Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Przy przyśpieszaniu skręca w prawo (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45084)

Tamade 24-11-10 00:39

Przy przyśpieszaniu skręca w prawo
 
witam ostatnio męczy mnie taki problem podczas jazdy przy mocnym przyśpieszaniu kierownica lekko skręca w prawo przy delikatnym jest lżejszy objaw.

Zastanawiam się co to może być rzadko bardzo ruszam z piskiem żeby gumy grały (szkoda opon ) czy coś takiego a mam wrażenie że tak jakby się to stało po takim ruszaniu ostatnio tak właśnie poszedłem ostro :-P i nie wiem czy coś się w osi , napędzie itd poluźniło zepsuło czy wydaje mi się że to akurat wtedy się stało dodam też że robiłem ostatnio remont tylnego zawiasu i może to coś ma wspólnego z tym ponieważ geometrie robiłem i wszystko jest ok oprócz lewego tylnego koła kont jest troszkę inny i podobno nie da się tego prosto ustawić może ktoś ma jakieś ciekawe sugestie aha na mokrej nawierzchni nasila się to chyba (felgi proste opony ok ciśnienie też )

Adam Getka 24-11-10 09:11

Cytat:

Napisał Tamade (Post 507884)
wszystko jest ok oprócz lewego tylnego koła kont jest troszkę inny i podobno nie da się tego prosto ustawić

Możesz poczytać trochę tutaj:
http://www.focusklubpolska.pl/showth...ghlight=sciaga

Jak to się nie da ustawić. Zmień mechanika.

Tamade 24-11-10 09:33

niestety czytałem i tu nie ma rozwiązania :-( Adam czegoś nie da się ustawić zbieżność można a kąty się nie robi w tyle ?? czy na odwrót. Bo o ile dobrze pamiętam tak mi na geometrii powiedział że jak bym chciał to koło idealnie to trzeba z góry amor odkręcić i wtedy może się ustawi ale pytanie też takie dlaczego przed wymiana zawiasu wszystko było ok a po jest delikatnie krzywo koło ??

Adam Getka 24-11-10 09:36

Z tyłu ustawia się zbieżność kół i kąt pochylenia pionowego koła. Każdego koła oddzielnie...
Wszystko się robi śrubami. Wiem bo robiłem wszystko dokładnie w tym roku przed Radomiem. Nawet nie dotykasz amortyzatora z tyłu. Samymi śrubkami.

dvl 24-11-10 14:08

U mnie powodem takich objawów (też w prawo) była krzywa felga (prawy przód). Z tym że dwóch speców powiedziało, że jest prosta, dopiero trzeci zdjął oponę, założył felgę na wyważarkę i pokazał, jak fajnie chodzi...

Tamade 24-11-10 17:28

opona na pewno nie bo miałem letnie i ściągało i teraz mam zimę po wyważeniu i też ściąga

---------- Post dodany o 17:28 ---------- Poprzedni post był z 17:27 ----------

aha nie wiem mi gościu powiedział że zbieżność się robi a kontu nie albo na odwrót z tyłu

Marek-B 24-11-10 19:47

KĄTU , kurde KĄT!!!

Adam Getka 24-11-10 19:51

[/COLOR]aha nie wiem mi gościu powiedział że zbieżność się robi a kontu nie albo na odwrót z tyłu[/QUOTE]

Mówiłem zmień mechanika. A propo zawieszenie z tyłu w FFI:
- zbieżność się ustawia na wahaczach podłużnych w ich przedniej części, za pomocą śruby
- pionowy kąt pochylenia koła ustawia się na dolnym wahaczu - jest taka podkładka w kształcie jaja pod śrubą. Obracając tę podkładkę reguluje się kąt.

Tamade 24-11-10 21:55

sory za ten kont ale się jakoś zamyśliłem hehe co do kątu to do kątu znajdziemy zrobimy ale myślicie że to przez to auto przy przyśpieszaniu ściąga na prawo a na mokrym się nasila ?? mi się wydaje że to może pół oś albo coś z napędem jest nie tak pojadę na geometrie i się okaże

czarny-daffy 24-11-10 23:25

Ty nie masz wybitego przeguby wewnętrznego albo amor po Eibachach już daje dupy powoli:smt001 No ja bym tego szukał jak geometrie masz OK, ale mechanik mechanikowi nie równy, Stary jak niektórzy dokręcają śrubę od piasty na chama bo ''musi trzymać'' to o czym rozmawiamy, klucza Nm na oczy nie widzieli a po 10km łożysko zaczyna przetarke.

PZDR

Tamade 07-12-10 21:59

i się wyjaśniło tuleje na wahaczu przednim :) tanio prosto szybko i jedzie jak po stole :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi