Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   czy tuning jest legalny? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43201)

MisiekT 10-09-10 17:18

czy tuning jest legalny?
 
Cytat:

Napisał VooDoo123 (Post 482759)
jak ktoś chce się podkładać a przy okazji uskuteczniać wioskę to jego sprawa

to Cie kolego zmartwie, bo 99% prawdziwego tuningu jest mocno nielegalna [rotfl]

VooDoo123 10-09-10 18:32

Tuning optyczny to świetna sprawa pod warunkiem, ze jest wykonany od początku do końca fachowo na dobrych komponentach. TU natomiast jest mowa o oklejaniu przednich szyb jakimś fajansem.


ps.

Co w prawdziwym tuningu jest nie legalnego?

MisiekT 10-09-10 18:39

odpowiem Ci bo pytanie jest smieszne, ale skonczmy pozniej OT, pls... a wiec prawdziwy tuning wiaze sie z:
- przekraczaniem norm spalin
- przekraczaniem norm halasu
- zmianami mechanicznym w silniku, ktorych nikt nie bada i najczesciej nie zglasza do Wydz. Komunikacji, na badaniu technicznym czy u Ubezpieczyciela
- montazu niehomologowanych czesci
- zmianami w felgach/ogumieniu czesto wykraczajacymi poza homologacje auta
itp. itd.

VooDoo123 10-09-10 18:57

Pytanie jak to określiłeś było śmiesznie proste, ale go nie zaliczyłeś bo to co wymieniłeś to właśnie jest wiejski tuning zrobiony na tanich podróbkach bazarkowych zazwyczaj w osiedlowym garazu. Zapewne wiesz, ze do pojazdu nie montuje sie części nie homologowanych, zapewne wiesz, ze jak wyciągniemy z silnika więcej mocy to musi iśc za tym zmiana układu hamulcowego, zawieszenia, zapewne wiesz, ze z auta fabrycznego nie zrobisz bolidu F1, itd, itd.................. Pojazd po tuningu poruszający się po drogach publicznych nie może być tykającą bomba zegarową dlatego dokonując zmian konstrukcyjnych potrzeba znawstwa tematu i będzie wtedy tuningiem legalnym.

MisiekT 10-09-10 19:06

zapewne wiesz ze to co piszesz dotyczy praktycznie TYLKO tuningu fabrycznego, a reszta to jakies mrzonki...

PS. wydziele temat, mozemy sobie wtedy pogadac...

F_Driver 10-09-10 23:09

Panowie według mnie tuning jest w części nielegalny ale to chyba trochę z winy przepisów.
Jeśli założymy większe tarcze hamulcowe czy to nie jest tuning w pewnym stopniu albo tylne ledy które lepiej świecą a tarcze lepiej hamują?
Nie wnikajmy teraz w kwestie techniczne ale czy jeśli coś założymy/przebudujemy co nie jest seryjne a nie posiada homologacji ale jednak jest lepsze to czy jest złe czy nielegalne?
Bo nielegalne na pewno ale czy złe??

fokus2005 10-09-10 23:18

Cytat:

Napisał F_Driver (Post 483053)
Panowie według mnie tuning jest w części nielegalny ale to chyba trochę z winy przepisów.
Jeśli założymy większe tarcze hamulcowe czy to nie jest tuning w pewnym stopniu albo tylne ledy które lepiej świecą a tarcze lepiej hamują?
Nie wnikajmy teraz w kwestie techniczne ale czy jeśli coś założymy/przebudujemy co nie jest seryjne a nie posiada homologacji ale jednak jest lepsze to czy jest złe czy nielegalne?
Bo nielegalne na pewno ale czy złe??



Popieram ,już mialem schody z przeglądem bo się komuś ledy nie spodobały i barwione przednie szyby te jednak sa okey .

ogólnie tuning to hobby a nasze przepisy są pierdolni... w niemczech lub holandi czy francji można sobie na więcej pozwolić

u nas tylko fotoradary potrafią stawiać (czy to jest legalne)??????

F_Driver 10-09-10 23:40

Jest legalne póki trafia do kasy państwa w tym wypadku miasta [hehe] niestety albo stety zależy jak na to patrzeć żyjemy w PL i trzeba się "zakamuflować" [helm]

MisiekT 11-09-10 00:55

Cytat:

Napisał fokus2005 (Post 483060)
w niemczech lub holandi czy francji można sobie na więcej pozwolić

taaaa, w DE na najmniejsza glupote musisz miec TUV, a to jasno widac po cenie czesci :) moze chodzi Ci o fakt, ze ludzie pozwalaja sobie na wiecej? dlaczego nie, skoro troche inaczej zarabiaja i sa w stanie wydac odpowiednio wiecej ojro...

VooDoo123 11-09-10 08:25

I tu masz rację. Powoli zaczynamy się rozumieć:)

Podobnie sprawa wygląda w naszym kraju - jeśli na zamontowane części będziesz miał certyfikaty nikt ze stróżów prawa nic Ci nie zrobi.

MisiekT 11-09-10 08:28

a ile osob placi kilka razy tyle za czesci z homologacja, o ile sa takowe w ogole dostepne do danego auta? prosze Cie, filozofowac mozna dlugo, a rzeczywistosc jest zupelnie inna

Rasta 11-09-10 09:54

Ja mam same markowe części i przeglądu bym nie przeszedł... To znaczy, że jednak uprawiam wiejski tuning?

pablo 11-09-10 10:05

Cytat:

Napisał Rasta (Post 483132)
Ja mam same markowe części i przeglądu bym nie przeszedł... To znaczy, że jednak uprawiam wiejski tuning?

zgodnie z powyższymi kryteriami NIE [niewiem]

[rotfl]

Rasta 11-09-10 10:09

No to idę sobie dokleić ledy i przyciemnić tyle lampy i tak nie mam nic do stracenia :D

Amazon 11-09-10 11:20

bo Polska to taki dziwny kraj, gdzie urzędnikom się nie śni, że można coś poprawić na lepsze, może to spuścizna licznych szpachlibr jakie onegdaj po Polskich drogach jeździły ;)

Todbringer 11-09-10 21:04

No to może i ja się wtrącę: ilu z was ma założony głośny wydech?
A czy wiecie jak sie mierzy dopuszczalny poziom hałasu? 1000 obr/min mniej od czerwonego pola i mikrofon w [ass]

MisiekT 11-09-10 21:18

chyba pomyliles jednak z pomiarem spalin [panna]
halas sie mierzy cos w stylu metr za samochodem, na otwartej przestrzeni i obtory chyba 2500 diesle i 3500 dla benzyn

PS. ciekawe jaki mikrofon nie stopilby sie po wlozeniu w rure wydechowa :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi