i tyle filozofii

_domino 13-04-11 23:56

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 559639)
PS2. Gdzieś wynalazł grzaną szybę za 500zł?

KR Glass pod Poznaniem (Komorniki) http://www.szybykoberski.pl/ - w pazdzierniku dalem 500 za grzanego Pilkingtona z montazem. Ale wkladaja co maja na magazynie i znajomy mial kiedys za tyle samo jakas poludniowoafrykanska, ktorej marki nie pamietam ;)

Falcon 14-04-11 00:04

A to ciekawe...chyba im sie coś pomyliło bo ja dałem 700pln za Pilkingtona z montażem w tym samym zakładzie i również w październiku...

_domino 14-04-11 00:10

Sprawdzilem na wyciagu i jednak dalem 600, nie bylo pod stolem, nawet karta placilem ;)

Wiec nie 500 ale i nie 700 ;)

Falcon 14-04-11 00:15

Teraz mi się przypomiało,że koleś wspominał,że przedliftowa jest droższa od poliftowej :-) To by się zgadzało ;-)

bi4ly 14-04-11 08:06

Dzięki za odpowiedzi ... no właśnie z tym [uprawianiem sexu] o GEMie mi nie pasiło. Co do ceny to Pilkington =]. Nie wiem czy reklamę robić czy nie. Powiem, że u mnie na mieście (a właściwie na wylocie ;) )

Wczoraj właśnie poddałem szybę wymianie. Całość 390pln (szyba zwykła z wymianą). Niestety średnio zadowoly jestem z jakości wykonania, a może przesadzam. Stąd może trochę offtopowo:

Czy do wyjęcia (wymiany) szyby konieczne jest zdjęcie plastików ze słupków?? Tak jak pisałem, może przesadzam, ale ... one nie były taaaaak luźne. Prawie zero spasowania. Na moje pytanie czy te plastiki zawsze po wymianie są takie luźne sprzedawca zawołał montera. Popatrzał, pomacał i stwierdził - "My tego nie ruszaliśmy, w Focusach ich się nie rusza".

Do tego cały syf miałem na tapicerce i fotelach. OK z tym sobie poradzę :), najważniejsze, żeby nie kapało. Ale ciśnienie mi podskoczyło jak zobaczyłem luźne plastiki.

PS. zdecydowałem sie na wymianę 1:1 gdyż jak wspominałem czekają mnie (jak dla mnie w tym momencie) ogromne wydatki w ciągu najbliższego miesięca :(. Dzięki za podpowiedź z tym GEM'em (może następnym razem).

W najprostrzej wersji pewnie starczył by:
- przełącznik
- przekaźnik czasowy
- okablowanie
- zabezpieczenie prądowe

K@mix 17-12-12 14:07

Chłopaki nigdzie nie mogę znaleźć, a wiem że temat był poruszany. Jak zrobić instalacje do grzanej przedniej szyby?? Focus przed FL - szyba wstawiona po FL... Co i gdzie podłączyć i jak? Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję :)

MONSTERA 17-12-12 19:08

Może coś takiego...?

http://www.focusklubpolska.pl/showth...rzedniej+szyby

K@mix 17-12-12 22:20

Trochę pomogło ale niewiele ...

siw-y 26-12-12 21:26

daj meila poślę Ci schemat może coś pomoże

pino 30-12-12 14:02

to ja tez poprosze o schemat pino.1@windowslive.com

Foka1223 04-01-13 21:53

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 559686)
o wlasnie..chodzilo o Nordglass :) tej szyby nie kupuj tak jak radzi siwy05

a za 500zl to pewnie o tym nordglasie myslales...? :)
no to juz wiesz

A tak z czystej ciekawości - dlaczego tak odradzacie szybę przednią od Nordglass ????
Ja używałem szyby od nich ponad 2 lata i nie rysowała się jakoś tragicznie.

mjprzem 05-01-13 10:45

z tego co pamietam...to chyba chodzilo o podgrzewanie szyby-ze przestawaly dzialac poszczegolne druciki w szybie. co do innych wad nic mi nie wiadomo.

Foka1223 05-01-13 12:08

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 812931)
z tego co pamietam...to chyba chodzilo o podgrzewanie szyby-ze przestawaly dzialac poszczegolne druciki w szybie. co do innych wad nic mi nie wiadomo.

A jeśli ktoś miał taki problem to pojechał na reklamację ??

Dawno mnie na Waszym forum nie było ( oddałem fokę szwagierce i jedyne co mnie z nią łączy to naprawy - nie wolno oddawać/sprzedawać aut po rodzinie :P ) ale ostatnio zauważyłem że padło ogrzewanie w owej szybie z NordGlass ( montowana w wawie 07.2010 ) - padła 1/3 drucików patrząc od strony kierowcy oraz ze 3 po stronie pasażera.
Jako że pamiętałem że szyba ma już ponad 2 lata to zakładałem że dooopa z gwarancji.
Ale zadzwoniłem - powiedzieli że na szybę 2 lata ( w sumie nie wiem na co ) a na montaż bezterminowo.

Jednak pojechałem na sprawdzenie - może kabelki- sobie pomyślałem ( właściwie łudziłem się ) Pan sprawdził paragon, umówiliśmy się na sprawdzenie i była mowa o tym "że może się uda zareklamować". OK, nie wiem co miał na mysli skoro szyba ma ponad 2 lata ale ok.
Wstawiłem auto w Sylwka i niech sobie działają - o żadnej kasie nic nie mówią więc luzik.
Po 2 h dzwonią i mówią że auto z nową szybą do odbioru.
Pojechałem i rozmawiam dlaczego uznano gwarancję - przez tel mówili że 2 lata - a koleś mi mówi że NORDGLASS na ogrzewanie szyby DAJE BEZTERMINOWĄ GWARANCJĘ !!!!

Podziękowałem i pojechałem.

Tak więc jak ktoś ma od nich szybę a druciki padły to trzeba jechać i walczyć.

Ja wstępnie nie wiedziałem czy znajdę paragon ale koleś mówił że bez paragonu też da radę - oby tylko pamiętać kiedy była wymiana a oni w systemie po tablicach znajdą - więc jak ktoś z Was zagubił paragon to też powinno dać radę.

Mam nadzieję że moje wypociny się komuś przydadzą.
Pozdrawiam Focusomaniaków.

szejk78 05-01-13 20:32

wymieniał ktoś w FFII na grzaną ? i jak ew. wygląda sprawa elektryki ,czy jest wolna kostka do wpiecia przełącznika na panelu?

mjprzem 07-01-13 12:33

Foka1223
bardzo istotne inforacje.
No ale jest tylko jeden problem...skoro wiedza ze ich druciki w szybach padają to czy z nowszymi szybami cos zrobili? czy ta nowa za dwa lata uzytkowania bedzie tez ok?

Ja osobiscie majac wybor niechcialbym kilka razy szyby przedniej zmieniac z tego powodu.

Ale oczywiscie jezeli juz ktos taka kupil to warto walczyc jezeli druciki padaja.


szejk78
tak zmieniali. potrzeba bylo tylko funkcje aktywowac w gemie jezeli dobrze pamietam.

moons 07-01-13 12:51

Z wtyczkami jest jak popadnie jak w każdym Fordzie. Oczywiście czym nowszy tym biedniej i mniej bonusów. Raczej wątpliwe żeby jeszcze w Twoim roczniku były takie bonusy, nie sprawdzisz pod podszybiem nie dowiesz się. Oczywiście może być też taki przypadek że jest tylko kawałek instalacji. No i aktywacja w GEM to oczywista oczywistość.
Pozdrawiam

SUCOF33 07-01-14 21:15

Ma ktoś schemat wiązki podgrzewanej przedniej szyby do ff1 z przed fl

pawel116 08-01-14 23:30

KLIK

Według schematu niema podziału pomiędzy przed i po fl.

jacekcrv 09-01-14 01:23

Jest na pewno różnica w podłączeniu szyby między po a przed FL. Przed FL były bodajże 2 punkty a po FL jeden. Ale to niech ktoś potwierdzi.

pawel116 09-01-14 18:26

Jest tylko różnica w miejscu podłączenia wiązki + z szybą. Po FL jest + w podszybiu na środku. Przed FL w podszybiu w rogach szyby.

okroy 29-05-15 05:08

pawel116 prosze o odpowiedz czy w szybie fl jest jeden plus po srodku czy dwa poniewaz kupilem z zerwana tasma i cos tam lutowalem ale grzeje mi tylko polowa.

pino 29-05-15 15:04

W szybie po fl są 2 plusy pośrodku, masa na śrubie pod lampką oświetlenia kokpitu.

Przy okazji, gdyby ktoś był zainteresowany podłączeniem szyby przed fl z instalacją wykonaną jak "fabryczna" to chętnie pomogę.
przerabiałem przed zimą auto bez żadnej instalacji.

okroy 30-05-15 04:58

Kupilem grzana szybe za 100zl. Tanio poniewaz brakowalo tasmy plusowej.Z masą sobie poradziłem. Szybę juz wstawiłem(niestety) ponieważ stara się posypała. Biegalem z miernikiem i wyszło mi ze jest jeden plus. Przylutowalem 2 przewody i chyba tylko jedna stronę złapałem. Jeśli komuś się chce to czy mógłby wrzucić zdjęcie z jakimś punktem odniesienia w którym miejscu może zaczynać się drugi plus. :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi